نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree2Likes

موضوع: نکاح

نمایش نتایج: از 17 به 24 از 27
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    74
    پسند کرده
    0

Re: ازدواج زودهنگام

دخترخاله من 17سالگی عقد کرد شوهرش 24ساله بود همشششششششش دعوا میکنن خیلی رفتارشون بچه گونس ولی خالم 27سالگی عقد کردشوهرش35بود خیلی پخته تر رفتارمیکنن راحت کنارمیان زندگی رو درک میکنن کاملا.ولی دخترخالم میگه من که جونی نکردم وقتی تنهابامن میاد بیرون خیلی جلف بازی درمیاره من که 23هستمو مجرد ازون سنگین ترم!
    آینده رو میخوام بسازمممممممم

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    108
    پسند کرده
    0

من با ازدواج زود هنگام موافق نیستم، با ازدواج دیرهنگام هم موافق نیستم، وقتی دختر و پسر تو سن پایین ازدواج میکنن، یه سری تجربیاتشون از زندگی کمه، و احتمال دخالت بیش از حد خانواده های هر دو طرف زیاده، همینطور تجربه ی برخورد زوجین با همدیگه. از طرفی هم وقتی ازدواج دیر صورت میگیره، یه سری از احساسات دختر و پسر فروکش میکنه، و اون حس زیبایی رو که دختر و پسر کم سن و سال تر، باهم تجربه میکنن، اونا تجربه نمیکنن. (البته اینا یه قانون کلی نیست، و حتما استثنا هم دارن).
    در ضمن به نظرم ادامه ی تحصیل و رسیدن به اهداف شخصی، با ازدواج منافاتی نداره، ولی به قول دوستان، واسه بچه دار شدن نباید عجله کرد.
    [HIGHLIGHT=#ffffff]خدایا لطفا به بعضی از آنهایی که ایمان آورده اند، یادآوری کن که: تو خدا هستی نه آنها !!![/HIGHLIGHT]

mahboub 89 آواتار ها
    میزان امتیاز
    104
    پسند شده
    3726
    پسند کرده
    599

به نظر من نمیشه گفت که حتما همه باید توی سن پایین یا تو سن بالا ازدواج کرد.
    این در مورد هر کسی با توجه به شرایط اون شخص فرق می کنه مثلا هر کسی توی یه سن به بلوغ فکری می رسه بعضیا زود و بعضیا دیر.
    خیلی ها دیر هم ازدواج کردن و خوشبخت نشدن و بالعکس.
    هر کسی باید بعد از رسیدن به بلوغ فکری و با توجه به شرایطش و شناختی که از همسر آینده ش پیدا کرده باید ازدواج کنه .
    پس نمیشه گفت که ازدواج توی سن پایین حتما باعث بدبختی یا خوشبختی میشه.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    232
    پسند کرده
    2

من پانزده سالگی ازدواج کردم...هیجده سالگی بچه اولم و بیست و سه سالگی بچه دوم رو به دنیا اوردم...الان سی و سه سالمه دخترکوچیکم ده ساله و دختر بزرگم شانزده هست...دوست بودن با بچه هام تنها وجه مثبت ازدواج زود هنگامه ...من نه به بلوغ فکری رسیده بودم نه به بلوغ جسمی...روزه بله برونم داشتم با بچه ها یه مرغ دارم روزی چند تا تخم میزاره بازی میکردم...من دلم بازی میخواست نه شوهر...ازش می ترسیدم..سیزده سال ازم بزرگتر بود...
    الهی به امید تو ...........

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    74
    پسند کرده
    0

فرنازخانوم خیلیییییییی جالب بیان کردید خوشحالم برای بچه هاتون بهترین دوستین من 23 هستم وهم نام باشما تازه میخوام ازدواج کنم قبلا وحشت داشتم...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    74
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mahboub 89
    به نظر من نمیشه گفت که حتما همه باید توی سن پایین یا تو سن بالا ازدواج کرد.
    این در مورد هر کسی با توجه به شرایط اون شخص فرق می کنه مثلا هر کسی توی یه سن به بلوغ فکری می رسه بعضیا زود و بعضیا دیر.
    خیلی ها دیر هم ازدواج کردن و خوشبخت نشدن و بالعکس.
    هر کسی باید بعد از رسیدن به بلوغ فکری و با توجه به شرایطش و شناختی که از همسر آینده ش پیدا کرده باید ازدواج کنه .
    پس نمیشه گفت که ازدواج توی سن پایین حتما باعث بدبختی یا خوشبختی میشه.
    حرف شما متین ولی الان بیشتر پسرای زیر25سال بچه گانه رفتارمیکنن ویا حتی اگه مجردیشون بچه گانه نباشه توی زندگی مشترک رفتارای زننده وهیجانی نشون میدن واینی که میگین افراد سن کم هم میتونن بلوغ فکری داشته باشن به نظرم جزو اقلیته اکثریت رفتار مناسب یه زندگی مشترکو ندارن

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    232
    پسند کرده
    2

در کل باید عرض کنم که ادم تا خودشو پیدا نکرده نباید ازدواج کنه ...سن و سال مهم نیست یکی تو بیست سالگی با خودش کنار میاد و یکی تو سی سالگی...درک از خواسته ها و نیاز ها و هدف از زندگی مهمه که تو سن کم فکر نکنم کسی بتونه هدفش پیدا کنه
    از نظر جونی کردن هم واقعا همینه که دوستان میگن...من حسرت یه کوه رفتن با دوستانم به دلم مونده...در صورتی که همسرم کل ایران که چه عرض کنم اکثر کشور ها رو رفته...بدیش اینه که برای ایشون جوونی کردن و گشتو گذار جذابتی نداره و تکراریه ولی منو بچه ها تشنه یه پارک رفتن خشک و خالی هستیم ..خیلی هم بهمون خوش میگذره....البته خدا رو شکرررررررررررررررررر زندگیم خوبه و ازش راضیم ...حرفای من صرفا جهت اطلاع رسانی هست و دغدغه هایی که ممکنه یه ازدواج زود هنگام به همراه داشته باشه ...
    و یه مطلب مهمتر ادم با ادم از نظر فکری و روحی فرق میکنه ها ...ممکنه یه ادم صبور و سر به زیر و بدون هیچ خواسته ای به قول خودمون قانع براش هیچی فرق نکنه ...و زود یا دیر ازدواج کردن زیاد براش مهم نباشه ...من هنوز دارم از این شاخه به اون شاخه می پرم...هنوز نمی دونم از زندگیم چی میخوام...عاشق هنرم و یادگیری تو کلاسای مختلف...امسال دانشگاه قبول شدم وقتی رفتم تو محیط دانشگاه دیدم همه دختر جون هستن و من از همشون مسنترم ...مایوس شدم........وای چقدر حرف زدم...خوب شد اینجارو راه اندازی کردید مگر نه من حرفامو به کی می زدم..دق میکردم
    الهی به امید تو ...........

کالاهای من
    2
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    126
    پسند کرده
    10

من 27 سالگی ازدواج کردم. درس خونده بودم. شهر دیگه چند سال تنها زندگی کرده بودم. تنها سفر رفته بودم. سر کار رفته بودم. با اینکه اصلا اهل دوست و رفیق نبودم اما تمام کارهایی که دوست داشتم رو انجام دادم.
    بعد که ازدواج کردم با اینکه همسرم همه جوره حمایتم میکنه و حتی اگه کار خلاف هم بخوام بکنم همراهمه(!) ولی بازم خوشحالم که زود ازدواج نکردم
    یه چیزایی هست که آدم باید حتما تجربشون کنه بعد وارد زندگی بشه.
    گاهی نعمت های خدا با شکستن تمام شیشه ها وارد می شوند.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین