نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree35Likes

موضوع: معرفي انواع كرم و ماسك ضد لك و برطرف كننده لك صورت

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 43
صفحه 1 از 6 1234 ... آخرینآخرین
 1. #1

  معرفي انواع كرم و ماسك ضد لك و برطرف كننده لك صورت

  كاربران محترم،

  خواهشمند است جهت سهولت استفاده از بخشهاي مختلف انجمن و برقراري امكان دسترسي سريع و آسان به مطالب مورد نظر به نكات زير توجه نماييد:


  1- قبل از ايجاد هرنوع مبحث جديد با مدير انجمن هماهنگي صورت گيرد.

  2- در صورتي كه عناوين درخواستي شما در قالب هيچ يك از مباحث ايجاد شده نمي گنجد عنوان مورد نظر را در مبحث "ساير موارد" مطرح نماييد تا بررسي گردد. بديهي است در صورت اهميت و وسعت مطلب مورد مطرح شده ، مبحث جديدي به آن اختصاص خواهد يافت.

  3-حتي الامكان از درج پرسش و پاسخهاي غير ضروري در داخل مباحث خودداري نموده و براي اين منظور از مبحث "پرسش و پاسخ " استفاده نماييد.

  از حضور گرم و تلاش و همكاري صميمانه شما عزيزان سپاسگذارم و خواهشمندم با نظرات سازنده خود ما را در ارتقا انجمن ياري نماييد.

  من زماني زنده ام كه در يادها زنده بمانم.

 2. #2

  Re: معرفي انواع كرم و ماسك ضد لك و برطرف كننده لك صورت

  ماسک هايي براي برطرف کردن کک و مک پوست

  بعد از نازک نمودن پوست صورت، آن را با ورقه هاي نازک پوست گوجه فرنگي کاملا مي پوشانيد و مي گذاريد تا يک ساعت روي صورت بماند و بعد صورت را با آب گرم مي شوييد. اين عمل را روزي دوبار تکرار کرده و خواهيد ديد هر روز که مي گذرد از کک و مک صورت شما کاسته مي شود.

  بعد از نازک کردن پوست صورت، آب تمشک يا آلبالو را گرفته و آن را به مدت يک ساعت،روي پوست صورت خود بماليد. اين عمل را روزي 2 بار تا زماني ادامه دهيد که کک و مک شما از بين برود، بعد از استفاده از اين ماسک صورت را با آب گرم بشوييد. (اگر قبلا به پوست خود ليموترش تازه نيز بماليد روش هاي درماني فوق موثرترخواهند بود)

  يکي ديگر از راه هاي درمان ، استفاده از روش زير مي باشد:
  پياز نرگس را کاملا له کنيد و سپس سرکه را به آن اضافه کرده و حدود يک ساعت بگذاريد بماند، بعد اين مخلوط را به مدت 30 دقيقه روي صورت ثابت نگه داريد. مقداري عسل را روي بخار آب قرار داده تا حالت مايعي روان را پيدا کند. و بعد به آن مقداري دارچين کوبيده شده، که در مقدار اندکي آب حل کرده ايد اضافه نموده (به جاي آب بهتر است از سرکه استفاده کنيد)

  پوست نارگيل را پس از جدا کردن از ميوه اش مي سوزانيد و خاکستر حاصل را بر روي کک و مک صورت بماليد، اجازه دهيد اين ماسک خشک ، حدود 1 ساعت بر روي صورت بماند و پس از آن صورت را خشک مي شوييد. (قبل از استفاده از اين ماسک لازم نيست پوست را نازک نماييد همچنين اين ماسک براي درمان خارش مفيد بوده و رنگ رخسار را نيز باز مي کند)مقداري برگ اسفناج تميز و شسته شده را ، در ظرفي با کمک چاقو، ساتوري نموده تا کاملا ريز و له شود و سپس به آن مقداري روغن زيتون اضافه مي کنيد و به مدت 24 ساعت مي گذاريد، بماند. پس از آن مدت 30 دقيقه در روي حرارت قرار داده ، بعد آنرا صاف کرده و حالا اين مايع را روي کک و مک صورت بماليد، بقيه آنرا مي توان در جايي نگهداري کرده و به تدريج از آن استفاده نمود.

  ميوه موز را له نموده، سپس آن را با مغز تخم خربزه مخلوط کرده اين ماسک را روي کک و مک صورت ماليده و پس از گذشته 20 دقيقه صورت را با آب سرد بشوييد.

  استفاده از روغن گندم براي از بين بردن کک و مک صورت بسيار مفيد است. طرز تهيه روغن گندم: ابتدا مقداري گندم همراه با سبوسش را در مقداري روغن زيتون خيس نموده و پس از گذشت 24 ساعت اين مخلوط را روي حرارت قرار داده تا بجوشد و پخته شود (در حدود 1 ساعت) و بعد اين مايع را صاف کرده به صاف شده آن روغن گندم مي گويند. ضماد مغز تازه گردو را تهيه نموده و آن را به مدت 30 دقيقه روي صورت بماليد.

  اين ضماد نيز باعث از بين رفتن کک و مک و همچنين جوش هاي عصبي مي شود. پس از نازک کردن پوست صورت، برگ شاهي را کوبيده و کوبيده آن را بطور يکنواخت بر روي پوست قرار مي دهيد و يا اينکه تخم شاهي را کوبيده و در مقدراي آب خيس نموده و روزي يک بار بر روي لکه ها بگذاريد و آن قدر اين عمل را تکرار کرده تا لکه ها برطرف شوند. شنبليله را کوبديه و بعد آن را به روي صورت بماليد اين ماسک به مرور زمان باعث از بين رفتن کک و مک مي شود.

  تخم تره را له کرده و با مقداري آب ولرم مخلوط کنيد، پس از گذشت 30 دقيقه لعاب ايجاد شده را بر روي صورت بکشيد. آب اسفناج را با سفيدآب مخلوط کرده و سپس آنرا بر روي کک و مک بکشيد و پس از گذشت 30 دقيقه صورت را با آب ولرم بشوييد. رازيانه را کوبيده با عسل يا زرده تخم مرغ مخلوط کرده و به صورت ماسک بر روي لکه هاي صورت ماليده و پس از يک ساعت آن را شسته و پاک نماييد. اين عمل را هفته اي يکبار انجام دهيد . شيرابه سفيدي که هنگام کندن انجير از درخت آن خارج مي شود داراي آنزيم هاي اکسيد کننده مي باشد و ماليدن اين شيرابه رنگ لکه هاي پوستي را از بين مي برد.

  مقداري گل ختمي سفيد را کوبيده و نرم کرده و با ماست ترش مخلوط کنيد روزي چند بار آن را بر روي کک و مک بماليد. پس از خشک شدن روي آن دست بکشيد تا جرم آن ريخته شود. اين عمل را روزي چند بار تکرار کنيد. استفاده از خمير پخته برنج (به صورت کته اي و بدون نمک) و ماليدن اين خمير بر روي کک و مک و تکرار اين عمل به مدت يک هفته و روزي چند بار باعث برطرف شدن کک و مک مي شود. اضافه نمودن مقداري پوست چلتوک به اين خمير اثرات آنرا چندين برابر مي کند. گرد سوخته جو را به تنهايي يا مخلوط با کمي عسل بر روي کک و مک بماليد اثر شفا بخش دارد.

  ضماد جوشانده ميوه و برگ سماق بر طرف کننده کک و مک مي باشد.

  منبع: http://www.iranmania.com
  judy.abbott, glabella و کیجا این نوشته را پسندیده.
  من زماني زنده ام كه در يادها زنده بمانم.

 3. #3

  Re: معرفي انواع كرم و ماسك ضد لك و برطرف كننده لك صورت

  ماسک هايي براي برطرف کردن لکه هاي سفيد پوست

  براي از بين بردن لکه هاي سفيد صورت از يکي از ماسک هاي زير مي توان استفاده کرد:

  تخم شاهي را کوبيده و با کمي عسل مخلوط نماييد، سپس اين ماسک را بر روي لکه ها قرار دهيد، اين عمل را روزي يک بار انجام دهيدتا به مرور زمان از لکه هاي سفيد پوست کاسته شود.

  ورقه هايي از چغندر را درست کرده و بر روي لکه هاي سفيد پوست قرار دهيد. اين ماسک نيز باعث از بين رفتن لکه هاي سفيد پوست مي شود. ضماد دانه نخود را تهيه کرده و آن را با عسل مخلوط نماييد. از اين ماسک براي از بين بردن لکه هاي سفيد پوست استفاده نماييد و به مدت 40 دقيقه روي لکه ها قرار داده و سپس صورت را بشوييد. (اين ماسک علاوه بر از بين بردن لکه هاي سفيد صورت ، لکه هاي سياه و کک و مک و خارش پوست را نيز از بين مي برد و باعث مي شود تا زردي چهره نيز گرفته شود و اگر به سرتان بماليد براي تقويت موها بسيار مفيد مي باشد.

  جوشانده برگ و تخم جعفري را اگر صاف نموده و بر روي لکه هاي سفيد پوست قرار دهيد و اين عمل را هر روز ، روزي چند بار تکرار کنيد ، کم کم لکه ها بر طرف خواهند شد.

  پوست کدوحلوايي را خشک کرده و بعد آنرا بسوزانيد، اين پوست سوخته را با سرکه مخلوط نموده و هر روز در محل لکه ها بماليد تا بهبودي حاصل شود.

  ضمادي که از مخلوط گرد فلفل سياه با کوبيده قارچ خوراکي، ساخته باشند چنانچه در محل لکه هاي سفيد پوست قرار دهند اثر شفابخش دارد.

  براي درمان لکه هاي سفيد پوست مقداري سيرخام را با کمي نشادر مخلوط نموده و بر محل لکه هاي پوست قرار دهيد. اين عمل را تکرار کرده تا بهبودي کامل حاصل شود.

  آب سير را گرفته با کمي عسل مخلوط کنيد و بر روي لکه هاي سفيد پوست قرار دهيد تا اين لکه ها از بين روند. ضماد تخم پياز براي معالجه لکه هاي پوستي سفيد رنگ مفيد است.

  مقداري بادمجان را در آب پخته، سپس کوبيده وصاف نوده ، حاصل را با روغن زيتون آنقدر بجوشانيد تا آب بادمجان بخار شود. از اين محصول هر روز وشب يک مرتبه در محل تغيير رنگ پوست بماليد تا رنگ پوست طبيعي شود و بيماري بهبودي يابد.

  ترمس و ريشه کبر را کوبيده با سرکه و ضماد ساخته و به محل لکه ها بماليد. (دوا را در آفتاب يا نزديک آتش به کار بريد و هنگامي که دارو خشک شد نشوييد و فقط با دست پاک کنيد)اگر لکه ها در بدن باشند خردل و سرکه يا آهنگ زرنيخ در آب حل کنيد و به محل لکه ها بماليد.
  ضماد ميوه سرو کوهي توام با سرکه ، لکه هاي سفيد پوستي را بر طرف نموده و زخم ها و ورم هاي پوستي را التيام مي بخشد.

  ضماد خاکستر پرسياوشان توام با روغن زيتون بيماري هاي پوستي به خصوص "پزوزيازيس" و "داءالثعلب" را درمان مي کند. ضماد کلاهک بادمجان توام با روغن زيتون لکه هاي سفيد پوست را درمان مي کند.

  دو قاشق غذاخوري ترب کوهي رنده شده را در کمي شير بپزيد و به مدت 15 دقيقه روي پوست بگذاريد.

  منبع:www.iranmania.com
  من زماني زنده ام كه در يادها زنده بمانم.

 4. #4
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۹/۰۵
  محل سکونت
  مشهد ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴
  نوشته ها
  590
  میزان امتیاز
  2
  پسند شده
  207
  پسند کرده
  2

  ماسک خمیر مایه برای لطافت پوست و از بین بردن لک

  سلام دوست جونیا
  یه ماسک جدید که خیلی عالیه و پوستتون رو لطیف می کنه. یه قاشق خمیر مایه فوری رو تو یه قاشق شیر گرم حل کنید و روی پوستتون بذارید تا خشک بشه بعد با آب ولرم شستشو بدید و با حوله نرم خشک کنید. این ماسک هم لک ها رو از بین می بره هم پوست رو خیلی لطیف می کنه.
  دوستتون دارم.
  glabella و راضیه.ن این نوشته را پسندیده.
  صبح یک روز خرداد آمدی...
  تمام روزهایم [HIGHLIGHT=#e5b9b7]خردادی[/HIGHLIGHT] شد...

 5. #5
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت
  cma آواتار ها
  عضویت: ۱۳۸۹/۰۱/۱۹
  نوشته ها
  1,317
  کالاهای من
  1
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  1320
  پسند کرده
  3981

  Re: معرفي انواع كرم و ماسك ضد لك و برطرف كننده لك صورت

  سلام . جوشانده برگ کاهو هم براي من خوب بود .

 6. #6
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۹/۰۳/۰۷
  نوشته ها
  5
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  0
  پسند کرده
  0

  Re: معرفي انواع كرم و ماسك ضد لك و برطرف كننده لك صورت

  خانمهای عزیز لکه های بارداری روی گونه چی؟ با چی میرن؟

 7. #7
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۹/۰۵/۰۲
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  20
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  2
  پسند کرده
  0

  Re: معرفي انواع كرم و ماسك ضد لك و برطرف كننده لك صورت

  هر پوستى با توجه به رطوبت، چربى، جوش و منافذى که دارد براى شادابى بیشتر نیاز به تقویت دارد. در زیر با ارائه ماسک هاى طبیعى که از میوه هاى گوناگون تهیه مى شود، مى توانید پوست خود را زنده و با طراوت نگه دارید.
  ماسک انگور:
  این ماسک براى روشن نگه داشتن پوست صورت مفید است.

  ماسک انگور با روغن زیتون:
  براى شادابى و لطافت پوست مقدارى دانه انگور را در روغن زیتون بجوشانید و آن را صاف کرده و روى پست صورت خود بمالید.

  ماسک اسفناج:
  اسفناج را در روغن زیتون بریزید درست به همان صورتى که بورانى درست مى کنید بعد این ماسک را روى صورت پهن کنید. این ماسک براى پوست هاى کدر مفید است و باعث درخشش پوست مى شود.

  ماسک میخک:
  مقدارى گل میخک را در آب خیس کنید و بعد از ۲۴ ساعت آن را صاف کرده و با مقدارى عسل و آب خیار مخلوط کنید. به اندازه یک فنجان از این مخلوط را میل کنید این مخلوط باعث باز شدن رنگ رخساره و جلاى پوستتان مى شود.

  ماسک گیلاس:
  ماسک زیبایى که از دسته هاى گیلاسى که هسته آن را گرفته اید مى توانید روى پوست خود بگذارید. این ماسک به پوست شما نرمى داده و باعث مى شود رنگ رخساره تان باز شود.

  ماسک هلو:
  ماسک هلو ماسکى است که روى تمام پوست ها مى توانید استفاده کنید. هلو را رنده کرده و روى پوست بگذارید. چند دقیقه صبر کنید و بعد از شست وشو نتیجه آن را ببینید.

  مسدود کردن منافذ صورت:
  یک قرص اکسیژنه را در مقدارى گلاب حل کنید یک قاشق آرد گندم به آن اضافه کنید و بگذارید براى ۱۰ دقیقه روى پوستتان بماند.

  پوست هایى با منافذ زیاد:
  ۷ عدد زردآلوى رسیده را قطعه قطعه کرده و له کنید. چند قطره روغن بادام روى آن بچکانید و بگذارید تا براى ۲۰ دقیقه روى پوستتان بماند و بعد آن را با آب نیمه گرم بشویید.
  براى بستن منفذهاى باز که روى پوست صورت پیدا مى شود به اندازه مساوى تخم خیار، تخم کدو، تخم خربزه را به صورت پودر درآورده و در شیر یا خامه تازه حل کرده و براى نیم ساعت روى پوست بگذارید و بعد پوست را شسته و با گلاب ماساژ دهید.

  کرم آرایش و زیبایى:
  کرم مسدود کردن منافذ صورت را روى پوست مى مالیم و براى یک ساعت پوست را ماساژ مى دهیم تا خوب روى پوست بخوابد. نیم ساعت صبر کرده و بعد صورت را مى شوییم.

  ماسک پوست هاى معمولى:
  یک زرده تخم مرغ، یک قاشق مرباخورى آب پرتقال، یک قاشق مرباخورى روغن بادام را با شیره نارگیل اضافه کرده و به صورت بمالید و پس از ۲۰ دقیقه آن را بشویید.

  ماسک لک صورت
  پوست تخم مرغ را خشک کرده و مى کوبیم بعد با آب خمیر درست مى کنیم و هر روز روى صورت مى گذاریم.

  ماسک گرمک
  ماسک زیبایى گرمک براى باز و شاداب شدن چهره مفید است این ماسک را روى صورت بکشید و بگذارید براى ۱۵ دقیقه بماند. این ماسک براى از بین بردن لکه ها و سر سیاه ها نیز مفید است.

  ماسک عسل و سرکه:
  مقدارى عسل و سرکه را مخلوط کرده و روى لکه هاى صورت بمالید. کبودى هاى زیر چشم را با این ماسک برطرف کنید.

  ماسک کنگر:
  آب کنگر را گرفته به اندازه یک سوم آن موم سفید و روغن بادام اضافه کرده و خوب هم مى زنید تا به صورت ماسک درآید. این ماسک را روى لکه هاى پوست مى گذارید و بعد از ۱۵ دقیقه آن را با آب ولرم مى شویید این ماسک براى از بین بردن لکه ها مفید است.

  ماسک هویج و سیب:
  هویج و سیب را رنده کرده و یک قاشق مرباخورى عسل به آن اضافه کرده و روى صورت هایى که لک دارد بگذارید و پس از ۲۰ دقیقه با آب ولرم آن را بشویید.

  ماسک برگ چغندر:
  برگ چغندر را بکوبید و به صورت ماسک در آورید و روى تمام صورت پهن کنید. این ماسک براى از بین بردن کک و مک مفید است.

  ماسک چهره هاى خسته و بى خواب
  موز سالم و رسیده را خوب له کرده و به آن نصف قاشق مرباخورى عسل اضافه کنید و خوب آنها را به هم بزنید. این مخلوط را به چهره و گردن خود بمالید و بعد از نیم ساعت بشویید.

  ماسک پوست خسته:
  ۲ قاشق عسل را با نصف قاشق آب لیمو مخلوط کنید و براى مدت ۱۵ دقیقه آن را روى صورت بگذارید و بعد با آب ولرم بشویید.

  ماسک پوست تیره و آفتاب سوخته
  یک هویج تازه را به قطعات پهن تقسیم کنید و براى نیم ساعت روى پوست بگذارید در این مدت استراحت کنید و بعد صورت را با آب نیمه گرم بشویید.

  ماسک گلگون شدن صورت:
  باقلا را به صورت آرد درآورید و آن را خمیر کنید و براى ۵ دقیقه روى صورت بگذارید و بعد صورت را بشویید.

  ماسک تقویتى:
  ۱۴ گرم موم سفید را با ۸۴ گرم روغن بادام و ۲۸ گرم لانولین و ۲۸ گرم گلاب تهیه کنید.
  موم سفید و لانولین را روى بخار آب گذاشته تا با هم آمیخته شوند بعد روغن بادام و گلاب را به آرامى در آن ریخته و هم بزنید تا مخلوط شود. این کرم را در ظرف دربسته اى بریزید و هر روز از آن براى نرمى و تقویت پوستتان استفاده کنید.

  ماسک جوش چرکى:
  براى جوش هاى چرکى با قاشقک مخصوص پودر گل ریواس را با یک قاشق ماست مخلوط کنید و هفته اى سه روز روى پوستتان بمالید.

  ماسک جوش هاى سیاه:
  ابتدا گل ریواس را با گل بابونه و گل بنفشه مى جوشانیم وقتى بخار آن بلند شد صورت را بخور مى دهیم و یک قاشق روغن زیتون و زرده تخم مرغ را که قبلاً مخلوط کرده ایم به صورت ماسک روى صورت مى گذاریم و بعد از شستن ماسک پنبه الکل زده را به صورت مى مالیم تا ضدعفونى شود.

  ماسک ریواس:
  ریواس له شده را با مقدارى سرکه مخلوط مى کنیم و روى تمام صورت مى مالیم این ماسک براى از بین بردن کک و مک و جوش هاى چرکى و جاى جوش خیلى مفید است.

  ماسک چین زیر چشم:
  سفیده تخم مرغ را خوب به هم زده زیر چشم مى گذاریم. براى جلوگیرى از چین و چروک پوست لانولین را مى توان هر شب به تنهایى روى پوست مالید براى این که لانولین کاملاً جذب صورت شود با انگشت آرام به صورت تلنگر مى زنیم و صبح آن را مى شوییم.

  ماسک چروک چشم:
  روغن کرچک را یک شب روى پوست مالیده و تا صبح مى گذاریم بماند.

  ماسک زیبایى:
  پوست را ابتدا کاملاً تمیز مى کنیم کمى مخمر آبجو را با گلاب و آب لیمو ترش مخلوط مى کنیم و به پنبه مى مالیم و آن را به پوست صورت چند بار مى مالیم و مى گذاریم تا ۲۰ دقیقه روى پوست بماند و خشک شود. بعد از آن صورت را با آب ولرم مى شوییم. این ماسک به صورت طراوت خاصى مى دهد. قبل از گریم بهتر است دو زرده تخم مرغ را با یک قاشق روغن زیتون و یک قاشق روغن بادام و آب لیمو به خوبى مخلوط کنیم و براى ۱۰ دقیقه روى پوست بگذاریم بعد صورت را شسته و گریم کنیم.

  ماسک سیب زمینى:
  سیب زمینى خام را رنده کرده مقدارى شیر و گلاب به آن اضافه مى کنیم این ماسک براى نرمى و لطافت پوست مفید است.
  کمى از موم عسل را به صورت نازک روى پوست مى کشیم و بعد از ۱۵ دقیقه آن را با آب ولرم شست وشو مى دهیم. در رفع چین و چروک صورت مفید است.

  ماسک صورت عروس:
  یک روز قبل دو تخم مرغ را با یک قاشق روغن زیتون و یک قاشق عسل و یک قاشق چایخورى جوش شیرین مخلوط مى کنیم و روى صورت عروس مى گذاریم همچنین یک قاشق چایخورى عسل را با یک قاشق چایخورى شیر و یک قاشق چایخورى لانولین مخلوط کرده و روى پوست عروس مى گذاریم. طراوت و زیبایى خاصى به پوست عروس مى دهد.
  glabella این نوشته را پسندیده.
  هر کجا هستم ,باشم,آسمان مال من است.

 8. #8
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۹/۰۵
  محل سکونت
  مشهد ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴
  نوشته ها
  590
  میزان امتیاز
  2
  پسند شده
  207
  پسند کرده
  2

  Re: معرفي انواع كرم و ماسك ضد لك و برطرف كننده لك صورت

  نقل قول نوشته اصلی توسط ایلار
  سعیده جون خمیر مایه باید تازه باشد ؟ممنون میشم زودتر جوابمو بدید
  آیلار جون خمیرمایه وقتی می مونه خاصیتش رو از دست میده. بهتره که تازه باشه
  صبح یک روز خرداد آمدی...
  تمام روزهایم [HIGHLIGHT=#e5b9b7]خردادی[/HIGHLIGHT] شد...

صفحه 1 از 6 1234 ... آخرینآخرین
 • مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  

  محاسبه ي شاخص توده ي بدني

  وزن به کيلـو گـرم
  قد به سانتي متر

  شاخص توده ي بدني
  بازه ي وزني مناسب شما