نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree422Likes

موضوع: آشپزی گیاهی

نمایش نتایج: از 17 به 24 از 143
صفحه 3 از 18 نخستنخست 12345613 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    2
    پسند کرده
    0

Re: آشپزی گیاهی

سلام دوست دارم برایم یک رژیم گیاهخواری برایم ترتیب دهید من وزنم 77 کیلو و قدم 165 سانتیمتر است بیشتر چربی در شکم است واحساس ورم در معده می کنم
    marie و fateme.mazhab1365 این نوشته را پسندیده.

2. بانک بند ناف
    coffee آواتار ها
    میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    1459
    پسند کرده
    940

یه غذای فول سبزیجاتی که خیلی خوشمزه شده بود و همسری باور نمی کرد که توش گوشت نداره......تره فرنگی رو با پیاز وخلال کرفس تفت دادم بعد کمی خلال هویج اضافه کردم وبه تفت دادن ادامه دادم.. در همین حین لوبیا سبز رو با نخود فرنگی گذاشتم بخار پز بشه .. هویج که نرم شد گوجه فرنگی خرد شده به مقدار زیاد اضافه کردم وفلفل قرمز زردچوبه کمی پودر زنجبیل ، پاپریکا وکمی فلفل سیاه ونمک افزودم ..کمی بعد فلفل سبز وزرد وقرمز دلمه ای به همراه ذزت پخته ویه حبه سیر خرد شده رو اضافه کردم ..تفت داده و لوبیا ونخود آبپز شده رو اضافه کرده ( چقدر اضافه کردم..!!!) وبعد از کمی تفت دادن اسفناج خرد شده وکمی رب گوجه و کمی پودر تخم گشنیز افزودم ..در انتها به اندازه کافی ولازم سس سویا زده مخلوط کرده وبه همراه سیب زمینی سرخ شده سرو شد...روش کمی کنجد بو داده پاشیدم..بسی لذیذ شده بود.. جای همه گیاه خواران خالی...

fateme.mazhab1365 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    665
    پسند کرده
    1683

كباب گياهي

http://www.mamisite.com/forum/posting.php?mode=reply&f=185&sid=6dce88f53ba57997a 0b86e5242c86895&t=4253
    "آرامش" آن است که بدانی در هر گام دست تو در دست "خدا"ست.

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    304
    پسند کرده
    2

سلام دوستان گلم می خوام این تاپیک رو حسابیییییییی فعال کنم .. اما چون وقت عکس گرفتن زیاد ندارم دستورها رو می نویسم و سعی می کنم در اولین فرصت عکس رو هم به پستم اضافه کنم . اگر بقیه هم زودتر درست کردند که خیلی ممنون می شم ازشون

سعی می کنم غذاهایی رو که یک بار خودم درست کردم و می دونم خوشمزه هست رو بنویسم ...

خب اولین غذایی که امروز می نویسم یک جور خورشت گیاهی هست که می تونید با برنج ( ترجیحا برنج قهوه ایی ) و یا نان مصرفش کنید و هم مقویه هم خوشمزه

لوبیا سبز سه پیمانه

لوبیا چیتی 2 پیمانه

هویج 2 عدد متوسط

سیب زمینی 3 عدد متوسط

گوجه فرنگی 3 عدد

پیاز 1 عدد

آلو قرمز 4 عدد

نمک ، فلفل ، زردچوبه ، دارچین ، لیمو عمانی

لوبیا چیتی رو از شب قبل خیس کنید و با مقداری آب بگذارید بپزد ، سپس لوبیا سبز را کمی تفت داده و به لوبیا چیتی پخته شده اضافه کنید ، پیاز را تفت داده و ادویه ها رو اضافه کنید گوجه را اضافه کرده و اجازه دهید تا خوشرنگ و غلیظ شود ( به جای استفاده از رب در دستورهای گیاهی بهتره اینجوری همون لحظه با گوجه تازه رب درست کنید )

و به خورشت اضافه کنید وقتی مواد پخت هویج و سیب زمینی رو خلالی خرد کرده و به غذا اضافه کنید لیمو عمانی و دارچین و آلو قرمز تازه را که فصلش هست هم به غذا اضافه کرده و اجازه دهید تا جا بیفتد سپس می توانید با برنج یا نان سرو کنید واقعا خوشمزه میشه و اصلا نبود گوشت توش احساس نمیشه
    اینجا دلم برای خدا تنگ می شود...

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    304
    پسند کرده
    2

این غذا رو از کتاب 365 روز با غذاهای ایرانی نوشتم که داداشم هم بسیاررررررر دوست داشت واقعا به همه پیشنهاد می کنم امتحان کنن

برنج 3 - 4 پیمانه

کلم 6 پیمانه خرد شده

قارچ 8 عدد

گوجه فرنگی 5 عدد متوسط

سیب زمینی یک عدد متوسط

پیاز 1 عدد

نمک ، فلفل و زردچوبه

من خودم دارچین و زعفران هم بهش اضافه کردم می تونید روغن حیوانی هم اضافه کنید

ابتدا پیاز رو خرد کرده و با مقداری روغن و زردچوبه تفت می دهیم ، کلم ها را خرد کرده و با ادویه و نمک جداگانه تفت می دهیم و به پیاز اضافه می کنیم و مجددا تفت می دهیم سیب زمینی را پخته و نگینی خرد می کنیم و همراه قارج به مواد اضافه می کنیم و تفت می دهیم

گوجه را با مقداری آب میکس کرده تا مجموعا 6 پیمانه آب و گوجه داشته باشیم برنج و روغن را به آب گوجه اضافه می کنیم و با حرارت ملایم می پزیم ، وقتی که تقریبا آب آن تمام شد مواد را اضافه کرده و برنج را دم می کنیم .

من سیب زمینی رو هم نگینی خرد کردم و به برنج و گوجه اضافه کردم تا با اون پخته بشه درست مثل دستور سیب پلو
    کمی زعفران و دارچین هم که بهش اضافه کنید واقعاااااااااااا خوشمزه میشه ...
    fateme.mazhab1365 و hengamehh این نوشته را پسندیده.
    اینجا دلم برای خدا تنگ می شود...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    18
    پسند کرده
    0

این غذا که مهشید جون گفتن مانورش زیاده .مرسی .منم یه بار بدون سیب زمینی و با خلال کدو و هویج تفت داده شده تست کردم اونم خوب شده بود .

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    113
    پسند کرده
    0

برگر بادمجان و فلفل دلمه*اى
    اين يك برگر گياهى و خوش طعم است و اگر از مصرف گوشت خسته شديد حتما آن را امتحان كنيد.

مواد لازم:

بادمجان: 2 عددمتوسط

فلفل دلمه*اى : 1 عدد

پياز متوسط : 1 عدد

نمك و فلفل: مقدارى

آرد سوخارى : حدود 1 ليوان

زردچوبه و ادويه دلخواه : مقدارى

روغن براى سرخ كردن: 6 قاشق غذاخورى

طرز تهيه : بادمجان و فلفل را كباب كنيد.

پياز را كمى خرد كرده و همراه بادمجان و فلفل ميكس كنيد (يا چرخ كنيد.)

نمك و فلفل و زردچوبه و ادويه*اى كه دوست داريد را به مواد ميكس شده اضافه كرده و آرد سوخارى را كم كم به مواد اضافه كنيد. تا اندازه*اى كه مواد به راحتى در دست شما فرم بگيرد.

به اندازه 1 پرتقال درشت از مواد را برداشته و در دست به شكل گرد در آورده و در آرد سوخارى زده و در روغنى كه خوب گرم شده با حرارت متوسط سرخ كنيد.

براي هر طرف برگر 1 قاشق روغن كافيست. اگر تابه تفلون يا چدنى داريد بهتر است برگرها را در آن سرخ كنيد.

در كنار اين برگر گياهى و كم روغن مي توانيد از سيب زمينى كه با روغن كم و 1 قاشق آب در تابه چدنى سرخ شده نيز استفاده كنيد. در پايان سيب زمينى*ها را با يك قاشق ادويه دلخواه تفت داده شود.

ايده اصلى اين غذا با كمى تغيير در مواد از وبلاگ: كافه شمشيرى گرفته شده است. در ضمن نوشته هاى ايشان هم شيرين و خواندنيست.

گلبرگی, زینب سادات۲ و fateme.mazhab1365 این نوشته را پسندیده.
    http://khanjon.blogfa.com

مدیر انجمن
    زهرا س.پ آواتار ها
    زهرا ک.
    میزان امتیاز
    59
    پسند شده
    3820
    پسند کرده
    2794

تركمني پلو، غذاي محلي تركمن صحرا

اين غذا به علت نداشتن مرغ و گوشت براي افرادي كه رژيم غذايي خاصي دارند بسيار مناسب بوده و به كساني توصيه مي*شود كه غذاهاي نرم و كته دوست دارند چون اين غذا به صورت كته درست مي*شود و بسيار نرم و مناسب افراد مسن است. همچنين اين پلو بسيار سريع حاضر شده و در ضمن جزء كم*هزينه*ترين غذاهايي است كه ويتامين*ها و فيبرهاي لازم را در خود دارد.

مواد اوليه:
    برنج يك كيلوگرم
    بادنجان يك كيلوگرم
    گوجه*فرنگي دو كيلوگرم
    پياز سفيد بزرگ سه عدد
    سيب*زميني 250 گرم
    زعفران دم*كرده دو قاشق غذاخوري
    زردچوبه يك قاشق مرباخوري
    نمك به ميزان لازم
    روغن مايع نصف پيمانه

طرز تهيه:
    ابتدا پيازها را نگيني كرده و سرخ مي*نماييم. سيب*زميني و بادنجان*ها را نگيني درشت خرد كرده، در روغن تفت مي*دهيم. سپس گوجه*فرنگي*ها را پوست گرفته و رنده درشت كرده و به مواد اضافه مي*نماييم. پس از 10 دقيقه كه تفت داديم و گوجه*فرنگي به خورد پياز، بادنجان و سيب*زميني رفت، نمك، زردچوبه و يك قاشق زعفران را به مواد اضافه مي*كنيم. برنج را شسته و با روغن به مواد اضافه مي*نماييم. اين غذا پس از 30 دقيقه آماده است از زعفران باقي*مانده براي تزيين غذا استفاده مي*نماييم.

منبع:ایرانیان یو کی
    مدیرای گل اگر فکر می کنید ممکنه برای سایت مشکل ساز بشه حذفش کنید چون این سایت فی لتره.
    باقالی پلو با
    مرغ

گلبرگی و hengamehh این نوشته را پسندیده.

صفحه 3 از 18 نخستنخست 12345613 ... آخرینآخرین