نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree709Likes

موضوع: * آموزش الگو و دوخت انواع لباس زیر *

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 284
صفحه 1 از 36 123411 ... آخرینآخرین

Red face * آموزش الگو و دوخت انواع لباس زیر *

بعد از درخواست بعضی از کاربرا مبنی بر ایجاد تاپیک آموزش دوخت لباس زیر یکی دوستان lovermom عزیز قبول زحمت کردن برای آموزش و به خواسته ایشون از امروز این تاپیک ایجاد میشه.
    چند نکته به نظرم مهم اومد که ازتون میخوام رعایت کنید و جز قوانین این تاپیک محسوب میشه :
    1. قبل از هر اقدام خاصی به قوانین کلی انجمن خیاطی که در صفحه اول انجمن هست مراجعه کنید و اونا رو به خاطر بسپارید و رعایت کنید.
    2.اینجا فقط آموزش هست و بحث ارائه الگوهای درخواستی شما به دلیل شلوغ شدن تاپیک و دور شدن ار مبحث اصلی منتفیه بنابراین دوست خوبمون هر مدلی که در توانشون باشه آموزش میدن.
    3. یادمون باشه کسی که وقت میذاره و مبحثی رو آموزش میده تمام وقت استخدم نشده که به سئوالات تکراری و .... ما جواب بده بنابراین رعایت حال اون بنده خدایی که اومده ثواب کنه رو بکنین مواظب باشین کباب نشه.
    4. کلیه پست های نامربوط و خلاف قوانین بدون هماهنگی قبلی و در کمال بی رحمی با یک کلیک ناقابل پاک خواهد شد.
    5. این نکات کلی بود به زودی قوانین این تاپیک رو مشخص و همینجا خدمتتون عرض میکنم
    خلاصه امیدوارم دوستمون رو نیمه راه پشیمون نکنیم .
    از همکاری همه شما عزیزان پیشاپیش ممنونم..
    Bluegirl, sila, ღ. saba .ღ و 7 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    گاهی خدا درب ها را میبندد و پنجره ها رو قفل میکند..
    زیباست بدانی ..شاید طوفانی در راه است!

Re: * آموزش الگو و دوخت انواع لباس زیر *

lovermom عزیز این گوی و این میدان
    orkidesepid و ayd این نوشته را پسندیده.
    گاهی خدا درب ها را میبندد و پنجره ها رو قفل میکند..
    زیباست بدانی ..شاید طوفانی در راه است!

عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    lovermom آواتار ها
    زهره
    میزان امتیاز
    9
    پسند شده
    2112
    پسند کرده
    1481

از اونجایی که خیلی از خانوما دوست دارن لباسهای زیر متنوعی داشته باشن و در ضمن همیشه ضمن خیاطی کردن تکه های کوچیکی از پارچه هامون باقی می مونه که فقط و فقط به اندازه درست کردن لباسهای زیر هستن،تصمیم گرفتم تا جایی که علمشو داشته باشم در این زمینه کمک کنم.در ضمن از شبنمک عزیز هم بسیار سپاسگزارم که با تشکیل این تاپیک موافقت کردن.امیدوارم همه کسایی که علاقمند به این مبحث هستن بتونن بهترین استفاده رو بکنن.
    sila, Andrew, حرير و 7 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    سایت تخصصی آموزش قدم به قدم بافتنی و قلاب بافی با فیلم.
    آموزشهای سایت جدیدم رو در هیچ سایت و یا کلاسی نخواهید دید.
    http://steps-of-sewing.com

lovermom آواتار ها
    زهره
    میزان امتیاز
    9
    پسند شده
    2112
    پسند کرده
    1481

دوستای عزیزی که قراره تو این مبحث همراه ما باشن چند تا نکته رو رعایت کنن که انشالله هیچ مشکلی برای هیچکس پیش نیاد و بهتر بتونیم روال عادی ای که قراره طی بشه رو ادامه بدیم.
    1-خواهش می کنم هر کس هر سوالی که داره اول تمام مباحث پیشین رو مرور کنه و درصورت نگرفتن جواب،سوالش رو مطرح کنه و من در حد توان جوابگو خواهم بود نه بیشتر.(حالا همین اول راه نگید چه بد اخلاقه ها!!! تمام سعیمو می کنم که جوابتونو بدم)اگه در مورد جواب سوالهای دوستای خیاط دیگه هم کمک کنن که چه بهتر.همینطور شبنمک عزیز خودم که البته میدونم خیلی سرش شلوغه
    2-از اونجایی که یه کوچولوی فوق العاده شیطون دارم که اگه خونه باشه یا بیدار،اینترنت در اختیار اون باید باشه و من به همین علت نمیتونم وارد سایت بشم،بنابراین فقط هفته ای یک درس و مطلب جدید میتونم ارائه کنم و دوستان یک هفته فرصت دارن که درس رو انجام بدن.که البته فرصت زیادیه.یعنی یک روز تو هفته الگو رو براتون میذارم و یک روز هم دوخت رو.که انشالله روزهای مربوطه رو خیلی زود اعلا م می کنم.
    در ضمن خواهش می کنم هر کسی که از این مطالب استفاده می کنه،عکس کاری رو که انجام میده بذاره که هم برای بقیه انگیزه بشه و هم برای من که بدونم ادامه این کار مفید خواهد بود و صرفا قرار نیست من یه سری مطالب رو تایپ کنم و دیگران هم فقط کپی بردارن و هیچ نتیجه ای نداشته باشه.
    از اونجایی که من همونطور که در زمانی که تدریس می کردم به نتیجه کارم خیلی اهمیت میدادم،الان هم همینطور خواهد بود؛پس ائامه کار مستلزم دیدن عکس کارهای زیبای شما خواهد بود.
    انشالله که در کنار هم مطالب مفیدی رو یاد بگیریم.پس از همین حالا هر کسی که مشتاقه "بسم الله".
    sila, pooneh11, هوای پرواز و 8 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

lovermom آواتار ها
    زهره
    میزان امتیاز
    9
    پسند شده
    2112
    پسند کرده
    1481

انشالله مطالبی که قراره ارائه بشه عبارتند از :
    -تعدادی از انواع ش-و-ر-ت
    -تعدادی از انواع س-و-ت-ی-ن با استفاده از رسم بالاتنه
    -تعدادی از انواع س-و-ت-ی-ن بدون استفاده از رسم بالاتنه
    -زیر دامنی و زیرپوشهای زنانه
    -لباس خواب
    -نیم تنه ها وس-و-ت-ی-ن های ورزشی
    -مایو
    -بادی
    -گن
    sila, ღ. saba .ღ, Andrew و 4 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

lovermom آواتار ها
    زهره
    میزان امتیاز
    9
    پسند شده
    2112
    پسند کرده
    1481

دوستای عزیز انشاءالله از هفته آینده روزهای شنبه یا یکشنبه الگو رو میذاریم و سه شنبه یا چهارشنبه دوخت رو.
    اما قبل از شروع مبحث الگو و دوخت یه سری نکات کوچیک و مفید رو میگم که البته دوستایی که خیاطی بلدن اینا رو میدونن.اما از اونجایی که ممکنه یه تعداد از دوستان کلاس خیاطی نرفته باشن و با مباحث اینجا دارن خیاطی رو یاد میگیرن پس من اون اصول ساده و اولیه رو هم میگم.از اینکه دوستای حرفه ای تر صبوری و حوصله به خرج میدن ممنونم.
    اول اینکه برای دوخت انواع لباسهای زیر به جز پارچه و تور و دانتل کش که هر کس به دلخواه از اونا استفاده می کنه یه تعداد لوازم اولیه لازمه که با اینکه همه میدونیم ولی یه مرور کلی می کنم:
    1-فنرها :
    فنرها انواع مختلفی دارن که در لباسهای زیر از سه نوع اونها استفاده میشه:
    -فنر فلزی مفتولی ؛که در بازار معمولا به اندازه های استاندارد هست و بریدن اونها لوازم خاصی رو میخواد و با قیچی و چاقوهای معمولی نمیتونیم این کارو بکنیم.این نوع فنر از سیمهای ظریفی که به هم پیچیده شدن تشکیل شده.

-فنر فلزی ساده ؛ورقه های نازک فلزی هستن که عرضهای مختلفی دارن و ارزانتر هستن و در زیر دامنیها معمولا از اینها استفاده میشه.

-فنر استخوانی ؛که نرمتره و تا حدودی قابلیت انعطاف پذیری داره و شکل پذیره.که البته شکنندگی بیشتری هم داره.

البته من خودم برای لباسهای زیر وقتی بخوام فنر بگیرم به فروشنده میگم مثلا فنر س-و-ت-ی-ن میخوام.که لبه هاشونجوری طراحی شده که تیز و برنده نیست و اگه احیانا نوار اریبمونو پاره کنه و با بدن تماس داشته باشه بدن رو زخم نمیکنه.

در مورد آماده کردن فنر هم وقتی خواستم دوخت رو بگم توضیحات لازم رو میدم.

2-زیپ:
    که در انواع گنهای دامنی و ش-و-ر-ت-ی و یکسره و همینطور در جلوی س-و-ت-ی-ن-هایی که به عنوان گن نیم تنه استفاده میشن مورد استفاده قرار می گیره.و در مورد هر کدوم در جای خودش توضیحات لازم رو میدم.

3-قزن:
    در س-و-ت-ی-ن ها و بعضی از گنها و بادی و بعضی از لباسهای ورزشی استفاده میشه.

4-قلاب:
    که عمده ترین مورد مصرفش برای وصل کردن رکاب(بند) به س-و-ت-ی-ن هست که برای هر س-و-ت-ی-ن معمولا از 4 قلاب استفاده میشه.با توجه به مدلهای مختلف، تعداد قلابها و نیز فرم و جنس اونها تغییر می کنه.

5-انوع تورها:
    تورها هم انواع مختلفی دارن که هم تو لباسهای زیر و هم تو لباسهای بچگونه و بزرگونه ازشون استفاده میشه.کهانواع تورهای تزئینی عبارتند از:
    -تورهای روبان کش:همونطور که از اسمش مشخصه تورهایی هستن که دورشون سوراخهای برودری دوزی شده داره و روبان رو از توی این سوراخها عبور میدیم و می کشیم یا گره میزنیم.

-تورهای وسط:که دو طرف تور قرینه و یه شکل هستن و همونطور که از اسمش مشخصه معمولا در میان پارچه دوخته میشن.

-تورهای لبه:این تورها دالبرها و حاشیه هایی در یک طرف تور دارن و طرف دیگرشون صافه و از طرف صافشون به لبه پارچه در مکان موردنظر دوخته میشن.

-تور گلهای تک گل:که بازم از اسمشون پیداست به شکل گلهای تکی هستن و برای تزئین در قسمتهای مختلف میتونن دوخته بشن و حتما هم باید با دست دوخته بشن.

و هر کس بسته به سلیقه خودش میتونه از هر کدوم از این تورها استفاده کنه.
    6-نوار اریب:
    هم نوارهای اریب پلاستیکی و کشی و ساتن در بازار وجود داره و هم میتونید اگه نوار اریب متناسب با پارچتون پیدا نکردید خودتون از پارچتون نوار اریب تهیه کنید. طرز تهیه نوار اریب از پارچه رو هم ایشالله براتون خواهم گفت به اضافه نکات دیگه ای که میخواستم بگم.چون تایپ خیلی وقت میگیره مجبورم یه روز دیگه ادامه بدم.
    sila, pooneh11, Andrew و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

lovermom آواتار ها
    زهره
    میزان امتیاز
    9
    پسند شده
    2112
    پسند کرده
    1481

قرار بود تهیه نوار اریب رو توضیح بدم.یه عالمه تایپ کرده بودم تو یه چشم بهم زدن پرید.اول از همه یه توصیه دوستانه و اینکه هر وقت خواستید یه مطلب طولانی بنویسید قبل از ارسال یه کپی ازش بگیرید که مجبور نشید دوباره از اول همه رو تایپ کنید
    و اما مطلب خودمون از اونجا که نوار اریب تو خیلی از جاها کاربرد داره مثل دور یقه و حلقه آستین لباس خواب،نیم تنه و زیر پوش و حتی تو لباسهای دیگه پس بهتره که اصولی انجامش بدیم تا نتیجه زیباتر بشه.
    1- نوار اریب رو حتما از اریب پارچه برش بزنید،نه از راه یا بیراه پارچه.(عرضش میتونه از 3 تا 5 سانت به دلخواه تغییر کنه).

2- اگه همه نوار اریب رو بصورت یک تکه از اریب پارچه دربیاریم خیلی پارچه مصرف میشه.پس بهتره نوار رو به چند تکه کوچیکتر تقسیم کنیم و بعد اونو از اریب پارچه برش بزنیم.و تکه ها رو از راه پارچه به هم بدوزیم.یعنی وقتی هر تکه رو از اریب پارچه بریدیم تهش رو کج برش بزنیم.برای اینکه منظورمو بهتر برسونم به شکل شماره 1 که کشیدم نگاه کنید.

3-حالا برای اتو کردن اول از پشت پارچه،اونو از وسط تا و اتو کنید.بعد در دو طرف خط اتو باز پارچه رو تا می کنیم و اتو می کنیم مثل شکل 2.
    (خیلی راحته ولی اگه کسی متوجه نشد حتما بگه)
    4-دوخت نوار اریب هم که حتما همتون میدونید.اول یه طرفش رو میدوزیم و بعد برش می گردونیم روی پارچه و طرف دیگش هم میدوزیم.میتونیم با چرخ اینکار رو انجام بدیم یا پس دوزی کنیم.بعضی از چرخها هم که پایه مخصوص نوار اریب دارن و خیلی راحت هر دو طرف رو با هم میدوزن.

حالا چون نوارمون از اریب پارچه تهیه شده برای بعضی جاها که شکل منحنی دارن میتونیم با اتو نوار اریب رو طوری بکشیم و اتوکنیم که شکل منحنی رو به خودش بگیره و خیلی راحت دوخته بشه.

راستی یادتون باشه که برای اتو کردن نوارتون،روی اون یه پارچه تمیز بندازید و بعد اتو کنید.

حالا چند تا چیز کوچیک و مفید.برای برش زدن پارچه های کشی الگوتون رو روی لبه های پارچه قرار ندید.
    زیر پارچتون یه پتو قرار بدید که وقتی با سوزن میخواید الگو رو به پارچه بزنید سوزنتون توی پتو هم فرو بره و به هیچ عنوان پارچه موقع برش خوردن تکون نخوره.من حتی برای بقیه پارچه ها هم این کارو می کنم.کار برش تمیزتر میشه.
    برای دوخت پارچه های کشی،نازکترین سوزن(سوزن مخصوص دوخت پارچه های کشی)رو انتخاب کنید و اگه مشکلی بود زیرش یه روزنامه بذارید و دوخت بزنید.درجه دوختتون رو روی درجه کم بذارید که در هر 2 سانت حدود 12 تا بخیه بزنه.بهتره از دوخت بخیه زیگزاگ استفاده کنید که وقتی پارچتون کش میاد نخ پاره نشه. و حتما از قرقره پلی استر استفاده کنید که بازم با کش اومدن پارچه نختون پاره نشه.اینا فقط برای دوخت لباس زیر نیست بلکه در تمام قسمتهای خیاطی بهتره اینا رو رعایت کنید. اگه هم دوست دارید دو ردیف چرخ کاری روی پارچه داشته باشید از سوزن دوقلو استفاده کنید چون پشت دوخت با سوزن دوقلو بصورت زیگزاگ هست.
    نکته های ریز دیگه ای هم هست که انشاءلله در موقع دوختهای مبحث خودمون اونا رو بهتون خواهم گفت.با رعایت این نکاتی که بهتون میگم که برای تمام مباحث خیاطی مفیده میتونید حتی اگه کلاس نرفتید یه خیاط خوب باشید که از تمیزی کاراتون لذت ببرید.

به امید خدا روز شنبه اندازه گیری ها رو بهتون میگم و از یکشنبه درسمون رو شروع می کنیم.

ایشالله لباسهای زیر خوشگل موشگل بدوزید و هم خودتون و هم همسر گرامیتون لذت ببرید.اگه براتون مفید بود ایشالله بعد از دوخت هر لباس ناناز یه دعا واسه آمرزش بابای عزیزم کنید.
    sila, pooneh11, narjes12 و 6 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

مامان غزل آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    4
    میزان امتیاز
    1379
    پسند شده
    60615
    پسند کرده
    67583

ویترین مدال ها

سلام گلم
    ایا میشه بعد دوخت عکسشو بذاریم یا ........
    sila این نوشته را پسندیده.
    امام علی علیه السّلام فرمودند:
    اَلسُّكُوتُ عَلَى الأحمَقِ أفضَلُ جَوابِهِ
    _
    برای دیدن کلیپهای آموزشی کاردستیهام به اینستگرامم سر بزنید

صفحه 1 از 36 123411 ... آخرینآخرین