نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree37Likes

موضوع: ایرانگردی - استان همدان

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 17
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
    مدیر انجمن
    firoozeh آواتار ها
    فیروزه ح.
    کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    821
    پسند کرده
    1720

ایرانگردی - استان همدان

استان همدان که در سال ۱۳۵۲ از استان کرمانشاه جدا و به استان تبدیل شد، با مساحتی بیش از 19 هزار کیلومتر متر مربع در غرب ایران قرار گرفته است.

مرکز این استان، شهر باستانی و کهن همدان است که هرودوت بنای آن را در سدهٔ هشتم پیش از میلاد در دوران مادها به*دست دیاکو ذکر کرده*است. مادها این شهر را هگمتانه نامیدند و همدان صورت جدید هگمتانه* است.

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه*ای کوهستانی است و کوه الوند با 3 هزار و 574 متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می*آید.

استان همدان از نعمت رودخانه و چشمه سارهای فراوان بهره مند می باشد که مهمترین آنها رودخانه گاماسیاب نام دارد که یکی از بلندترین رودخانه های کشور محسوب می گردد و از دره های جنوبی کوه الوند و سراب گاماسیاب سرچشمه گرفته و تا باتلاقهای هورالعظیم در استان خوزستان پیش می رود.

این استان از لحاظ جمعیت، چهاردهمین و از لحاظ مساحت، بیست و سومین استان کشور محسوب می*گردد و شامل ۹ شهرستان، ۲۵ بخش، ۲۷ شهر، ۷۳ دهستان و ۱۱۲۰ روستا است. شهرستان های آن عبارتند از: اسدآباد، بهار، تویسرکان، رزن، فامنین، کبودرآهنگ، ملایر، نهاوند و همدان.

منیع: ویکی پدیا فارسی - همشهری آنلاین
    نمی نویسم ترانه بی تو

چگونه پر کشد خیالِ واژه بی تو؟

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    65
    پسند کرده
    53

Re: ایرانگردی - استان همدان

جاهای دیدنی استان همدان
    1.گنجنامه
    2.تبه ی عباس آباد
    3.گنبد علویان
    4.آرمگاه بوعلی سینا
    5.آرامگاه بابا طاهر
    6.موزه ی مردم شناسی
    7.امامزاده عبدالله
    8.سد اکباتان
    9.سد آبشینه
    10.غار علیصدر(کبودراهنگ)
    11.سراب گیان(نهاوند)
    12.سراب گاماسیاب(نهاوند)
    13.لالجین(معدن سفال)
    14.مقبره ی حیقوب نبی(تویسرکان)
    15.مقبره ی سید جمال الدین اسد آبادی(اسد اباد)
    16.بارک مردم(همدان)
    و خیلی جاهای دیگه
    بیشنهاد میکنم حتما یه سر بیاد همدان و خودتون قضاوت کنید که چجور جایی

homaii آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    4192
    پسند کرده
    3648

سلام میشه راهنایی کنید الان هوا چطوره تا شهریور مرسی

romina joon آواتار ها
    میزان امتیاز
    84
    پسند شده
    6325
    پسند کرده
    6049

سلام عزیزم نسبتا خنک شده هوا ولی تا نیمه شهریور هوای خوبی رو شاهد خواهیم بود.

homaii آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    4192
    پسند کرده
    3648

سلام ممنون رومینا جون من دوست دارم کنار جاهای تاریخی جاهای بکر طبیعت رو هم بریم میشه از استان قشنگتون این جاهاشو که خودتون برای تعطیلات میرین معرفی کنید مرسی

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    65
    پسند کرده
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط homaii
    سلام ممنون رومینا جون من دوست دارم کنار جاهای تاریخی جاهای بکر طبیعت رو هم بریم میشه از استان قشنگتون این جاهاشو که خودتون برای تعطیلات میرین معرفی کنید مرسی
    با اجازه من بگم طبیعت دیدنی که ما دسته جمعی میریم باغ های روستای سد آبشینه / روستای حیدره / روستای قلعه جق / روستای ده بیاز (امامزاده هم داره) امیدوارم بیاید همدان و سفر خوبی داشته باشید و از طبیعت و جاهای دیدنی همدان لذت ببرید

homaii آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    4192
    پسند کرده
    3648

ممنونم ازاده جون خیلی لطف کردین میشه بازم خواهش کنم در مورد سوغات همدان هم توضیح بدین با کمال تشکر

romina joon آواتار ها
    میزان امتیاز
    84
    پسند شده
    6325
    پسند کرده
    6049

بعد از سد اکباتان هم یه روستا هست به نام ورکانه اگر اغراق نباشه معتقدم که در حد روستای ابیانه هستش اگه رفته باشین نزدیک یزده.این روستا زاد گاه پرفسور موسیوند استاد جراحی دانشکده پزشکی اتاوا و مخترع جهانی نخستین قلب مصنوعی داخل بدن انسان هستش.به نظر من معماری جالبی داره.
    دیگه اینکه حتما حتما گنجنامه برو و با تله کابین یا پیاده از جاده سوال کنی مسیرشو بهت میگن برو به میدان میشان از اون دشت زیبا که بین کوه ها محصور شده شگفت زده خواهی شد.تاریک دره هم هست که یه دشت بسیار عالی و خیلی خیلی خنکه با یه چشمه آب گوارا.اینجا به خاطر ییلاقی بودنش پر از باغات و چشمه های زیباست که شاید من اسم تک تکشو ندونم.ولی اینا که گفتم معروفتریناش بودن.
    در مورد سوغاتم اگر خوردنی میخوای کماج و انگشت پیچ و حلوا زرده هستش(بهت پیشنهاد میکنم حتما حلوا زرده رو بخوری چنین حلوای عالیی در هیج جا قول میدم پیدا نمیکنی و مشتریش میشی.دستور تهیه اونو تو بخش خودش نوشتم.هرکی خورده دوست داشته)
    اگرم غیر خوراکی میخوای که خودت باید بدونی که همدان به سفالش خیلی معروفه.کنار میدان آرامگاه باباطاهر میتونی سفالای عالی و بینظیری پیدا کنی.
    راستی فراموش نکن حتما غار علیصدر بری که واقعا به یکبار دیدنش میارزه.غار علیصدر تنها غار آبی ایران و بزرگترین غار آبی جهان هستش.نری واقعا از دستت رفته.هوای تمیزی داره و اصلا سنگین و راکد نیست و در تابستون خنک و در زمستون گرمه.
    بازم اگه سوالی داشتی در خدمتم.
    شاید جمعه صبح صبحانه رفتیم تاریک دره اگه تونستم ازش عکس میذارم.مسیرش از همون مسیر عباس آباد هستش فک کنم.دقیقشو خودت بپرس.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین