نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree46Likes

موضوع: ابزار و وسایل موردنیاز در پتینه

نمایش نتایج: از 9 به 16 از 29
صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

ایجاد بافت با مصالح پودری

سیمان
    سیمان یکی از مواد مصالح ساختمانی است که بسیار مقاوم بوده و در دو رنگ سیمان سفید و سیاه موجود می باشد که همین رنگ سیاه، زیبایی خاصی به کار می بخشد. (البته توجه داشته باشید که در تکنیک کهنه کاری، همیشه از سیمان سیاه استفاده می گردد). برای ایجاد تغییر در رنگ سیمان ها می توان از رنگ سیمان که در اکثر مصالح فروشی ها موجود است استفاده نمود.

مواد لازم : سیمان سفید یا سیاه ، چسب چوب رقیق ، پودر مل

طرز تهیه : چسب چوب رقیق شده را با مقدار دلخواه سیمان ترکیب می کنیم که میزان غلظت یا رقیق بودن آن بسته به نظر خودمان می باشد.

روش کار با سیمان برای ایجاد بافت :

سطح کار می تواند سفال یا گچ باشد.
    ابتدا یک لایه چسب چوب رقیق شده را روی سطح کار می مالیم.
    ( توجه داشته باشید اگر با دست از سیمان استفاده کنیم، حتماً از دستکش استفاده کنید تا باعث ترک خوردن یا آسیب رسیدن به پوست دست نگردد).
    سپس سیمان تهیه شده با ترکیبی که در بالا ذکر شد را به سطح کار مالیده و سطح کار را کاملاً می پوشانیم.
    در مرحله بعد بلافاصله پس از زدن سیمانی به سطح کار به وسیله نایلون یا گونی می توان نقوش و خطوط زیبایی روی سطح کار ایجاد کرد.
    برای مثال : تکه ای نایلون (کیسه فریزر) را چروک کرده و به همان حالت چروک خورده به سطح سیمانی می فشاریم تا آثار آن روی سیمان به جا بماند. نایلون را به همان حالت روی کار می گذاریم تا خشک شود. پس از خشک شدن سیمان، نایلون به راحتی از سطح کار جداشده و همان نقوش روی کار باقی می ماند.

نکته : می توان همین روش را به وسیله فویل نازک چروک شده نیز اعمال کرد و یا به وسیله گونی نیز به همین ترتیب عمل نمود. البته واضح است که گونی احتیاجی به چروک دادن ندارد زیرا خودش دارای بافت ریز بوده و نیازی به چروک کردن ندارد مگر آنکه نظرمان ایجاد شیارهایی عمیق باشد که این را نیز می توانید به راحتی تجربه کنید. و در نهایت این که همین روش ایجاد حرکات و نقوش را می توان به وسیله ابزارهای مختلف انجام داد. البته در این روش می بایست اجازه دهیم مدتی (چند دقیقه) سیمان روی کار مانده و مقداری ایستایی پیدا کرده باشد. در مرحله نهایی، کار را در محلی گرم قرار می دهیم تا خشک شده و برای رنگ آمیزی و پتینه کاری آماده گردد.

این روش هم نیاز به پودر مل داره [email protected]@l جون ، ولی پودر مل رو نتونستی پیدا کنی ، نریز !! فقط زود از این مخلوط استفاده کن که خشک میشه و به هم چسبیده میشه عین سنگ سفت میشه

راستی این رو هم من تو سایتی خوندم :
    مدتی پیش سوالی در باره پودر مل داشتم که در آمریکا با چه اسمی یافت میشود.شما فرمودید که به آن mell powder می گوییند که نبود.
    آیا rock lime یا slaked lime میتواند مل باشد؟ یا ایا patching plasterمیتواند مل باشد؟
    فردی گفت مل همان بتونه است اما در اینجا بتونها بصورت آماده است
    فردی دیگری گفت پودر مل را با نام سینکا میشود یافت که اگر هم باشد نمیدانم در آمریکا سینکا چه نام دارد.لطفا مرا راهنمایی کنید.که در امریکا بسیار مستاصل شده ام.
    بسیار سپاسگذار از شما هستم
    پاسخ :
    دوست عزیز من برای این سوال شما تحقیق فراوانی کردم. چند دیکشنری تخصصی شیمی و مهندسی شیمی را جستجو کردم و حتی از چند شرکت ساختمانی نیز پرسیدم. اما هیچ کدام عبارت معادل پودر مل را نمی دانستند. البته با توجه به طرز تهیه ی پودر مل که سنگ آهک با درصد بالا از کربنات کلسیم CaCO3 در کارخانه*های سنگ کوبی به صورت پودر تهیه می*گردد و به عنوان مل به بازار عرضه می*شود. پس می توان گفت پودر مل همان آهک lime است.
    حال بسته به نوع کار شما دارد. چنانچه به صورت خالص بخواهید می توانید همان کلسیم کربنات CaCO3 را از فروشگاههای مواد شیمیایی خریداری نمایید یا از فروشگاههای مصالح ساختمانی، نوعی آهک با خلوص بالا از کلسیم کربنات به عنوان مثال lime powder را خریداری نمایید. من هنوز هم در حال تحقیق هستم و چنانچه به مطلب تازه ای دست یافتم شما را در جریان قرار می دهم.
    لازم به ذکر است که سینکا Chinese white به اکسید روی گفته می شود و به هیچ وجه معادل پودر مل نیست
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۴/۱۰/۰۱ در ساعت ۰۷:۰۲ بعد از ظهر
    tahmasb این نوشته را پسندیده.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    16
    پسند کرده
    0

Re: پتینه کاری

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra_sh
    اکسیدزنگارچی هست
    وپودرکهنه کاری چیه
    میشه اسم قیمت واگه ممکنه عکس بزاری ممنون میشم

این دو تا پودراکسید زنگار و رنگ برنز هست این دو تا جفتند و پایه آب قیمتش اگه اشتباه نکرده باشم 17 تومن بود فکر میکنم تو تهران فروشگاه سحر داشته باشه
    اکسید زنگار حالت کهنگی میده اکسید می کنه رنگ مسی زیری رو ولی گفتم میتونید اگه اینارو نداشتید رنگ اکرولیک مسی رو با آب رقیق کنید و روی مشکی مات بزنید بعد از خشک شدن از پودر کهنه کاری استفاده کنید اکسید رنگ خاکستری میده پس شما هم میتونید از پودر کهنه کاری خاکستری استفاده کنید
    حتی اگه رنگ مشکی بزنید و رنگ مسی اکرولیک رو رقیق کنید و به حالت واکس بزنید و پودر کهنه کاری نزنید خیلی کار زیبایی میشه این کاری که گفتم استادمون برامون کار کرد ساده ولی واقعا زیبا شده بود
    عروس اردیبهشت, snrg و tahmasb این نوشته را پسندیده.
    باشین ساغ اولسون آذربایجان

این رنگ نخودی که زیر رنگ خیلی از کارهایی بود که دوستان درموردش سوال داشتن :
    اولی از سمت چپ، زردی توش نداره
    بقیشم که رنگ اکرولیکه اولی و دومی از سمت راست متالیک بعدیا بیشتر برا زیر رنگ استفاده میشه ، اکر ، نخودی بدون زردی

اینم آنتی کوئین
    البته 9 تا رنگ بیشتر نداره ، احتمال میدم از یه رنگ دو تا بسته باشه

رنگهای کهنه کاری همون پودراسی

اینم سرورنیک

اکرولیک متالیک

بقیشم که معلومه
    msh و 3tayesh_t این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    40
    پسند کرده
    0

چند نکته درمورد قلم مو بگم :

1- همیشه قلم مو از جنس مرغوب بخرید. چون عمر مفید بالاتری داره که اگه ارزونش رو بخرید زودتر
    خراب میشه و دوباره باید بخرید . اون وقت میشه همون هزینه و شاید هم بیشتر.

2- سعی کنید ظرف نگهداری قلم موها رو تفکیک کنید. مثلا قلم مو مخصوص شاپان و چسبهای دستمال و
    .... رو از رنگ آکریلیک جداکنید.

3- برای اینکه موهای قلم موهای شما همیشه نرمی و لطافت خودش رو حفظ کنه، حتما حتما بعد از هر بار
    شستشو اون رو در ظرف آبی که کمی نرم کننده موی سر درآن ریخته اید بگذارید و تا استفاده مجدد بزارید
    توی همون ظرف بمونه.

4- سعی کنید قلم مو که برای رنگ آمیزی به کار میبرید با سطح مورد نظر متناسب باشه. چون در این
    صورت مجبور نخواهید بود بیش از حد از قلم مو کار بکشید .مثلا اگه سطح کارتون خیلی برجستگی داشته
    باشه و از قلم مو خیلی بزرگ استفاده کنید مجبورید به موهای قلم مو فشار بیشتری بیارید تا لابلای برجستگی ها
    خوب رنگ بشه اما اگه کوچیک باشه قدرت مانور بیشتری خواهید داشت.

با قلم موهاتون که دستای هنرمند شما هستن مهربون باشید
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۴/۱۰/۰۱ در ساعت ۰۷:۰۳ بعد از ظهر
    عروس اردیبهشت, msh, 3tayesh_t و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

Re: ابزار و وسایل موردنیاز در پتینه

ماربل

رنگهای ماربل بر روی کلیه سطوح چوب . سرامیک . فلز . سنگ و غیره قابل استفاده می باشد .
    پس از استفاده اثر مرمری به کار می دهد . اگر سطح چوبی استفاده می کنید باید سطح مورد نظر را با رنگ آکرلیک سفید رنگ آمیزی کنید و بعد از آن رنگ ماربل را استفاده کنید و یا اینکه در داخل ماربل کمی رنگ اکرلیک سفیداستفاده کنید . اما اگر روی سرامیک استفاده می کنید می توانید به طور مستقیم با یک فرچه محکم روی سطح بزنید

من یه نکته اضافه کنم !
    روی رنگهای اکرولیک جواب میده البته تکنیک مرمری رو دیگه نمیده
    یه تکنیک جدید میشه مثل این کار :

که ابتدا رنگ اکرولیک طلایی زده شده و بعد روش با اسفنج بصورت ضربه ای ماربل اکر کار کرده
    mahnooshin, 3tayesh_t و snrg این نوشته را پسندیده.

mahnooshin آواتار ها
    نرگس
    میزان امتیاز
    162
    پسند شده
    3887
    پسند کرده
    3235

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra19 نمایش پست ها
    سلام اگه ممکنه یه توضیح در مورد شاپان هم بدید وعکسش رو هم بذارید یعنی برای استفاده باید با چیزی حل بشه یا نه؟؟
    عزيزم شاپان شبيه قير هستش،دو رنگ قهوه اى و سياه داره و با تينر روغنى رقيق ميشه
    عروس اردیبهشت این نوشته را پسندیده.
    آرزو ميكنم هيچ راه نجاتى نداشته باشى.....
    وقتى غرق خوشبختى هستى

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    6
    پسند کرده
    16
    سلام یه سوال رنگ کهنه کاری پوداسی برا کهنه کردن فقط استفادهمیشه؟؟یه توضیح هم درباره رنگای آنتی کویین بدن که واسه زیر کاره یا کهنه کاری وبه چ صورت استفاده میشه..ممنون.درضمن شاپان من خودش رقیقه دیگه نیازی نیست رقیقش کنم؟؟؟

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    29
    پسند کرده
    22
    سلام فرق بین چسب بیندر و dm5 چیه و کدومشون بعد از خشک شدن شفاف هستند

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
  • کلمات کلیدی این موضوع