نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree2Likes

موضوع: نکاح

نمایش نتایج: از 9 به 16 از 27
صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    13
    پسند کرده
    0

Re: ازدواج زودهنگام

سلام من 15 سالم بود ازدواج کردم . واقعا عقلم به هیچی نمیرسید . خدا رو خیلی شکر میکنم . هم همسرم وهم خانوادش واقعا خیلی مهربونن و منو به چشم عروس نمیبینن. درسته که جوونی نکردم و درسمو ادامه ندادم ولی همینکه با بچم مثل دو تا رفیق میشینم و گپ میزنم لذت میبرم و همه ای کاشها یادم میره. امسال پسرم میخواد بره دانشگاه. هر کس مارو با هم میبینه فکر میکنه داداشمه . ایشالله همه تو زندگیشون خوشبخت بشن.

mamanemeshkat آواتار ها
    میزان امتیاز
    8
    پسند شده
    420
    پسند کرده
    82

منم 21 سالگی ازدواج کردم دانشجو بودم ولی درسمو ادامه دادم و بعد از 4 سال بچه دار شدم هم درسم تموم شد هم به بچه داری رسیدم الانم سر کار می رم .خیلی راضیم .ولی خوب به قول شما دوستای خوبم به شرایط دو طرف بستگی داره من بعضی هارو هم دیدم که سن پایین ازدواج کردن و راضی هم نیستن .البته عکس قضیه هم در بعضی موارد صادقه یعنی کسایی که دیر ازدواج کردن و خیلی دوست داشتن که زودتر ازدواج می کردن.
    دلا معاش چنان کن که گر بلغزد ÷ای فرشته ات به دو دست دعا نگه دارد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    30
    پسند کرده
    2

عزيزم منم 16 سالگي ازدواج كردم ترسيدم قحطي بياد بمونم
    حالا هم يه پسر 20 ساله دارم
    البته الان ديگه سن ازدواج بالا رفته
    خدا رو شكر مشكلي هم ندارم
    دلت را جایی…حوالی خدا
    چهار میخ کن که با رفتن این و آن نرود . . .

somayeh-b آواتار ها
    سمیه
    نوشته های وبلاگ
    7
    میزان امتیاز
    541
    پسند شده
    22717
    پسند کرده
    14782

منم زود ازدواج کردم تازه 16 سالم تموم شده بود نامزد کردم 19 سالگی هم عروسی گرفتم
    یه قول طنین جون ترسیدم قحطی بیاد من بمونم خالم همیشه خودشو مثال میزنه ومیگه فکر کردم اولین وآخرین خواستگار دنیا به سراغم اومده توهم مثل من ولی خداییش هم من از زندگیم راضیم هم خالم
    پیش اومد اون موقع قصد نداشتم زود ازدواج کنم کلی آرزوها برای خودم داشتم ولی خب تقدیرم اینطوری بود که زود بیفتم تو زندگی شوهرم رو دوست داشتم ترسیدم از دستم بپره بعد چه خاکی تو سرم میریختم
    به نظر من دخترا هروقت بخت خوب اومد سراغشون ازدواج کنن به هرحال هرکس یه موقعیتی داره
    من از ازدواج زودهنگامم پشیمون نیستم خیلی هم راضیم چون اگه دوباره به عقب برگردم باز هم همین بخت رو انتخاب میکنم چون بچه هم ندارم هنوز زیاد مشخص نیست که زود ازدواج کردم
    hamisheh bahar این نوشته را پسندیده.
    السلام علیک یا اباعبدالله (ع)
    السلام علیک یا ابالفضل العباس (ع)

بهار111 آواتار ها
    بهار
    نوشته های وبلاگ
    18
    میزان امتیاز
    406
    پسند شده
    13204
    پسند کرده
    8382

منم از اون جایی که شوهر میخاست قحط بیاد 16 سالگی عروسی کردم
    خیلی هم راضیم
    19 سالگی هم پسرم دنیا اومد
    بجز اینکه دلم میخواد دوباره لباس عروس بپوشم وتو خونه بچرخم هیچ مشکلی ندارم
    نمیدونم چرااین قد لباس عروس دوست دارم
    شوهرم میگه موقع عروسی گفتم لباس عروستوبخر گفتی هزینه اضافیه الان لباس عروس میخوای

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    6
    پسند کرده
    8

منم اگه دو سه روز اضافه تر میموندم مامان بابام منو ساعت 9 شب میذاشتن بیرون!!!
    ولی من میگم وقتی سن ادم کمه(من 18-19سالم بود)یه سری فانتزیایی تو ذهنشه که از شانس گند من همشونم اشتباهن!
    مثلا من تا دیدم پسره خوش بر و رویه و پولدار....دهنم اب و افتاد و خر شدم!ولی خب اگه عقل ادم برسه و خانواده خوبیم داشته باشه به نظرم ازدواج زود بدم نیست.ادم میتونه با شوهرش جوونی کنه.

mahboub 89 آواتار ها
    میزان امتیاز
    104
    پسند شده
    3726
    پسند کرده
    599

منم خیلی زود ازدواج کردم 15سالگی نامزد کردم و 19سالگی ازدواج کردم
    ولی خیلی از زندگیم راضیم و اگه به عقب برگردم دوباره همین کارو می کنم و تو این سن ازدواج میکنم.
    من وقتی عروسی کردم تازه کنکور دادم و بعد عروسیم درسمو خوندم و همسرم هم خیلی کمکم کرد .
    با هم کلی تفریح کردیم و خوش گذروندیم که فکر می کنم اگه مجرد بودم اینقدر خوش نبودم.
    البته به نظر من تنها وقتی ازدواج تو سن پایین عقلانیه که طرفتو کامل بشناسی و بتونی صددرصد بهش اعتماد کنی چون گاهی اوقات تو سن پایین ظاهر و تیپ و قیافه چشم دخترو پر میکنه و شاید نتونه به شناخت کافی از طرف برسه .
    من وهمسرم چون فامیلیم دوخانواده همدیگرو کاملا میشناختن و ماهم عاشق هم بودیم واسه همین بابام راضی شد من تو سن پایین ازدواج کنم چون مطمئن بود خوشبخت میشم.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    169
    پسند کرده
    0

سلام دوستان.من بیست و چهار سالمه.بیست و دو سالگی عروسی کردم.خیلی هم راضی هستم.اصلا حسرت اینو نمیخورم کاش دیرتر ازدواج میکردم تا به کار و...تحصیل و....ابرسم.به نظرم اینا چیزای خیلی با اهمیتی نیستن که به خاطرشون بخوای ازدواج نکنی.بعد از ازدواج هم میشه به همه چی رسید منتها با برنامه ریزی بیشتری.من خودم از طرفداران ازدواج در سن پایینم.البته نه خیلی پایین.مثلا هم برای پسر هم برای دختر بیست یا نوزده سالگی کافیه دیگه..توی این دور و زمونه...بچه ها زود به بلوغ عقلی و جنسی و ....همه چی میرسن.دختر پسرش هم فرقی نمیکنه.متاسفانه پدر مادرها از این موضوع غافلن...به نظرم خیلی نیازها اگه از راه درستش برطرف نشه...یه جورایی به بیراهه میکشونه طرفو..خواهر خودم هیجده سالشه تازه عقد کرده.شوهرشم نوزده ساله است. و دانشجو..اون یکی خواهرم هم بیست و یه سالشه و شوهرش بیست و دو ...به همه چیشونم میرسن هم درس هم تحصیل هم خوشگذرونی...به نظرم با ازدواج و تعامل دونفر..اونها زودتر تکامل پیدا میکنن از همه نظر هم.این که میگن باید به توانایی مدیریت احساسات و فلان و...اینها رسید بعد ازدواج کرد...اصلا قبول ندارم...چون اونهایی هم که در سن بالاازدواج کردن..مثل هر زوج دیگه ای با انبوه سوءتفاهمات و اختلاف سلیقه ها....اینها روبرو میشن که باید حل بشه.این چیزا ربطی به سن نداره.از نظر من بلوغ در همه ی جوانب رو نمیشه **** سنجید.به جز بلوغ جنسی البته.سن فقط معیاری که مشخص میکنه چقدر از ورود شما به این دنیا میگذره...وگرنه رفتار و گفتار و کرداروتوانایی یه فرد در انجام کارها...چیزیه که به شعور و شخصیت و نوع تربیتش بستگی داره نه سنش..اگر فرد مناسبی برای زندگی انتخاب بشه ازدواج زمینه خیلی پیشرفت هارو باز میکنه و راه ها رو هموار.حتی دید افراد هم نسبت به اون زوج عوض میشه.این نظر منه.
    و خدایی که همین نزدیکی ست....

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین