نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree69Likes

موضوع: پرسش و پاسخ

نمایش نتایج: از 513 به 514 از 514
صفحه 65 از 65 نخستنخست ... 5562636465
 1. #513
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت
  آبجی نی نی آواتار ها
  صبا
  عضویت: ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
  محل سکونت
  تهران-کرج
  نوشته ها
  62
  میزان امتیاز
  10
  پسند شده
  343
  پسند کرده
  89
  منم یه سوال داشتم.لامصب هروقت اصلاح میکنم صورتمو پر از جوش های ریز چرکی میشه خسته شدم دکتر هم رفتم یه ماسک بعد از اصلاح داد اما خیلی گرونه و فقط یه بار استفاده کردم الان نمیدونم چیکار کنم اگه کسی راه حلی داره بگه ممنون میشم
  .
   
  خدایا درسته که گناه کارم
  ولی خب گناه دارم

 2. #514
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
  نوشته ها
  43
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  6
  پسند کرده
  1
  قرص ال دی


  توضیحاتی در مورد قرص ال دی

  تفاوت قرص ال دی و اچ*دی، در ترکیبات آن نیست، بلکه ازنظر مقدار (دوز) هورمون*ها متفاوت هستند. همان*طور که می*بینید ، دوز قرص اچ*دی، نزدیک به 2 برابر دوز قرص ال دی می*باشد. قرص LD که حاوی 30 میکروگرم اتینل استرادیول و 0.15 میلی*گرم لونورژسترول می*باشد. قرص HDکه حاوی 50میکروگرم اتینل استرادیول و 0.25 میلی*گرم لونورژسترول می*باشد. ترکیبات قرص ال دی : :Ethinyl Estradiol 0.03 mg+ Levonorgestrel 0.15 mg ترکیبات قرص اچ*دی : :Ethinyl Estradiol 0.05 mg+ Levonorgestrel 0.25 mg .چنانچه یک شب مصرف قرص ضد بارداری را فراموش کردید، تا نوبت مصرف قرص بعدی به محض یاد آوردن، یک قرص میل کنید.چنانچه دو شب پشت سر هم مصرف قرص را فراموش کردید، در دو شب بعدی، هر شب به جای یک قرص دو قرص میل کنید و تا آخر بسته مجدداً هر شب یک قرص مصرف نمایید و علاوه بر آن، همزمان از روش پیشگیری دیگری مثل ****** استفاده کنید. چنانچه سه شب یا بیشتر مصرف قرص پیشگیری از بارداری را فراموش کردید، از مصرف بقیه قرص ها خودداری نموده، تا شروع قاعدگی از روش دیگری استفاده کنید. سپس از روز پنجم قاعدگی بسته جدید را آغاز کنید. قرص*ها برای چه افرادی مناسب*تر است؟ • خانم*هایی که خواهان یک روش مطمئن قابل*برگشت پیشگیری از بارداری هستند . • خانم*هایی که قاعدگی منظم و دردناک دارند . • خانم*هایی که در سال*های اول ازدواج به سر می*برند.- چنانچه یک*شب مصرف قرص ضدبارداری را فراموش کردید، تا نوبت مصرف قرص بعدی به*محض یادآوردن، یک قرص میل کنید. – چنانچه دو شب پشت سر هم مصرف قرص را فراموش کردید، در دو شب بعدی، هر شب به*جای یک قرص دو قرص میل کنید و تا آخر بسته مجدداً هر شب یک قرص مصرف نمایید و علاوه بر آن، همزمان از روش پیشگیری دیگری مثل ****** استفاده کنید. – چنانچه سه شب یا بیشتر مصرف قرص پیشگیری از بارداری را فراموش کردید، از مصرف بقیه قرص*ها خودداری نموده، تا شروع قاعدگی از روش دیگری استفاده کنید. سپس از روز پنجم قاعدگی بسته جدید را آغاز کنید.
  قرص ال دی چیست

  قرص ال دی یا Contraceptive LD یکی از انواع قرص*های ضدبارداری است که مصرف*های دیگر نیز دارد. این دارو در زنان جوان زیر ۲۰ سال یا کسانی که می*خواهند پیش از نخستین بارداری، مدتی طولانی دارو مصرف کنند، و زنان مسن و چاق بیشتر از قرص اچ دی توصیه می*شود. چنانچه داروهای تسریع*کننده متابولیسم اثر دارو مصرف می*شوند، باید در طول دوره درمان با آن داروها (یا حداقل یک هفته پس از پایان دوره درمان) یک روش دیگر پیشگیری از بارداری نیز به کار رود. در غیر این صورت مصرف اچ دی توصیه می*شود. یکی دیگر از موارد مصرف این دارو در خانم*های جوانی است که به دلایل مختلف نظیر سفرهایی که در بازه*های زمانی طولانی انجام می*شود، قصد جلوگیری از عادتهای قاعدگی خود را دارند و برای ان دلایل مختلفی را ذکر می*کنند. برای مثال عدم دسترسی یا حداقل وجود مشکلات جهت دسترسی به امکانات بهداشتی در طول سفر؛ لذا به خانم*های جوان و به*ویژه مجردی که قصد مصرف این دارو را دارند، توصیه می*شود چنانچه برای نخستین بار قصد مصرف این دارو را دارند از پزشک یا مسئولان داروخانه دوز پایین*تر این قرص را درخواست کنند تا بدین وسیله از عوارضی همچون احساس تهوع، سردرد و سرگیجه و دل دردهای مزمن جلوگیری شده یا این عوارض به حداقل میزان خود برسند.
  تاثیر قرص ال دی در بدن

  ترکیبات استروژنی (اتینیل استرادیول) و پروژستینی (لوونورژسترل) این دارو ترشح ال اچ و اف اس اچ را مهار کرده و پیک ال اچ را در میانه دوره حذف می*کند و سطح استروئیدهای آندروژن را کم می*کند. به این ترتیب دارو مانع رها شدن تخمک می*شود. همچنین از لانه*گزینی تخمک و انتقال تخمک بارور شده در لوله*های رحمی جلوگیری می*کند. اثر دیگر آن، جلوگیری از ورود اسپرم به رح به دلیل ضخیم*تر کردن مخاط گردن رحم است.
  خواص قرص ال دی

  مزایای مصرف این گونه قرص*ها بدین شرح است: از بیماری*های التهابی لگن می*کاهد. کاهش میزان کیست خوش خیم و سرطان تخمدان را به همراه دارد. از میزان و مقدار غدد خوش خیم ***** می*کاهد. خونریزی*های قاعدگی کمتر و در نتیجه جلوگیری از کم*خونی و رفع قاعدگی دردناک را در پی دارد. همچنین از حاملگی* خارج از رحم نیز جلوگیری می*کند.
  اجزای قرص ال دی

  قرص ضدبارداری خوراکی به نام LD دارای دو جزء اصلی استروژن و پروژسترون است که هر جزء از این هورمو ن ها عوارضی بر بدن بر جای می گذارند.
  مصرف قرص ال دی

  در هر بسته۲۱ قرص مشاهده می*شود که بایستی اولین قرص را از روز سوم تا پنجم قاعدگی مصرف نمایید. در صورت اتمام خونریزی و یا ادامه خونریزی، در هر دو حال روزانه یک قرص مصرف کنید، تا بسته قرص تمام شود. بهتر است قرص را پس از شام و پیش از خواب میل نمایید تا عوارض گوارشی ایجاد نکند. در زمانی که بسته کاملاً تمام شد تا 7 روز مجاز به مصرف قرص نیستید و باید در روز هشتم بسته جدیدی از قرص را آغاز کنید.نحوه ی مصرف قرص های ضد حاملگی به طریق زیر است: شروع قاعدگی را روز اول خونریزی در نظر بگیرید. قرص های LD و HD را از روز پنجم قاعدگی شروع کنید. سعی کنید هر شب و در ساعت معینی مصرف کنید تا زمانی که 21 عدد قرص موجود در بسته تمام شود. در هر نوع پس از اتمام 21 قرص هر بسته، یک هفته استراحت کرده و قرصی مصرف نکنید. سپس از روز 8، مصرف بسته ی بعدی را آغاز کنید. بهتر است قرص ها پس از شام و قبل از خواب خورده شوند تا عوارض گوارشی ایجاد نکنند. اگر پس از اتمام اولین بسته ی قرص در طی 7 روز استراحت، قاعدگی ایجاد نشود، به شرط آن که همه ی قرص ها را مرتب مصرف کرده باشید و اسهال و استفراغ شدید نداشته باشید و از داروی دیگری هم به طور هم زمان استفاده نکرده باشید، مشکلی وجود ندارد و از روز 8 بسته ی دیگر را مصرف کنید. در غیر این صورت با پزشک یا ماما مشورت کنید.
  عوارض گوارشی قرص ال دی

  عوارض گوارشی نظیر تهوع، استفراغ و افزایش وزن به علت احتباس آب در بافت های بدن از عوارض هورمون استروژن موجود در قرص LD است. مصرف قرص LD بر روی سیستم انعقاد خون تاثیر گذاشته و موجب افزایش فاکتورهای انعقادی می شود. بنابراین احتمال خطر ابتلا به سکته های مغزی در افرادی که از این نوع قرص استفاده می کنند، بالا می رود.
  عوارض جانبی قرص ال دی

  هنگام عمل جراحی، امکان ترومبوآمبولیسم پس از جراحی وجود دارد و بهتر است مصرف دارو چند هفته پیش از جراحی قطع شود. دیگر عوارض آن عبارتند از: بالا بردن احتمال ترومبوآمبولیسم وریدی، افزایش بیماری*های صفراوی و تشکیل سنگ کیسه*صفرا، تهوع، استفراغ، سردرد ملایم یا سردردهای میگرنی شدید، خونریزی*های نامنظم در دوره قاعدگی، افزایش وزن، آکنه و پرمویی
  قرص ال دی

  در مورد قرص*های ال دی بایستی این*گونه عمل تا مشکلاتی برای مصرف کننده بوجود نیاید اگر مصرف قرص را در روزی که تعیین کرده*اید فراموش کردید، نگران نباشید تا نوبت بعد هر موقع که بیاد آوردید قرص را مصرف کنید و در غیر این صورت، روز بعد می*بایست دو قرص را با هم میل کنید و از روزهای بعد طبق دستور قبلی، روزی یک عدد قرص مصرف شود. اگر مصرف قرص برای دو روز متوالی فراموش شود، روزی دو قرص برای مدت دو روز مصرف کنید (در مجموع 4 عدد) و از روز سوم طبق دستور قبلی یعنی روزی یک قرص مصرف شود. در صورتی*که مصرف قرص برای سه روز متوالی فراموش شود، توصیه می*شود که قرص را قطع کرده و در آن دوره تا شروع قاعدگی از روش دیگری استفاده کنید و بعد از شروع قاعدگی طبق دستور قبلی از روز پنجم، بسته ی جدید را مصرف کنید. نکات مهم در مصرف قرص ضد بارداری: وجود لکه بینی همزمان با مصرف مرتب قرص، به مدت ۲ تا ۳ ماه اهمیتی ندارد. در صورت تداوم بیشتر باید به پزشک مراجعه کرد. علائمی مانند تهوع، استفراغ و سردرد همراه با مصرف قرص به تدریج پس از ۲ تا ۳ ماه برطرف می شود. برای پیشگیری از این عارضه بهتر است قرصها را پس از شام و قبل ازخواب مصرف کرد.( در صورت تداوم علائم تهوع و استفراغ می توان همراه با قرصهای پیشگیری، از قرصهای ویتامین ( ب – B6 ) به مدت محدود استفاده کرد.) در مدتی که قرص مصرف می شود، حجم خون قاعدگی به نسبت قبل از مصرف، کاهش می یابد که در صورت کم شدن بیش از حد و لکه بینی یک در میان و یا قطع کامل، باید به پزشک مراجعه کرد. برای مصرف قرص LD محدودیت سنی وجود ندارد و می توان آن را تا سن ۴۵ سالگی و حتی بیشتر تحت نظارت و کنترل ادامه داد. لیکن در مواردی نظیر فشار خون کنترل نشده و مصرف سیگار و غیره توصیه می شود که مصرف قرص به سن کمتر از ۳۵ سال محدود گردد و در سنین بالاتر افراد باید پس از مشاوره از روشهای دیگری استفاده کنند. مصرف هرگونه دارو باید تحت نظر پزشک یا ماما باشد. قرص*های ال دی به صورت خوردن روزی یک قرص در ساعت ثابت است که از روز اول دوره ماهانه آغاز شده و تا ۲۱ روز مصرف می*شود. پس از یک*هفته استراحت (وقفه)، دوباره بسته جدیدی از قرص*ها مصرف می*شود. قرص*ها باید هر روز، در ساعت ثابتی مصرف شوند. در صورتی که یک نوبت قرص فراموش شود، باید به محض به*خاطرآوردن مصرف شود، در غیر این صورت در نوبت بعدی ۲ قرص مصرف گردد. درصورتی که مصرف قرص*ها در ۲ روز متوالی فراموش شود، باید در ۲ روز بعدی، هر روز ۲ قرص خورده شود و از روز سوم، طبق روال عادی مصرف شود. در صورتی که مصرف قرص*ها بیش از ۳ روزمتوالی فراموش شود، باید تا انتهای دوره سیکل از سایر روش*های جلوگیری از بارداری استفاده کرد.
  موارد منع مصرف قرص ال دی

  این دارو در صورت وجود یا سابقه فیبروم، بیماری*های ترومبوآمبولیک، بیماری*های عروقی مغز، سکته قلبی، بیماری شریان کرونر، بالابودن مادرزادی چربی*های خون، سرطان ***** شناخته شده یا قابل پیش*بینی، سرطان دستگاه تناسلی زنانه یا سایر سرطان*های وابسته به هورمون، خون*ریزی مهبلی تشخیص داده نشده یا غیرعادی، تومورهای کبدی و نارسایی عملکرد کبد نباید مصرف شود
  تداخلات دارویی قرص ال دی

  برخی از ترکیبات ضدباکتری مثل ریفامپین و آنتی*بیوتیک*های وسیع الطیف مانند آمپی*سیلین و تتراسیکلین*ها، ترکیبات ضد صرع مانند کاربامازپین، فنوباربیتال، فنی*توئین وپیریمیدون، و ترکیبات ضد قارچ مانند گریزئوفولوین موجب افزایش متابولیسم قرص*های خوراکی ضدبارداری می*گردند و اثربخشی ال دی را کم می*کنند. ال دی با اثر ضدانعقاد داروهای ضدانعقاد خون خوراکی مثل وارفارین، مقابله می*کند. همچنین غلظت پلاسمایی سیکلوسپورین در تجویز همزمان با این دارو، افزایش می*یابد.
  قرص ال دی و جلوگیری از بارداری

  قرص جلوگیری از بارداری ال دی (LD) و اچ دی (HD) شامل ترکیبی از هورمون*های زنانه (اتینیل استرادیول و لوونورژسترل) است که مانع از تخمک*گذاری و آزاد شدن هورمون*های زنانه ( آزاد شدن یک تخمک از یک تخمدان) می*شود.
  قرص ال دی اورژانسی

  بسیاری از زوج*های جوان بعد از رابطه جنسی برای جلوگیری از بارداری سریعا از قرص*های ال دی استفاده می*کنند. استفاده از این قرص*ها در 3 روز حیاتی پس از رابطه جنسی بسیار با اهمیت است. می توان بعد از انجام ****** ، 4 قرص ال دی را باهم خورد و سپس 12 ساعت بعد ، 4 قرص. این 8 قرص حتما باید در عرض 72 ساعت بعد از ****** خورده شوند.هرچه زودتر این قرصها خورده شوند، تاثیر آنها بیشتر خواهد بود. عوارض جانبی مصرف اورژانسی این قرص*ها عبارتنداز: تهوع ، استفراغ ، سردرد ، حساس شدن پستانها ، سرگیجه ، احتباس مایعات در بدن و خونریزی های نامنظم. این عوارض جانبی معمولا بعداز یکی دو روز از بین خواهند رفت.

صفحه 65 از 65 نخستنخست ... 5562636465
 • مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  

  محاسبه ي شاخص توده ي بدني

  وزن به کيلـو گـرم
  قد به سانتي متر

  شاخص توده ي بدني
  بازه ي وزني مناسب شما