نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree3045Likes

موضوع: خوش سلیقه ها: پرسش، پاسخ و تبادل نظر برای خوشتیپ ماندن

نمایش نتایج: از 65 به 72 از 5366
صفحه 9 از 671 نخستنخست ... 678910111219 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    8
    پسند کرده
    0

Re: اجتماع خوش سلیقه ها.. مشاوره برای بهتر بودن و خوشتیپ مان

چرا آرایش شب و چرا آرایش روز؟
    تفاوت این دو سوال جدای از رنگ آمیزی و نوع آرایش به طور اساسی و کلی در براق و مات بودن آرایش می باشد.همانطور که انواع لباسهایی که به اصطلاح به عنوان لباس شب نا میده می شوند به گونه ای است که باید در شب از درخشندگی خاصی بر خوردار باشد و جلوه ی ویژه ای داشته باشد، در مورد آرایش شب نیز می توان به همین مسأ له اهمیت داد به طوری که میک آپی که در شب بر روی چهره و با نوع لباس دیده می شود قطعا به نسبت آرایش روز باید نمایانتر و درخشانتر به نظر برسد.

حال برای اینکه بدانید در مجلس شب خاصی که دعوت می شوید چگونه آرایشی داشته باشید به نکات زیر توجه کنید:

1- سعی کنید برای آماده سازی پوست جهت آرایش و میک آپ صورت رنگ چهره تان را زیاد تیره و گرفته نکنید تا در عکس به حالت خسته و گرفته دیده نشوید که بهتر است برای شروع آرایش پس از آماده کردن پوست با انواع کرمهای زیر ساختی از کرم پودرهای براق و روشن که اغلب کرم پودرهای مایع این خصوصیت را دارا می باشند استفاده نمایید و پس از اتمام آرایش زیاد رنگ باز چهره تان را با پنکیک نگیرید، تنها برای کمی مات کردن رژ گونه یک لایه بر روی صورت بکشید.

2- ابروها را به خصوص اگر با رنگ روشن رنگ شده با سایه ی ابرو پر رنگ کرده و به آنها فرم دهید.

3- از زیر ابروها و با استفاده از هر گروه رنگ سایه ای که به سلیقه ی خود و با توجه به رنگ لباستان انتخاب کرده اید به تر تیب از رنگهای روشن بیس آن تا تیره ، از بالا به پایین و از گوشه ی چشم به داخل، چشمها را سایه بزنید با این تفاوت که حتما از سایه های براق و اکلیلی استفاده نمایید.

4- هاله ی زیر چشمها را با سایه ی براق کرم یا طلایی کمرنگ سایه بزنید و کاملا پهن و پخش کنید که البته گاهی کشیدن سایه همرنگ سایه ی پشت چشم به زیر چشمها نیز بر زیبایی آرایش شب می افزاید.

5-در صورت داشتن مژه های کم پشت و نازک از مژه مصنوعی و در غیر این صورت با ریمل آنها را با چند ثانیه ، چند ثانیه فاصله پر و بلند کنید.

6-در پشت چشم ، خط چشم بلند و پهن مشکی و در زیر آن از مدادهای رنگی براق که بهتر است همرنگ لباس باشد و در امتداد خط چشم بالا کشیده شود، استفاده کنید.

7-از رژ گونه هایی که در آنها shin یا درخشندگی وجود دارد چه از گروه رنگهای بسیار روشن و چه متوسط و تیره تر بر حسب گونه و نوع ترکیب صورت به شکل اشک بر روی گونه ها برنید.

8-بهتر است از رژ لبهایی که در کنارشان براق کننده ی رنگ خودشان نیز قرار دارد تهیه کنید زیرا با استفاده از رژلبی که ابتدا می زنید و سپس ار براق کننده ی آن ، ماندگاری رژ را بیشتر خواهید کرد .می توانید از رژهای مایع براق نیز استفاده نمایید و برای ماندگاری بیشتر این نوع رژها بر روی لب در همان ابتدای آرایش لبها را نیز با کرم پودر کاملا پوشانده و سفید کنید.

9-گاهی استفاده از براق کننده های لب به تنهایی نیز در کنار آرایش چشمها ی براق در این نوع آرایش چهره را جذاب تر و شیک تر نشان خواهد داد.

10-در پایان میک آپ در صورت داشتن چشمهای درشت ، خط چشمی سفید و براق و در صورت داشتن چشمهای ریز خط چشمی مشکی با مداد در داخل چشمها بکشید.

با توجه به تفاوت این دو میکاپ و تنها پرداختن به آرایش شب در این قسمت، در مطالب بعدی به موضوع آرایش روز و چگونگی میکاپ روز پرداخته خواهد شد، با ما همراه باشید....

« حسن خداداده را حاجت مشاطه نیست »
    خیلی وقتا بهم گفتن چرا میخندی بگو ما هم بخندیم !!!!
    اما هرگز نگفتن چرا غصه میخوری بگو ما هم بخوریم ,,

2. بانک بند ناف
    مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    3307
    پسند کرده
    1346

نقل قول نوشته اصلی توسط رزماری
    کیف سفید با چه رنگهایی میاد یه کیف خوشکل سفید توی حراجی که از فردا شروع میشه دیدم 36 میخوام برش دارم نظرتون چیه ؟

رزماری جان، اگر اغلب لباس بیرونتون تیره هست، کیف سفید خیلی براتون کارایی نخواهد داشت.

بهترین حالت استفاده از کیف رنگ روشن، با تیپ های روشن هستنش.. اگر یکدست سفید باشه، حتما حتما باید یک چیزی در کل لباسها با اون ست بشه که بهتره کفش نباشه..

مانتو شلوارهای کرم، صورتی، و کلا رنگهایی که از ترکیب رنگ دیگه ای با سفید بدست میان با این کیف مناسب هستند.

درضمن تیپ های خیلی قشنگ و انرژی بخشی هم هستند.

اگر دیر جواب دادم بخاطر این بود که توی پستها سوال شمارو ندیدم
    ستيز من تنها با تاريكي است و براي نبرد با تاريكي شمشير نميكشم، چراغ مي افروزم.

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    3307
    پسند کرده
    1346

خانمهای گل

هدف ما هم از جمع شدن در اینجا و گفتگو راجع به ظاهر و پوششمون، دقیقا همین ارتقا سطح فرهنگ پوششی هست، وقتی کلی نظرات مختلف راجع به تیپها و سلایق مختلف بخونیم، ناخودآگاه خیلی از رفتارهای پوششیمون رو اصلاح یا تغییر میدیم.

وقتی پای انتقاد در میان باشه، این جامعه اونقدر بحث های انتقادی بزرگ داره، که پوشش درش واقعا گمه.. اما وقتی پای ساختن در میان میاد، هیچ کدام از صاحب نظران منتقد نه طرحی دارند و نه پیشنهادی..

پس بهتره ضمن اینکه آنچه را که نمیپسندیم نقد میکنیم به بعضی چیزها هم توجه کنیم

1- انتخاب نوع پوشش و ظاهر یک امر کاملا شخصی هست و جز آزادی های فردی به حساب میاد، اینرو در کشورهای مختلف اگر به پوششهای مردم در خیابانها و فروشگاه ها هم دقت کنید متوجه میشید

2- نوع پوشش و آرایش در کشور ما متاثر از کشورهای همسایه امون هست، یعنی ما به آرایش و پوشش عربی نزدیکتریم تا اروپایی.. منطقه ای که درش قرار داریم و قاره آسیا از نظر سطح فرهنگی همینه تقریبا.. به هند، عربستان، یا سایر کشورهای نسبتا پیشرفته نگاه کنید
    جوانهای ژاپنی با اون چشمهای بادامی همشون عاشق موهای زرد و طلایی هستند و این قصه ادامه داره ..

3- هرکس در جایگاه خودش باید سعی کنه خوب باشه، خوب بودن یک فرد باعث تاثیر در اطرافیان اون هم میشه.. اگر سعی کنیم تمیز، مرتب و آراسته باشیم، این آراستگی کم کم در کل جامعه انتشار پیدا میکنه.
    اگر با حداقل آرایش زیبا باشیم، این تفکر عمومی هم کم کم گسترش پیدا میکنه..

4- خفقان های روحی و اجتماعی و ... گاهی در ظاهر افراد خودش رو بروز میده، دیروز در مقاله همشهری خوندم که طبق آخرین تحقیقات علوم پزشکی، 1/3 جامعه ایرانی دچار مشکلات روحی هستند و باید هرچه سریعتر اقدامات روانشناختی روی این جامعه صورت بگیره

پس اگر شخصی رو میبینم که با ظاهری نا متعارف، رفتاری غیر عرف، آرایشی نا همگون در جامعه بین مردمی راه میره که انگشت نماست، اما بازهم به همین نوع زندگی ادامه میده، مهر زدن به اون آدم یا مسخره کردنش چیزی رو تغییر نمیده

بدونیم این خود ماییم که باید فرهنگ رفتاری و اجتماعیمون رو سالم کنیم و اصالت از درست رفته اش رو برگردونیم. اولین قدمش هم قضاوت نکردن روی آدمها و در عوض کمک کردن به اونهاست

rahil-moshiri آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    354
    پسند کرده
    255

نقل قول نوشته اصلی توسط live
    يه كرم ضد آفتاب خوب بهم معرفي ميكنيد خواهشن براي محل كار ميخوام كه ديگه هيچ كرمي روش نزنم يعني يه كم روشن كننده باشه نه اينكه سفيد كنه ها و رو صورت برق نزنه پوستم مختلطه
    الان از aven استفاده ميكنم رنگم خوبه اما ديگه خسته شدم سه دوره استفاده كردم دنبال يه تنوع هستم
    شنيدم Exfoliac خوبه اما نميدونم رنگش چطوره
    خانمی منم aven استفاده می کردم. الان 3-4 ماهه که Uriage استفاده می کنم. نوع کرم پودری که رنگ بندی هم داره با spf 50. به نظرم 18 خریدم. رنگش هم خوبه. من روزها دیگه اصلا کرم پودر نمی زنم. فقط ممکنه روی بینی و کناره هاش از پنکیک استفاده کنم.

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    3307
    پسند کرده
    1346

نقل قول نوشته اصلی توسط shirinjojo
    سلام من صورتم لک گرفته تازگیا.دکتر رفتم ایراد از کبدو ای چیزا نیست.فقط گفت واسه آفتابه.ضدآفتابsunsense می زنم.الان avene می زنم.محلول بهم داده که اصلا اثر نداشته خواستم بپرسم کسی تا حالا ضدلک استفاده کرده؟
    به من ضدلک bioderma رو پیشنهاد دادن ولی می خوام مطمئن شم که حتما نتیجه می ده..
    لطفا کمکم کنید .....6ماه موندهبه نامزدیم

راستی اسم کامل ضد لک white objective bioderma هست که یه سرم ویتامین سی داره.لک های صورتم کک و مک نیست.فقط سه تا لک قهوه ای روی کونه هام زده. در ضمن خانوما یه توصیه بهتون بدم که تو تابستون کنار ساحل آفتاب نگیرید.آفتاب خیلی شدیده.من آخرای خرداد بود که رفتم شمال برنز کنم و احتمال میدم این بلا واسه اینه که سرم اومده....
    شیرین جان، من تنها ضد لکی که بدون تجویز دکتر زدم، برای یکدست شدن رنگ پوستم مارک اوریفلیم بود، یک کردم سه کاره به نام ایون اوت که هم ضد آفتاب هم ضد لک و هم ویتامین داره
    من از این کرم راضی بودم و هرکدام از دوستانم هم که مصرف کردند رضایت داشتند.

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    3307
    پسند کرده
    1346

نقل قول نوشته اصلی توسط benja
    سمی جون درس امروز چی باشه

در مورد تونیک ها حرف بزنیم که زیر آرایش و روزانه استفاده میشه

خوشحال میشم از تجربیاتتون بگین و از چه مارکی استفاده میکنین
    در مورد تونیک باید بگم که

مدتی تونیک های مارک کلیون رو بعد از شیرپاکن استفاده میکردم.. معمولا اغلب تونیکهایی که دیدم بعد از مصرف شیر پاکن یا بعد از پاک کردن آرایش صورت به عنوان یک چیز تکمیلی استفاده میشوند..
    بعد از کلیون از تونیک های اوریفلیم هم استفاده کردم.. چون پوست من تقریبا خشکه - اما در نهایت مصرفش رو ادامه ندادم، یعنی چون همیشه شب آرایش صورتم رو پاک میکردم، بعد هم میشستم و کرم شب میزدم.. ناخودآگاه تونیک بلا استفاده میموند.

تقریبا تونیک ها یک چیز خیلی سبک تر از کرم برای طول روز هستند و خب برای کسانی که زیاد بیرون میروند و کمتر در خانه هستند کم کاربرد میشوند

البته اینا نظر من هست در اثر تجربه شخصی

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    3307
    پسند کرده
    1346

اگر برای خارج ساختن پوست از تیرگی نمی خواهید از تونیکها و مواد آرایشی شیمیایی استفاده کنید می توانید از موادی کاملا طبیعی که شامل چند گیاه موثر است استفاده کنید .

یک فنجان گل قاصدک
    دو قاشق غذا خوری برگ خشک شده ی صدر
    سی میلی لیتر آب
    دو قطره روغن عصاره گریپ فروت

همه ی این مواد را از عطاری می توانید تهیه کنید.

طرز تهیه :آب را بجوشانید و گل قاصدک و برگ صدر را به آن اضافه کنید، بگذارید 10 دقیقه بجوشد، سپس آن را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید سرد شود.مایع را از صافی رد کرده و روغن را به آن اضافه کنید، محلول را در ظرفی ریخته و خوب تکان دهید تا یکدست شود.تونیک شما آماده است.هفته ای دو تا سه بار از این تونیک جهت پاکسازی پوستتان استفاده کنید به این ترتیب که کمی از آن را به آرامی روی تمام نقاط پوست بمالید و با حرکت دورانی ماساژ دهید و پس از ده دقیقه ابتدا صورتتان را با آب ولرم و سپس با آب سرد و خنک بشویید. این تونیک برای پاکسازی و تمیز ساختن منافذ عمیق بسیار موثر است و تا حدودی به سفید و روشنتر شدن پوست کمک خواهد کرد.

منبع: *****

مریم ابانی آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    180
    پسند کرده
    235

مرسی سمی جون از توضیحات کاملت

حالا من از صبح که پا میشم صورتم رو شستم حتما از این تونیک ها ستفاده می کنم و موقعی که نداشتم از گلاب

درجه یک استفاده میکنم بعد از اون هم یه کرم سبک میزنم .......

همینطور که میدونین از گلاب برای خیلی از لوازم آرایشی استفاده میکنم و خیلی در این امر عصاره اون کاربردیه

پس وقتی خودمون گلاب به این خوبی داریم چرا از این فراورده طبیعی استفاده نکنیم

من روزی یک بار استفاده میکنم به جای تونیک .......

و اگه میخواستم برم جایی بعد از تونیک آرایش میکنم

تمام مارک های معتبر از این تونیک ها دارن
    من گلاب سه آتیشه قمصر استفاده میکنم

تونیک هم همه نوع مارک خوبی مثل هپی کلینیک ،لانکوم ،لاکورت ،اتود........هر مارکی که گیرم بیاد

همه دنیا نمیدیدند منو,من کنار تو تماشایی شدم.....

صفحه 9 از 671 نخستنخست ... 678910111219 ... آخرینآخرین