نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
 1. #1
  مدیر بازنشسته

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۸
  نوشته ها
  444
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  135
  پسند کرده
  0

  اضطراب در كودكان

  تمام كودكان اضطراب و بي قراري را تجربه مي كنند. در بيشتر مواقع از يك كودك طبيعي انتظار مي رود كه زمان زيادي را در حال شور و شوق، بي قراري و كنجكاوي باشد. براي مثال كودكان، زماني كه 9 ماه از سال را به خاطر رفتن به مدرسه از والدين خود جدا مي شوند، داراي دلواپسي و اضطراب خاصي هستند. در مورد بچه هاي كوچكتر اين حالت ، گاهي اوقات به ترس نيز تبديل مي شود. ( مثل ترس از تاريكي ، از طوفان ، از حيوانات و يا از چيزهاي بزرگ و قوي ). اگر قبل از شروع اين هيجانات اين نوع رفتارها مثل جدا شدن از والدين، نشاط در مدرسه و يافتن دوست در اعمال بچه ها گنجانده شود، والدين به راحتي مي توانند ارزش هاي آنها را در زمان وقوع آن براي كودكان توضيح داده و آنها را متقاعد كنند. اين روش توسط روانشناسان قديمي پيشنهاد شده است. يك نوع از اين اضطرابها و نگراني ها كه ترس از جدايي نام دارد به شدت احتياج به درمان و مراقبت دارد از علائم آن :
  ۱. داشتن ترس هميشگـــي و دائم درباره سلامت و امنيت والدين خود
  ۲. امتناع كــــردن از رفتن به مدرسه
  ۳. دل دردهاي دائم و مستمـــر و يا شكايت از دردهاي جسمــــي ديگـــر
  ۴. نگــــراني هاي فوق العاده ، زمان خوابيدن
  ۵. متكــــي و وابسته بودن به ديگـــران
  ۶. تــــرس و وحشت زياد زمــــان جدا شدن از والــدين
  ۷. وحشت كــردن يا كابـــوس ديدن در زمان خواب
  نوع ديگري نگراني و اضطراب زماني است كه كودك از چيز خاصي ميترسد مثلاً از سگ، حشرات و يا هر چيز خاص ديگري و اين ترس باعث استرس و هيجاني در دورن كودك ميگردد. گاهي، بعضي از اين كودكان از ديدن و يا صحبت كردن با افراد جديد و ناشناس وحشت دارند. اين بچه ها به سختي ميتوانند براي خود دوستان جديدي پيدا كنند و يا با هر شخص ديگري به جز اعضاي خانواده شان ارتباط برقرار سازند. بچه هاي ديگري كه از اين اضطرابها رنج ميبرند شايد :
  ۱. نگرانـــي هاي زيادي در مـــورد هر چيزي قبل از وقوع اتفاق آن دارند .
  ۲. درباره مدرسه رفتن ، با كســـي دوست شدن و ورزش كـــردن استرس دارند .
  ۳. افكار مشوش و عكس العملهاي عصبي دارند ( مشغوليت ذهنـــي ).
  ۴. از اينكه خطا و يا اشتباهــــي كنند ، مـــي ترسند .
  ۵. از اعتمـــاد به نفس فــــوق العاده كمـــي بــــرخوردارند .
  كودكاني كه داراي استرس و اضطراب هستند دچار تنشها و دلواپسي هاي زيادي مي شوند . نگراني هاي آنها گاهي اوقات به اندازه اي مي رسد كه ديگر قادر به انجام دادن كاري و يا تصميم گرفتن و حتي فكر كردن در مورد مسائل اطراف خود نمي باشند . كودكان مضطرب ، اغلب كودكاني ساكت ، عصبي ، شاكي ، ناراضي و كم طاقت هستند . و اغلب دربارة همه چيز مشكل دارند . والدين اين كودكان بايد بسيار هوشيار بوده و به نشانه هاي عصبي بودن و اضطراب داشتن در كودكان خود دقت كنند ، تا پس از شناخت سريع و به موقع ، مانع از پيشرفت اين حالتها شوند . اين موضوع كه بايد به سرعت باعث كاهش ترس و اضطراب در كودكان شويم ، اهميت زيادي دارد .
  اگر با متمركز شدن بر روي رفتارهاي كودك خود به وجود اضطراب و نگراني در درون او پي برديد، به سرعت با يك روانشناس كودك و نوجوان و يا هر روانشناس ديگري كه در مورد سلامت فكري و معالجه آن تجربه و مهارت لازم را داشته باشد، مشورت كنيد. با مراقبتهاي ويژه؛ مشكلات اضطراب و استرس را در كودكان خود از بين ببريد. اين مراقبتها به زودي مانع از بوجود آمدن مشكلاتي، از قبيل نداشتن رابطه دوستي با ديگران، شكستها و ضربه هاي اجتماعي و دروني، كمبود شديد اعتماد به نفس در آينده خواهد شد. اين مراقبتها متشكل از روان درماني هاي انفرادي، معالجات و روان درماني هاي خانوادگي، مراقبتهاي رفتاري و مشاوره در مدرسه مي باشد .
  منبع: سايت تبيان
  زندگی کتابی است پر ماجرا ، هیچگاه آن را به خاطر یک ورقش دور نینداز

 2. #2
  مدیر بازنشسته

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۸
  نوشته ها
  444
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  135
  پسند کرده
  0

  Re: اضطراب در كودكان

  كودكان مضطرب
  امروزه و با توجه به تغييرات زندگي انسان، استرس به يكي از مهم ترين مشكلات جوامع مدرن بدل شده است كه علاوه بر اين كه در ميان بزرگسالان از شيوع خاصي برخوردار است، يكي از مهم ترين و اصلي ترين دلايل مشاوره هاي پزشكي با روانشناسان كودك است. مطمئناً استرس و اضطراب در كودكان بسيار جدي تر و خطرناك تر از بزرگسالان خواهد بود. زيرا كودكان به اقتضاي سن خويش توانايي و مهارت مقابله با اين پديده و غلبه بر آن را ندارند. در واقع استرس نوعي پاسخ به تغييرات عاطفي يا فيزيكي ايجاد شده در محيط و شرايط زندگي كودك است كه مي تواند با توجه به سن، موقعيت زندگي و شخصيت كودك به گونه هاي مختلف بروز پيدا كند. عوامل به وجود آورنده استرس در كودكان به دو دسته عوامل داخلي نظر دارو، حساسيت به سر و صدا، تغيير درجه حرارت بدن، خستگي و عوامل خارجي مانند جدايي والدين، تغيير مكان زندگي يا مدرسه، خشونت، توقعات بيش از حد ديگران، ترس از دكتر ،تقسيم بندي مي شوند. بعضي اوقات عوامل استرس زا در زندگي كودك بسيار ساده و البته تأثيرگذار هستند به گونه اي كه معمولاً توجه والدين را برنمي انگيزانند. به عنوان مثال گاهي حتي جدايي طولاني مدت از يك فرد عزيز مثل پدربزرگ، مادربزرگ و معلم مي تواند منشأ اصلي اضطراب كودك باشد. پژوهشگران رفتار كودك در مقابله با اين پديده را به ۴ مرحله تقسيم بندي مي كنند: ۱) زنگ خطر و عكس العمل فيزيكي ۲) ارزيابي موقعيت و تلاش براي درك شرايط موجود ۳) جستجو براي پيدا كردن روش هاي مناسب براي انطباق پيدا كردن با شرايط موجود يا تحمل وضع پيش آمده ۴) به كار بستن يك يا چند روش براي غلبه بر وضع موجود.
  گريه كردن، عرق كردن كف دست، رفتارهاي تهاجمي، سردرد، شكم درد، رفتارهاي بعدي(كشيدن مو، دندان قروچه كردن، جويدن ناخن)، شب اداري، بهانه جويي، گريه كردن بي مورد، از دست دادن اشتها و راندمان پايين درسي از جمله مهم ترين عوارض ناشي از استرس هستند. اما از آن جايي كه كودكان نسبت به علائم اين پديده و تغييرات حاصل از آن آگاهي ندارند، نمي توانند به درستي والدين خود را نسبت به شرايط و وضعيت خويش مطلع كنند. علاوه بر نقش كودك در بهبود شرايط موجود، والدين و معلمين نيز مي توانند تأثير مهمي در فرآيند حل اين مشكل داشته باشند.
  چند پيشنهاد ساده:
  «محيط خانه را به مكاني امن و دوست داشتني تبديل كنيد و سعي كنيد هر روز چند ساعتي را به فرزند خود اختصاص بدهيد، به گونه اي كه كودك در خانه و در ميان اعضاي خانواده احساس آرامش و امنيت بكند.
  كودك را تشويق كنيد از مشكلات، عوامل استرس زا و نگراني هايش با شما سخن بگويد. به او اطمينان بدهيد كه شما مي توانيد دوست خوب و مفيدي براي او باشيد و به حرف هاي كودك گوش بدهيد و از خلال حرف هاي او سعي كنيد علل و عوامل بوجود آورنده اين پديده را بشناسيد.
  سعي كنيد كودك را براي پذيرش وقايع استرس زاي احتمالي مثل تغيير مدرسه يا جدايي از يك دوست آماده كنيد.
  از اين رو كودك را تشويق كنيد در مورد آن چه رخ خواهد داد از شما سؤال كند تا ترسش در مورد وقايع ناشناخته اي كه تصور مي كند او را تهديد مي كنند برطرف شود. اما به ياد داشته باشيد كه حرف زدن و توصيه بيش از حد در مورد يك واقعه مي تواند از خود آن مسأله استرس زا تر باشد.
  سعي كنيد به كودك كمك كنيد بر اعتماد به نفس پايين خود و در نتيجه ترس و اضطراب از برخورد با ديگران و محيط خارج از خانه فائق آيد. از اين رو موقعيت هايي فراهم كنيد كه كودك بتواند در آنها شركت كند و موفق بشود. (مثلاً بازي هاي ساده اي كه كودك بتواند در آنها برنده بشود.)
  به كودك خود فرصت انتخاب و كنترل زندگي خويش را بدهيد. تحقيقات روانشناسان نشان مي دهد كه مسئوليت دادن و محول كردن وظيفه به كودك مي تواند به او در مقابله با شرايط سخت و بحراني (از جمله شرايط استرس زا) كمك كند.
  برنامه هاي تلويزيوني را كه كودك مي بيند، كنترل كنيد. ديدن صحنه هاي خشونت بار و ترسناك مي تواند به ايجاد حالت استرس در كودك كمك كند.
  راه حل ها و مهارت هاي عملي مقابله با استرس را به فرزند خود بياموزيد. مثلاً به او ياد بدهيد، هر گاه دچار احساس استرس شديد مي شود چند بار نفس عميق بكشد، چشمانش را براي چند لحظه ببندد و به چيزهاي خوب و دوست داشتني فكر كند.
  فرزند خود را به ورزش كردن تشويق كنيد.
  زندگی کتابی است پر ماجرا ، هیچگاه آن را به خاطر یک ورقش دور نینداز

 3. #3
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  الهام تیموری
  عضویت: ۱۳۹۲/۰۷/۱۲
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  23
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  25
  پسند کرده
  1
  سلام دوستان دخترم 6سالشه ونزدیک به 4-5ماهه که به شدت دچار اظطراب جدایی شده قبلا تنها با برادرش تو خونه میموندومن خرید میرفتم(تقریبا نیم ساعت)ولی الان به محض اینکه میخوام برای خرید(حتی نان )به بیرون برم همینجور اشکاش سرازیر میشه بعضی وقتا میبرمش بعضی وقتا نه ولی تا وقتی که برگردم همش گریه کرده وقتی که باهاش صحبت میکنم میگه میترسم برات اتفاق بدی بیوفته لطفا اگه میشه کمکم کنید

 4. #4
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
  نوشته ها
  43
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  6
  پسند کرده
  1
  خواص و کاربرد قرص ب کمپلکس

  – ترکیبی کامل برای افراد دارای مشاغل سنگین و پراسترس – مکمل منحصر به فرد برای رژیم های غذایی و دوران نقاهت بعد از بیماری – مکملی مناسب برای زنان باردار و شیرده – پیشگیری و درمان کم خونی ناشی از کمبود ویتامین B12 و اسید فولیک – کمک به رشد و سلامت نوجوانان – حاوی Special Yeast (مخمر غنی شده) که جذب ویتامین ها را تا چندین برابر افزایش می دهد. – به شکل کپسول نرم، که بلعی آسان و جذبی بیشتر دارد. – تنها ب-کمپلکس حاوی ویتامین B12، اسید فولیک، بیوتین، پانتوتنات و مخمر غنی شده در ایران – بدون ایجاد مشکلات ناشی از تزریق آمپول های ویتامین ب-کمپلکس برطرف کننده نیاز بیماران می باشد.

 • مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  

  محاسبه ي شاخص توده ي بدني

  وزن به کيلـو گـرم
  قد به سانتي متر

  شاخص توده ي بدني
  بازه ي وزني مناسب شما