نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree250Likes

موضوع: جهانگردی - تایلند

نمایش نتایج: از 17 به 24 از 57
صفحه 3 از 8 نخستنخست 123456 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    tooba 1352 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    208
    پسند کرده
    13

Toy Museum In Bangkok موزه اسباب بازی بانکوک

این موزه بیش از 50 هزار قطعه اسباب بازی از شخصیت های کارتونی دارد .
    موزه اسباب بازی در منطقه بنگ کاپی bang kapi بوده و از ساعت 10 صبح تا 7 عصر باز است.
    firoozeh, رستگار, monajoon و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    خدایا امروز مهمان من باش به یک فنجان قهوه ی تلخ ....
    وقتش شده بدانی طعم دنیایت را !

tooba 1352 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    208
    پسند کرده
    13
    معبد زیبای سری ماریامان بانکوک Sri Mariamman Temple Bangkok

معبد سري ماريامان Sri Mariamman که به نام معبد خائک Wat Khaek نيز معروف است ، يکي از معابد زيبا و نسبتا قديميست که در قلب شهر بانکوک و در محله اعيان نشين سيلوم Silom قرار دارد.
    اين معبد زيبا و دوست داشتني که در سال 1827 توسط مهاجران تاميل ساخته شده، الان مرکزي بزرگ براي هندي هايي که تابع دين هندو و مقيم بانکوک هستند، شده است.
    به طوري که روزانه تعداد زیادی هندي به اين معبد رفته و مشغول عبادت ميشوند.
    اين معبد که به تازگي بازسازي شده است ولي هيچ تغييري در ماهيت درون معبد و مجسمه ها داده نشده است و سعي بر اين شده که اصالت و قدمت معبد، همچنان پابرجا باشد.
    در درون اين معبد،تقريبا هميشه يک فرد روحاني وجود داره که مشغول به عبادت و کمک هاي معنوي به هندوها است.
    همچنين درون معبد، مجسمه هايي از چندين الهه و خدايان هندو به همراه عکس هايي از ماها اوما دوي وجود داره.

Sri Maha MariAmman Temple Bangkok

ویرایش توسط tooba 1352 : ۱۳۹۲/۰۷/۱۷ در ساعت ۱۱:۳۰ بعد از ظهر
    firoozeh, fateme67, رستگار و 10 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

tooba 1352 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    208
    پسند کرده
    13
    خوراکی های تایلندی :

در سرتاسر خیابان های بانکوک و پاتایا انواع دستفروشان با گاری های کوچکشان در حال پخت و پز دیده میشوند .
    در تایلند هر غذا و خوراکی را که فکرش هم نمیتونید بکنید به راحتی پیدا می کنید از گوشت سوسمار تا هشت پا و ستاره دریایی !
    از سوسک و خرچنگ و کله پاچه خوک تا شفیره کرم و ملخ و جیرجیرک کباب شده !
    طعم میوه های عجیب غریبی هم در این کشور و دیگر کشورهای شرق آسیا می توان تجربه کرد که فکر نمیکنم خیلی از آنها در ایران پیدا بشوند
    هر چند که به مذاق ما اصلا نساختند و خیلی بدمزه بودند !

البته تا دلتون بخواد کی اف سی و مکدونالد و ... هم در سرتاسر بانکوک و پاتایا به وفور یافت میشه و همچنین رستوران ایرانی هم زیاد هست مخصوصا در پاتایا ...

اینها انواع سوسک و کرم و دیگر حشرات کباب و سوخاری و پخته شده هستند که هر چند تا بخواهید می تونید سفارش بدهید:

میوه دوریان: Durian : دوریان که به پادشاه میوه ها معروف است دارای سایزی بزرگ ( ٣٠ سانت طول و ١٥ سانت عرض و ١ تا ٣ کیلوگرم وزن) , بو و طعمی منحصر به فرد ! و پوستی خاردار می باشد . با این که این میوه بویی نافذ و بد دارد , اعتیاد آور می باشد . از آنجاییکه این میوه بسیار بدبو می باشد و بردن آن داخل هتل و هواپیما ممنوع است و شامل جریمه نقدی خواهد بود این میوه را دوریان می نامند که به دلیل بوی بد آن و درعین حال خاصیت اعتیاد آوری آن می تواند مورد علاقه شدید یا مورد تنفر شدید افراد باشد. ورود دوریان به هتل ها و تاکسی های شهر ممنوع است. این میوه دارای نژادها و انواع گوناگونی است و قیمت آن نیز بنا به اندازه و نوع آن بین پنج تا 15 رینگیت می باشد.

رامبوتان: : Rambutanرامبوتان میوه بومی آسیای شرقی و اندونزی می باشد . در زبان مالایی رامبوتان به معنی میوه مودار است چون پوست آن پوشیده از زائده های مو شکل است که در نوع قرمز و زرد وجود دارد و داخل آن میوه پر آب و شیرینی وجود دارد .

جک فوروت: میوهای است درختی که وزن هر دانه آن به حدود 20 کیلو هم می رسد اما مانند سیب در بالای درخت آویزان است و با آن وزن زیاد روی درخت می مانند تا برداشت شود. روی ان پوست سختی قرار دارد که وقتی باز شود میوه ای نارنجی درون آن قرار دارد . بعضی انرا خام استفاده می کنند و بعضی هم آنرا در روغن تف می دهند. جک فروت jackfruit گیاه جک فروت که در نواحی جنوب و جنوب شرقی آسیا رشد می کند، دارای بزرگ ترین میوه ی دنیا میباشد. در موقع رسیدن طول آن بیشتر از 90 و عرضش آن بیش از 50 سانتیمتر خواهد بود .طعم این میوه شیرین و شبیه آناناس می باشد اما کم آب تر است .

دراگون: Dragon Fruit:. در واقع میوه نوعی کاکتوس است. معمولا این میوه را به سه شکل پوست قرمز و گوشت سفید ، پوست زرد و گوشت سفید ، پوست و گوشت هر دو قرمز می توان یافت. پوست آن ازنوع نرم وفلس فلس است و در داخل آن دانه های ریزی هم وجود دارد . این میوه همانند بسیاری از میوه های دیگر سرشار از مواد معدنی و ویتامین هاست. طعم آن به چیزی شبیه کیوی است. شربت آن هم وجود دارد.

منگوستین
    منگیز: میوه های شبیه بادمجان دلمه ای اما در اندازه کوچکتر. پوست آن هم به رنگ بادمجان است وکمی سفت. وقتی پوست آنرا باز کنید داخل آن لطیف ترین میوه دنیا را می توانید مشاهده کنید که شیرین و آبدار و بسیار لذیذ است.
    منگوستین یک میوه گرمسیری است که به عنوان یکی از میوه های بسیار خوش طعم جهان شهرت دارد . و عنوان ” ملکه میوه ها ” را به خود اختصاص داده است .

استار فروت : STAR FRUIT میوه ای بسیار آب دار و خوشمزه و ارزان است ( نصف قیمت سیب) میوه ای است به اسم استار فروت یا کارمپولا. اصل این میوه از کشور سریلانکا به کشورهای دیگر آورده شده و در رنگهای مختلف و طعمهای مختلف وجود دارد. طعم این میوه ترش و شیرین است و حاوی مقادیر زیادی ویتامین آ و سی و فیبر می باشد. این میوه به دلیل اینکه مقطع عرضی آن به صورت ستاره است به آن استار فروت می گویند.
    به طور کلی دو نوع استار فروت وجود دراد استار فروت ترش واستار فروت شیرین اولی طعم گوجه سبز را می دهد و دومی شیرین و آبدار است. خواص دارویی این میوه به انگور بسیار نزدیک است. علیرغم تمام این خواص و خوشمزگی و ارزانی آن این میوهبرای بیماران کلیوی کشنده و مر گبار است .

پاپایاPAPAYA : این میوه ظاهری شبیه خربزه و طعمی شبیه موز و انبه و هلو دارد . تمامی پاپایاها دانه هایی سیاه رنگ و کمی شبیه خاویار دارند. پاپایا یکی از مفید ترین میوه ها برای خوردن است و به نظر بعضی از تمام میوه ها مقوی تر می باشد و در هر وعده غذایی به تنهایی قادر به تامین کلیه ویتامینهای بدن است. با طعم خوب و حالت لطیفی که دارد در سالادِ میوه بسیار فوق العاده*است. بهتر است به صورت خنک میل شود (و برای بهتر شدن طعم، به آن مقداری آبلیمو اضافه کنید!) از مشهورترین میوه های استوایی است که از آن داروهای بسیاری جهت پوست، معده و روده تهیه می شود. در ایران به آن خربزه درختی می گویند و در سمت جنوب کشور هم پیدا میشود. میوهای است شبیه خربزه که رنگ آن نارنجی پر رنگ است . با اینکه شیرین است اما اولش کمی با ذائقه ما ایرانیها سازگار نیست .اما اگر بخورید کم کم به طعم آن عادت می کنید.میوه ای است مقوی و سرشار از ویتامین بصورتی اگر شما فقط از آن تغذیه کنید تقریبا تمام مواد مورد نیاز بد نتان تامین می شود

ویرایش توسط tooba 1352 : ۱۳۹۲/۰۸/۰۳ در ساعت ۰۲:۴۹ بعد از ظهر
    negar_sirish, fateme67, رستگار و 11 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

tooba 1352 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    208
    پسند کرده
    13
    بازار ها و مراکز خرید بانکوک :

بازار چاتوچاک که روزهای شنبه و یک شنبه از 6 صبح تا 6 عصر باز است . در نزدیکی چاتوچاک مرکز خرید جی جی مال هست که هر روز باز ات و قیمت ها بسیار مناسب و ارزان هستند .
    برای رفتن به چاتوچاک از ترن هوایی استفاده کنید و ایستگاه موچیت ( فکر کنم ایستگاه آخر میشه بازم سئوال کنید ) پیاده بشوید .
    دوستان توصیه میکنم قبل از هر خریدی در بانکوک به چاتوچاک بروید چون بسیاری از پوشاک ( انواع تی شرت . شلوارک . شورت و جوراب و پیراهن و .... ) به قیمت یک سوم فروشگاه ها و پاساژهای بانکوک فروخته میشود . البته اینجا هم تا می توانید چونه بزنید .
    خیلی از مغازه ها هم کلی فروشی هستند و فقط یک جین و یا نیم جین میفروشند که اگر برای سوغات و ... بخرید قیمت ها عالی میشود . حتما صبح زود بروید چون خیلی بزرگ هست و هر چقدر زود بروید باز هم برای گشتن و خرید از کل بازار وقت کم می آورید چون زیادی بزرگ و متنوع است .

بوبو مارکت
    Bobae whole sale market
    که کنار رودخانه ای بزرگ است .برای رفتن به بوبومارکت زیر پل کنار رودخانه قایق مسافربری هست که یک ایستگاه تا بوبومارکت فاصله دارد. بوبومارکت هم تا ساعت 6 عصر باز است پس زود بروید وگرنه خیلی وقت کم میاورید .
    کنار بوبومارکت پاساژی است ( کنار رودخانه ) که قیمت ها واقعا عالی هستند .
    ما با دلار 3600 تومان خرید می کردیم اما باز هم قیمت ها از بوبومارکت و چاتوچاک عالی بودند .
    در کنار بوبومارکت کلی تولیدی پوشاک هست که قیمت ها را بسیار مناسب می دهند . البته در بوبومارکت خیلی از اجناس جینی بفروش میروند . اما تک فروشی هم زیاد دارند .

دوستان توصیه میکنم اول بروید بوبومارکت و بعد بازار چاتوچاک و خرید بکنید و بعد به سراغ فروشگاه ها و پاساژهای لوکس و شیک بانکوک بروید . چون همین اجناس را فروشندگان بانکوکی از این دو بازار می خرند و به فروشگاه های شیک و لوکس شان برده و سه برابر به مشتری ها میفروشند .

البته همه اجناسی که در این دو بازار می توانید بخرید تایلندی و چینی هستند ولی اگر اجناس مارک و برند می خواهید در این دو بازار چیزی پیدا نمی کنید.

platinum fashion mall
    پاساژ پلاتینیوم : از خیابان khao san تا میدان سیام - چانه بزنید و دو تا سه جنس بخرید به قیمت عمده می دهند . درست روبروی مرکز خرید پلاتینیوم هم دست فروش هایی هستند که همان اجناس را با قیمت مناسب تر می دهند .
    در طبقه چهارم مرکز خرید پلاتینیوم ، فروشگاه های برای لباس کودک زیاد هست .

pratunam center
    در پراتونم سنتر هم قیمت ها نسبتا خوبه اما اجناس شیک و درست حسابی زیادی پیدا نکردم من .
    به نظر من به جای وقت هدر دادن و آمدن به این جا بهتره به بوبومارکت و چاتوچاک بروید .

بازار شبانه پت پونگ
    اجناس اکثرا تقلبی اما خیلی شبیه اصل و با کیفیت خوب .
    به نظرم اما به این بازار رفتن صبر ایوب می خواهد !!! چون فروشندگان قیمت ها را 7 تا ده برابر می گویند و برای خرید یک تی شرت باید حداقل نیم ساعت چونه بزنید تا کم کم تخفیف بدهند و قیمت را پایین تر و پایین تر بیاورند . آخرم معلوم نمیشه قیمت مناسب خریده اید یا نه !!!

دیگر مراکز خرید بانکوک که خیلی هم مشهورند و همگی در میدان سیام هستند ( سیام اسکوئر )
    ام بی کی . سیام سنتر . سنترال ورلد . سیام دیسکاوری . سیام پاراگون و .... که همه این مراکز خرید نزدیک هم هستند و می توانید پیاده از یکی به دیگری بروید . قیمت ها بسیار بالا . اکثر اجناس کیفیت خیلی خوب و مارک . همه برندها در این مراکز خرید شعبه دارند .

ویرایش توسط tooba 1352 : ۱۳۹۲/۰۸/۰۳ در ساعت ۰۳:۳۱ بعد از ظهر
    رستگار, lady of shalott, monajoon و 5 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

tooba 1352 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    208
    پسند کرده
    13
    دوستان من میخواستم از پاتایا هم بنویسم اما آن قدر این جا سوت و کور بود و هیچ کسی نبود که دیگه حوصله ام نیومد ادامه بدم . راستش پاتایا واقعا زیبا و دوست داشتنی هست و خیلی خیلی جای گشتنی داره که اگه یک هفته هم آن جا باشید باز وقت کم میاورید . البته خریدهاتون را حتما از بانکوک بکنید که قیمت اجناس تو پاتایا خیلی بالاتره .
    اما از نظر جاهای دیدنی و فضای شهر پاتایا خیلی خوب و توریستی و از یاد نرفتنی هست .
    fateme67, رستگار, *ARMITA* و 4 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

tooba 1352 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    208
    پسند کرده
    13
    اگر رفتید پاتایا هرگز پارک زیبای نانگ نوچ را از دست ندهید . واقعا که بهشته و خیلی دیدنی هست .

اولین توصیه ام اینه که اصلا و ابدا این پارک نانگ نوچ را با لیدرهای ایرانی یا حتی خارجی نروید . درسته که پارک از شهر پاتایا کمی فاصله داره اما با وانت تاکسی های پاتایا خیلی راحت می توانید با مبلغ کمی به نانگ نوچ بروید .
    دیدن و گشتن پارک نانگ نوچ حداقل یک روز کامل زمان می خواهد از صبح تا عصر ولی لیدرهای ایرانی کلی ازتون پول می گیرند و تو دو سه ساعت قسمت هایی از پارک را هول هولکی می گذارند بگردید و عکس بگیرید و بعد هم میگن نمام شد برگردیم دم در ماشین اومده دنبالمون !
    در صورتی که با توجه به هزینه بلیط ورودی پارک ( که 50 هزار تومانه ولی برا رفت و برگشت با ون نفری 80 بات می گیرند یعنی حدودا 80 هزار تومان ) واقعا حیفه فقط قسمت هایی از این پارک زیبا را ببینید .

ما این کلاه سرمون رفت و نفری 80 بات دادیم لیدرمون و حتی برای پسر 7 ساله ام هم 80 بات گرفت که بعد فهمیدم بچه زیر 120 سانت فقط 250 باته بلیطش و به زور پولمون را پس گرفتم . توی پارک هم کوفتمون کرد لیدرمون از بس گفت زود باشید و فقط تند تند عکس گرفتیم و اصلا فرصت نبود بگردیم و لذت ببریم . البته با کلی جروبحث مجبورش کردیم بیشتر در پارک بمونیم و چند تا از قسمت های پارک را که هنوز ندیده بودیم ببینیم ... ولی آخرش هم چند تا از باغ های پارک را موفق نشدیم ببینیم و خیلی دلم سوخت.

لیدرها از نداشتن اطلاعات مسافران نهایت سواستفاده را می کنند و هنوز یک پنجم پارک را نگشته میگویند تمام شد برگردیم ماشین منتظره . اما من چون قبلا حسابی در اینترنت جاهای گشتنی پاتایا و بانکوک را سرچ کرده و درآورده و حتی نوشته بودم .... زیر بار حرف هاش نرفتم و با کلی جروبحث و دادن اطلاعات به بقیه مسافرهای همراهمون تو گروه مجبورش کردیم بیشتر در پارک بمونیم .

براتون تعدادی از عکس های پارک نانگ نوچ را می گذارم . امیدوارم مثل من لذت ببرید :

fateme67, رستگار, zibayi و 9 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

tooba 1352 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    208
    پسند کرده
    13
    ادامه عکس های پارک نانگ نوچ در پاتایا :

fateme67, رستگار, titish khanoom و 7 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

tooba 1352 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    208
    پسند کرده
    13
    دوستان این باغ دیدنی شامل باغ موزه - نخلستان - باغ بونسای - باغ انجیر - باغ چترها - باغ کاکتوس ها - باغ پروانه ها - باغ وحش - نمایش فیل ها که شامل بازی فوتبال و رقصیدن و سه چرخه سواری و انواع جنگولک بازی های مهیج توسط ده ها فیل قوی هیکل - رقص سنتی زنان تایی - . باغ گلدان ها - باغ گل ها با اشکال هندسی - و باغ سفالی و نمایشگاه اتومبیل های عجیب غریب و ...... است که همان طور که در بالا نوشتم ما قسمت های زیادی از این مکان ها را فقط به علت کمبود وقت نتوانستیم ببینیم . انشاالله در سفر بعدی قسمت بشود حتما دوباره به این باغ زیبا خواهم رفت .

ادامه عکس های باغ نانگ نوچ در پاتایا :

این هم قیمت بلیط که ورودی باغ می فروشند و من عکس گرفتم تا به لیدرمون ثابت کنم بچه ها نیم بها هستند .
    بدجنس لیدرمون فقط نفری 30 هزار تومان از ما سه نفر گرفت برای هزینه ماشین ون - رفت و برگشت به این باغ یعنی روی هم 90 هزار تومان برای کرایه دادیم . ( روی هم نفری 80 بات برای بلیط باغ و کرایه رفت و برگشت ) درحالیکه فقط با 30 هزار تومان کرایه دربستی تاکسی وانت میتوانید بروید و برگردید .

ویرایش توسط tooba 1352 : ۱۳۹۲/۰۹/۱۶ در ساعت ۱۲:۴۳ قبل از ظهر
    fateme67, رستگار, sheida sheida و 9 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

صفحه 3 از 8 نخستنخست 123456 ... آخرینآخرین