نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree10Likes

موضوع: آگلونما(Chinese evergreen)

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 21
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

آگلونما(Chinese evergreen)

mahshid این نوشته را پسندیده.

هیچ اتفاقی در دنیا اتفاقی نیست.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    fateme.mazhab1365 آواتار ها
    فاطمه مذهب جعفری
    میزان امتیاز
    118
    پسند شده
    2398
    پسند کرده
    2822
    گیاه آگلونما به نور کافی احتیاج دارد و در همه جای آپارتمان که مقداری نور طبیعی وجود داشته باشد میماند. کنار شوفاژ یا بخاری نباید باشد . در زمستان باید داخل خونه باشه نه توی حیاط یا تراس.حداقل دماى قابل تحمل این گیاه تا ۱۵ – ۱۰ درجه سانتیگراد است . در زمستان که رشد گیاه کندتر می شود باید آب آن را تقلیل داد و از نگهداری گیاه در نزدیکی شوفاژ یا بخاری خودداری نمود.
    اجازه دهید در بین دو آبیاری سطح خاک گلدان خشک شود زیرا آب زیادی باعث پوسیدگی گیاه می شود.(آگلونما تروبی احتیاج چندانى به نور و روشنایى ندارد. در بهار و تابستان هر دو هفته یک بار نیاز به کود محلول دارد. سطح خاک نیز باید همیشه نسبتاً مرطوب نگه داشته شود.)
    رطوبت هوا :
    برگ هاى آگلونما نسبت به خشکى هوا حساس هستند و بهتر است در آپارتمان هاى گرم و خشک هر روز سطح برگ ها با آب اسپرى (ریز) شود.
    خاک :
    مخلوط خاک گلدانی (خاکبرگ، ماسه ، پیت، خاک باغچه) با قابلیت نفوذ خوب (به طور کلی خاک غنى از خاکبرگ و اسیدى را مى پسندد).
    تکثیر :
    تکثیر این گیاه عمدتاً در فصل تابستان صورت مى گیرد. مانند دیفن باخیا تکثیر می شود یعنی هم می توان ساقه بدون برگ را به صورت افقی در ماسه کاشت یا قلمه برگدار را کاشت یا از جوانه هایی که از خاک خارج می شوند استفاده کرد. باید دقت کرد که نباید هوا به ریشه برسد، بنابراین خاک اطراف ریشه را کاملاً فشرده می نمایند.
    تغییر گلدان:
    هر سه سال یک مرتبه در فصل بهار گلدان را عوض می کنند و این در موقعی است که ریشه، دو سوم فضای گلدان را اشغال کرده باشد.نکته :اگر برگ ها خیلی آویزان هستند برگ ها را دسته کنید و چند روز درون روزنامه بپیچید تا برگ ها شکل ایستاده به خود بگیرند .

مشکلات نگهداری گیاه- برگ ها پژمرده و نوک آنها قهوه ای می شود. علت آن کمی رطوبت هوای اطراف گلدان است.- برگ ها مجعد و پیچیده می شود و لبه برگ ها قهوه ای می گردد. علت آن سردی بیش از اندازه هوا و کمی رطوبت هوای اطراف گلدان است.- برگ ها روبه زردی می گذارد و لکه های سفیدی در سطح آن ظاهر می گردد. علت آن هجوم کنه های بسیار ریزی است که در محل دمبرگ و زیر آن وجود دارد. برای جلوگیری از آن باید با مالاتیون دو در هزار یک مرتبه در هفته از اول بهار سمپاشی نمود. همچنین غبار پاشی سطح و زیر برگ ها با آب ولرم باید به طور مرتب انجام گیرد.
    http://nargil.ir/plant/houseplants.aspx?pid=1
    ویرایش توسط fateme.mazhab1365 : ۱۳۹۲/۱۰/۰۱ در ساعت ۱۱:۳۵ قبل از ظهر
    p_mahnoosh این نوشته را پسندیده.

فاطمه مذهب جعفری
    میزان امتیاز
    118
    پسند شده
    2398
    پسند کرده
    2822
    من با آگلونمام مشکل دارم. البته تا اونجایی که یادمه از همون روز اولی که همسری برای روز زن برام خریدش کمی این مشکل رو داشته ولی ایشون که سر در نمیارن همینطوری خریدنش.
    عکسشو میزارم براتون. توی سایت نارگیل هم پرسیدم ولی کارایی رو که گفته بود هم کردم و نتیجه ای نگرفتم.

فاطمه مذهب جعفری
    میزان امتیاز
    118
    پسند شده
    2398
    پسند کرده
    2822
    یه سوال دیگه : آیا میشه همین حالا ازش پاجوش بگیرم یا بزارم توی بهار؟ میترسم اینم مثل اسپاتی فیلومم تا اون موقع نمونه:

فاطمه مذهب جعفری
    میزان امتیاز
    118
    پسند شده
    2398
    پسند کرده
    2822
    پس چرا کسی اینجا نمیاد یه سری بزنه؟ فقط خودمم و خودم. برم براش تبلیغ کنم.

فاطمه مذهب جعفری
    میزان امتیاز
    118
    پسند شده
    2398
    پسند کرده
    2822
    راستی سلام اومدم بگم آگلونمای من حالش خیییییییللللللییییییی بهتر شده. بردمش که گلدونشو گلفروش برام عوض کنه بهم گفت لازم نداره بهش بیشتر آب بده. هر 4 روز. منم گذاشتمش یه جای پر نور تر و آبیاریشم بیشتر کردم. داره خوب میشه. خوشحالم.

فاطمه مذهب جعفری
    میزان امتیاز
    118
    پسند شده
    2398
    پسند کرده
    2822
    بازم که اینجا هیشکس نیست! انگار هیچ کس این گل خوشکلو نداره. میگم کسی نمیدونه قلمه ای که از آگلونما گرفتیم ولی پاج.ش نبوده و از کنار ساقه ی اصلی رشد کرده رو چه طوری باید ریش دارش کرد؟ ماله من بعد از 3 هفته هنوزم ریشه نداده!!!!!!!!!

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0
    سلام.یه نفر به من یه قلمه آگلونما هدیه داده ولی ریشه نداره گذاشتمش تو آب ولی هنوز ریشه نزده به نظرتون اصلا تو آب ریشه میزنه یا باید مستقیما تو خاک بزارمش.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین