نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree3045Likes

موضوع: خوش سلیقه ها: پرسش، پاسخ و تبادل نظر برای خوشتیپ ماندن

نمایش نتایج: از 2,809 به 2,816 از 5366
    مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8135
    پسند کرده
    7504

re: خوش سلیقه ها: پرسش، پاسخ و تبادل نظر برای خوشتیپ ماندن

نقل قول نوشته اصلی توسط aftab shiraz
    سلام به همه خوش سلیقه ها
    ما قبل عید یه عروسی داشتیم که بعلت تلفات کنسل شد و حالا هفته آینده قراره برگزار بشه . من این لباسو دوخته بودم که پارچش مخمله و رنگش هم سبز معروفه امسال حالا با توجه به تغییر فصل به نظر شما بد نیست که همینو بپوشم ؟
    خودم از آینه عکس گرفتم ببخشید خوب نیست
    اینکه قسمت باسنم یه کم پهن شده بعلت نشستن زیاد سر کار و احساس میکنم خیلی توتنم قشنگ نیست اون قسمتش . ترو خدا در هر دو موردش نظر بدید صادقانه . ممنون

این لباسو هم قبلا گذاشته بودم و در مورد اینکه بالاتنشو تزیین کنم پرسیده بودم .یکی از دوستام زحمت کشید برام اینجوریش کرد . میخواستم در مورد اینم نظرتونو بگین .
    به نظر من قشنگه تو تنتون هم خوبه. مخمل برای این فصل مناسبه به خصوص که آستین هم نداره.
    دومی بد نیست اما برای عصر.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

2. بانک بند ناف
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    aftab shiraz آواتار ها
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    11067
    پسند کرده
    5910

نقل قول نوشته اصلی توسط فریناز 58
    دوستهای با سلیقه من
    یه سوال دارم . برای مراسم ولیمه پدرو مادرم که تو سالنه ولی مختلط هست یه مانتو بلند آبی نفتی خریدم که با شلوارمشکی و کفش پاشنه بلد مشکی می خوام بپوشم . ولی در مورد روسری هنوز به نتیجه نرسیدم شال نمیخوام سر کنم چون راحت نیستم روسری هم نمی خوام همرنگ مانتو باشه . دنبال روسری مشکی که طرح ویا حاشیه ساده آبی داشته باشه گشتم چیز خوبی پیدا نکردم . نظر شما در مورد روسری رنگ روشن مثلا نخودی رنگ چیه . شنبه یکشنبه نمیشم ؟

فریناز جون عزیزم بنظر من آبی نفتی رو با مشکی نپوش . با یه رنگ روشن ترکیبش کنی خیلی قشنگتره . من خودم البته آبی کاربنی رو با سفید و بعضی مواقع زرشکی یا نارنجی حتی کرم طلایی ست میکنم .حالا شما ببین کدوم رنگش داری که کامل کنی. اگه مانتوت ساده است میتونی شالتو طرحدار بگیری . حتی اگه صورتی چرک هم داشته باشی به نظرم از مشکی بهتره . البته طلایی و نقره ای هم خیلی عالیه که بستگی به مورد استفاده ات داره و بیشتر برای مجلسای شب خوبه . یعنی با مانتو همون رنگای مات بهتره . البته این نظر منه حالا بقیه دوستای خو ش سلیقه هم نظرشونو میگن .
    شکست تو درست زمانی اغاز میشود که در پی راضی کردن دیگران برآیی .

aftab shiraz آواتار ها
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    11067
    پسند کرده
    5910

راهنمای رنگ هابرای ست کردن لباس

مهمترین هدف ما از کنار هم گذاشتن و سِت کردن لباسهای مختلف، ایجاد هارمونی و هماهنگی است.
    هارمونی چیزی است که خوشایندِ چشم بیننده باشد و حس نظم و توازن را به فرد القاء کند. اگر چیزی فاقد هماهنگی و هارمونی لازم باشد، خسته کننده و آشفته به نظر خواهد آمد.
    در یک حالت این تجربه دیداری آنقدر ملایم و یکنواخت می شود که بیننده را درگیر نمی کند. مغز انسان اطلاعات با قدرت انگیزش پایین را رد می کند، مثل مجموعه های تک رنگ با بافت و طرح یکسان.
    در حالت دیگر، تجربه دیداری آنقدر تکرار شونده و خسته کننده می شود که بیننده طاقت نگاه کردن به آن را نخواهد داشت. مغز انسان چیزی را که قادر به تعدیل و فهم آن نباشد، مثل چهار طرح و رنگ متناقض و متضاد در یک مجموعه را پس زده و رد می کند.
    به طور خلاصه، یکپارچگی بیش از حد باعث انگیزش بسیار پایین و پیچیدگی افراطی نیز باعث انگیزش بیش از حد خواهد شد. در این میان، هارمونی و هماهنگی تعادل پویا خواهد بود.
    برای استفاده از چارت پایین، دانستن مفاهیم زیر الزامی است:
    رنگ هسته:
    رنگ غالب در طرح رنگ به شمار می رود. این رنگ، رنگِ آیتم اصلی مجموعه شماست مثل کت یا ژاکت.
    رنگ تکیه:
    رنگ دوم یا گاهاً سوم طرح رنگ شماست. این رنگ می تواند متمم، سه گانه، شبیه یا خنثی باشد.
    ثلاثی:
    اولین یا عمده ترین رنگ های سه گانه در چرخه (یا طیف) رنگ، قرمز، آبی و زرد هستند. (کت و شلوار آبی نفتی، پیراهن زرد کمرنگ، و کراوات شرابی) اینها رنگ های خالص نامیده می شوند چون ترکیب کردن آنها با هم یا با سفید یا سیاه تناسب ایجاد می کند.
    ثلاثی دوم رنگ ها در چرخه ی رنگ، نارنجی، سبز و بنفش است. این ثلاثی از ترکیب دو رنگ اول باهم به وجود آمده است. ترکیب زرد و قرمز، نارنجی می سازد، ترکیب زرد و آبی، سبز درست می کند و ترکیب آبی و قرمز، بنفش می سازد.
    رنگ های متمم:
    این رنگ ها رنگ هایی هستند که در چرخه رنگ کاملاً متضاد و روبه روی هم قرار گرفته اند. وقتی این رنگ ها در کنار یکدیگر قرار بگیرند، یکدیگر را تشدید کرده و یکدیگر را روشن تر نشان می دهند. رنگ های سبز و قرمز مقابل همدیگر قرار گرفته اند، به همین دلیل است که شلوار ارتشی با کت یا پیراهن شرابی یا زرشکی اینقدر زیبا به نظر می رسد. آبی هم در مقابل نارنجی قرار گرفته است، از اینرو طلایی، زنگاری و قهوه ای متمم سایه های مختلف رنگ آبی به حساب می آیند.
    رنگ های مشابه:
    (این رنگ ها همچنین به رنگ های مجاور، رنگ های هماهنگ و رنگ های مرتبط نیز خوانده می شوند).
    این رنگ ها، رنگ هایی هستند که در چرخه رنگ در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. این رنگ ها از اینرو ایجاد هارمونی می کنند که کمی از رنگ یکدیگر را در خود دارند. برای مثال می توان از شلوار آبی، پیراهن سبز-آبی و کت بنفش نام برد.
    رنگ ها گرم و سرد:
    خانواده های رنگ های مجاور و مشابه شامل رنگ های گرم (قرمز، نارنجی، زرد) و رنگ های سرد (سبز، آبی بنفش) می شود. طراحان معمولاً طرح های رنگی را بر اساس دو یا سه رنگ مرتبط می سازند.
    دو رنگ گرم را با یک یا دو رنگ سرد انتخاب کنید، یا دو رنگ سرد را با یک رنگ گرم انتخاب کنید، بااینکار تعادل پویا ایجاد خواهید کرد.
    مثال: کت و شلوار آبی نفتی، پیراهن آبی روشن، و کراوات قرمز. یا پیراهن زرد، کت زنگاری و شلوار آبی.
    رنگ های خنثی:
    رنگ های خنثی شامل سایه های سفید، سیاه، خاکستری و خرمایی می شود.
    از رنگ های خنثی می توان در ترکیب با همه رنگ ها یا ترکیب با خودشان استفاده کرد. شلوار خاکی، پیراهن سفید، و یک ژاکت خاکستری، مجموعه ای از رنگ های خنثی را ایجاد میکند. درست است که رنگ های خنثی اگر باهم استفاده شوند پویا نخواهند بود، اما ظاهری زیبا را به وجود می آورند.
    رنگ های سیاه، سفید، خاکستری و قهوه ای در چرخه رنگها، جدا از هم نیستند، اما از نسبتهای مختلف قرمز، زرد و آبی ساخته شده اند. برای ساخت رنگهای خنثی می توان سه رنگِ رنگ های اصلی یا اولیه را باهم یا یکی از رنگ های اولیه را با یکی از رنگ های ثانویه (رنگ های ثانویه از ترکیب دو نوع از رنگ های اولیه ساخته می شوند) ترکیب کرد.
    برای مثال:
    چطور قهوه ای بسازیم؟
    برای این منظور باید یک رنگ را با رنگ متمم آن ترکیب کرد. آبی و نارنجی را باهم، بنفش و زرد را باهم، سبز و قرمز را باهم ترکیب کنید. هرکدام از این ترکیبات نوع مختلفی از قهوه ای می سازد.
    چطور خاکستری بسازیم؟
    کمی نارنجی (یا زرد و قرمز) را با آبی مخلوط کنید و بعد کمی سفید به آن اضافه کنید. همچنین می توانید آبی را با یکی از رنگ های خاک، مثل قهوه ای مایل به زرد یا قهوه ای سوخته ترکیب کنید.
    رنگ هسته

رنگ های تاکیدی
    متمم

سه گانه

مشابه

خنثی
    سفید (خنثی)

همه ی رنگ ها

(برای همه ی رنگ ها یکسان است)
    سفید، سیاه، خاکستری، خرمایی
    سیاه (خنثی)

همه ی رنگ ها
    خاکستری (خنثی)

خاکستری تیره تر یا روشن تر، قرمز، آبی، زرد و سبز
    قهوه ای روشن-خرمایی (خنثی)

آبی، بنفش، زرشکی، فیروزه ای، قهوه ای، نارنجی، سبز
    قهوه ای

آبی، سبز، نارنجی، زرد
    سرمه ای-آبی نفتی

نارنجی، طلایی، زنگاری

زرد، قرمز، قهوه ای، خرمایی

آبی، سبز، بنفش
    زرشکی- قرمز

سبز

آبی، زرد

بنفش، نارنجی
    زرد

بنفش

قرمز، آبی

نارنجی، سبز
    بنفش

زرد

نارنجی، سبز

آبی، قرمز
    نارنجی-زنگاری

آبی

سبز، بنفش

زرد، قرمز، قهوه ای
    سبز-زیتونی

قرمز

بنفش، نارنجی

آبی، زرد
    شکست تو درست زمانی اغاز میشود که در پی راضی کردن دیگران برآیی .

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    3
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mamiavesta
    سلام دوستان من فردا تولد ميخوام برم پيراهن كوتاه به رنگ سورمه أي ميخوام بپوشم يقه لباسم باز نيست واستين هم نداره ميشه در مورد مدل مو راهنمايي كنيد موها رو جمع كنم يا باز

با توجه به اینکه یقه باز نیست به نظر من یه مدل جمع یا نیمه باز خوشگل تره.

نقل قول نوشته اصلی توسط marya

دوست خوبم من احساس مي كنم مدل جمع يه خورده رسميه و واسه مهموني هاي خاص تره. تولد يه مهموني خودمونيه. فكر مي كنم يه براشينگ شيك از همه مناسب تر باشه.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    1145
    پسند کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط hasti honey
    دوستای گلم لوفا یه رژ قرمز خوشرنگ معرفی کنید که به سرخابی نزنه
    فلورمار سری سلکشن شماره 36
    به نام من.به نام تو.به نام صداهایمان که روزی به هم خواهند رسید...

ماناسهیل آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    43
    میزان امتیاز
    684
    پسند شده
    50199
    پسند کرده
    12511

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط kadbanooo
    سلام خانوما
    من تازه عضو شدم قراره یه مهمونی بزرگ تو فامیل همسرم برم
    یه مدل لباس شیک و پوشیده میخوام مثل کت و دامن یا تونیک خیلی شیک
    میشه کمکم کنین

سلام به مامی سایت خوش اومدین

این کت و دامنها مارک تولیکا هستند اگه تهران باشید میتونید خیلی راحت توی تیراژه مدلهای متنوعش رو پیدا کنید

میتونید تونیک یا پیراهن مدنظرتون رو با بادی یقه اسکی و ساپورت بپوشین

.............

از دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست....

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    247
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sunstar21
    من هفته بعد مهمونی مختلط دوستانه دعوتم که همه جمع اهل مدروز و لباسای گرون قیمتن
    من تازه چندماه زایمان کردم از بازار بدورم میشه بگین لباس چی مده؟ من یه لباس تونیک هدفمه با جوراب ساپورت اما نمیدونم لباس چی بخرم چه رنگی باشه و چه مدلی باشه؟ قیمتا چه حدوده؟
    لباس مردونه چی مده؟
    عزیزم محدوده مد خیلی وسیع تر از اینکه بخوایم مدل خاصی پیشنهاد کنیم اون چیزی رو ست کن که به خودت و با نوع مهمونیتون ( رسمی - دوستانه - تینیجری دور همی ) هماهنگ باشه ... ولی اگه من یه روز ازدواج کنم دوست دارم تو مهمونیایی این سبک با همسرم لباسامون یه هامر هم رنگ کوچولو داشته باشه ... نه عین گروه سرود همرنگ بپوشیما نه ...
    don't cry over anyone who won't cry over you

بنیتا.ر آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    198
    پسند کرده
    180

نقل قول نوشته اصلی توسط مامی ساینا
    سلام من یه پارچه سرخابی رنگ گرفتم واسه دامن حالا تصمیم دارم براش یه کت بدوزم به نظرتون چه رنگهایی بهش میاد
    مشکی با سرخابی ترکیب زیبایی میشه. من خودم عاشق این دو رنگم.
    با صورتی بسیار ملایم و سفید هم قشنگ میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط مامان شروین
    به نظر من بامشکی جالبتره
    تناسخ است یا تکامل؟
    که در سی سالگی
    هزار سال زندگی کرده ایم...