نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree164Likes

موضوع: بازسازی و رنگ آمیزی وسایل با کمک رنگ و تکنیک

نمایش نتایج: از 9 به 16 از 56
صفحه 2 از 7 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین

Re: پتینه کاری

نقل قول نوشته اصلی توسط ****samaneh****
    سلام خانومای هنرمند تشکر ویژه از زهرا سادات عزیز من چند بار کل تاپیکو خوندم اما سوالی برام پیش اومده

در یکی از پست ها آ مده بود که برای رنگ کردن وسایل چوبی قدیمی اگر لایه ای روی آن بود ( مثل پلی استر) از رنگ بر استفاده میکنیم. من میخوام سرویس خوابم رو تغییر رنگ بدم آیا استفاده از رنگ بر واجبه یا میتونم روی همون رنگ کنم؟ مال من روش پلی استر نداره .
    رنگ سرویس خوابم فندقی است میخوام سفید و طلایی کنم آیا پوشش رنگ روشن روی تیره هم جواب میده؟
    سلام و ممنون از محبتتون
    اگر روی سرویس خوابتون یه حالت براق داره روش رنگهایی مثل اکرلیک به سختی می مونه ولی با رنگهای روغنی مشکلی پیش نمیاد
    باز پوشش دهی رنگی که میخواید استفاده کنید به نوعش بستگی داره که رنگ تیره رو پوشش بده
    اگر قسمت عمده ی کار رو میخواید طلایی کنید و بعد سفید رو به عنوان پتینه روش پیاده کنید من این روش رو پیشنهاد میدم
    مخلوط کیلر مایع و اکلیل طلایی (نسبت 2 به 1 )
    روش هم با استفاده از رنگ سفید روغنی سایه بزنید

برای برعکسش هم همین دو نوع رنگ رو پیشنهاد میدم ، اکرولیک خیلی نتیجه ی خوبی نمیده
    پیمانه این نوشته را پسندیده.

نقاشی با شاپان !!
    برای رنگامیزی چوب روش مقرون به صرفه و زیبایی هست، خیلی هم سخت نیست فقط کمی حوصله میخواد
    با تشکر از نجمای عزیز بابت عکسها

این تکنیک به خاطر خاصیت جذب چوب فعلا فقط برای چوب توصیه میشه بخصوص چوبهای زبر و خام ، تا اینکه یه راهی برای سطوحی مثل دیوار پیدا کنم

اول طرح مورد نظر رو روی چوب میکشید

با استفاده از شاپان رقیق شده (با تینر روغنی ) یک گلبرگ رو رنگ کرده سپس

با دستمال تمیز نخی سایه روشن گلبرگ ها رو درمیارید

برای برگها سایه روشن رو برعکس کار کنید و در نهایت !
    به همین راحتی یه گل زیبا دارید :
    tetis, msh, زهره .م و 6 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    116
    پسند کرده
    0

سلام دوستان
    بالاخره خودم دست بکار شدم و کابینتهای فلزیم رو که شیری رنگ بود رنگ کردم. شاپان زدم و با دستمال پاک کردم. همین بی هیچ ابزاری! بسیار هیجان انگیز و مفرح بود.
    اما موقع کیلر زدن شاپان یه جورایی حل می شد و اگه قلم مو رو محکم می کشیدم برداشته می شد و نقشش عوض می شد. شاید باید اسپری می زدم. ولی ممکنه اونطوری هم حل بشه و شره کنه. یا تغییر شکل بده

کیلر رو با تینر رقیق کردم و زدم خیلی بهتر بود. و حالت چوب بهش داد. هیچ کس تا حالا نتونسته بفهمه که اینا ام دی اف نیست. اما با خراش یک ناخن از بین میره. شاید چون کیلر رو رقیق کرده بودم باید یک دست غلیظ روش می زدم.

به هر حال تصمیم گرفتم دفعه بعدی با رنگ روغنی قهوه ای اینکار رو انجام بدم تا اینجوری بشه.
    این رنگ روغنی شیری سپس قهوه ای و دستمال کشیدن و سپس کیلر است. اما هرگز حالت چوب طبیعی کابینتها رو نداره. شاید باید رنگ قهوه ایم رو عوض کنم.

زهرا سادات, zohre.a, dapper و 18 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    پیشرفت فقط با این سه راه ممکنه:
    1- پشتکار 2- پشتکار 3- پشتکار

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    116
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط مانیِ بهار
    رحیما جون کارتون حرف نداره
    از امضاتون هم معلومه که خیلی با پشتکار و شجاع هستید
    اصطلاحا اون شجاعتت تو حلقم من حس شما رو خوب درک می کنم و با دیدن این عکسا هیجان زده شدم
    گلم اون طرح چوب که مثل گره چوب می مونه توی عکس آخر چجوری در اومده
    ممنون از لطفتون
    شجاعت رو میتونید از کابینت گوشه زیر اوپن شروع کنید. مطمئنم اونقدر خوب میشه که یه ساعته همه کابینتاتون رنگی میشه. خوبیش اینه که شاپان یا رنگ روغن ساختمانی زود خشک نمیشه و آدم وقت داره تا اصلاح کنه یا از اول رنگ کنه.
    تازه من یه در و پنجره آلومینیومی رو بدون این که رنگ شیری زیر بزنم مستقیما شاپان کشی کردم خیلی هم طبیعی و چوبی شد.
    اون گره ها رو هم وقتی دستمال رو از بالا به پایین می کشیم یه نیمدایره می زنیم و وسطش رو با انگشت دایره دایره می کنیم. یه کم دستمال رو یواشتر کشیدم بنابر این راههایی که گره داره یه خورده پررنگتر میشه
    سالاری, بهارسادات, msh و 6 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    پیشرفت فقط با این سه راه ممکنه:
    1- پشتکار 2- پشتکار 3- پشتکار

بازسازی و رنگامیزی وسایل با کمک رنگ و تکنیک

عروس اردیبهشت, شکیبا14, سالاری و 9 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    24
    پسند کرده
    0

re: بازسازی و رنگ آمیزی وسایل با کمک رنگ و تکنیک

چوب نئوپان چطوری بتونه و رنگ کنیم ؟روش درستش چیه؟
    من همه را دوست دارم

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    269
    پسند کرده
    336

سلام عزيزان اين سيني كار خانم بنيادي است اگه ميشه لطفا يه توضيح درباره رنگ چوبش بدين
    كه خيلي رويه مخمه
    با تشكر
    noosh92 این نوشته را پسندیده.

sheida sheida آواتار ها
    میزان امتیاز
    6
    پسند شده
    1717
    پسند کرده
    2848
    سلام دوست جونا
    چرا ناراحتم؟الان بهتون میگم
    این دلفین بخت برگشته که تو عکس مشاهده میکنید اول این رنگی نبوده که ...رنگ چوب بوده ما هم اومدیم از خودمون ابتکار به خرج بدیم و مثل بقیه ی وسایل خونه که رنگش ونگه هست رنگ اینم ونگه کنم با این جوهرا که مخصوص لکه گیری چوبه ...بعد دلفین نازنینم این شکلی شد با دستمال اومدم پاک کنم که بدتر شد...سمباده هم کشیدم روش ولی نرفت که نرفت...
    ببیرونم نشون دادم گفت 200 تومن میگیریم درستش کنیم تازه بازم 100% قول نمیدیم که خوب بشه
    متخصصین امر توروخدا بیاین بهم بگین چیکار کنم با چی رنگش کنم که هم بافت و رگه های چوب معلوم باشه از بین نره و هم بتونم به رنگ قهوه ای تیره درش بیارم...
    زهرا سادات جونم تورو خدا بیا کمکم
    مامان حدیثه این نوشته را پسندیده.

صفحه 2 از 7 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
  • کلمات کلیدی این موضوع