نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree8Likes

موضوع: معرفي انواع شامپو و ماسك براي موهاي چرب

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 51
صفحه 1 از 7 1234 ... آخرینآخرین
 1. #1

  معرفي انواع شامپو و ماسك براي موهاي چرب

  كاربران محترم،

  خواهشمند است جهت سهولت استفاده از بخشهاي مختلف انجمن و برقراري امكان دسترسي سريع و آسان به مطالب مورد نظر به نكات زير توجه نماييد:


  1- قبل از ايجاد هرنوع مبحث جديد با مدير انجمن هماهنگي صورت گيرد.

  2- در صورتي كه عناوين درخواستي شما در قالب هيچ يك از مباحث ايجاد شده نمي گنجد عنوان مورد نظر را در مبحث "ساير موارد" مطرح نماييد تا بررسي گردد. بديهي است در صورت اهميت و وسعت مطلب مورد مطرح شده ، مبحث جديدي به آن اختصاص خواهد يافت.

  3-حتي الامكان از درج پرسش و پاسخهاي غير ضروري در داخل مباحث خودداري نموده و براي اين منظور از مبحث "پرسش و پاسخ " استفاده نماييد.

  از حضور گرم و تلاش و همكاري صميمانه شما عزيزان سپاسگذارم و خواهشمندم با نظرات سازنده خود ما را در ارتقا انجمن ياري نماييد.

  من زماني زنده ام كه در يادها زنده بمانم.

 2. #2

  Re: معرفي انواع شامپو و ماسك براي موهاي چرب

  توصيه های لازم برای دم کردن گياهان برای تهيه ماسک

  خيس کردن گياه در آب داغ در طول مدتي که براي هر گياه توصيه شده است تا بتوان شيره فعال اجزاي گياه را تهيه کرد. حرارت دادن در حداقل زمان ممکن سبب مي شود که ارزش حياتي گياه، نظير بعضي از ويتامين ها محفوظ بماند.
  انتخاب جنس و نوع ظرف در حفظ خواص گياه بي تاثير نيست به خصوص، براي دم کردن ، بايد از ظروف سراميک يا لعابي استفاده نمود. مقدار لازم براي دم کردن گياه معمولا 8 تا 15 گرم براي هر پيمانه آب مي باشد. معمولا آب داغ را روي گياه ريخته و مدت 15 دقيقه براي خيساندن آن کافي است و براي بعضي از اندام هاي سفت گياهان مدت بيشتري توصيه مي شود. در قوري و يا ظرف مورد نظر بايد کاملا بسته باشد و عمل دم کشيدن بايد با حداقل حرارت در حداقل مدت صورت پذيرد. اکنون شيره گياه دم شده را صاف کرده و در ليوان ريخته و با مقدار کمي عسل طبيعي آنرا براي ماساژ صورت خود مورد مصرف قرار دهيد. به علاوه مي توانيد از اين دم کرده به عنوان شست و شو دهنده استفاده نماييد.

  جوشانده : براي بهره گيري از مواد موثر موجود در ريشه و دانه و پوست تنه درختان بايد از جوشانده آنها استفاده کرد تا تاثير پذيري بيشتري داشته باشد. براي تهيه جوشانده گياهي بايد مقدار تعيين شده اي از گياه خرد شده را با آب جوش مخلوط نمود و حرارت داد تا بجوشد. سپس آنرا از روي حرارت برداشته و چند دقيقه صبر نموده تا دم بکشد، سپس مي توان آنرا صاف نمود و مورد استفاده قرار داد. توجه داشته باشيد که مواد بايد به آرامي بجوشد تا خواصش ظاهر گردد و هنگام حرارت دادن گياه ، در ظرف را ببنديد، براي اين کار بهتر است از ظرف هاي استيل يا نسوز استفاده نماييد. در جوشانده هاي معمولي يا قوي بايد گياه خرد شده را با آب سرد مخلوط نمود و با حرارت جوشاند و سپس آنرا از روي حرارت برداشته تا دم بکشد و پس از صاف کردن مي توان مورد استفاده قرار داد.

  خيسانده: براي تهيه خيسانده گياهي ، مقدار معيني از گياه دارويي خرد شده را در آب سرد ريخته و پس از گذشت شش تا دوازده ساعت، عصاره به دست آمده را مصرف کنيد . چنانچه بر اساس نوع دارو ، خيسانده الکلي باشد، بايد مقدار معيني از گياه خرد شده را در الکل ريخت و پس از چند روز مورد استفاده قرار داد.

  گياه در شير: اگر مي خواهيد از شير و گياه استفاده کنيد شير را گرم نکنيد ، يک قاشق غذاخوري گياه مورد نظر را در يک فنجان شير سرد بريزيد و بگذاريد بماند. سپس از آن استفاده کنيد.

  اسانس: براي ساختن اسانس، 25 گرم از گياه مورد نظرتان را در يک پيمانه الکل بريزيد و بگذاريد مدتي بماند.

  شيرابه: براي تهيه شيرابه گياهان دارويي ، بايد گياه تازه را در هاون به خوبي بکوبيد و سپس آن را داخل يک پارچه تميز فشار داده تا شيرابه آن خارج شود.

  پودر: براي تهيه پودر از گياهان دارويي بايد گياه خشک شده را خرد کرده و در هاون کوبيد و از الک ريز عبور و سپس طبق دستور مورد استفاده قرار داد.

  عصاره: براي عصاره گيري از گياهان بايد نصف فنجان الکل را در ظرفي در بسته بريزيد و ظرف را از گياه مورد نظر پر کنيد و بگذاريد يک هفته بماند. پس از آن دوباره مقداري گياه به آن اضافه کنيد و يک هفته ديگر آن را به حال خود بگذاريد. مخلوط به دست آمده را از صافي بگذرانيد و مورد استفاده قرار دهيد. در صورتي که بخواهيد عصاره بسيار قوي به دست آوريد مي توانيد نصف قاشق چايخوري عصاره نعناع صحرايي به آن بيافزاييد.

  ضماد: براي تهيه ضماد ميتوانيد از يکي دو روش زير استفاده نماييد:
  براي تهيه ضماد از گياهان دارويي، بايد ابتدا گياه خشک شده را دم نمود و سپس آنرا صاف کرد و به صورت کمپرس مورد استفاده قرار داد. در مواردي که کمپرس گرم و مرطوب تجويز شده است، بايد گياه دارويي را در کيسه پارچه اي غير قابل نفوذ ريخت و آن را در آب جوش قرار داد و سپس به صورت کمپرس مورد استفاده قرار داد.
  اگر کمپرس گرم و خشک توصيه شده است، بايد گياه خرد شد را داخل کيسه پارچه اي نمود و خشک خشک حرارت داد و سپس به صورت کمپرس روي عضو قرار داد. 30 گرم از گل تازه يا خشک شده و يا اندام گياه مورد نظر را ساييده و به صورت پودر در آوريد، پودر گياه مورد نظر را در يک فنجان روغن زيتون به مدت 24 ساعت خيس کنيد و گاهي آنرا به هم بزنيد و با پارچه نازکي آنرا صاف کنيد سپس براي مواضع دردناک استفاده کنيد. علاوه بر ماساژ دادن عضو يا ضماد فوق بايد ضماد براي مدتي روي موضع باقي بماند سپس با پارچه اي خيس و کاملا گرم آنرا پاک کنيد. حداقل براي مدت 10 روز ، روزي 2 بار مي توان از ضماد استفاده کرد.

  تنتور: از بعضي از قسمت هاي سفت و سخت گياه مانند ريشه و دانه که بتوان آنرا آسياب کرد، مي توان تنتور موثري براي معالجه بعضي از بيماري ها ساخت با رقيق کردن آن، به عنوان داروي موثري مورد استفاده قرار مي گيرد. به علاوه اين نوع گياهان فقط در الکل يا سرکه فعال مي شوند و آب بر آنها اثر ندارد.

  براي تهيه تنتور مي توان از روش زير استفاده کرد:
  الکل سفيد (اتانول) "cc 300"
  آب مقطر و يا آب جوشيده سرد "cc 100"
  دانه يا ريشه يا قسمت سخت گياه مورد نظر ، آسياب شده 50 گرم
  اين سه ماده را با يکديگر مخلوط کنيد و به مدت دو هفته در شيشه سربسته در جاي گرم و يا زير آفتاب قرار دهيد و گاهي آنرا به هم بزنيد (در صورت تمايل مي توانيد يک قاشق چايخوري گليسرين نيز به آن اضافه نماييد). معمولا مصرف هر بار تنتور 10 قطره در يک فنجان آب است.

  منبع: www.iranmania.com
  من زماني زنده ام كه در يادها زنده بمانم.

 3. #3
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۱۲/۲۸
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  124
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  13
  پسند کرده
  0

  Re: معرفي انواع شامپو و ماسك براي موهاي چرب

  راه های درمان موهای چرب و کف سر چرب

  برای درمان چبی موی سر از راه گیاهی می*توانید از یکی از راه های زیر استفاده کنید....

  برای درمان این موها بهتر است از شامپوهای مخصوص همین موها که متناسب با آنها ساخته می*شوند، استفاده نمایید و همچنین برای درمان آن از راه گیاهی می*توانید از یکی از راه های زیر استفاده کنید:

  1- آب نارنج را گرفته و سپس آنرا صاف نمایید. مالیدن این آب به موها، چربی های اضافی آنرا می*گیرد و پوست سر را نیز ضدعفونی می*کند و همچنین موها را براق می*نماید. بعد از مالیدن این آب و بعد از گذشت 40 دقیقه موها را خوب آبکشی کنید.

  2- گرد زنبق برای موهای چرب و روشن به عنوان شامپوی خشک به کار می*رود. برای این کار باید اندکی گرد را به سر خود بپاشید . ده دقیقه صبر کنید سپس با دقت و قدرت موها راشانه کنید.

  3- برای چربی زدایی مو، هر دو روز یک بار، پوست سر را با جوشانده مخلوطی از گیاهان زیر مالش دهید. این جوشانده علاوه بر خاصیت چربی زدایی، موها را تقویت کرده و از ریزش آنها جلوگیری می*کند: تخم گشنیز، بابونه، گزنه، گل ختمی، شاه تره از هر کدام 20 گرم ، در نیم لیتر آب جوشانده، بعد از صاف کردن، پوست سر را با آن مالش دهید.

  4- سر را با آب نمک و نعناع بشویید .

  5- سفیده تخم مرغ را خوب هم زده تا سفت شود و کف کند، سپس آن را به کمک یک مویی به پوست سر بمالید و بگذارید تا خشک شود، سپس موها را شانه زده تا سفیده تخم مرغ های خشک شده بریزد.

  6- ابتدا مقداری گل سرشوی را خمیر کرده و به سر بمالید و بعد آنرا بشویید و بعد مواد دارویی مثل مازو و چفت و یا مواد گیاهی گس که مواد مازویی دارند روی سر بمالید. بهترین کار این است که مازو را با حنا مخلوط نموده و به سر بمالید و اگر می*خواهید حنا رنگ بدهد آن را با آب گرم مخلوط کنید.

  7- برگ چغندر را له کرده و آب آنرا از برگهایش خارج نمایید، این آب برای گرفتن چربی سر بسیار مفید می*باشد. پس از گذشت 2 ساعت می*توانید موهایتان را آب کشی نمایید.

  8- استفاده از لیمو و مالیدن آب تازه آن به سر باعث می*شود که چربی سر گرفته شود و پوست نرم و شفاف شود.

  9- پوست سر را یک روز در میان با یک قاشق چایخوری ، روغن عنصل به مدت یک ساعت مالش دهید و سپس با صابون معمولی مانند صابون مراغه یا با گل سرشوی اثر چربی را از بین ببرید.


  منبع : *****
  نگار 1374 این نوشته را پسندیده.

 4. #4
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۹۰/۰۵/۰۴
  محل سکونت
  تبریز
  نوشته ها
  583
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  74
  پسند کرده
  0

  Re: معرفي انواع شامپو و ماسك براي موهاي چرب

  شامپوی خوب بهم معرفی کنین هم موهام چربه هم کم پشت و لخته هم میریزه هم شوره داره!
  آینده رو میخوام بسازمممممممم

 5. #5
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت
  bluesky آواتار ها
  عضویت: ۱۳۸۸/۱۰/۲۷
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  1,647
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  385
  پسند کرده
  3015

  Re: معرفي انواع شامپو و ماسك براي موهاي چرب

  موهایتان زود چرب و بد حالت می شوند؟! این معجون را بزنید!!


  با هیچ شامپویی نتوانستم چربی موهایم را کنترل کنم ، خیلی زود چرب می شوند، احساس میکنم سست و بدحالت نیز شده اند ، چه راهی پیشنهاد می کنید؟!


  برای شما که جنس موهایتان از نوع موهای چرب بوده و احساس میکنید حالتشان تغییر کرده و بد فرم شده ماده ای کاملا مقوی و مفید که از دیر باز مادران و مادر بزرگهای ما استفاده می کردند پیشنهاد میکنم که قطعا نتیجه ی خوب آن را خواهید دید:


  مواد لازم:


  کتیرا : بسته به اندازه و قد مو می تواند از 50 تا 300 گرم

  سفیده ی تخم مرغ: برای موهای کوتاه 1 و موهای بلند 2 عدد

  مقدار معینی از کتیرا را در آب ولرم در ظرفی آرام آرام طوری حل کنید که محلول رقیق نه چندان سفتی درست شود سپس سفیده ی تخم مرغ را به آن اضافه کرده، خوب با هم مخلوط کنید .


  پس از شستشوی موها با شامپوی مخصوص موهای چرب که قبلا استفاده می کردید این محلول را روی موها زده و خوب با نوک انگشتان ریشه ها را ماساژ دهید که بهتر است در صورت داشتن وقت 5 تا 10 دقیقه نیز در بخار حمام صبر کرده تا کاملا به ریشه ها نفوذ کند، سپس با آب ولرم آبکشی کنید .


  تکرار این کار در هر بار حمام نه تنها به تمیزی و تقویت موهای چرب کمک میکند بلکه چربیهای اضافی موهای شما را به مرور کم کرده و موها را به حالت معمولی و نرمال میرساند.  منبع : http://forum.irantrack.com/thread212251.html


 6. #6
  مدیر انجمن
  ღ. saba .ღ آواتار ها
  ღ صــــبا ღ
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۶/۰۲
  محل سکونت
  پایتخت ایران زمی
  نوشته ها
  4,423
  نوشته های وبلاگ
  21
  میزان امتیاز
  76
  پسند شده
  6260
  پسند کرده
  783

  ویترین مدال ها

  Re: معرفي انواع شامپو و ماسك براي موهاي چرب

  bluesky جون واقعا این معجون تاثیر داره من برم توو کارش؟؟
  من همه مدل شامپویی استفاده کردم ...
  ولی درست نشده حتی یه روز هم نشده ...
  امروز میرم حموم فردا شب موهام چربه چربه ...
  دیگه از شستن خسته شدم واقعا ...
  ღ.ღ
  ماه من غصه چرا ؟
  تو خدا داری و او هر شب و روز
  آرزویش همه آرامش توست
  دل به غم دادن و از یاس سخن گفتن ها
  کار آنهایی نیست،که خدا را دارند ...


 7. #7
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۹/۱۰/۱۸
  محل سکونت
  کرج
  نوشته ها
  159
  میزان امتیاز
  2
  پسند شده
  43
  پسند کرده
  0

  Re: معرفي انواع شامپو و ماسك براي موهاي چرب

  آی گفتید. منم موهام چرب و لخته و شوره هم میزنه.
  ولی وقتی بلوند میکنم تقریبه همه مشکلاتم حل میشه. حیف که نمیشه همیشه دکلره کرد و الان که مشکی کردم دوباره درد سرام شروع شده. واسه شوره کتوکنازول میزنم از هر شامپوی دیگه ای بهتره و موثرتر. واسه چربیش راهی نیافتم که زود چرب نشه.
  آمده ایم که با زندگی کردن قیمت پیدا کنیم ٬ نه اینکه به هر قیمتی زندگی کنیم

 8. #8
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت
  bluesky آواتار ها
  عضویت: ۱۳۸۸/۱۰/۲۷
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  1,647
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  385
  پسند کرده
  3015

  Re: معرفي انواع شامپو و ماسك براي موهاي چرب

  نقل قول نوشته اصلی توسط saba_srk_rani
  bluesky جون واقعا این معجون تاثیر داره من برم توو کارش؟؟
  من همه مدل شامپویی استفاده کردم ...
  ولی درست نشده حتی یه روز هم نشده ...
  امروز میرم حموم فردا شب موهام چربه چربه ...
  دیگه از شستن خسته شدم واقعا ...

  صبا جان من امتحانش نکردم

  خودمم بدجوری موهام چربه


  میخوام اول موهامو پسرونه کوتاه کنم بعد این معجونو بسرم بزنم

  امیدوارم تاثیر داشته باشه


صفحه 1 از 7 1234 ... آخرینآخرین
 • مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  

  محاسبه ي شاخص توده ي بدني

  وزن به کيلـو گـرم
  قد به سانتي متر

  شاخص توده ي بدني
  بازه ي وزني مناسب شما