نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree3045Likes

موضوع: خوش سلیقه ها: پرسش، پاسخ و تبادل نظر برای خوشتیپ ماندن

نمایش نتایج: از 497 به 504 از 5366
صفحه 63 از 671 نخستنخست ... 536061626364656673 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

Re: اجتماع خوش سلیقه ها.. مشاوره برای بهتر بودن و خوشتیپ مان

يك ماه ديگه عروسیه برادر شوهرمه و من عروس بزرگه هستم و بايد خيلي شيك و خوب باشم رنگ پوستم هم سبزه است و مو هام هم مشكي لباس چه رنگي بگيرم بهتره؟ و چه مدلي؟قدم 162و سایز 38 هستم. در ضمن اولین باره که قراره تو یه مراسم رسمی خانواده شوهرم شرکت کنم.بازم ممنون[/quote]

اگر رنگ روشن خواستی بگیری، توی تن رنگهای سبز و زیتونی البته خوش رنگ و بازش فکر کن
    قد و سایزتون هم خوبه، فکر میکنم لباس دکلته بلند بهتون بیاد.

حداکثر سعی کن سفید و مشکی رو از بین رنگهایی که میخواهی انتخاب کنی حذف کنی عروس بزرگ جان

تعداد زیادی مدل لباس صفحات قبل گذاشتم، اونها رو ببینید، هرکدام که احساس کردید بیشتر دوست دارید یا اگر خودتون چیزی هست که میپسندید بگید تا نظر بدیم من و دوستان[/quote]
    ممنون مامان سمی عزیز . راستش دنبال یه لباس ساده و شیک هستم که سنمو هم زیاد نشون نده و زنونه بشم !! من ۲۳ سالمه. راستی صورتم هم کمی گرد هست برای همین احساس می کنم که یه مدلی مثل یقه پشت گردنی صورتمو کشیده تر نشون می ده ! درسته به نظرتون ؟ چه مدلي باید باشه لباسم که گردي صورتمو کمتر نشون بده؟ یه سوال دیگه هم اینکه از کجا میتون لباس خوب با قیمت مناسب پیدا کنم؟؟ از همه دوستان ممنون می شم اگه بتونن کمک کنن

2. بانک بند ناف
    anousheh آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    641
    پسند کرده
    3

کی زیبا تره؟ سفید یا برنزه؟

در اکثر فرهنگ ها، زیبایی طبیعی با ویژگیهای قشر مرفه جامعه تعریف شده و می شود. در گذشته ای نه چندان دور، معیار زیبایی برای زن "سفید و کمی چاق" بود، چرا که کمی چاق بودن نشانه غذای کافی داشتن و در نتیجه، سلامت جسمانی و توانایی باروری بود. همچنین "سفید" بودن که حاصل دور بودن از آفتاب بود، به معنای از کار بیرون معاف بودن و درخانه استراحت کردن، یعنی نشانه بی نیازی از کار و دارایی و ثروت بود. به همین دلیل در بسیاری از فرهنگ ها، "سفید" بودن مورد حسرت همگان بوده و به عنوان نشانه رفاه مورد ستایش قرار می گرفته و "زیبا" شناخته شده است.

در حال حاضر در جوامع غربی، به عکس، "سفید" بودن به معنی دوربودن از طبیعت وآفتاب و ورزش نکردن است. از همین رو، ورزش کردن و لذت بردن از طبیعت و درنتیجه باصطلاح "برنزه" شدن مد شده است (بگذریم که تبعیض علیه رنگ تیره طبیعی پوست در بسیاری موارد همچنان پابرجاست.) همچنین چاقی نشانه پرخوری و بدغذایی است. افرادی که از غذاهای پرچربی و سرخ شده استفاده می کنند، و امکان تهیه غذای سالم مرکب از میزان متناسب مواد غذایی گوناگون را ندارند، یا به علت مشغله زیاد وقتی برای ورزش کردن پیدا نمی کنند، یا اینکه امکان پرداختن هزینه سالن ورزشی را ندارند، معمولا چاق می شوند. اینگونه افراد معمولا از قشرهای پایین هستند که بیشتر از غذاهای آماده و فوری fast food تغذیه می کنند، آگاهی و دقت لازم برای حفظ سلامت جسمانی را ندارند، و یا از امکانات ورزشی محروم هستند. در حالیکه افراد در قشرهای متوسط و بالا که از آگاهی برخوردار بوده و امکان پرداخت هزینه لازم برای غذای مناسب و امکانات ورزشی را دارند، برای حفظ سلامت خود از چاقی می پرهیزند.

اما امروزه متاسفانه لاغری بیمارگونه تبدیل به معیار زیبایی اندام زنانه شده است که هیچ ربطی به سلامت ندارد. یعنی اکثریت قریب به اتفاق زنان اگر غذای سالم بخورند و بطور مرتب ورزش کنند و کاملا مواظب سلامت جسمانی خود باشند، باز هم چنان اندام باصطلاح مانکنی نخواهند داشت.

اما حتی بر اساس همین معیارهای ساختگی نیز، زیبایی یک امر طبقاتی است. زنان طبقه متوسط و بالا در تلاش برای کسب زیبایی، از شیوه های گوناگون استفاده می کنند که از رژیم غذایی و استفاده از لوازم آرایش گرفته تا جراحی بینی و کشیدن پوست صورت و بزرگ کردن سینه و کوچک کردن شکم و ... را در بر می گیرد. اما زنان طبقات پایین تر که توان تامین مخارج "زیبایی" را ندارند، همچنان "نازیبا" باقی می مانند! به بیان دیگر، با پیشرفت تکنولوژی، داشتن "زیبایی" به یک امر طبقاتی تبدیل می شود. بعضی ها می توانند "زیبایی" صورت و اندام خود را تامین کنند، ولی اکثریت زنان جهان هرگز توان بدست آوردن "زیبایی" را نخواهند داشت.

منبع: *****

anousheh آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    641
    پسند کرده
    3

آرایش زیبا و طبیعی برای دخترا
    استانداردهای زیبایی از نظر پزشک

استانداردهای زیبایی از نظر دکتر نیلفروش زاده

زیبایی به معنی آنچه که احساس و ذهن فرد را به سمت درک ایده آل چیزی می رساند، است. (وبستر 1988) افلاطون معتقد بود که زیبایی نوعی هماهنگی، تناسب و تعادل بین اجزا یک پدیده با کل آن است که به وسیله انسان شهود می گردد.

به نوشته دکتر نیلفروش زاده انسانهای اولیه صورتهای خود را با رنگهای طبیعی رنگ می کردند و آن را زیبا می دانستند. پذیرش زیبایی در هر بافت جغرافیایی با دیگری متفاوت است.

استانداردهای زیبایی

مغز انسان مثل یک کامپیوتر عمل می کند، اطلاعات را ذخیره می کند و در زمان مورد نیاز بازخوانی می کند. استانداردهای زیبایی حقیقتا مجموعه و مقایسه ای است که شما دیده و یا تجربه کرده اید. وقتی شما گلی را مشاهده می کنید و فکر می کنید که زیباست، خاطره چشم شما پاسخ ذهنی این گل را در مقایسه با سایر گلهایی که تا کنون دیده اید، اندازه گیری کرده است و همین موضوع در مورد لبخند نیز وجود دارد.

این حقیقتی است که استانداردهای زیبایی با گذشت زمان و با تغییر بافت اجتماعی، تفاوت کرده است مثلا در بعضی مناطق آفریقا افراد لبها یا گوش ها یا بینی هایشان را سوراخ می کنند و درون این سوراخ حلقه یا سنگ رنگی قرار می دهند. در بین چینی ها نوارهای باریک روی پای خانمها یک نشانه مهم زیبایی محسوب می شده است.

دکتر محمد علی نیلفروش زاده متخصص پوست و مو میگوید : روانشناسان با شواهد قابل توجهی به این نتیجه رسیده اند که زیبایی نقش مهمی را برای اجتماع بازی می کند. مطالعات مختلف نشان می دهد که افراد جذاب در شغل و حتی تصمیم گیری هیئت داوران موفق تر هستند.

در گزارش Langolis در سال 1987، نشان داد پاسخ نوزادان به چهره های جذاب تر بیشتر است و نوزادان چهره های با زوایای نرمتر را بیشتر از افراد با زوایای چهره خشن ترجیح می دهند.

تحقیقات همچنین نشان می دهد که مردان و زنان جذاب تر موقعیتهای شغلی و مزایای بهتری دریافت می کنند. جرم شناسان گزارش می کنند که مجرمان خوش قیافه تر بیشتر مورد عفو قرار می گیرند یا برای تعیین قضاوت در مورد آنها از جملات آرامتری استفاده می شود. همچنین معلمان با بچه های جذاب تر کمتر با تندی و خشن برخورد می کنند و دانش آموزان و معلمان با چهره قابل قبول تمایل به باهوش تر وموفق تر بودن دارند.

بنابراین هر گونه تلاش جهت بهتر سازی ظاهر منطقی به نظر می رسد (Gold Stein 1993)

نسبتهای زیبایی:

بسیاری فاکتورها از جمله آرایش کردن، لباس، جواهرات و حالتهای چهره بر درک زیبایی تاثیر می گذارند. cunnigham در سال1986تلاش کرد که زیبایی فیزیکی را محاسبه کند. در یک مطالعه 50 زن جذاب را مورد بررسی قرار داد، بیش از نیمی از زنان مطالعه را به اتمام رساندند. در این مطالعه نسبتهای زیر بدست آمد:

1- عرض یک چشم باید 3/0 عرض صورت از خط عبور کرده از چشم باشد.

2- طول چانه باید ارتفاع کل صورت باشد.

3- فاصله عمودی از مرکز چشم تا پایین ابرو باید ارتفاع صورت باشد.

4- ارتفاع کره چشم قابل مشاهده باید ارتفاع صورت باشد.

5- مساحت محدوده بینی باید کمتر از 5% مساحت کلی صورت باشد.

6- دهان ایده آل باید 50% عرض صورت از خطی که از دهان عبور می کند باشد. Cumigham دریافت که چشمان درشت، بینی کوچک و چانه کوچک با استخوان های گونه برجسته و یک لبخند متعادل و بزرگ نشانه های فیزیکی یک چهره زیبا در زن محسوب می شوند و یک مرد جذاب هم این خصوصیات را دارد ولی با کمی تغییرات از جمله بینی کوچک، ابروی پرپشت و چانه برجسته.

منبع:صدف نیوز

anousheh آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    641
    پسند کرده
    3

:)

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    301
    پسند کرده
    146

نقل قول نوشته اصلی توسط khale leila
    مامان سمی و پرپرک اگه جایی کیف رنگ کفش این خانوم دیدین به من بگین

خاله ليلا جون مهستان داره با كفشش اما كفشش پاشنه 10 سانتي جير بود كيفش از اين جنسهاي چرم مانند 55 تومن
    من 2/3 روز ديگه ميرم هم اسم مغازشو ميبينم هم اگه تا حالا نفروخته بود بهتون ميگم اخه الان كه حراجه معلوم نيست بمونه يا نه

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    3303
    پسند کرده
    1346

نقل قول نوشته اصلی توسط بهار60
    مامان سمی عزیز این مانتویی که گفتید جلوبازه وفقط یه جورایی برای روی لباسه ایده خیلی خوبیه که تومهمونی هم میشه سریع درآواردش وراحته.امکانش هست یه عکس ازشون بزارید تامدلش رو ببینیم.من اول قصددوخت کت وشلوار بلندداشتم ولی ازاین تیپ هم خیلی خوشم اومد.ممنون میشم عکس بزارید
    بهار جان عکس ازشون ندارم، اما جنس استرچ میتونید بخرید و مانتو آستین دار کمی گشاد (منظور اینه که جذب نباشه) بدوزید، مال من یکی شون بدون یقه هست و دور سر آستین هاش و یقه تا پایین مانتو نوار دوزی پهن توری هست

اون یکی هم جلوش از مدلهایی هست که چندتا چین روی هم خورده .. که من همیشه با گل سینه مدلهای مختلف جمعش میکنم

حالا باز میگردم اگر عکسی شبیه اش توی نت دیدم براتون میگذارم
    ستيز من تنها با تاريكي است و براي نبرد با تاريكي شمشير نميكشم، چراغ مي افروزم.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    16
    پسند کرده
    0

ممنون مامان سمی که توضیح دادی.متوجه شدم منظورتون چجوریه .حالا بازاگه عکس مشابهی پیداکردید ممنون که بزارید.یه سوال؟؟؟فکرکنم این مدل چون آزاده برای لاغرها بهتره نه؟؟؟
    واینم برای پرپرک جان
    این کفش خیلی قشنگه بنظرم.هم مجلسیه هم یه جورایی اسپرت .ترکیب رنگ روسری هم درکناراین سبز خیلی قشنگ و به روزه
    نیا باران
    زمین جای قشنگی نیست
    من ازاهل زمینم
    خوب میدانم که گل درعقدزنبوراست
    ولی سودای بلبل داردوپروانه راهم دوست میدارد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0