نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree164Likes

موضوع: بازسازی و رنگ آمیزی وسایل با کمک رنگ و تکنیک

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 55
صفحه 1 از 7 1234 ... آخرینآخرین

بازسازی و رنگ آمیزی وسایل با کمک رنگ و تکنیک

beautiful_lie این نوشته را پسندیده.

Re: پتینه کاری

برای اون دوست عزیزی که می خواستن رنگ تختشون رو تغییر بدن

بازسازي دوباره لوازم منزل

لوازم مورد نياز:

- سنباده چوب وسنباده نرم
    -ابر
    -رنگ آنتي كينگ يا رنگ نچرال قهوه اي روشن
    - ترانسفر ورق طلا
    - رنگ آكريليك طلايي
    - قلم موي نرم
    -ثابت كننده
    بيشتربدانيم :
    زماني كه بخواهيد از ترانسفرهاي ورق طلا استفاده كنيد بايد توجه كنيد هنگام چسباندن طرح ها در كنار هم دقيق عمل كنيد،بهتراست از پشت ترانسفر و خطوط رنگين روي كاغذ تقارن را مشخص كنيد . هنگام انتقال طرح دقت كنيد پس از برداشتن پلاستيك طرح را با كمي فشار در محل خود بچسبانيد و با دستمال يا ابركاملاً آن را خيس كنيد و ازحركت مرتب ابر پرهيز كنيد و اجازه دهيد رطوبت كاملاً به كاغذ نفوذ كند . زماني كه مشخص شد كه كاغذ حركت مي كند بلافاصله آن را از روي كار برداريد تا ترانسفراز بين نرود .
    1. ابتدا ميزچوبي قديمي را كاملاً سنباده بزنيد تا سطحي صاف و يكنواخت به دست آوريد. چنانچه ميز قديمي شما پلي استر داشته ويا موادي كه براي پوشش آن استفاده شده است بوسيله سنباده از بين نرود مي توانيد از ماده ي رنگ بر كه مخصوص چوب مي باشد استفاده كنيد .طرز استفاده اين ماده معمولاً روي ظرف نوشته شده ودقت كنيد حتماً اين عمل را در هواي آزاد انجام دهيد.سپس رنگ آنتي كينگ يا نچرال را توسط ابر برداشته واضافه رنگ را به روي روزنامه بگيريد (با چند ضربه روي روزنامه).سپس از چپ به راست ميز بكشيد.اين عمل را مي توانيد چندين بار تكرار كنيد تا كاملاً سطح را بپوشاند و نمايي چوبي به سطح كار بدهد سپس بگذاريد كاملاً خشك شود.
    2-پس از رنگ آميزي کامل سطح و يايه هاي ميز، مرکز ميز و محل قرار گيري ترانسفرها را روي ميز مشخص کنيدو علامت بگذاريد.
    3- پلاستيک هاي روي ترانسفرهاي ورق طلا را جدا کنيد و به پشت برگردانيد تا سطح کاغذي و سفيد ترانسفرهاي ورق طلا ديده شود و ورق طلاها روي ميز ثابت شود، سپس با ابر خيس از پشت و از قسمت کاغذي سفيد ترانسفرهاي آماده خيس کنيد و اجازه دهيد کاملاً مرطوب شود. پس از چند لحظه کاغذ سفيد رنگ را به آرامي بلند کنيد، مي بينيد که ورق طلاها کاملاً به سطح ميز مي چسبد . پس از چند لحظه با دستمال خشک و به صورت ضربه اي و آرام سطح ميز را خشک کنيد.
    4-لبه هاي ميز را با رنگ آکريليک طلايي و قلم موي نرم کاملاً رنگ کنيد تا کاملاً يکنواخت باشد. در انتها براي ثبات کار از روغن جلا يا ماده نيم پلي استر و يا ماده کريستال سيرورنيک براي پوشش دادن و ثبات سطح ميز که معمولاً بسيار آسيب پذير است استفاده کنيد.

منبع:نشريه بانو،شماره
    beautiful_lie, tavana, مامان حدیثه و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

مدیر انجمن
    ღ. saba .ღ آواتار ها
    ღ صــــبا ღ
    نوشته های وبلاگ
    21
    میزان امتیاز
    76
    پسند شده
    6301
    پسند کرده
    800

ویترین مدال ها

پتینه روی در

اگر مي*خواهيد فضاي خانه خود را هنري*تر كنيد به شما پيشنهاد مي*كنيم تكنيك پتينه روي درب را امتحان كنيد.

مواد لازم:

- كاردك- سايز متوسط
    - امولسيون رنگي لاتكس در رنگ*هاي آبي آسماني و زرد ليمويي
    - سمباده
    - قلموي رنگي سايز متوسط
    - بتونه
    - جلادهنده آكرليك

مراحل:

1) ابتدا با سمباده روي سطح مورد نظر را بساييد تا كاملاً صاف شده و آماده رنگ كردن شود. رنگ پايه، آبي آسماني است. بنابراين با استفاده از قلموي رنگ روي سطح در را رنگ كرده و اجازه دهيد رنگ خشك شود.

2) 25% بتونه را با 75% رنگ آبي آسماني مخلوط كرده و با استفاده از كاردك روي در بزنيد. هر بار قسمت كوچكي را انتخاب كرده و آن را به طور كامل پوشش دهيد و از انتهاي آن بخش، ادامه بتونه كردن را ادامه دهيد تا همه جاي در به صورت يكسان بتونه شود. اجازه دهيد بتونه به طور كامل خشك شود.

3) حال نوبت به رنگ زرد ليمويي مي*رسد. با كمك قلمو، رنگ را روي درب بزنيد. فقط توجه كنيد كه قلمو را همان سمتي بكشيد كه بتونه را روي در زده*ايد تا سطح مورد نظر يكدست و يكنواخت شود. اجازه دهيد رنگ خشك شود.

4) روي آن را سمباده بكشيد تا هم صاف شود و هم رگه*هاي آبي آسماني از زير آن بهتر معلوم شوند. در نهايت يك لايه جلادهنده آكرليك براي حسن ختام كار روي آن بزنيد.

منبع : پاتوق یو
    beautiful_lie, ناظمی, مامان حدیثه و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    ღ.ღ
    ماه من غصه چرا ؟
    تو خدا داری و او هر شب و روز
    آرزویش همه آرامش توست
    دل به غم دادن و از یاس سخن گفتن ها
    کار آنهایی نیست،که خدا را دارند ...

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    31
    پسند کرده
    0

مراحل کار پتینه کاری این دو تا میز :

مواد لازم:
    - رنگ روغن به مقدار کافی و به رنگ دلخواه
    - تینر فوری یا روغنی (ترجیحا روغنی)
    - قلم موی رنگ آمیزی
    - پودر رنگ طلایی
    - روغن جلا
    -دستمال پارچه ای معمولی
    - سمباده(برای وسایلی که سطح صافی ندارند) من استفاده نکردم

مراحل کار:
    ابتدا سطح موردنظر رو با رنگ روغنی که یه کمی با تینر مخلوط و رقیق شده ،رنگ می کنیم.
    قبل از اینکه سطح به طور کامل خشک بشه با یه پارچه نخی یا هرچی که دوست داشتید رو روی سطح به حالت دورانی می کشید تا سطح زیر کار معلوم بشه( میز من چون سطح زیر کارم کرم بود و رنگم قرمز جالب شد) می گذارید رنگ به طور کامل خشک شود.
    یه چیزی شبیه این، یا هر طرح دیگه ای که دوست داشتید درست می کنید.من از ابر پنکک استفاده کردم.

مهری که درست کردید رو می زنید توی رنگ طلایی مخلوط شده با روغن جلا ، بعد می زنید روی کار تا بشه این:
    maryam.66, noosh92, tavana و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    چه کسی می گوید که گرانی شده است!دوره ارزانی است!
    چه شرافت ارزان!تن عریان ارزان!آبرو قیمت یک تکه نان!
    و چه تخفیف بزرگی خورده است قیمت هر انسان!

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    116
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط بهارسادات
    سلام خانمها
    خونه مون را عوض كرديم.واي كابينتهاي زشتي داره بعد از ماه رمضان مهمان رودربايستي دار بسيار دارم .نظر بدين براي كابينتها.ميخوام حالت طرح چوب بشه.من ترك ساده(كه با رنگ روغن و اكروليك)كار كردم.تو خونه قبلي هم يك ديوار را با اسفنج و يه در كمد را هم با پلاستيك طرح دادم.ببخشيد عكس ندارم
    اخه ان زمان تو اين خطها نبودم.اما براي در كابينت ترك دوست ندارم.شما بجز برچسب و ترك چه پيشنهادي دارين؟
    كمك كنيد
    سلام به همه ی دوستان هنردوستم
    نمی دونم می تونم لینک بگذارم یا نه؟ آخه این چیزها رو فقط با ویدئو یا حضوری میشه یاد گرفت. وگرنه کلی باید آزمون و خطا کرد که ریسکش بالا میره و بعضی ها منصرف میشن. البته خلاقیتش بیشتره
    به هر حال اینا عکسهاشه. نمی دونم گلز چیه خاصیت روغنی داره یا نه ؟ دوستان کمک کنن. چون به نظرم رنگ دوم که تیره تره و باید روش کار کرد باید حالت روغنی داشته باشه تا زود خشک نشه و بشه روش کار کرد. اگه گلز با اکریلیک قاطی بشه و اینطوری میشه که خوبه. وگرنه باید از رنگ روغن و تینر روغنی یا روغن برزک استفاده کرد. البته شاید این جوهر چوب هم که فرانک جون میگه خوب باشه. لطفا برای جنس موادش کمک کنید
    > > > > > >

توضیحش اینه که یه رنگ کرم مانند که به رنگهای چوب بخوره می زنیم بعد وقتی خشک شد باقلم مو یا اسفنج یه رنگ تیره تر قهوه ای که می تونه رنگ روغن رقیق شده یا اکریلیک رقیق شده با گلیز یا جوهر چوب یا ... باشد می زنیم و ابزار مخصوص طرح چوب رو از با لا تا پایین روی اون می کشیم. و در حالی که این کار رو می کنیم باید خود ابزار رو هم کمی بچرخانیم یعنی اگر در ابتدا دسته ابزار رو به پایین بوده مثلا در آخر رو به بالا باشد...
    tavana, *Afsaneh* و farwood این نوشته را پسندیده.
    پیشرفت فقط با این سه راه ممکنه:
    1- پشتکار 2- پشتکار 3- پشتکار

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    116
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شمایل
    نقل قول نوشته اصلی توسط faranak_queen
    رحیما جان استادمون یه آبنما کار کرده بود کلا رنگش سبز لجنی بود ولی نه حالت رنگ کردن چطور مثلا شاپان میزنیم پاک میکنیم اون شکلی بود من که از رنگش خیلی خوشم اومد تقریبا رنگ آنتی کوئین سبز رو داشت گفت جوهر چوب رو با رنگای زیادی قاطی کردم این رنگی در اومد
    فرانک جون میشه در مورد جوهر چوب کمی توضیح بدید؟
    من تا حالا نشنیده بودم. مرسی عزیزم
    یافتم !!!
    جوهر چوب یه رنگیه که برای پوشش چوب معمولا استفاده میشه و ترنسپرنت ( شفاف) هست و مثل اینکه هم پایه آب داره هم پایه روغنی.

میشه روی یه سطح کرم زد و با ابزار طرح چوب کشید. صنعتیش همینطوریه. روش هم وارنیش می زنند. در رنگهای مختلف گردویی زرد طلایی
    آلبالویی قهوه ای و فندقی و ... روشن متوسط سیر موجوده

>

می توان با یک قلم مو به طور مستقیم بر روی چوب در جهت گرینها زد یا می توان آن را توسط سیلر با توجه به رنگ مورد نظر مخلوط شده و مورد استفاده توسط اسپری قرار داد. 10 تا 20 دقیقه خشک می شود.

>

>

این هم زدن مستقیم جوهر چوب در رنگهای مختلف و بدون استفاده از ابزار گرین است.

>
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۴/۱۰/۰۴ در ساعت ۰۶:۵۲ بعد از ظهر
    msh, shadi2014, ناظمی و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    پیشرفت فقط با این سه راه ممکنه:
    1- پشتکار 2- پشتکار 3- پشتکار

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    40
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط بهارسادات
    شمايل جون.رحيما خانم و زهرا سادات , و ويتراي عزيز واقعا ممنون
    كابينتهام فلزي هستن
    براي رنگ كرم زير از رنگ روغني ساختماني استفاده كنم؟
    بجاي جوهر چوب از شاپان استفاده كنم؟يا جوهر چوب بهتره چون مانور رنگي بيشتري داره؟
    فيكساتور اخر را چي بزنم؟
    حتما از تمام مراحل عكس ميزارم.و چون تدريس ميكنم.بلدم خوب توضيح بدم
    بازم خيلي خيلي تشكر
    خانمهاي هنرمند فردا چهارشنبه است.وديگه وقت ندارم
    لطفا به سوالهام جواب بدين
    شاپان يا جوهرچوب؟
    بهارجون برای رنگ کرم زیر کار فکر میکنم اگه رنگ روغن ساختمانی بزنی به صرفه تر باشه.
    من امروزجوهر چوب خریدم . مثل شاپان رقیق هست و دیرتر از رنگ آکرولیک خشک میشه. و چون توی این کار باید زمان داشته باشی که با wood grain نقش بندازی شاید بهتر باشه از جوهر چوب استفاده کنی چون در غیر این صورت باید گلیز هم بخری که با توجه به سطح وسیع کارت برات نمی صرفه.
    درضمن رنگ جوهر چوب قشنگ تر از شاپان هست.
    برای فیکساتور هم بستگی به خودت داره. اگه دوست داشته باشی کابینت هات براق باشه ، از اسپری کیلر کاسپین میتونی استفاده کنی .
    *Afsaneh* و شیرین بیان این نوشته را پسندیده.

kimiya147 آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    227
    پسند کرده
    252

اینم یه میز خیلی قدیمی بود که افتاده بود یه گوشه بی مصرف چون میخواستم تمرین کنم برداشتمش روش کار کردم.

ببخشید کیفیت عکسام خوب نیست آخه با گوشیم عکس گرفتم

رنگ اولش قهوه ای روشن بود یادم رفت قبل از عمل عکسشو بگیرم

آکرولیک مشکی و قهوه ای رو مخلوط کردم البته مشکیش بیشتره بعد با آکرولیک طلایی روش تاچ اومدم. به نظرم بد نشده.

اینم عکسش:

maryam.66, mary524, noosh92 و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    خوبی که از حد بگذرد نادان خیال بد کند...

صفحه 1 از 7 1234 ... آخرینآخرین
  • کلمات کلیدی این موضوع