نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree3045Likes

موضوع: خوش سلیقه ها: پرسش، پاسخ و تبادل نظر برای خوشتیپ ماندن

نمایش نتایج: از 2,537 به 2,544 از 5366
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

re: خوش سلیقه ها: پرسش، پاسخ و تبادل نظر برای خوشتیپ ماندن

[quote=shaghayegh_fa]
    نقل قول نوشته اصلی توسط "shaghayegh_fa":bwd6v49l
    سلام خوشتیپا
    من در مورد لباس مناسب مجلس خواستگاری سوال داشتم.
    ما همیشه این مراسمو جلسه اول بیرون میزاریم ولی این دفعه یه رودرواسی با معرف داریم که مجبوریم جلسه اولو تو خونه بزاریم. هیچ شناختی از اینکه خانواده داماد چه جورین نداریم.
    1) مامان من همیشه لباساش پوشیدست ولی بی حجابه. حالا تو این مراسم می خواد یه کت و دامن رسمی بپوشه به نظرتون بهتره مامانم شال سرش کنه یا مثله همیشه باشه؟
    2) خودم تصمیم گرفتم یه لباس پوشیده بپوشم که دامنش تا سر زانوه بدون حجاب. به نظرتون من باید جوراب بپوشم یا بدون جورابم مشکلی نیست؟ (مامانم میگه چون نمیدونیم چه جورین جوراب بپوش)
    خواهشا بچه از تجربیاتتون بهم بگین تا بهتر تصمیم بگیرم.
    مرسی از راهنماییتون دوستای گلم. دلیل اینکه می خواستیم یکم پوشیده تر باشیم اینه که اگه اونا خیلی مذهبی بودن جو سنگین نشه و اونا شکه نشن وگرنه اگه خیلی تفاوت فرهنگی باشه که معلومه همه چی همون جلسه تموم میشه.
    اما اگه نظرتون اینه که بهتره مامانم مثله همیشه باشه که چه بهتر
    لباس من سبز لجنیه یه کمربند مشکی روش می خوره، فکر کنم بهتر باشه با کفش مشکی ست کنم. شما نظرتون چیه؟
    یه نیم ست دارم که روش سنگ زمرد کار شده، چون سنگش سبزه فکر کنم با لباسم بد نشه شما چی میگین؟ ولی چون یقه لباسم بسته است و رو سر شونه های لباس کار شده نمی خوام گردنبندشو بندازم. یعنی فقط انگشتر و گوشواره هاشو استفاده می کنم. اگه نظر دیگه ای دارین بگین.
    آستین لباسم سه ربعه، فکر کنم باید ساعت یا دستبند بندازم. لطفا بگین کدومش بهتره و اینکه چه جوری باشه بهتره؟
    با توجه به تم سبز لباسم به نظرتون جوراب رنگ پا بهتره یا مشکیه نازک؟ (رنگ پوستم سفیده)[/quote:bwd6v49l]

دوستای گلم خیلی دوست دارم نظرتون را در مورد ستی که در نظر گرفتم بدونم. واقعا تو تصمیم گیری و اعتماد به نفسم در مورد لباسم تاثیر گذاره.

نقل قول نوشته اصلی توسط sasari
    شقایق عزیز به نظر من لازم نیست خودتونو جور دیگه ای نشون بدین واسه لباس مادر کت و دامن خیلی برازنده است خودت هم که لباست طوری که گفتئ خبلی شیکه ولی اگه ساعت مارک دار اصل داری ساعت بهتره ولی اگه ساعتت مارکدار نیست دستبند.مشکی هم که با همه رنگها ست میشه.اما به نظر من ساپورت رنگ پا واسه بار اول بپوش.مبارک باشه عزیزم

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    1145
    پسند کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط *ساناز*
    دوستای گلم 15 بهمن عروسی خواهرمه و من هنوز لباس نخریدم...به نظرتون چه مدلی بخرم...اصلا به بازار هم سر نزدم...قدم 167 و وزنم 48 رنگ پوستم گندمیه روشنه
    ساناز جون کاش سنت رو هم مینوشتی.میدونی که خواهر عروس بودن خیلی تو چشم نقشش.لباست باید شیک و خوشمل باشه و در ضمن راحت.یعنی انقد بلند نباشه که همش بترسی زییره پا گیر کنه چون میدونی که خیلی کار رو سرته.عرض ادب به مهمونا.مواظب عروس بودن و اینکه دائم در دسترس باشی و فرز بودن.رقصیدن و...
    به نظر من یه لباس بگیر که اولا رنگش تو مایه های سفید یا نباتی تباشه چون نباید با عروس تناسب رنگی داشته باشی.درضمن بلند نباشه انچنان.این مدلهای از جلو کوتاه و از پشت بلند که خیلی هم مده امسال و و تو بازار زیاد زیباست. به نظر من مناسبه هم مجلسی هستش هم زیاد دست و پاگیرنیس.رنگ پوستت هم مناسبه اکثر رنگها بهت میاد.باید ببینی باچی میخای ست کنی.
    به نام من.به نام تو.به نام صداهایمان که روزی به هم خواهند رسید...

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    1145
    پسند کرده
    1254

چگونه لباس بپوشیم تا لاغرتر شویم؟

خیلی خوب می شد اگر شما هم یک عصای جادویی داشتید و در یک چشم برهم زدن لاغر می شدید ! اما متاسفانه عصای جادویی وجود ندارد .. اما بعضی لباسها شما را کوچکتر و لاغرتر از آنچه که هستید نشان می دهند! پس برای اینکه لاغرتر به نظر برسید ، لباس مناسب انتخاب کنید
    لباسهای بلند انتخاب کنید
    قد بلند ، شما را لاغرتر نشان می دهد پس سعی کنید لباسهایی بپوشید که قد شما را بلندتر نشان دهند. برای مثال اگر یک دامن و یا پیراهن بلند با کفشهای پاشنه بلند بپوشید کمی بلندتر از آنچه که هستید به نظر می رسید و در نتیجه بقیه بدن شما لاغرتر به نظر می رسد. استفاده از تزئینات عمودی و یا حتی یک گردنبند و یا شال بلند و عمودی سبک نیز به بلندتر نشان دادن قدتان کمک می کند.
    لباسی بپوشید که در قسمت کمر تنگتر شود
    اگر لباسی بپوشید که در قسمت کمر تنگتر شود کمی لاغرتر به نظر می رسید و بقیه تصور می کنند که چند پوند وزن کم کرده اید. به دنبال لباسهایی باشید که شبیه ساعت شنی هستند و در قسمت وسط باریکتر می شوند . این نوع لباسها همه قسمتهای چاق بدن شما را می پوشانند و کمرتان را باریکتر نشان می دهند و به این ترتیب باعث می شوند که بقیه بدن شما لاغرتر به نظر برسد. اگر لباس شما چنین خصوصیتی ندارد و در قسمت کمر باریکتر نمی شود از یک کمربند استفاده کنید.
    به رنگ لباس توجه کنید
    شاید باور نکنید اما چیزهای ساده مثل رنگ و طرح لباس هم در ظاهر شما تاثیر بسیار زیادی دارد.اگر می خواهید لاغرتر و کوچکتر به نظر برسید از رنگهای تیره مات و طرحهای عمودی رو به پایین استفاده کنید. البته منظورمان این نیست که شما باید همیشه لباسهای تیره و سیاه بپوشید . اگر قسمت پایین بدنتان چاقتر از قسمت بالای بدنتان است لباسی انتخاب کنید که قسمت پایین آن رنگ مات و تیره داشته باشد و قسمت بالای آن طرح دار باشد و بر عکس.
    لباسهای یکسره بپوشید
    لباسهای یکسره مثل پیراهن سایز واقعی شما را نشان نمی دهند و باعث می شوند لاغرتر به نظر برسید. پس به جای پوشیدن بلوز و دامن و یا شلور از پیراهنهای یکسره استفاده کنید. این نوع پیراهنها شکم و بقیه قسمتهای چاق بدن شما را می پوشانند.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    1145
    پسند کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط *ساناز*
    من 27 سالمه مینا جون..چشم حتما به توصیه هات عمل می کنم کاملا درست می گی. خوب راستش من تصمیم دارم اول لباس بخرم بعد بقیه چیزا رو باهاش ست کنم...برای پاتختی هم یه پیراهن دکلته کوتاه و یه کت یقه فرهی کوتاه آستین سه رب که سایزش تا زیر سینه اس دارم که تو تن خیلی شیکه رنگشم یه چیزی بین سفید و خاکستریه...به نظرت اگه با ساپورت و کفش مشکی بپوشم خوبه؟
    عزیزم به نظر من باجوراب رنگ پا و شیشه ای بهتره.کلا بی رنگ.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    1145
    پسند کرده
    1254

[RIGHT DIR=RTL]به گزارش چه خبر آنلاین، یکی از لباس*هایی که بین بیشتر افراد مشترک است و حتی در مدل*ها و رنگ*های مختلف در هر کمد و کشوی لباسی پیدا می*شود شلوار جین است. زن و مرد و کوچک و بزرگ هم ندارد. جنس محکم و تنوع زیادی که امروزه شلوارهای جین دارند باعث شده طرفداران زیادی داشته باشند و جزو یکی از پرفروش*ترین لباس*هایی به حساب روند که در فروشگاه*های لباس ارائه می*شود. با این حال نکات زیادی در انتخاب شلوار جین و همچنین ست کردن آن برای مکان*ها و سنین مختلف وجود دارد. اگر میخواهید با این نکات آشنا شوید و از بین گزینه*های متنوع موجود در فروشگاه*ها خرید بهتر و مناسبتری داشته باشید خواندن این نکات را به شما توصیه می کنیم.[/RIGHT DIR]
    [RIGHT DIR=RTL]ساده اما سخت![/RIGHT DIR]
    [RIGHT DIR=RTL]شاید یکی از دلایلی که باعث می*شود شلوار جین طرفداران زیادی داشته باشد این است که امروزه هم می*توان آن را برای مهمانی*های دوستانه در نظر گرفت و هم گزینه راحت و خوبی است برای این که هنگام رفتن به محل کار، دانشگاه یا خرید آن را بپوشید. یکی دیگر از دلایلی که ما را برای خرید این لباس تشویق میکند این است که آن را میتوان با طیف زیادی از تی*شرت*ها، پیراهن*ها، کفش*ها و کیف*ها ست کرد. اما این قضیه درست همانطور که به عنوان یک مزیت حساب میشود، گاهی کار را سخت میکند زیرا این تصور که شلوار جین با بیشتر لباسها ترکیب خوبی میسازد، ممکن است ما را به اشتباه بیندازد و نتیجه چیزی نباشد جز ظاهری ناهماهنگ، ناموزون و ناشکیل.[/RIGHT DIR]
    [RIGHT DIR=RTL]قابل توجه خانم*ها![/RIGHT DIR]
    [RIGHT DIR=RTL]دخترانه و غیررسمی: شلوار جین همراه با یک تاپ یا تی*شرت ساده با رنگ*های شاد یا طرحهای گرافیکی روی آن برای دخترانی که در سنین نوجوانی یا سالهای ابتدایی دوره جوانی هستند میتواند انتخاب خوبی باشد. همچنین این افراد میتوانند از شلوارک*های جین نیز برای یک مهمانی دوستانه و صمیمی استفاده کنند. برای انتخاب کفش نیز میتوان روی یک صندل یا کفش بدون پاشنه که رنگ آن با تی*شرت یا تاپ انتخاب*شده هارمونی داشته باشد حساب کرد. با این که استفاده از رنگهای مختلف در پوششی که برای اینگونه مراسم در نظر میگیرید ظاهر زیبایی به شما خواهد داد اما بهتر است لباسهایی که به کار میبرید نهایتا در سه رنگ باشد و اجازه ندهید رنگهای مختلف به شما ظاهر شلخته* و نازیبایی بدهد.[/RIGHT DIR]
    [RIGHT DIR=RTL]شیک و مجلسی: بهتر است برای مهمانی*های رسمی از شلوارهای پارچه*ای استفاده کنید اما اگر اصرار دارید شلوار جین بپوشید میتوانید آن را با یک تاپ رسمی و غیراسپرت که روی آن گلدوزی شده یا پولک و نگین کار شده باشد ست کنید. نکته ای که باید به آن دقت داشته باشید این است که برخلاف مهمانی دوستانه، در اینجا بهتر است لباسهایی با رنگهای شاد را کنار گذاشته و از لباسی با رنگهای تیره یا خنثی استفاده کنید. برای انتخاب یک ظاهر کلاسیک*تر میتوانید از بلوز آستین کوتاه یا سه*ربع و یک کمربند نیز استفاده کنید.[/RIGHT DIR]
    [RIGHT DIR=RTL]انتخاب زینت*آلات و به ویژه یک گردن*بند بلند نیز میتواند لباس شما را از حالت غیررسمی درآورده و به آن جلوه خاصی ببخشد. برای تکمیل این ترکیب هم میتوانید بنا به سلیقه و البته بلندی یا کوتاهی قدتان از کفش پاشنه بلند یا کفش تخت غیراسپرت استفاده کنید. برای فصلهای سرد سال نیز میتوانید روی چکمه*های ساق بلند حساب کنید اما باید حواستان باشد که تناسب لباس و کفشی که میپوشید از اهمیت زیادی برخوردار است به طوری که پوشیدن یک تاپ تابستانی با چکمه یا برعکس پوشیدن یک لباس یا حتی جلیقه گرم با یک صندل ترکیب نامناسبی خواهد ساخت.[/RIGHT DIR]
    [RIGHT DIR=RTL]آقایان بخوانند[/RIGHT DIR]
    [RIGHT DIR=RTL]پسرانه و اسپرت: استحکامی که شلوار جین دارد باعث میشود برای پسرانی که زمان زیادی را بیرون از خانه هستند و بیشتر روز را در محیطهای درسی یا کاری سپری میکنند انتخاب مناسبی باشد. برای انتخاب بلوز نیز طیف وسیعی از انتخابها روبه*روی شما قرار دارد و میتوانید تی*شرتهای ساده یا طرحدار ترجیحا آستین کوتاه بپوشید یا این که شلوارتان را با پیراهن*های اسپرت آستین کوتاه یا بلند ساده یا طرحدار ست کنید. اگر پیراهن آستین بلندتان کلاسیک و رسمی است میتوانید با تا زدن آستین، آن را از حالت رسمی درآورید.[/RIGHT DIR]
    [RIGHT DIR=RTL]تناسب شلوار و کفشتان نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و بهتر است پوشیدن کفشهای چرمی مردانه با این لباسها را به کلی از سرتان بیرون کنید و به فکر یک کفش ورزشی باشید. اگر به خاطر قیمت بالای برندهای معروف نخواستید یکی از کفشهای ورزشی آنها را انتخاب کنید، میتوانید به سراغ انواع آل استار با قیمتهای مناسب موجود در بازار بروید. کوله پشتی یا کیفی که آن را کج بیندازید هم برای این تیپ مناسب است.[/RIGHT DIR]
    [RIGHT DIR=RTL]مردانه و رسمی: مسلما بهتر است برای کنفرانسها، قرارهای اداری مهم و غیردوستانه کت و شلوار بپوشید ولی اگر به هر دلیلی نخواستید این کار را بکنید و به پوشیدن شلوار جین اصرار داشتید می*توانید آن را با کت و بلوزهای رسمی ست کنید. نکته* دیگری هم که خوب است در نظر داشته باشید این است که برای مراسم رسمی*، شلوارهای جین با رنگ*های تیره مناسب*تر از رنگ*های روشن یا سنگ*شورشده است. در پاییز و زمستان یک کت مخمل کبریتی به ویژه با رنگهای مشکی، قهوه*ای، سدری یا شتری با شلوار جین ترکیب خوبی میسازد و در تابستان پیراهن*های مردانه کلاسیک و ساده با رنگ*هایی که شاد و پررنگ نباشند یا پیراهن*های راه*راه یا چهارخانه ریز مناسب به نظر می*رسد. پوشیدن کفش براق یا نوک*تیز را فراموش کنید و استفاده از کیف با بند بلند یا کوله*پشتی هم ممنوع![/RIGHT DIR]
    [RIGHT DIR=RTL]کدام شلوار برای کدام هیکل؟[/RIGHT DIR]
    [RIGHT DIR=RTL]نکات ظریفی نیز وجود دارد که ممکن است تا کنون نسبت به آن غافل بوده باشید و دانستنش برایتان مفید واقع شود. یکی از این نکات این است که هنگام خرید شلوار جین بهتر است به فرم بدنتان توجه داشته باشید درغیر اینصورت هرچقدر هم که شلوارتان زیبا، طبق مد روز یا محصول یک شرکت معروف باشد باز هم در خوش*تیپ شدن شما تاثیری نخواهد داشت.[/RIGHT DIR]
    [RIGHT DIR=RTL]اولین نکته* این است که برای کسانی که شکم بزرگی دارند، پوشیدن شلوارهای پاچه گشاد توصیه می*شود و بهتر است این افراد از پوشیدن شلوارهای تنگ اجتناب کنند. نکته دیگر این که پوشیدن شلوار جین با کفش پاشنه بلند باعث میشود لاغرتر نشان داده شوید. همچنین پوشیدن شلوارهای پاچه گشاد به کسانی که پاهای لاغری دارند توصیه میشود. اگر شما هم پاهای لاغری دارید ولی بنا به اقتضای مد روز یا سلیقه دلتان نمیخواهد شلوار پاچه گشاد بپوشید، بهتر است شلوار راسته را انتخاب کرده و ترجیحا شلوار تنگ را فراموش کنید. کسانی هم که لاغر بوده و می*خواهند پایین تنه خود را بزرگتر جلوه دهند بهتر است شلوارهایی بپوشند که جیب پشتی آن لبه*دار بوده یا روی آن تزیینات وجود داشته باشد. آنهایی که پاهای کوتاهی دارند نیز خوب است شلوار پاچه تنگ بپوشند تا قدشان مقداری بلندتر به نظر برسد. این را هم بدانید که شلوارهایی که پایینشان بند داشته و جمع میشوند قد را کوتاهتر از آنچه هست نشان میدهند.[/RIGHT DIR]
    [RIGHT DIR=RTL]کدام رنگ را انتخاب کنیم؟[/RIGHT DIR]
    [RIGHT DIR=RTL]با این که امروزه شلوارهای جین در رنگ*های مختلف در بازار موجود است اما به طور کلی توصیه میشود اگر میخواهید شلواری را انتخاب کنید که مدت زمان زیادی آن را داشته باشید و برای مناسبتهای مختلف بتوانید از آن استفاده کنید بهتر است نوع ساده و کلاسیک آن را بخرید تا زود از مد نیفتد و در مراسم بیشتری کاربرد داشته باشد. شلوارهای جین آبی یا دودی در طیف*های متنوع و از کمرنگ گرفته تا پررنگ شلوارهایی هستند که بدون این که دغدغه از رده خارج شدن آنها را داشته باشید میتوانید مدت زمان زیادی از آنها استفاده کنید. این را هم در نظر داشته باشید که شلوارهای جین روشن* و گلدوزی*شده و طرح*دار برای نوجوانان و جوانان مناسب است و برای افرادی با سنین بالاتر و همچنین برای مراسم رسمی*تر بهتر است از جین*های تیره* و ساده* استفاده شود.[/RIGHT DIR]

marya آواتار ها
    مريم . ر
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    36
    پسند کرده
    76

نقل قول نوشته اصلی توسط همیشه بهار
    سلام دوستای گلم لطفا به این سوال منم جواب بدید ماه آینده تولد دخترم هست ، که 13 ساله می شه چند تا لباس داره که مناسب اونروز هست یکی که خیلی از همه مناسبتره و خیلی هم بهش میاد و خودشم دلش میخواد اونو بپوشه یه لباس سفید و مشکی دخترونه هست کلا لباسه یه وجبه سفیده و لبه بالا و دور کمرش مشکیه یعنی گلهای مشکی کار شده حالا این وسط لباس خود منم کت و دامن سفید و مشکی هست یعنی یه کت گیپور سفید و دامن مشکی حالا به نظرتون جالب هست که ما هر دو تو یه تم لباس بپوشیم ؟؟؟ خودش خیلی استقبال نکرد ولی من خوشم اومد می شه نظرتونو بگین لطفا
    سلاممممم عزيزم. خوبي؟
    تولد صباي گلمون مبارك باشه. ايشاله كه هميشه شاد باشي عزيزم.
    اين كه شما ميگي به نظر من كه بد نيست. منم ميگم جالب ميشه. لباس صباجون يه لباس تين ايجري و خوشگله و لباس خودتون هم يه لباس شيك خانمانه:)
    اما تو پرانتزم بگم شايد چون تولدشه دوست داره شما به حرفش گوش كنيد. اون ديگه حسابش جداست
    زندگی و دیگر هیچ !!!!!!!

• ♡ MeLi ♡ • آواتار ها
    MeL
    نوشته های وبلاگ
    33
    میزان امتیاز
    141
    پسند شده
    5150
    پسند کرده
    1825

نقل قول نوشته اصلی توسط marya
    حالا سوال خودم از خانمهاي خوش سليقه.
    آخر هفته يه مهموني مختلط دعوتيم (عقد پسر عمه ام)* لباس من زرد و مشكي و چند سانت بالاي زانو هستش. مي خوام با يه ساپورت مشكي بپوشم با بوت. بوتهاي شيكم يكيش كوتاهه تا بالاي مچ. و يكيش بلنده تا زير زانو. به نظرتون كدومشون بهتره؟
    ممنون از همه.

ماريا جون من بلنده رو ترجيح ميدم چون ميخواي با ساپورت و لباس كوتاه بپوشي، بلنده بهتر ميشه. البته اين نظر منه...!
    !After all, tomorrow is another day

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    62
    پسند کرده
    0

لباس مجلسي بنفش را با چه كفشي ست كنيم؟

وقتی صاحب یک پیراهن بنفش براق هستید ، ممکن است رنگ تند و درخشش زیبای آن شما را از یک نکته خیلی مهم منحرف کند و آن این است که شما به کفشی احتیاج دارید که با این لباس زیبا همخوانی داشته باشد. اما نگران نباشید زیرا رنگ بنفش را می توانیم هم با رنگهای خنثی و هم با برخی رنگهای شاد و تند به راحتی ست کنیم. بنابر این هم خانمهایی که سبکهای کلاسیک و رسمی را می پسندند و هم خانمهایی که سبکهای شاد و زنده را می پسندند می توانند کفش مناسب برای این رنگ لباس را به راحتی پیدا کنند.

کفش مشکی :

اگر احساس می کنید که پیراهن بنفش براق شما خیلی خیره کننده است و جلب توجه می کند ، یک کفش خیلی ظریف لازم دارید و اگر ترجیح می دهید ظاهری کاملا" کلاسیک و رسمی داشته باشید ، یک کفش مشکی انتخاب کنید. از آنجایی که شما یک رنگ تند و شاد برای لباستان انتخاب کرده اید ، کفشهای پاشنه دار مشکی انتخاب بسیار مناسبی برای شما هستند.

کفش بنفش :

اگر از جمله کسانی هستید که اصرار دارید لباستان را با کفش و کیف و جواهرات هم رنگش ست کنید ، باید بگویم که کاملا" اشتباه می کنید زیرا خانمهای خوشتیپ و شیک پوش معمولا" با این روش کیف و کفششان را انتخاب نمی کنند. البته روش انتخاب کفش برای لباسهای روزمره بنفش رنگ مثل یک گرمکن ورزشی بنفش ، یک شلوار جین بنفش ، با روش انتخاب کفش برای یک پیراهن رسمی بنفش خیلی متفاوت است. شما فقط در مراسم خاص و جشنها از پیراهنهای رسمی استفاده می کنید بنا بر این می توانید ظاهری خیر کننده تر داشته باشید و لباسهایی بپوشید که بیشتر جلب توجه می کنند. پس می توانید یک پیراهن ساده تا روی زانو و بنفش رنگ را با یک صندل پاشنه بلند بپوشید و جذاب و خیرکننده شوید.

قرمز :

در حالی که غریزه تان ممکن است به شما بگوید که بهتر است برای لباس بنفشتان یک کفش سیاه و یا بنفش انتخاب کنید و این دو رنگ تنها انتخابهای مناسب برای این رنگ لباس هستند ، اما این درست نیست زیرا ست کردن دو رنگ شاد و زنده کاملا" متفاوت ، اغلب منجر به بوجود آمدن یک ترکیب رنگی بسیار زیبا و جذاب می شود. وقتی یک پیراهن بنفش مثلا" یک پیراهن آستین بلند و تونیک مانند می پوشید ، می توانید یک کفش قرمز تند انتخاب کنید. اما برای اینکه بیش از حد برق نزنید می توانید یک کفش مات از جنس جیر انتخاب کنید.

کفشهایی با طرح پوست حیوانات

راحتترین راه برای جذابتر کردن لباس و ظاهرتان این است که با بافتهای پارچه ها و چاپهای روی آنها بازی کنید. از آنجایی که شما یک رنگ چشم نواز و تند انتخاب کرده اید ، شاید دلتان بخواهد کفشهایتان علاوه بر اینکه یک رنگ خنثی دارند ، جذاب وخیره کننده هم باشند .در این صورت چطور کفشی انتخاب کنیم که هر دو ویژگی را به بهترین شکل ممکن داشته باشد؟ مسلما" انتخاب کفشهایی که دارای چاپهای شبیه پوست بدن حیوانات هستند مثل کفشهای پلنگی و یا گوره خری ، بهترین راه برای رسیدن به این هدف است.
    یابن الحسن
    ما بی سلیقه ایم
    تو حاجات ما بخواه
    ورنه گدا مطالبه آب و نان کند...