نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree206Likes

موضوع: عکس و آموزش آرایش لب

نمایش نتایج: از 65 به 72 از 194
صفحه 9 از 25 نخستنخست ... 678910111219 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    mahta008 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    78
    پسند کرده
    140

re: عکس و آموزش آرایش لب

نقل قول نوشته اصلی توسط maman somi

سلام
    من دقیقا نمی دونم تو این عکس از چی استفاده شده اما من یه خط لب بی رنگ یا نامرئی دارم که فکر می کنم میشه اینجوری هم ازش استفاده کرد. من برای جلوگیری از پخش شدن رژهای مایع ازش استفاده می کنم یعنی فروشنده به این عنوان معرفی کرد بهم مارکش هم ارت دکو هستش
    من از آنچه تو میگویی متنفرم اما تا پای جان از حق تو برای گفتن آن دفاع میکنم

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

salam bachaha

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    45
    پسند کرده
    0

من خیلی دوست دارم بدونم رژلب رو از چی و چه جوری میسازند کسی اطلاعاتی داره آیا؟

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    45
    پسند کرده
    0

رژ لب، به عنوان اولين ابزار آرايشي و بهداشتي شناخته شده است و تا به امروز همچنان مورد استفاده بانوان قرار مي گيرد.

هيچ وقت در خصوص مواد تشکيل دهنده رژ لب فکر کرده ايد؟

نکاتي درباره ي رژلب که نمي دانستيد

صرف نظر از مواد تشکيل دهنده مشترک، رژ لب ها بسته به نام تجاري شان از مواد طبيعي و يا شيميايي متفاوتي ساخته مي شوند.

مواد تشکيل دهنده رژ لب

اگرچه مقدار هر يک از اين مواد در ساخت رژهاي لب متفاوت است، اما مواد اصلي تشکيل دهنده انواع رژ لب به شرح زير است:

موم: موم به دليل حالت پذيري زيادي که دارد، به عنوان عنصري شکل دهنده در رژهاي لب مورد استفاده قرار مي گيرد. ترکيبي از سه موم را در رژهاي لب مي توان يافت: موم زنبور عسل، موم گياه کندليلا و موم کارنابا که از برگ هاي نخل برزيلي گرفته مي شود و گران تر از بقيه موم ها است.

روغن: روغن کرچک، روغن نباتي، لانولين و روغن معدني در تهيه رژهاي لب استفاده مي شوند. همچنين کره کاکائو نيز از اجزاي تشکيل دهنده رژها است.
    موم و روغن از مهم ترين اجزاي تشکيل دهنده رژ لب هستند و حدود ?? درصد وزن آن را شامل مي شوند

رنگ ها و رنگدانه ها: بسته به رنگ رژها متفاوت مي باشند و از مواد گياهي يا صنعتي تهيه مي شوند.

خوشبو کننده ها: براي ايجاد عطر و بوي دلپذير، به ميزان کم مورد استفاده قرار مي گيرند.

الکل: به عنوان حلال موم و روغن به کار گرفته مي شود.

نگهدارنده ها و آنتي اکسيدان ها: به منظور تازه نگه داشتن و جلوگيري از فاسد شدن زود هنگام رژ لب استفاده مي شوند.

غير از مواد نام برده در ساخت رژها ممکن است از مواد طبيعي مانند ويتامين E، روغن آفتاب گردان، بابونه و يا رنگدانه هايي مانند زردچوبه، چغندر و … استفاده گردد.

مواد سمي موجود در برخي رژ لب ها

FDA (اداره غذا و داروي آمريکا) مقررات سختي در مورد استفاده از سرب در لوازم آرايشي و مخصوصا رژهاي لب، وضع نموده است. رژ لب هاي استاندارد و مرغوب حاوي ترکيبات بالا هستند، اما در رژ لب هاي نامرغوب ترکيبات زير وجود دارند:

سرب: عوارض سرب در صورت استفاده غير مجاز اين ماده سمي در ترکيب رژ لب و خورده شدن آن، شامل ناباروري، کم*خوني، عقب ماندگي ذهني و سرطان مي باشد.

قطران ذغال سنگ: به عنوان رنگدانه براي رنگ آميزي رژهاي قرمز استفاده مي شود. اين مخلوط سمي درصورت بلع مي تواند باعث تهوع، سردرد و سوزش پوست شود.

Carmine: رنگ طبيعي که با جوشاندن سوسک هاي کارمين به دست مي آيد و عامل اصلي ناراحتي هاي پوستي و آلرژي است.

رنگ هاي درياچه اي: استفاده از رنگ هاي محلول در آب درياچه ها که در اثر واکنش هاي شيميايي و يا گياهان و سنگ هاي موجود در رودخانه ها بوجود آمده اند. اين نوع رنگ بسيار سمي بوده و از منابع سرطان زايي به دست آمده که مي تواند باعث تحريک پوست و ايجاد سرطان هاي پوستي گردد.

خوشبو کننده ها: اين نوع عطرها به دليل دارا بودن ترکيبات شيميايي، مي توانند التهاب، خشکي و ترک خوردگي لب ها را باعث شوند.

بر اساس آمار جمع آوري شده، صرف نظر از جذب پوستي مواد آرايشي، زنان در طول زندگي خود حدود 2 کيلوگرم رژ لب را مي بلعند که خطر ابتلا به سرطان هاي ريه و سينه را در زنان به طرز چشمگيري افزايش مي دهد.

اکنون که به مواد تشکيل دهنده رژ لب ها پي برديد، موقع انتخاب آن بيشتر دقت کنيد و رژ لبي را انتخاب کنيد که تا حد امکان حاوي ترکيبات طبيعي باشد و مواد سمي در آن به کار نرفته باشد.

کاش می شد خودمون رژ لب درست کنیم
    گیسو خاتون این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    67
    پسند کرده
    0

بچه ها من این روژلب رو میخام بهم بگید چه رنگی هست و اسم مارکش رو بهم بگید و شمارش رو
    خوشا روزی که مادر داشتم من
    زفرّش تاج بر سر داشتم من
    میان بیکران آسمانها
    فروزان ماه و اختر داشتم من

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

سلام دوستای عزیز برای اینکه بدونید رژی که میخرید روی لبهاتون به چه رنگی نباید رو دست تست کنید باید روی انگشت سبابه بزنید چون دقیقا همون رنگی میشه که روی لب میتونید امتحان کنید قسمتی از رژ روی ساق دست یا بر آمدگی داخلی شصت دست بزنید و با رژی که روی انگشت سبابه یا همون انگشت اشاره زدید مقایسه کنید میبینید که یک رژ در دوقسمت متفاوت دو رنگ متفاوت داره و رنگی که روی انگشت سبابه هست رنگ اصلی روی لب

اما در مورد این مداد بیرنگ یا کرم رنگ در آرایش برای بزرگ تر و خوش فرم تر نشون دادن لب بایددور لب رو با مداد روشن خط کشید و کمی انو محو کرد بعد رژ زد کاربرد اصلیش اینه اما برای کارهای دیگه که دوستان گفتن هم میشه استفاده کرد
    گلبرگی این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

اینو نمیشه خوند

خورشیدبانو آواتار ها
    مهرناز
    میزان امتیاز
    25
    پسند شده
    2213
    پسند کرده
    2180

رها جون ، mis gold عزیز پستشون یه مشکلی داره از نظر فونت که خونده نمیشه خلاصه پستشون اینه که برای تست کردن رنگ رژ موقع خرید اون رو روی انگشت سبابه(انگشت اشاره) بزنید تا بدونید رنگش روی لب چه طوری میشه.البته یه تیکه دیگه هم داره که من نفهمیدم
    عشق،
    آمدنی ست
    جستنی نیست.

صفحه 9 از 25 نخستنخست ... 678910111219 ... آخرینآخرین