نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1713Likes

موضوع: کوفته

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 368
صفحه 1 از 46 123411 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    Mami Roham آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    285
    پسند کرده
    88

کوفته

کوفته
    مواد لازم
    برنج پخته شده
    لپه پخته شده
    سبزي كوفته
    زرشك
    تخم مرغ ( براي 6 تا گوله يه دونه بسه )
    گوشت چرخ كرده
    نمك، فلفل
    همه رو با هم قاطي كن و ورز بده (خیلی زیاد).
    تو قابلمه رب تو روغن تفت بده. پياز داغ بريز روش، دو سه تا ليوان آب روش و نمك و فلفل. بذار بجوشه و غليط شه. بعد كوفته ها رو گوله كن به آرومي بذار توش(راستی می تونی برای انسجام بیشتر توی کوفته ها آرد نخودچی هم بریزی). آب بايد تا نيمه يا كمي بالاتر كوفته ها رو بگيره.
    حالا با شعله كم بذار نيم ساعت تا 40 دقيقه بجوشه. (توی ابش هم می تونی آبغوره و الو استفاده کنی.
    باران67 و maman_mahya این نوشته را پسندیده.
    MARYAM

2. بانک بند ناف
    مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    91
    پسند کرده
    0

Re: کوفته

كوفته مستانه پز:

برنج پخته شده ي تو يخچال كه نمي دونين چي كارش كنين = مقداري
    لپه پخته شده = يه ذره
    سبزي كوفته (شويد/ نعنا/ طرخون/ مرزه) = زياااااددد
    زرشك = به به... زياد!
    تخم مرغ = براي 6 تا گوله يه دونه بسه
    گوشت چرخ كرده= يه بسته دو نفره يه كم كمتر بريزي جواب مي ده.
    نمك، فلفل و غيره و ذلك= هر چي دوست داري.
    همه رو با هم قاطي كن و انقدر ورز بده تا جان به جان آفرين تسليم كني. وسطش يه 10 اي دقيقه استراحت بده به مواد و دوباره شروع كن و هي بورز!
    اگه شل بود، مي توني يه كم از آرد نخودچي استفاده كني.
    تو قابلمه دو سه تا قاشق رب رو (بسته به ذائقه ت كه پر آب دوست داري؟ تليت مي خوري باهاش يا نه، رب تو روغن تفت بده. پياز داغ بريز روش، دو سه تا ليوان آب (بسته به ذائقه) روش و نمك و فلفل. بذار بجوشه و غليط شه. بعد كوفته ها رو گوله كن به آرومي بذار توش. آب بايد تا نيمه يا كمي بالاتر كوفته ها رو بگيره.
    همسر من چون آلو دوس نداره من تو كوفته نذاشتم. در عوض يواشكي تو آبش انداختم كه خيلي خوشمزه كرد آبشو. حالا شعله رو كم كن و بذار نيم ساعت تا 40 دقيقه بجوشه. تو 10 دقيقه آخرش هر قدر دوس داري آب غوره (يا از همون اول اگه دوس داري خود غوره رو ) اضافه كن.
    حالا كوفته شما آماده ست! نوش جونتون. ميتوني تو كوفته ت مغز گردو هم بريزي. خوشمزه مي شه

آها اين نكته ها هم يادتون نره من توي سرچ هاي اينترنتي پيدا كردم :
    يكي اينكه حتما بزارين مايع كوفته قبل از اينكه كوفته ها روبندازين توش 5 دقيقه بجوشه بعد كوفته رو بندازين توش تا ترك نخوره كوفته هاتون :))
    يكي ديگه اينكه در قابلمه رو توي نيم ساعت اولي كه دارين كوفته رو مي پزين نيمه باز بزارين ( يكم لاش باز باشه) تا بازم كوفته خودشو بگيره و ترك نخوره :))
    يكي ديگه اينكه اگه يه وقت ديدين آب كوفته كمه و خواستين آب بهش اضافه كنين حتما آب گرم اضافه كنين :)))
    Elsanaa و باران67 این نوشته را پسندیده.
    دوست شما، همان دعای شماست که مستجاب شده است .

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    7
    پسند کرده
    0

اگه مايه كوفته رو توي غذا ساز يا 1-2-3 (مولينكس) آماده كنيد اصلا وا كه نميره هيچ احساس ميكنم سفتيش يكم هم غير عادي ميشه
    من تخم مرغ هم بهش نميزنم خيلي سفت و خوب ميشه(احساس ميكنم خود تخم مرغ باعث شل شدن موادش ميشه)
    كمي سماق توي مواد كوفته ترشي مطبوعي بهش ميده.
    اگه وسط كوفته آلو بخارا كه 1 ساعت قبل خيس كردين بذارين(در هر كوفته 2-3 عدد) بسيار بسيار دوست داشتني خواهد شد.(من توي آبش هم ميريزم) به به
    من از باقالي( به جاي لپه) استفاده ميكنم كه بنظرم خوشمزه تر مياد. بقول اصفهاني ها "كوفته شويد باقالي"
    يادم اومد خيلي وقته درست نكردم. ميرم تو كارش.
    باران67 این نوشته را پسندیده.
    [HIGHLIGHT=#76923c][HIGHLIGHT=#ffffff][HIGHLIGHT=#ccc1d9]به چه مشغول کنم دیده و دل را که مدام ... دل ترا می طلبد دیده ترا می جوید [/HIGHLIGHT][/HIGHLIGHT][/HIGHLIGHT]

مدیر بازنشسته
    فاطمه مامی نیکو آواتار ها
    میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    772
    پسند کرده
    2

ویترین مدال ها

من هر وقت کوفته با برنج پخته و سبزی تازه درست کردم, نرم شده و وا رفته!!!

من همیشه برنج رو خیس میکنم (مثل وقتی که میخوایم آبکش کنیم ولی بدون نمک ) و همیشه هم سبزی خشک میریزم.....

این شوشوی بنده, کوفته سفت دوست داره و من باید از پودر نون خشک و آرد و تخم مرغ کمک بگیرم تا همیشه بتونم یه کوفته سنگی درست کنم!!!

تازه از از شوهرم بدتر, داداششه که میگه : کوفته باید اینقده سفت بشه که با چکش دونصفش کرد!!!!!
    کسانی که به زندگی دیگران نور هدیه می دهند، روزی صاحب خورشید خواهند شد.....
    یک دوست برای روشنائی یک دنیا کافیست....

کوفته تخم مرغ
    گوشت چرخ کرده بدون چربی 400 گرم
    آرد سوخاری 2 پیمانه
    تخم مرغ 2عدد
    جعفری خرد شده 4 ق س
    پیاز متوسط 2 عدد
    تخم مرغ آبپز 4 عدد
    نمک و فلفل به مقدار لازم
    مواد لازم برای سس:
    آرد 1 ق س
    رب گوجه 2 ق س
    آب 2 پیمانه
    روغن 2 ق س
    نمک و فلفل به مقدار لازم

گوشت را با یک پیمانه آرد سوخاری و تخم مرغ و جعفری و نمک و فلفل و پیاز رنده شده خوب ورز میدیم بعد آنرا چهار قسمت میکنیم هر قسمت را به شکل بیضی باز کرده یک تخم مرغ آبپز سفت را وسط آن گذاشته و دوباره کوفته را به شکل بیضی رو هم آورده تا باز نشود. کوفته ها را در آرد سوخاری غلتانده و کنار میذاریم داخل ظرفی کمی روغن ریخته کوفته ها رو داخلش تفت میدیم سپس در یه ظرف دیگه رب را در روغ تفت داده آرد و نمک فلفل را اضافه میکنیم(من کمی زعفران هم ریختم و 1 ق چ آبلیمو) بعد 2 پیمانه آب توش میریزیم تا جوش بیاد کوفته ها را توی سس گذاشته میذاریم 45 دقیقه با حرارت ملایم بپزه.

منبع :مجله آشپزی خانواده سبز

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

سلام من هم کاربر خاموش هستم ولی نکته قابل تذکر به ذهنم رسید .
    نکته نکته : همیشه برای پخت کوفته بعد از تفت پیاز و رب وزردچوبه آب اضافه می کنیم و این سس باید جوش بیاید سپس شعله را کم کنید و کوفته ها را اضافه کنید ولی درب قابلمه را نصفه بگذارید ( کاملا بسته نباشد ) .
    نوش جان
    snow-star این نوشته را پسندیده.

سهیلا
    نوشته های وبلاگ
    4
    میزان امتیاز
    234
    پسند شده
    7017
    پسند کرده
    6054

ویترین مدال ها

كوفته اي كه من درست مي كنم تقريبا شبيه دستورات دوستان هستش
    گوشت چرخ كرده +پياز(گوشت كمي چربي داشته باشه بهتره)
    تخم مرغ يك عدد
    لپه پخته و له شده مقداري(لپه رو با گوشت كوب مي كوبيم ولي نه كاملا اگه مقداري از لپه ها هم سالم بمونه اشكالي نداره)
    برنج نصف مقدار لپه به صورت خام
    سبزي خشك مخصوص كوفته(تره-ريحان-مرزه-گشنيز)به اندازه اي كه دوست دارين من كم مي ريزم
    زردچوبه-استوت-نمك
    آلو و تخم مرغ آب پز براي مواد مياني

همه مواد رو باهم ورز مي ديم .توي قابلمه پيازداغ درست كرده كمي زردچوبه مي زنيم و رب مي زنيم اگه فصل گوجه فرنگي بود كه با گوجه رنده شده درست كنيم خيلي خوشمزه تر مي شه.آب اضافه مي كنيم و اجازه مي ديم كه بجوشه.وقتي كه جوشيد كوفته ها رو تو دست شكل مي ديم و مواد مياني رو مي زاريم مي ندازيم تو قابله .من در قابلمه رو هم هميشه مي بندم به خاطر اينكه برنجم خام هستش.در ضمن موقع درست كردن كوفته ها دست رو حتما با آب ولرم خيس مي كنيم.
    اگه مواد كوفته اضافه اومد مال من هميشه اينطوريه كوفته ها رو درست مي كنم و به صورت خام مي زارم تو فريزر و موقعي كه خواستم درست كنم همون سس رو درست كرده و كوفته ها رو مي ندازم توش.البته مواد داخلشو آلو مي زارم چون تخم مرغ پخته رو نميشه فريز كرد.
    انشالله اينسري كه درست كردم عكسشو مي زارم.
    -----------------

باران67 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    11
    پسند کرده
    0

کوفته رو با ترکیب کل این مبحث برای بار اول درست کردم و خیلی* خوشمزه شد.

تو موادش گوشت، پیاز، تخم مرغ، سبزی خشک آش!!، لپهٔ نیم پز، برنج نیم پز، آرد سوخاری و ادویه ریختم. میانشم زرشک و گردو گذاشتم. در قابلمه رو هنگام پخت، به توصیهٔ دوستان بازگذاشتم.

نون هم از این لینک درست کردم:

ttp://cheftayebeh.********.com/2010/05/blog-post_30.html

که بازم اولین بار بود، به دوستای خارج از ایران پیشنهاد میکنم، درست کردنش خیلی ساده بود و نتیجش خیلی* خوب.

صفحه 1 از 46 123411 ... آخرینآخرین