نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree9Likes

موضوع: تاریخچه و انواع ماسک

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 36
صفحه 1 از 5 1234 ... آخرینآخرین
 1. #1

  معرفي انواع شامپو و ماسك براي موهاي خشك

  كاربران محترم،

  خواهشمند است جهت سهولت استفاده از بخشهاي مختلف انجمن و برقراري امكان دسترسي سريع و آسان به مطالب مورد نظر به نكات زير توجه نماييد:


  1- قبل از ايجاد هرنوع مبحث جديد با مدير انجمن هماهنگي صورت گيرد.

  2- در صورتي كه عناوين درخواستي شما در قالب هيچ يك از مباحث ايجاد شده نمي گنجد عنوان مورد نظر را در مبحث "ساير موارد" مطرح نماييد تا بررسي گردد. بديهي است در صورت اهميت و وسعت مطلب مورد مطرح شده ، مبحث جديدي به آن اختصاص خواهد يافت.

  3-حتي الامكان از درج پرسش و پاسخهاي غير ضروري در داخل مباحث خودداري نموده و براي اين منظور از مبحث "پرسش و پاسخ " استفاده نماييد.

  از حضور گرم و تلاش و همكاري صميمانه شما عزيزان سپاسگذارم و خواهشمندم با نظرات سازنده خود ما را در ارتقا انجمن ياري نماييد.

  من زماني زنده ام كه در يادها زنده بمانم.

 2. #2

  Re: معرفي انواع شامپو و ماسك براي موهاي خشك

  توصيه های لازم برای دم کردن گياهان برای تهيه ماسک

  خيس کردن گياه در آب داغ در طول مدتي که براي هر گياه توصيه شده است تا بتوان شيره فعال اجزاي گياه را تهيه کرد. حرارت دادن در حداقل زمان ممکن سبب مي شود که ارزش حياتي گياه، نظير بعضي از ويتامين ها محفوظ بماند.
  انتخاب جنس و نوع ظرف در حفظ خواص گياه بي تاثير نيست به خصوص، براي دم کردن ، بايد از ظروف سراميک يا لعابي استفاده نمود. مقدار لازم براي دم کردن گياه معمولا 8 تا 15 گرم براي هر پيمانه آب مي باشد. معمولا آب داغ را روي گياه ريخته و مدت 15 دقيقه براي خيساندن آن کافي است و براي بعضي از اندام هاي سفت گياهان مدت بيشتري توصيه مي شود. در قوري و يا ظرف مورد نظر بايد کاملا بسته باشد و عمل دم کشيدن بايد با حداقل حرارت در حداقل مدت صورت پذيرد. اکنون شيره گياه دم شده را صاف کرده و در ليوان ريخته و با مقدار کمي عسل طبيعي آنرا براي ماساژ صورت خود مورد مصرف قرار دهيد. به علاوه مي توانيد از اين دم کرده به عنوان شست و شو دهنده استفاده نماييد.

  جوشانده : براي بهره گيري از مواد موثر موجود در ريشه و دانه و پوست تنه درختان بايد از جوشانده آنها استفاده کرد تا تاثير پذيري بيشتري داشته باشد. براي تهيه جوشانده گياهي بايد مقدار تعيين شده اي از گياه خرد شده را با آب جوش مخلوط نمود و حرارت داد تا بجوشد. سپس آنرا از روي حرارت برداشته و چند دقيقه صبر نموده تا دم بکشد، سپس مي توان آنرا صاف نمود و مورد استفاده قرار داد. توجه داشته باشيد که مواد بايد به آرامي بجوشد تا خواصش ظاهر گردد و هنگام حرارت دادن گياه ، در ظرف را ببنديد، براي اين کار بهتر است از ظرف هاي استيل يا نسوز استفاده نماييد. در جوشانده هاي معمولي يا قوي بايد گياه خرد شده را با آب سرد مخلوط نمود و با حرارت جوشاند و سپس آنرا از روي حرارت برداشته تا دم بکشد و پس از صاف کردن مي توان مورد استفاده قرار داد.

  خيسانده: براي تهيه خيسانده گياهي ، مقدار معيني از گياه دارويي خرد شده را در آب سرد ريخته و پس از گذشت شش تا دوازده ساعت، عصاره به دست آمده را مصرف کنيد . چنانچه بر اساس نوع دارو ، خيسانده الکلي باشد، بايد مقدار معيني از گياه خرد شده را در الکل ريخت و پس از چند روز مورد استفاده قرار داد.

  گياه در شير: اگر مي خواهيد از شير و گياه استفاده کنيد شير را گرم نکنيد ، يک قاشق غذاخوري گياه مورد نظر را در يک فنجان شير سرد بريزيد و بگذاريد بماند. سپس از آن استفاده کنيد.

  اسانس: براي ساختن اسانس، 25 گرم از گياه مورد نظرتان را در يک پيمانه الکل بريزيد و بگذاريد مدتي بماند.

  شيرابه: براي تهيه شيرابه گياهان دارويي ، بايد گياه تازه را در هاون به خوبي بکوبيد و سپس آن را داخل يک پارچه تميز فشار داده تا شيرابه آن خارج شود.

  پودر: براي تهيه پودر از گياهان دارويي بايد گياه خشک شده را خرد کرده و در هاون کوبيد و از الک ريز عبور و سپس طبق دستور مورد استفاده قرار داد.

  عصاره: براي عصاره گيري از گياهان بايد نصف فنجان الکل را در ظرفي در بسته بريزيد و ظرف را از گياه مورد نظر پر کنيد و بگذاريد يک هفته بماند. پس از آن دوباره مقداري گياه به آن اضافه کنيد و يک هفته ديگر آن را به حال خود بگذاريد. مخلوط به دست آمده را از صافي بگذرانيد و مورد استفاده قرار دهيد. در صورتي که بخواهيد عصاره بسيار قوي به دست آوريد مي توانيد نصف قاشق چايخوري عصاره نعناع صحرايي به آن بيافزاييد.

  ضماد: براي تهيه ضماد ميتوانيد از يکي دو روش زير استفاده نماييد:
  براي تهيه ضماد از گياهان دارويي، بايد ابتدا گياه خشک شده را دم نمود و سپس آنرا صاف کرد و به صورت کمپرس مورد استفاده قرار داد. در مواردي که کمپرس گرم و مرطوب تجويز شده است، بايد گياه دارويي را در کيسه پارچه اي غير قابل نفوذ ريخت و آن را در آب جوش قرار داد و سپس به صورت کمپرس مورد استفاده قرار داد.
  اگر کمپرس گرم و خشک توصيه شده است، بايد گياه خرد شد را داخل کيسه پارچه اي نمود و خشک خشک حرارت داد و سپس به صورت کمپرس روي عضو قرار داد. 30 گرم از گل تازه يا خشک شده و يا اندام گياه مورد نظر را ساييده و به صورت پودر در آوريد، پودر گياه مورد نظر را در يک فنجان روغن زيتون به مدت 24 ساعت خيس کنيد و گاهي آنرا به هم بزنيد و با پارچه نازکي آنرا صاف کنيد سپس براي مواضع دردناک استفاده کنيد. علاوه بر ماساژ دادن عضو يا ضماد فوق بايد ضماد براي مدتي روي موضع باقي بماند سپس با پارچه اي خيس و کاملا گرم آنرا پاک کنيد. حداقل براي مدت 10 روز ، روزي 2 بار مي توان از ضماد استفاده کرد.

  تنتور: از بعضي از قسمت هاي سفت و سخت گياه مانند ريشه و دانه که بتوان آنرا آسياب کرد، مي توان تنتور موثري براي معالجه بعضي از بيماري ها ساخت با رقيق کردن آن، به عنوان داروي موثري مورد استفاده قرار مي گيرد. به علاوه اين نوع گياهان فقط در الکل يا سرکه فعال مي شوند و آب بر آنها اثر ندارد.

  براي تهيه تنتور مي توان از روش زير استفاده کرد:
  الکل سفيد (اتانول) "cc 300"
  آب مقطر و يا آب جوشيده سرد "cc 100"
  دانه يا ريشه يا قسمت سخت گياه مورد نظر ، آسياب شده 50 گرم
  اين سه ماده را با يکديگر مخلوط کنيد و به مدت دو هفته در شيشه سربسته در جاي گرم و يا زير آفتاب قرار دهيد و گاهي آنرا به هم بزنيد (در صورت تمايل مي توانيد يک قاشق چايخوري گليسرين نيز به آن اضافه نماييد). معمولا مصرف هر بار تنتور 10 قطره در يک فنجان آب است.

  منبع: www.iranmania.com
  من زماني زنده ام كه در يادها زنده بمانم.

 3. #3
  مدیر بازنشسته

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۵/۰۲
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  47
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  48
  پسند کرده
  0

  تاریخچه و انواع ماسک  تاریخچه مصرف ماسک های زیبایی به دوران باستان برمی گردد. وقتی که کلئوپاترا ساعت های متوالی برای نرم کردن پوست خود در شیر بریده حمام می کرد و ساعت ها زیر آفتاب ملایم، با سدر و اسطخودوس روی پوست خود می نشست.
  در روم باستان، زنان رسوبات چسبیده به کنار خمرهای شراب را به خاطر اثر شفاف کننده و لایه برداری آنها به دلیل داشتن اسید تارتاریک، جمع آوری کرده و به کار می بردند. و امروز ماسک های زیبایی برای یک بار هم که شده، حتی از طریق محلول آبلیمو و گلیسیرین، روی پوست هر کسی می نشینند.

  :32:

  ماسک ها موادي هستند که براي پاکيزه کردن، خروج مواد زائد از منافذ پوستي، نرم و لطيف کردن پوست به کار مي روند. ماسك هاي طبيعي ميوه به معنی قرار دادن پوست ميوه يا تكه اي از آن بر روي پوست صورت و سپس دراز كشيدن و استراحت دادن به عضله هاي صورت است که در کنار استفاده از ماسک های شیمیایی معمولا در سالن های آرایشی انجام می شود.
  هر پوستی با توجه به رطوبت، چربی، جوش و منافذی که دارد برای شادابی بیشتر نیاز به تقویت دارد. حتی اگر در فصل تابستان آفتاب دائمي نداشته باشيم ولي پوست و مو خشک، دهيدراته و تيره خواهد شد. بنابراین استفاده از ماسک ها برای بازگرداندن طراوت و تازگی به پوست ضروری است.
  ماسک ها چیزی نیستند که برای استفاده از آن، حتما نیازمند کمک یک آرایشگر و صرف هزینه باشید. صرف نظر از ماسک های گیاهی یا شیمیایی که روی پیشخوان داروخانه ها به چشم می خورند، یخچال هر خانه پر از موادی است که می توانند روی پوست بنشینند و طراوت را به پوست باز گردانند. قدیمی ترین نوستالژی این داستان را می توانید در خاطرات کودکیتان مرور کنید. وقتی که مادر، ته مانده لیموترش های آب گرفته اش را روی پوست می گذاشت و شب ها گلاب و شیر به صورت می مالید.
  بهترين ماسک ها، همان ماسک هاي متشکل از آب ميوه ها، پوست ميوه ها يا بافت ميوه ها هستند که در منزل مي توان به راحتي از آنها استفاده کرد. استفاده از ماسک هاي پوستي مي تواند برای شادابی بخشیدن به پوست مفيد باشد و به تميزي، طراوت و جوان تر به نظر رسیدن پوست کمک کنند.
  خستگي و کار زياد، کشيدن سيگار، مصرف الکل، مصرف مواد آرايشي غيراستاندارد يا مصرف بي رويه و زياد اين مواد، استفاده خودسرانه و نابجاي برخي داروها (مثلا ماليدن مکرر پماد بتامتازون به صورت) موجب آسيب پوست و بروز چروک و پيري زودرس پوست مي شود و درمان موضعی با ماسک های میوه تا حدودی در روشن و شفاف کردن و رفع لکه های پوست موثرند. در حقیقت ماسك هاى زيبايى در پاك كردن و تقويت سلول هاى پوست اثر دارند و سبب مى شوند كه پوست زنده و شاداب شود.  براى تهيه ماسك، مى توان از مواد غذايى مناسبى كه هميشه در دسترس است استفاده كرد. اين مواد به دليل ارزش غذايى فراوانى كه دارند، پوست را تغذيه مى كنند و مواد لازم را در اختيارش مى گذارند. سفيده تخم مرغ، شير، عسل، ماست، زرده تخم مرغ، ليمو ترش، سركه، حبوبات، سبزى ها، روغن هاى گياهى، ميوه ها و گياهان دارويى بهترين ماسك هاى پوست را مى سازند. تنها نكته مهم، انتخاب درست مواد است. چرا که بايد با نوع پوست و مشكلى كه پوست با آن روبروست هماهنگ باشد.

  ماسک های شیمیایی و گیاهی
  اگرچه عده ای معتقدند که تمام درمان های پوستی در دراز مدت اثر می کنند و نباید انتظار سرعت در درمان پوست را داشت، اما متخصصان پوست، مو و زیبایی نظر دیگری دارند.
  آنها معتقدند ماسك*هاي زيبايي صورت اثر موقتی دارند و در دراز مدت تاثيري در طراوت و شفافيت پوست صورت نخواهند داشت.
  از نظر متخصصان ماسك زيبايي پوست به دو نوع شيميايي و گياهي تقسيم می شود. استفاده از ماسك*هاي زيبايي از هر گروهي كه باشند، در جواني پوست، *كاهش چربي، *ضد جوش، *كاهش خشكي و كاهش چين و چروك پوست، اثر چنداني ندارد. ممکن است بلافاصله بعد از استفاده از این ماسک ها، پوست تازه، شفاف، شاداب و بدون لک به نظر برسد اما این تاثیر موقتی است.  اما متخصصان خطراتی را هم برای این ماسک ها در نظر می گیرند. *آنها معتقدند احتمال ايجاد حساسيت تماسي به مواد داخل ماسك* در پي استفاده از ماسك*هاي صورت هم وجود دارد و حتي مي*توانند آلرژي و اگزماي پوستي را به همراه داشته باشند. این بیشتر در مورد ماسک های شیمیایی صدق می کند و در صورت ترکیبات تقلبی و نادرست این ماسک ها، پوست از آنچه که قبلا بوده بدتر هم خواهد شد.


  میوه به جای ماسک
  تاریخ را که ورق بزنید، ردپای ابوعلي سينا و كتاب قانون را هم در زيباسازي پوست می بینید. ابن سینا می نویسد: "بدان كه تا خون بيشتر به سوي پوست آيد صفا و روشني و سرخي مطبوع و زيبايي پوست بيشتر است... دیگر آنکه مواد تناولي براي توليد خون خوب به كار گيرند. نخود، تخم‏مرغ نيم‏بند، آبگوشت و انجير بخورند. انجير خون بسيار خوب و مناسب براي زيبايي پوست توليد مي‏كند. سبزي‏هاي خوب و مناسب و زيبايي بخش رخسار عبارتند از: ترب، تره، پياز و كلم و سير، كه بر دوام بخورند تا خوب باشد. زعفران نيز اگر در غذا باشد خوب است."
  اما این تنها ابن سینا نیست که رموز چهره های سرخ و سفید را در خوراکی ها جستجو می کند. مثل همیشه، به تعداد پزشکان دنیا، راه و روش و نظریه وجود دارد!
  دسته سومی از متخصصان هم هستند که میدان موافقت و مخالفت با ماسک های زیبایی را رها کرده و جانب ابن سینا را گرفته اند. شعار این متخصصان این است: "همان میوه ای را که قرار است به خورد پوستتان بدهید، به خورد معده تان دهید!"
  به همین دلیل هم مصرف ميوه*ها و سبزيجات تازه را بهترين روش شاداب و با طراوت کردن پوست مي*دانند.  به طور کلی هيچ نوع ماسكى به تنهايى نمى تواند سلامت و شادابى پوست را حفظ كند. براى داشتن پوست سالم وخوب بايد برنامه غذايى درست و حساب شده اى داشت. در حقیقت شاید بتوان گفت پوست خوب در گرو تغذیه خوب است و بس.
  اگر رژيم غذايي تحت نظر يك متخصص تغذيه و پوست تغيير داده شود، اثرات خود را نشان خواهد داد. مصرف خوراكي ميوه هاي حاوي ويتامينE،A،C و هر نوع ميوه و سبزيجات تازه ديگر تاثير چشم گيري در زيبايي و شفافيت پوست دارند. شير تازه و ذرت نيز حاوي موادي هستند كه در شادابي و سلامت پوست مؤثرند.
  مصرف روغن زيتون در وعده هاى غذايى به ويژه سالاد و استعمال آن به صورت يك امولسيون طبيعى به دليل خاصيت آنتى اكسيدانى و دارا بودن ويتامين هاى A ، E ، K و C مى تواند از خشكى و زبرى پوست كه زمينه ساز چروك و پيرى زودرس است، جلوگيرى كند و به پوست شادابى و طراوت بخشد.
  با تمام این ها، بد نیست اگر کمی صرفه جویانه شعار این دسته از پزشکان را دستکاری کنید: " همان میوه ای را که قرار است به خورد پوستتان بدهید، به خورد معده تان دهید و ته مانده اش را به خورد پوستتان!" این طور لااقل خیالتان راحت است که از تمام نظرات متفاوت علم پزشکی در این زمینه، یک جا و همزمان تبعیت کرده اید!
  مستانه

 4. #4
  مدیر بازنشسته

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۵/۰۲
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  47
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  48
  پسند کرده
  0

  Re: تاریخچه و انواع ماسک

  ماسک میوه:

  ماسک آناناس
  این میوه تاثیر جالبی بر جوش های غرور به ویژه گلوله های چربی زیر پوستی (جوش های کیستیک) دارد. برای تهیه ماسک آناناس کافی است که یک آناناس رسیده را پوست بکنید و در مخلوط کن بریزید تا به صورت مخلوط غلیظی در بیاید .سپس به اندازه وزن آن به آن الکل میوه (الکل اتیلک) بیفزاید ویک لیوان روغن آفتابگردان به مخلوط حاصل اضافه کنید.حالا می توانید روزی یک بارهر بار به مدت 20تا30 دقیقه این مخلوط را به صورت ماسک روی صورت خود قرار دهید و سپس آن را با آب سرد یا گلاب بشوید.

  ماسک خیار: این ماسک به طور سطحی از پوست لایه برداری کرده دانه های سر سیاه را از داخل پوست به بیرون هدایت نموده جای جوش و یا دانه های پوستی را از بین می برد و پوست را شاداب و لطیف می کند. خیار را با پوست رنده کرده و کاکوتی، کاکتوس، یاسمن گردو ، تکه های لیمو و گل همیشه بهار به آن اضافه کنید ود به مدت 20 تا 30 دقیقه روی پوست بگذارید.


  ماسک چهره های خسته و بی خواب:
  موز سالم و رسیده را خوب له کنید و به آن نصف قاشق مربا خوری عسل اضافه کنید و خوب آن را به هم بزنید. این مخلوط را به چهره و گردن خود بمالید و بعد از نیم ساعت بشویید.

  ماسک پوست تیره و آفتاب سوخته: یک هویچ تازه را به قطعات پهن تقسیم کنید و برای نیم ساعت روی پوست بگذارید در این مدت استراحت کنید و بعد صورت را با آب نیمه گرم بشویید.

  ماسک گلگون شدن صورت: باقلا را به صورت آرد در اورید و آن را خمیر کنید و برای 5 دقیقه روی صورت بگدارید و بعد صورت را بشویید.

  ماسک عسل: رفع خستگی پوست و طراوت بخشیدن به پوست
  چند قاشق مرباخوری عسل را در ظرفی بریزید و ظرف را در یک کاسه آب جوش قرار دهید تا عسل شل و گرم شود و بعد از این که کمی سرد شد مانند ماسک روی صورتتان قرار دهید و به پشت بخوابید و بعد از 20 دقیقه صورتتان را بشوئید.
  مستانه

 5. #5
  مدیر ارشد سایت
  heaven آواتار ها
  مریم م.
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۶
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  3,237
  نوشته های وبلاگ
  44
  میزان امتیاز
  118
  پسند شده
  10606
  پسند کرده
  1314

  ویترین مدال ها

  انـــــــواع ماسکهای صورت

  5 ماسک زيبايى!  بهر پوستى با توجه به رطوبت، چربى، جوش و منافذى كه دارد براى شادابى بيشتر نياز به تقويت دارد. در زير با ارائه ماسك هاى طبيعى كه از ميوه هاى گوناگون تهيه مى شود، مى توانيد پوست خود را زنده و با طراوت نگه داريد.


  ماسك انگور:
  اين ماسك براى روشن نگه داشتن پوست صورت مفيد است.


  ماسك انگور با روغن زيتون:
  براى شادابى و لطافت پوست مقدارى دانه انگور را در روغن زيتون بجوشانيد و آن را صاف كرده و روى پست صورت خود بماليد.


  ماسك اسفناج:

  اسفناج را در روغن زيتون بريزيد درست به همان صورتى كه بورانى درست مى كنيد بعد اين ماسك را روى صورت پهن كنيد. اين ماسك براى پوست هاى كدر مفيد است و باعث درخشش پوست مى شود.


  ماسك ميخك:
  مقدارى گل ميخك را در آب خيس كنيد و بعد از ۲۴ ساعت آن را صاف كرده و با مقدارى عسل و آب خيار مخلوط كنيد. به اندازه يك فنجان از اين مخلوط را ميل كنيد اين مخلوط باعث باز شدن رنگ رخساره و جلاى پوستتان مى شود.


  ماسك گيلاس:
  ماسك زيبايى كه از دسته هاى گيلاسى كه هسته آن را گرفته ايد مى توانيد روى پوست خود بگذاريد. اين ماسك به پوست شما نرمى داده و باعث مى شود رنگ رخساره تان باز شود.


  ماسك هلو:
  ماسك هلو ماسكى است كه روى تمام پوست ها مى توانيد استفاده كنيد. هلو را رنده كرده و روى پوست بگذاريد. چند دقيقه صبر كنيد و بعد از شست وشو نتيجه آن را ببينيد.
  چقدر دوست داشتنی هستند.. آدم هایی که شبیه حرفهایشان هستند....

  "میلان کوندرا"

 6. #6
  مدیر انجمن
  زهرا س.پ آواتار ها
  زهرا ک.
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۷
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  1,897
  میزان امتیاز
  62
  پسند شده
  2948
  پسند کرده
  2235

  Re: انـــــــواع ماسکهای صورت

  مسدود کردن منافذ صورت: یک قرص اکسیژنه را در مقداری گلاب حل کنید یک قاشق آرد گندمم را به آن اضافه

  کنید و بگذارید برای 10 دقیقه روی پوستتان بماند.

  پوستهایی با منافذ زیاد: 7 عدد زرد آلوی رسیده را قطعه قطعه کنید و له کنید. چند قطره روغن بادام روی آن

  بچکانید و بگذارید تا برای 20 دقیقه روی پوستتان بماند و بعد آن را با آب نیمه گرم بشویید.

  کرم آرایش و زیبایی: کرم مسدود کردن منافذ صورت را روی پوست می مالیم و برای یک ساعت پوست را ماساژ

  می دهیم تا خوب روی پوست بخوابد. نیم ساعت صبر کنید و بعد صورت را بشویید.

  ماسک برای پوستهای معمولی: یک زرده تخم مرغ , یک قاشق مربا خوری آب پرتغال, یک قاشق مربا خوری

  روغن بادام را با شیره نارگیل اضافه کرده و به صورت بمالید و پس از 20 دقیقه بشویید.

  ماسک لک صورت: ماسک زیبایی گرمک برای باز و شاداب شدن چهره مفید است. این ماسک را روی صورت

  بکشید و بگذارید برای 15 دقیقه بماند. این ماسک برای از بین بردن لکه ها و سر سیاه ها نیز مفید است.
  باقالی پلو با
  مرغ
   

 7. #7
  مدیر انجمن
  زهرا س.پ آواتار ها
  زهرا ک.
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۷
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  1,897
  میزان امتیاز
  62
  پسند شده
  2948
  پسند کرده
  2235

  Re: انـــــــواع ماسکهای صورت

  ماسک چهره های خسته و بی خواب: موز سالم و رسیده را خوب له کنید و به آن نصف قاشق مربا خوری عسل

  اضافه کنید و خوب آن را به هم بزنید. این مخلوط را به چهره و گردن خود بمالید و بعد از نیم ساعت بشویید.


  ماسک پوست تیره و آفتاب سوخته: یک هویچ تازه را به قطعات پهن تقسیم کنید و برای نیم ساعت روی پوست

  بگذارید در این مدت استراحت کنید و بعد صورت را با آب نیمه گرم بشویید.  ماسک گلگون شدن صورت: باقلا را به صورت آرد در اورید و آن را خمیر کنید و برای 5 دقیقه روی صورت بگدارید و

  بعد صورت را بشویید.


  ماسک تقویتی : 14 گرم موم سفید را با 84 گرم روغن بادام و 28 گرم لانولین و 28 گرم گلاب تهیه کنید. موم

  سفید و لانولین را روی بخار آب گذاشته تا با هم آمیخته شود بعد روغن بادام و گلاب را به آرامی در آن ریخته و

  هم بزنید تا مخلوط شود. این کرم را در ظرف در بسته ای بریزید

  و هر روز از آن برای نرمی و تقویت پوستتان استفاده کنید.  ماسک جوش چرکی: برای جوشهای چرکی با قاشقک مخصوص پودر گل ریواس را با یک قاشق ماست مخلوط

  کنید . هفته ای سه روز روی پوستتان بمالید.  ماسک جوشهای سر سیاه: ابتدا گل ریواس را با گل بابونه و گل بنفشه می جوشانیم وقتی بخار آن بلند شد

  صورت را بخور می دهیم و یک قاشق روغن زیتون و زرده تخم مرغ را که قبلا مخلوط کردیم به صورت ماسک روی

  صورت می گذاریم و بعد از شستن ماسک پنبه الکل زده را به صورت می مالیم تا ضدعفونی شود.
  ماسک چین زیر چشم: سفیده تخم مرغ را خوب به هم زده زیر چشم می گذاریم . برای جلوگیری از چین و چروک

  پوست لانولینرا می توان عر شب به تنهایی روی پوست بمالید برای اینکه لانولین کاملا جذب پوست شود با

  انگشت ارام به صورت تلنگر بزنید و صبح آن را بشویید.  ماسک چروک چشم: روغن کرچک را یک شب روی پوست مالیده و تا صبح می گذارین بماند.
  باقالی پلو با
  مرغ
   

 8. #8
  مدیر انجمن
  زهرا س.پ آواتار ها
  زهرا ک.
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۷
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  1,897
  میزان امتیاز
  62
  پسند شده
  2948
  پسند کرده
  2235

  Re: انـــــــواع ماسکهای صورت

  ماسک عسل و سرکه: مقداری عسل و سرکه را مخلوط کنید و روی لکه های صورت بمالید, کبودی های زیر

  چشم را با این ماسک بر طرف کنید.


  ماسک هویچ و سیب: هویچ و سیب را رنده کرده و یک قاشق مربا خوری عسل به آن اضافه کرده و روی

  صورتهایی که لک دارد بگذارید و پس از 20 دقیقه با آب ولرم بشویید.


  ماسک برگ چغندر: برگ چقندر را بکوبید . به صورت ماسک در آورید روی تمام صورت پهن کنید این ماسک برای از

  بین بردن کک و مک مفید است.
  باقالی پلو با
  مرغ
   

صفحه 1 از 5 1234 ... آخرینآخرین
 • مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  

  محاسبه ي شاخص توده ي بدني

  وزن به کيلـو گـرم
  قد به سانتي متر

  شاخص توده ي بدني
  بازه ي وزني مناسب شما