نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree3045Likes

موضوع: خوش سلیقه ها: پرسش، پاسخ و تبادل نظر برای خوشتیپ ماندن

نمایش نتایج: از 2,873 به 2,880 از 5366
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    7
    پسند کرده
    0

re: خوش سلیقه ها: پرسش، پاسخ و تبادل نظر برای خوشتیپ ماندن

[quote=a.s.s]
    نقل قول نوشته اصلی توسط sunstar21
    نقل قول نوشته اصلی توسط "a.s.s":1j713e0i
    سلام دوستان . من چند روز آینده برای اولین بار می خوام برم خونه مادر شوهرم . به نظرتون چه لباسی بپوشم؟؟؟؟؟؟؟؟ . واسم خیلی مهمه که خیلی شیک باشم.
    به نظر من یه پیرهن رنگ رسمی براق که دامنش میدی باشه با یه جوراب ساپورت مشکی و یه کفش با پاشنه کوتاه یا بدون پاشنه و موهات هم ل - خ - ت کن و ارایش دخترونه ملایم هماهنگ با رنگ پیرهنت و روی پیرهنت اگه مذهبین مانتو اگه مذهبی نیستن یه کت مشکی بپوش
    دوستم میشه اگه عکسی داری بذاری تا بهتر متوجه شم[/quote:1j713e0i]

http://mamisite.com/forum/dress/topic5214-648.html تو این صفحه عکس لباسای کاربر melody36 نگاه کن منظورم تو همین مایه هاس

2. بانک بند ناف
    مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8137
    پسند کرده
    7504

نقل قول نوشته اصلی توسط sepid123

من اصلا مقنعه به صورتم نمیاد چون صورتم لاغر وکشیده س وقتی مقنعه میذارم و موهامم میپوشونم قیافم شکل خوبی نمیشه.
    تو جاهایی که موقعیتش هست مثلا تو مراسمهای شغلی یا محیطهایی که محدودیت نداره خب شال میذارم و آرایش میکنم و موهامم درست میکنم وتقریبا مشکلی نیست اما من بیشتر زمانهای روزم مجبورم تو محیطهای رسمی مث دانشگاه باشم که اونجا هم اگه آرایش کنم و موهام پیدا باشه برام دردسر میشه. بخشهای دیگهای از روز هم کارم تو محیطهای کاملا مردونه س که با جین و کتونی و لباس ساده میرمو خودم این سادگی رو ترجیح میدم هم راحتتر میتونم فعالیت کنم هم تو اون محیط احساس راحتی بیشتری می کنم.
    اینجوریه که اطرافیان مثلا همکارام هر دفعه منو یجور میبینن یبار با تیپ کارگری یبار با تیپ خانومانه رسمی و گاهی هم با سرووضع آراسته و اینا تاحالا بنظرم این قضیه بد نبود خودم ازین تغییرات ناگهانی در تیپمخوشم میومد اما در راستای اینکه میخوام ازین به بعد در همه محیطها نهایت آراستگی ممکن رو داشته باشم اولا اینکه این تغییر در سرووضعم خیلی در دید آدما نسبت به قیافم و تیپم تاثیر میذاره نه؟ چون تا فک کنن که قیافم خوبه فرداش با مقنعه و تیپداغون میبیننم و نظرشون عوض میشه
    دوما حالا من با این اوصاف چیکار کنم که حداقل تو اون محیطهای رسمی خوشتیپ و خوشگل باشم؟ انقد از عکس العمل ح ر ا س ت میترسم که حتی یه رژ ساده هم نمیزنم فک کنید قیافم چیییییی میشه. چه مانتو و شلوار و کفشی مناسبه که هم شیک باشه هم رسمی؟ صورتمو چیکارش کنم چجور آرایش کنم که فوق العاده نامحسوس با مقنعه ظاهر بهتری بهم بده؟

سپید جان
    درباره آراستگی با مقنعه... من سالها است که در محل کارم باید مقنعه سرم کنم و ساعات کارم طولانی است و باعث می شه فرصت لباس عوض کردن برای برنامه های دیگه روز و شب رو نداشته باشم.
    نکته اول مدل جلوی موهاتون هست چون به نظر من مقنعه آراسته باید 5-6 سانت عقب تر از رستنگاه مو قرار بگیره. اگر جلوی موهاتون بلنده مقنعه تون رو با فرق وسط یا یک طرفه امتحان کنید و موهاتون رو مرتب و شانه خورده و صاف با همون فرق مورد نظر هر روز درست کنید. ممکن هم هست موی کاملا به عقب کشیده بهتون بیاد... به هر صورت از مدلهای فشن دوری کنید و اگر چتری دارید مقدار از چتری رو مرتب کنید و بیرون بگذارید. برای مقنعه کلیپس ساده بدون پف رو پیشنهاد می کنم.
    نکته دیگه نحوه مرتب کردن تا های مقنعه دور صورت هست... به نظر من بهتره اصلا دو طرف صورت رو تا نکنید یا اینکه تای مقنعه هرچه بالاتر و نزدیک گوشها و عمیق تر باشه بهتر به صورت های کشیده میاد.
    در مورد آراستگی کلی با تیپ ساده که هم اداری باشه و هم شیک و مرتب... من همیشه در محیط کارم کرم پودر کم ، خط چشم و ریمل و رژگونه بسیار بسیار ملایم دارم همراه با رژ صورتی بسیار کم رمق تقریبا کالباسی یا خلاصه رنگ لب... اگر رژگونه و رژ کمرنگ و نامحسوس باشند معمولا کسی از مداد چشم و ریمل ایرادی نمی گیره... بعد در راه برگشت معمولا رژگونه ام رو پر رنگ می کنم و رژ پر رنگ تر می زنم...
    من خیلی جاها با مقنعه رفته ام.. حتی شامهای رسمی و یا جمعهای دوستانه که هیچ کدوم از خانمها با مقنعه نبودند و خیلی هم به خودشون رسیده بودند با موهای شاخدار و دم دار... کلید موفقیت اعتماد به نفسه و اینکه صورت خوش رنگ و آب و شادابی درست کنید.... مقنعه عقب باشه و موهای زیرش آراسته و مرتب...
    یک نکته مهم دیگه انتخاب کفشه... که حتما از جنس کیف باشه... کلا کتونی مناسب هر موقعیتی نیست.. بهترین گزینه کفشهای مدل باله هستن که در ایران به کفش عروسکی معروفند... یک کفش عروسکی شیک و ساده تخت مناسب دانشگاه ، محیط کار و همین طور جمعهای شیک تر هست...
    نکته بعدی در آراستگی کلی با این تیپ انتخاب رنگهای ساده است... ماجراجویی در رنگ رو بهتره در موقعیتهای آزاد انجام بدیم. من معمولا پیشنهادم اینه که سرتاپا حد اکثر دو رنگ بشه.. تیپ خودم معمولا مانتو ، مقنعه ، کیف و کفش مشکی و شلوار جین آبی تیره است. یکی از مدلهای مانتوی خیلی مناسب مدلهای بارانی هست که یقه انگلیسی دارند و کمر می خورند. این مدل مانتوها به اکثر انواع هیکل ها میان و شیک و ساده هستن و هم مناسب دانشگاه، هم کار و در صورت اتو خوردگی و تر وتمیزی مناسب مراسم شیک و رسمی...
    به نظرم با رعایت این نکات فقط لازمه یک رژ و رژ گونه همیشه تو کیفتون داشته باشین... و گاهی مداد چشم برای تقویت خطوط محو شده... راستی من برای قرار های رمانتیک گاهی موقع ترک محل کارم داخل چشمهام رو هم خط مشکی می کشم... یک جور آرایش اسموکی ساده می شه... کلا هم سایه مناسب این تیپ نیست.
    عطر خوشبو با بوی ملایم صبحها فراموش نشه و در کیف هم موجو د باشه.
    من همراه حلقه که در دست چپم دارم معمولا یک انگشتر قلمبه فانتزی با انگشت وسط دست راستم دارم... چند تا ساعت که با رنگ لاک ست کنم و گاهی دستبند بدلی و فانتزی در دست راست... همیشه هم لاک دارم حتی خیلی رنگ ملایم... و ناخنها چه کوتاه چه بلند بهتره همیشه هم اندازه و سوهان خورده باشند...
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط ~mersedeh~
    سپید جان به منم مقنعه زیاد نمیاد
    ولی از این مقنعه های دانشجویی(گره ای هم میگن بهش)گرفتم خیلی بهتره...همه میگن بهم میاد

شمام یه بار امتحان کن

کیف و کفش ست خوشگل بخر که پات توش راحت باشه و مارک باشه عینک افتابی از اینا که تازه مد شده بخر
    مدل مانتو مثلا سرشونه رو از این پفیا که مد شده بکن ناخنات مانیکور کن ساعت خوشگل دستت کن .عطر خوشبو استفاده کن
    ضدافتاب رنگی هم رنگ پوستت بخر بزن و پنکک هم همون رنگ بزن با یه رژگونه خیلی ملایم یه خط چشم تاتو کن نازک نامحسوس
    الان رژ هم تاتو میکنن طبیعی به نظر میاد اگه تاتو نمیکنی خیلی ملایم بزن در حد برق لب همیشه همراهت باشه و یه سری رژ حجم دهنده هست که لب پر میکنه و بی رنگه از اونا بزن ریمل هم خیلی خوبه ریمل بی رنگ هم هست تو بازار تازه مژه هم میتونی بکاری و یه گلسر درست بزن زیر مقنعه تا خوشکل وایسته شلوارتم اگه مانتو کوتاه تنگ بپوش اگه مانتو کوتاه دمپا گشاد مد شده از اونا بپوش اگه رسمی هستی باید کفش پاشنه دار رسمی چرم بپوشی با کیف چرم بدلیجات مثل انگشتر و دستبند هم خوشگلن
    نقل قول نوشته اصلی توسط leyli
    سپید جان
    پوشیدن مقنعه واقعا دردسر بزرگیه.
    16 سال مدرسه و دانشگاه همراهمونه، تازه اگه محل کار اجباری نباشه، پس باید باهاش کنار بیائیم
    اگر صورتتون خیلی کشیده است زیر مقنعه هدبند بزنید و مقنعه رو زیاد جلو نکشید
    از مقنعه های ابردوزی هم میتونی استفاده کنی
    مدل های دو تیکه هم میتونه کمک بزرگی باشه
    البته امیدوارم برای انتخاب مدل محل کار محدودیت نداشته باشی. این مدلها طوریه که بیرون هم برای خرید و ... میشه استفاده کرد
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8137
    پسند کرده
    7504

نقل قول نوشته اصلی توسط گونش
    علاوه بر سوال قبلی که فعلا بی جوابه
    سوال بعدیمو با اجازه میپرسم (حالا که موضوع تیپ کاری و .. در میانه)
    با رسیدن خرداد ماه اوج کار اداری منم شروع میشه و میخوام برم خرید
    شلوار که لی میخوام بخرم کفش هم به قول نگارا جون عروسکی
    در مورد رنگ بندیشون به غیر مشکی چی پیشنهاد میدین که مناسب محل کار باشه و ترجیحا مشکی هم نباشه
    کیف و کفش و مانتو و مقنعه
    عکس هم باشه خیلییییییی خوب میشه
    مخصوصا عکس کیف وکفش
    نگارا جون نظر لطفا..........
    نقل قول نوشته اصلی توسط aftab shiraz
    گونش جون عزیزم من سورمه ای و قهوه ای پیشنهاد میکنم . و البته بیشتر سورمه ای

مانتو سفید ومشکی راه راه عمودی نازک و کیف و کفش سفید
    و یا مانتو طوسی روشن با کیف وکفش مشکی
    و یا مانتو چهارخونه خیلی ریز سفید ومشکی

من مقنعه فقط مشکی وسورمه ایی دوست دارم و از رنگی خوشم نمیاد

گونش جان
    همون طور که قبلا گفتم من عکس مانتو ندارم و خیلی در این زمینه وارد نیستم اما کلا بسته به میزان سفت و سخت بودن قوانین محل کار رنگ رو در نظر بگیرید.
    فرضا جایی که اصلا گیر نمی دن می شه مانتو و شلوار رنگی یا سفید پوشید اما جای دیگه انتخابها محدوده و فقط مشکی و سورمه ای و قهوه ای می شه پوشید.
    پیشنهاد کلی من در شرایط متوسط...
    مانتو و کیف و کفش مشکی یا سورمه ای با شلوار و مقنعه طوسی یا دودی...
    یا مانتو و مقنعه و شلوار مشکی یا سورمه ای و کیف و کفش طوسی...
    یا سرتاپا مشکی یا سورمه ای یا قهوه ای همراه با کیف و کفش طرح مارک مثلا طرح لویی ویتان یا گوچی یا بربری.. منظورم از نوع رنگی و لوگودار هست...
    مثل اینا که الان خیلی هم زیادن تو بازار...

چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    zardin آواتار ها
    زهرا
    میزان امتیاز
    632
    پسند شده
    17145
    پسند کرده
    20225

یادش بخیر دوران اداره
    اداره ما اجازه پوشیدن شلوار جین رو نمیداد!!! و حراست سفتی داشتیم .
    شلوارهام رو از نوع پارچه ای سفت انتخاب میکردم که روی کفشم خوب بایسته و یا از شلوار کتان خوب استفاده میکردم .
    و من مانتوهام تن خورش همیشه تقریبا اندامی بود بدون جیب و قد کمی پایین زانو و از پشت چاکدار (کوچک)و اگر مانتوهای بلند تر میپوشیدم همیشه از چاک از بغل تا تقریبا روی ران داشتم رنگ شلوارم رو طوری انتخاب میکردم که چندان تو نگاه اول به چشم نیاد چاک زیادش و با وجود قد خوبی که داشتم همیشه کفشهای پاشنه دار میپوشیدم که تو مانتوهای خیلی بلندو اندامی خیلی جلوه دار میکنه اندام رو.(البته بگم اندام خوبی هم داشتم) همیشه بلافاصله بعد از خرید کفش برای اینکه پاشنش صدا نده میدادم کفاشی سر پاشنه اش رو میکند و از این پاشنه های مردانه براش میبرید و بهش وصل میکرد و کفشام هرگز صدا نمیداد .
    به فرموده نگارا جان تای مقنعه خیلی مهمه و همین طور پفش که چقدر باشه.
    زمانی که قرار بود از اداره برم بیرون یه شال همرام بود که مقنعه رو از سرم رد میکردم و خیلی مرتب میکردم تو مانتوم و شال رو سرم میکردم و تجدید آرایش مخصوصا رژ گونه که رنگ پریدگی از خستگی کار رو تا حد زیدی در من میپوشوند.
    هرگز تو طول هفته یک مدل مانتو و شلوار نمیپوشیدم و کیفم رو هم با تغییر تیپ عوض میکردم .
    این بود انشاء من در مورد دوران اداره.

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8137
    پسند کرده
    7504

نقل قول نوشته اصلی توسط Negara
    من خیلی جاها با مقنعه رفته ام.. حتی شامهای رسمی و یا جمعهای دوستانه که هیچ کدوم از خانمها با مقنعه نبودند و خیلی هم به خودشون رسیده بودند با موهای شاخدار و دم دار... کلید موفقیت اعتماد به نفسه و اینکه صورت خوش رنگ و آب و شادابی درست کنید.... مقنعه عقب باشه و موهای زیرش آراسته و مرتب...
    سلام نگارا جان
    در مورد اینکه گفتیین صورت خوش رنگ وآب وشادابی درست کنین
    من خیلی این موضوع آزارم میده، وقتی میرم دانشگاه یا جای دیگه ، اولش چهره ام خوبه اما بعد از یه ساعت چهره ام زرد وخسته میشه
    به خصوص جاهایی که امکان تجدید آرایش وجود نداره، کامل اعتماد به نفسمو از دست میدم. من بخاطر عفونت کلیه یک ساله آنتی بیوتیک مصرف می کنم بخاطر همین اکثر اوقات همیشه چهره ای زرد و رنجور دارم
    کلا رنگ پوستم گندمی روشنه، ولی دلم میخواد پوستم همیشه شاداب وصورتی باشه
    شما چه راههایی روپیشنهاد می کنین؟

سلام عزیزم
    پیشنهادات من برای شادابی پوست:
    آب زیاد بخورید در طول روز... حداقل 7-8 لیوان به جز چای و سایر مایعات
    مرکبات زیاد بخورید
    کلا قرص ویتامین ث جویدنی یا جوشان هر روز بخورید، ویتامین ث برای پوست معجزه می کنه.
    قرص زینک پلاس و قرص مولتی ویتامین
    مصرف کیوی و گوجه فرنگی و فلفل دلمه همه شون خام
    زدن مرطوب کننده هر روز صبح زیر کرم پودر و کرم شب هر شب
    خوردن مواد قندی کمتر
    مجموعا بگم شادابی و خوشرنگی پوست مقدار زیادی به این بستگی داره که آب و ویتامینهای بدن به خصوص ویتامین ث همیشه تامین باشه...
    امیدوارم موفق باشی... راستی اعتماد به نفس هم خیلی مهمه... به خودت تلقین کن که زیباهستی و آرایش نقشی در زیبا کردنت نداره...
    یک چیز مهم... چند ساعت که از آرایشت گذشت و احساس کردی داره خراب می شه با یک دستمال تمیز با حرکت ضربه ای آهسته پوست صورتت رو که ممکنه چرب و براق شده باشه چربیشو بگیر... به خصوص در ناحیه وسط پیشانی ، بینی و چانه... خیلی کمک می کنه...
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8137
    پسند کرده
    7504

نقل قول نوشته اصلی توسط خورشید 2
    بچه ها می شه به من هم کمک کنید من کلی بهتون بگم میخام از هم عروسام خوشتیب تر به نظر برسم چه کار کنم که همهیشه خوشکل و خوش بو و خوشتیب باشم که کم نیارم
    خورشید عزیز باید کمی وقت بگذارید و همین تاپیک رو از ابتدا تا انتها مطالعه کنید. تاپیک پر از ایده های کلی و یا خاص لباس پوشیدن و ست کردن لباسها است.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8137
    پسند کرده
    7504

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdieh7
    سلام دوستای گلم
    مخصوصا نگارا جون

من یه مانتو دیدم خیلی خوشم اومد سادستا ولی تقریبا همون جوریه که من میخوام فقط یه مشکل داره آستینش تا آرنج
    حالا من چیکار میتونم بکنم به نظرتون؟؟؟آخه آستین همه ی مانتو هام سه ربع هستش،آستین بلند باشه من تیفونه میشم نمیتونم تحمل کنم اصلا
    خیلییم گرماییم تو زمستون گرممه
    میگن ساق بذار دوست ندارم تازه گرمم هست کوتاهم نیست
    من مانتوی جدید میییییخوام یه ماهه دارم میگردم

مهدیه عزیز
    من یک نوع ساق دست دارم که گشاده و دقیقا شکل آستین زیر سارافونی حالت لبه تی شرت داره و تا آرنجه... من پارسال از مترو خریده ام ولی حتما چیزهای خوبی پیدا می کنی. تا حالا حتی یک نفر نفرمیده که اون ساقه.... جنس نخی نرم کشی مثل تی شرت های نرمه و گشاد.
    در ضمن می تونی از یک پارچه دیگه (رنگی یا طرحدار) بهش 8-9 سانت به شکل تا خورده اضافه کنی و از همون پارچه به لبه پایین مانتو و سر جیبهاش هم بدوزی....
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8137
    پسند کرده
    7504

نقل قول نوشته اصلی توسط baran_68_mn
    دوستان کمک فوری میخوام
    صورتی چرک با سورمه ای شیک تر میشه یا خاکستری؟
    هر دوش عالیه... من خاکستری رو ترجیح می دم.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com