نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
 1. #1

  انواع كرم و ماسك براي پوستهاي نرمال و تركيبي

  كاربران محترم،

  خواهشمند است جهت سهولت استفاده از بخشهاي مختلف انجمن و برقراري امكان دسترسي سريع و آسان به مطالب مورد نظر به نكات زير توجه نماييد:


  1- قبل از ايجاد هرنوع مبحث جديد با مدير انجمن هماهنگي صورت گيرد.

  2- در صورتي كه عناوين درخواستي شما در قالب هيچ يك از مباحث ايجاد شده نمي گنجد عنوان مورد نظر را در مبحث "ساير موارد" مطرح نماييد تا بررسي گردد. بديهي است در صورت اهميت و وسعت مطلب مورد مطرح شده ، مبحث جديدي به آن اختصاص خواهد يافت.

  3-حتي الامكان از درج پرسش و پاسخهاي غير ضروري در داخل مباحث خودداري نموده و براي اين منظور از مبحث "پرسش و پاسخ " استفاده نماييد.

  از حضور گرم و تلاش و همكاري صميمانه شما عزيزان سپاسگذارم و خواهشمندم با نظرات سازنده خود ما را در ارتقا انجمن ياري نماييد.

  من زماني زنده ام كه در يادها زنده بمانم.

 2. #2

  Re: انواع كرم و ماسك براي پوستهاي نرمال و تركيبي

  توصيه های لازم برای دم کردن گياهان برای تهيه ماسک

  خيس کردن گياه در آب داغ در طول مدتي که براي هر گياه توصيه شده است تا بتوان شيره فعال اجزاي گياه را تهيه کرد. حرارت دادن در حداقل زمان ممکن سبب مي شود که ارزش حياتي گياه، نظير بعضي از ويتامين ها محفوظ بماند.
  انتخاب جنس و نوع ظرف در حفظ خواص گياه بي تاثير نيست به خصوص، براي دم کردن ، بايد از ظروف سراميک يا لعابي استفاده نمود. مقدار لازم براي دم کردن گياه معمولا 8 تا 15 گرم براي هر پيمانه آب مي باشد. معمولا آب داغ را روي گياه ريخته و مدت 15 دقيقه براي خيساندن آن کافي است و براي بعضي از اندام هاي سفت گياهان مدت بيشتري توصيه مي شود. در قوري و يا ظرف مورد نظر بايد کاملا بسته باشد و عمل دم کشيدن بايد با حداقل حرارت در حداقل مدت صورت پذيرد. اکنون شيره گياه دم شده را صاف کرده و در ليوان ريخته و با مقدار کمي عسل طبيعي آنرا براي ماساژ صورت خود مورد مصرف قرار دهيد. به علاوه مي توانيد از اين دم کرده به عنوان شست و شو دهنده استفاده نماييد.

  جوشانده : براي بهره گيري از مواد موثر موجود در ريشه و دانه و پوست تنه درختان بايد از جوشانده آنها استفاده کرد تا تاثير پذيري بيشتري داشته باشد. براي تهيه جوشانده گياهي بايد مقدار تعيين شده اي از گياه خرد شده را با آب جوش مخلوط نمود و حرارت داد تا بجوشد. سپس آنرا از روي حرارت برداشته و چند دقيقه صبر نموده تا دم بکشد، سپس مي توان آنرا صاف نمود و مورد استفاده قرار داد. توجه داشته باشيد که مواد بايد به آرامي بجوشد تا خواصش ظاهر گردد و هنگام حرارت دادن گياه ، در ظرف را ببنديد، براي اين کار بهتر است از ظرف هاي استيل يا نسوز استفاده نماييد. در جوشانده هاي معمولي يا قوي بايد گياه خرد شده را با آب سرد مخلوط نمود و با حرارت جوشاند و سپس آنرا از روي حرارت برداشته تا دم بکشد و پس از صاف کردن مي توان مورد استفاده قرار داد.

  خيسانده: براي تهيه خيسانده گياهي ، مقدار معيني از گياه دارويي خرد شده را در آب سرد ريخته و پس از گذشت شش تا دوازده ساعت، عصاره به دست آمده را مصرف کنيد . چنانچه بر اساس نوع دارو ، خيسانده الکلي باشد، بايد مقدار معيني از گياه خرد شده را در الکل ريخت و پس از چند روز مورد استفاده قرار داد.

  گياه در شير: اگر مي خواهيد از شير و گياه استفاده کنيد شير را گرم نکنيد ، يک قاشق غذاخوري گياه مورد نظر را در يک فنجان شير سرد بريزيد و بگذاريد بماند. سپس از آن استفاده کنيد.

  اسانس: براي ساختن اسانس، 25 گرم از گياه مورد نظرتان را در يک پيمانه الکل بريزيد و بگذاريد مدتي بماند.

  شيرابه: براي تهيه شيرابه گياهان دارويي ، بايد گياه تازه را در هاون به خوبي بکوبيد و سپس آن را داخل يک پارچه تميز فشار داده تا شيرابه آن خارج شود.

  پودر: براي تهيه پودر از گياهان دارويي بايد گياه خشک شده را خرد کرده و در هاون کوبيد و از الک ريز عبور و سپس طبق دستور مورد استفاده قرار داد.

  عصاره: براي عصاره گيري از گياهان بايد نصف فنجان الکل را در ظرفي در بسته بريزيد و ظرف را از گياه مورد نظر پر کنيد و بگذاريد يک هفته بماند. پس از آن دوباره مقداري گياه به آن اضافه کنيد و يک هفته ديگر آن را به حال خود بگذاريد. مخلوط به دست آمده را از صافي بگذرانيد و مورد استفاده قرار دهيد. در صورتي که بخواهيد عصاره بسيار قوي به دست آوريد مي توانيد نصف قاشق چايخوري عصاره نعناع صحرايي به آن بيافزاييد.

  ضماد: براي تهيه ضماد ميتوانيد از يکي دو روش زير استفاده نماييد:
  براي تهيه ضماد از گياهان دارويي، بايد ابتدا گياه خشک شده را دم نمود و سپس آنرا صاف کرد و به صورت کمپرس مورد استفاده قرار داد. در مواردي که کمپرس گرم و مرطوب تجويز شده است، بايد گياه دارويي را در کيسه پارچه اي غير قابل نفوذ ريخت و آن را در آب جوش قرار داد و سپس به صورت کمپرس مورد استفاده قرار داد.
  اگر کمپرس گرم و خشک توصيه شده است، بايد گياه خرد شد را داخل کيسه پارچه اي نمود و خشک خشک حرارت داد و سپس به صورت کمپرس روي عضو قرار داد. 30 گرم از گل تازه يا خشک شده و يا اندام گياه مورد نظر را ساييده و به صورت پودر در آوريد، پودر گياه مورد نظر را در يک فنجان روغن زيتون به مدت 24 ساعت خيس کنيد و گاهي آنرا به هم بزنيد و با پارچه نازکي آنرا صاف کنيد سپس براي مواضع دردناک استفاده کنيد. علاوه بر ماساژ دادن عضو يا ضماد فوق بايد ضماد براي مدتي روي موضع باقي بماند سپس با پارچه اي خيس و کاملا گرم آنرا پاک کنيد. حداقل براي مدت 10 روز ، روزي 2 بار مي توان از ضماد استفاده کرد.

  تنتور: از بعضي از قسمت هاي سفت و سخت گياه مانند ريشه و دانه که بتوان آنرا آسياب کرد، مي توان تنتور موثري براي معالجه بعضي از بيماري ها ساخت با رقيق کردن آن، به عنوان داروي موثري مورد استفاده قرار مي گيرد. به علاوه اين نوع گياهان فقط در الکل يا سرکه فعال مي شوند و آب بر آنها اثر ندارد.

  براي تهيه تنتور مي توان از روش زير استفاده کرد:
  الکل سفيد (اتانول) "cc 300"
  آب مقطر و يا آب جوشيده سرد "cc 100"
  دانه يا ريشه يا قسمت سخت گياه مورد نظر ، آسياب شده 50 گرم
  اين سه ماده را با يکديگر مخلوط کنيد و به مدت دو هفته در شيشه سربسته در جاي گرم و يا زير آفتاب قرار دهيد و گاهي آنرا به هم بزنيد (در صورت تمايل مي توانيد يک قاشق چايخوري گليسرين نيز به آن اضافه نماييد). معمولا مصرف هر بار تنتور 10 قطره در يک فنجان آب است.

  منبع: www.iranmania.com
  من زماني زنده ام كه در يادها زنده بمانم.

 3. #3

  Re: انواع كرم و ماسك براي پوستهاي نرمال و تركيبي

  چطور به روش صحيح و اصولي از ماسک هاي صورت استفاده نماييم؟

  پوست بزرگترين عضو بدن انسان است. پوست فوق العاده حساس نسبت به عوامل بيروني مانند گرد و غبار و هوا و همچنين عوامل دروني مانند استرس و نگراني مي باشد. تمام اين شرايط و مشکلات بر روي پوست تاثيرات زيان آوري مي گذارند.
  اما با رعايت برخي مراقبت ها و احتياط ها مي توان از بروز اين مشکلات جلوگيري نمود. پوست روزانه ميليونها سلول پوست توليد کرده و در طي 30 – 45 روز کاملاخودش را تجديد و احيا مي کند. از سن 35 سالگي جريان احياي طبيعي پوست آهسته شده و سرعت آن کم مي شود. در اين زمان است که پوست مي تواند از ماسک هاي صورت بهره بگيرد.

  دو نوع ماسک وجود دارد:
  1- ماسک آرام کننده و آرامش بخش: ماسک آرام کننده پوست را مرطوب کرده و به آن شادابي و طراوت مي دهد.
  2- ماسک تحريک کننده: ماسک تحريک کننده، جريان خون را تسريع کرده و پوست را سفت و محکم کرده و به آن استحکام مي بخشد.

  قبل از گذاشتن هر گونه ماسکي صورت خود را با تقويت کننده هاي پوست خوب شستشو دهيد و پاک کنيد. توصيه مي کنيم از تقويت کننده با عصاره ليمو و يا فندوق استفاده کنيد. از صابون هايي که پوست را خشک مي کنند اجتناب نماييد.
  همچنين سعي کنيد براي درست کردن ماسک هاي صورت از آب ساده بدون الکل استفاده کنيد . آبهاي معدني حاوي ميزان فراواني مواد معدني و ديگر موادي که مي توانند پوست را تحريک نمايند مي باشند. اگر از آب لوله کشي ، آب جوش يا تصفيه شده استفاده کنيد ايده آل است.

  دستور فرآورده هاي اندام هاي مختلف گياه براي استفاده در ماسک هاي زيبايي


  روش هاي زير بهترين و موثر ترين روش تهيه داروهاي گياهي، دم کردن آنها است ، زيرا مواد موثر گياهان در اثر جوشيدن از بين مي رود. (توجه داشته باشيد که اين روش بيشتر براي قسمت هاي نرم گياهان مي باشد.)
  دم کردن گياه مانند دم کردن چاي است. اگر بخواهيد دم کرده قوي گياهي داشته باشيد بايد براي هر پيمانه آب از دو قاشق غذاخوري گياه مورد نظر استفاده نماييد و در صورتي که دم کرده ضعيف تري بخواهيد به هر پيمانه آب يک قاشق غذاخوري از گياه مورد نظر را اضافه نماييد.
  بر خلاف چاي که در چند دقيقه دم مي کشد گياهان به مدت زمان بيشتري نياز دارند تا دم بکشند، معمولا بين 15 دقيقه تا سه ساعت طول مي کشد تا گياهان مختلف دم بکشند براي اين کار گياه را درون ظرفي مانند قوري کنيد ، پس ازدم کشيدن، تفاله گياه در ته ظرف جمع مي شود و شما مي توانيد از آب آن استفاده کنيد. اگر مي خواهيد دم کرده گياهي را به مدت چند روز نگه داري کنيد، از ظرف هاي سراميک يا چيني يا بلور براي اين کار استفاده کنيد و هرگز دم کرده گياه را در ظرف آلومينيومي و يا تفلون نگهداري نريزيد.

  منبع: www.iranmania.com
  من زماني زنده ام كه در يادها زنده بمانم.

 4. #4

  Re: انواع كرم و ماسك براي پوستهاي نرمال و تركيبي

  ماسک هايي براي حفاظت و تغذيه پوست هاي نرمال و طبيعي

  براي پوست هايي که نه چرب هستند و نه خشک ، ماسک هايي جهت تغذيه و حفاظت وجود دارند که از قرار زيرند:

  3 قاشق غذاخوري جو را در سه فنجان آب، چندساعتي خيسانده، سپس با حرارت ملايم به مدت نيم ساعت بجوشانيد، پس از سرد شدن آنرا در يک آبکش ريخته، پالايش کنيد و شيره آنرا جدا نماييد. اين مايع را مي توان در يخچال نگهداري نمود و به مدت يکهفته از آن استفاده کرد.

  کاسني را خوب له کرده و همراه تفاله هايش با سفيده تخم مرغ که کمي آنرا زده ايد، مخلوط کنيد، مقداري گلاب نيز به آن اضافه کرده و سپس اين ماسک را به طور يکنواخت بر روي صورت بکشيد و بعد از 20 دقيقه صورت را با آب سرد شسته، سپس با مقداري گلاب و نارنج و با کمک پنبه صورت را تمييز نماييد. اين ماسک علاوه بر تازگي و تغذيه پوست باعث روشنايي آن نيز مي شود.

  کمي ماست را با کمي آبليموترش و ضماد گل ختمي و بابونه مخلوط نموده و بعد با کمک پنبه اين ماسک را به صورت ماليده به مدت 1 ساعت روي صورت قرار دهيد ، سپس با آب سرد پوست را خوب شسته و دوباره کمي آبليموي تازه به صورت بماليد و بعد از 5 دقيقه صورت را با آب سرد بشوييد. اين عمل باعث از بين رفتن جوش هاي زيرپوستي در پوست هاي طبيعي نيز مي شود.

  پوست فلفل دلمه اي را از تخم فلفل جدا کرده ، قبل از اينکه بر روي صورت قرار دهيد صورت را با صابون و آب گرم بشوييد و بعد صورت را با پوست فلفل دلمه اي مستور سازيد و پس از يک ساعت برداشته و به پوست کمي کرم بماليد.

  اب داغ را با سبوس يا آرد جو مخلوط کرده تا به صورت خميري درآيد و در ظرف آبجوش ديگري مقداري گل يونجه دم کنيد و پس از گذشت 10 دقيقه آن را صاف کرد و به خمير قبلي اضافه نماييد، سپس آنرا بر روي پوست صورت ماليده و پس از گذشت 10 دقيقه صورت را با آب سرد بشوييد. و خوب آنرا خشک نماييد.

  تذکر: پوست هاي معمولي براي حفظ تعادل گرانبهاي خود به مواد محرک و مقوي مثل قنطوريون نيز نيازمند مي باشند.

  منبع:www.iranmania.com
  من زماني زنده ام كه در يادها زنده بمانم.

 5. #5

  Re: انواع كرم و ماسك براي پوستهاي نرمال و تركيبي

  انواع ماسک براي پوست نرمال

  ماسک نعناع: مقدارينعناع تازه را له كرده ويك قاشق سوپخوري روغن بادام شيرين به آن اضافه كنيد تا بصورت خمير درآيد،بعد روي تمام صورت قرار داده پس از نيم ساعت با آب ولرم شسته وبعد كمي گلاب بصورت بماليد، سپس از كرم تقويتي استفاده كنيد.

  ماسک گيلاس: گيلاس حاوي ويتامين هي زيادي است.آن را به تنهايي له كرده روي تمام پوست به مدت نيم ساعت قرار دهيد، سپس با آب ولرم شسته وكمي گلاب بزنيد.

  ماسک زردآلو: دو عدد زرد آلوي رسيده را پوست كنده با مقداري كوبيده جوانه گندم ويك قاشق عسل مخلوط كرده خوب به هم بزنيد تا به شكل خمير در آيد وروي تمام صورت بخوابانيدپس از نيم ساعت شسته وكرم مرطو ب كننده به پوست بزنيد.

  ماسک موز: دو عدد موز متوسط را با يک عدد چنگال له کنيد (البته زياد له نکنيد در غير اينصورت بسيار رونده و شل مي شود) اگر مايل بوديد مقداري عسل هم به آن اضافه کنيد. بعد روي پوست صورتتان بماليد و بگذاريد 10 دقيقه بماند سپس صورت خود را با آب سرد بشوييد. (اين ماسک را در يخچال نگهداري کنيد.)

  ماسک هويج : 2 الي 3 عدد هويج بزرگ را پخته و سپس له کنيد. بعد 4 قاشق عسل به آن اضافه کنيد و با هم مخلوط نماييد. به آهستگي بر روي پوست خود بماليد و پس از 10 دقيقه با آب سرد صورت خود را بشوييد. ( آيا مي دانستيد: هويج ميوه بومي افغانستان است. هويج اولين بار 5 سال قبل از ميلاد مسيح در نواحي مديترانه کاشته شد و حدود در قرن 16 انواع هويج به اروپا و انگلستان معرفي شدند. هويجها در طبيعت وحشي عمل مي آيند و سرشاز از ويتامين "A,C، ويتامين B" و پتاسيم مي باشد.

  منبع:www.iranmania.com
  من زماني زنده ام كه در يادها زنده بمانم.

 6. #6
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۹۲/۰۶/۱۷
  نوشته ها
  25
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  8
  پسند کرده
  1
  ماسک تصفیه کننده خاویار اینگریدمیه

  نام: b5f63bc1-1-250x250.jpg نمایش: 170 اندازه: 10.5 کیلو بایتماسک تصفیه کننده خاویار اینگریدمیه

 7. #7
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت
  talabala آواتار ها
  عضویت: ۱۳۹۲/۰۷/۱۹
  نوشته ها
  11
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  28
  پسند کرده
  0
  سلام
  من حدود یک ماهه دارم از دو نوع ماسک خانگی استفاده میکنم که برام عالی بوده هم سفت کننده پوست هستش هم روشن کننده و هم ضد جوش خلاصه خیلی خوبه
  ابتدا خمیر دندون رو با نمک مخلوط میکنید و به پوستتون میزنید میزارید کاملا خشک شه حدود یک ربع بمونه بسه بعد صورتتونو بشورید بعدش زردچوبه رو با اب پرتقال طبیعی مخلوط کنید به صورت خمیر در میاد رو صورتتون بزنید بعد از نیم ساعت بشورید من با صابون انار از عطاری گرفتم صورتمو میشورم همون روز اول تغییرات رو حس میکنید
  یکم زردی رنگ زردچوبه ممکنه روی پوستتون اذیت کنه اما با یه شامپوی بچه بشورید کاملا رفع میشه

  امیدوارم استفاده کنید و راضی باشید من که خیلیییییییییییییییییییییی ی راضیم
  از " نبودنـــــت " دلـــگیر نیستم از اینکه روزگاری "همه ی دنیایم بـــــــودی " دلگـیــــــــرم.

 8. #8
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۹۲/۰۳/۲۹
  نوشته ها
  112
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  197
  پسند کرده
  153
  ماسک خمیردوندون رو منم شنیده بودم قبلا...دوستم خیلی راضی بود حالا امتحان میکنم نتیجشو منم میگم ..مرسی

 • مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  

  محاسبه ي شاخص توده ي بدني

  وزن به کيلـو گـرم
  قد به سانتي متر

  شاخص توده ي بدني
  بازه ي وزني مناسب شما