نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree242Likes

موضوع: نكات نگهداري و نظافت وسايل آشپزخانه ( گاز، يخچال ...

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 485
صفحه 1 از 61 123411 ... آخرینآخرین

نكات نگهداري و نظافت وسايل آشپزخانه ( گاز، يخچال ...

كاربران محترم،

خواهشمند است جهت سهولت استفاده از بخشهاي مختلف انجمن و برقراري امكان دسترسي سريع و آسان به مطالب مورد نظر به نكات زير توجه نماييد:

1- قبل از ايجاد هرنوع مبحث جديد با مدير انجمن هماهنگي صورت گيرد.

2- در صورتي كه عناوين درخواستي شما در قالب هيچ يك از مباحث ايجاد شده نمي گنجد عنوان مورد نظر را در مبحث "ساير موارد" مطرح نماييد تا بررسي گردد. بديهي است در صورت اهميت و وسعت مطلب مورد مطرح شده ، مبحث جديدي به آن اختصاص خواهد يافت.

3-حتي الامكان از درج پرسش و پاسخهاي غير ضروري در داخل مباحث خودداري نموده و براي اين منظور از مبحث "پرسش و پاسخ " استفاده نماييد.

از حضور گرم و تلاش و همكاري صميمانه شما عزيزان سپاسگذارم و خواهشمندم با نظرات سازنده خود ما را در ارتقا انجمن ياري نماييد.

من زماني زنده ام كه در يادها زنده بمانم.

Re: نكات مربوط به نگهداري و نظافت وسايل آشپزخانه (گاز، يخچال

نقل قول نوشته اصلی توسط baran13527
    سلام طبقه های یخچال من شیشه ای هست چیزی هست که من روش پهن کنم که هم کمتر لک بشه هم ضرری واسه یخچال نداشته باشه :72:
    باران جون يه پلاستيكهايي هست كه براي طبقات يخچال مناسبه و بعضيها هم كنار سينك ميندازن و ازش استفاده ميكنن. خوبيش اينه كه سوراخهاي درشت دايره اي حدودا به قطر 1 سانت داره و باعث ميشه كه هوا توي تمامي طبقات به خوبي جريان پيدا كنه و اون پلاستيك به صورت عايق سرما عمل نكنه. اين پلاستيكها براي يخچالهايي كه طبقات شيشه اي و تلقي دارن خيلي مناسبه و از افتادن خط و خش روي طبقات جلوگيري ميكنه.
    Honey 93 این نوشته را پسندیده.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    2
    پسند کرده
    0

Re: نكات مربوط به نگهداري و نظافت وسايل آشپزخانه (گاز، يخچال ...

منم از این پلاستیکها خریدم البته سوراخش ریز تره و جنسش نرمتر. همه مغازه های پلاستیک فروشی فکر کنم داشته باشن.

نقل قول نوشته اصلی توسط roya_60
    سلام روی گاز استیل ( رومیزی ) و سینک ظرفشویی رو چطوری می تونم برق بندازم و کاملاً شفاف و روشن بشه از مواد شوینده هر چی بگین استفاده کردم اما اونجوری که دلم بخواد نشده مرسیییییییییییییییی
    *براي تميز كردن سينك ظرفشويي(استيل) بهتر است از مواد سفيد كننده قوي براي تميز كردن استفاده نكنيد، زيرا رنگ استيل كدر مي شود.بلكه پارچه اي را به سركه سفيد آغشته كنيد و بر سطح ظرفشويي مالش دهيد.من براي براق كردن ظروف استيل و شيشه اي و سينك از سركه استفاده كردم و خيلي عاليه و معمولا به نسبت مساوي با آب قاطي ميكنم و با اسكاچ روي سطحي كه ميخوام براق بشه ميكشم و بعد هم ميشورم. ولي براي گاز استيل استفاده نكردم.رخشا هم سينك رو خيلي براق ميكنه.

*جوش شيرين براي تميز كردن سينك هاي استيل عالي عمل مي كند. اين ماده را به عنوان پودر تميز كننده به كار گيريد.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    22
    پسند کرده
    0

من واسه برق انداختن سینک از کمی وایتکس استفاده می کنم . یه ذره وایتکس توی سینک می ریزم و با سیم ظرفشویی روش می کشم خیلی سریع برق می افته . اما واسه گاز استفاده نکردم هر چند که گازم لعابیه .
    بشنو سوز سخنم
    که هم آواز تو منم
    همه جان و تنم
    وطنم وطنم وطنم وطنم

مدیر بازنشسته
    aram_khp آواتار ها
    آرام خسروپناهی
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    1294
    پسند کرده
    219

Re: نكات مربوط به نگهداري و نظافت وسايل آشپزخانه (گاز، يخچال

نقل قول نوشته اصلی توسط baran13527
    سلام من یه بو گیر خوب واسه یخچال میخوام میشه بهم بگید که چی بزارم :s16:
    سلام.

باران جان بوگیر واسه ی یخچال میخواستی ... اول که این بوگیرهایی که مخصوص یخچال هست هیچ چیز خارق العاده ای نیست بجز زغال ... خودت میتونی 1 تیکه زغال رو بذاری تو یخچالت ... یه جایی هم خوندم یه تیکه پنبه رو بزنین تو وانیل و بذارین تو یخچال ولی هیچکدومشون مثل این بوگیر کریستالی ها که برای سرویس هم استفاده میکنن نیست ... میدونی در حقیقت هیچ بویی ندارن ... نمیدونم متوجه منظورم شدی که کدوما رو میگم یا نه ؟ یه ظرف پلاستیکی کوچولو که توش پر تیله های کریستالیه و به مرور زمان این گوی های کوچولو اب میشن تا تموم بشه ... فقط دقت کن نباید هیچ بویی بده اگه بو بده همه ی خوردنیهات بوی بد میگیره ... فکر کنم قیمتشم حدود 1000 تا 1500 باشه و همه ی داروخانه ها هم دارن
    ... رضوان ..., honamik و Honey 93 این نوشته را پسندیده.
    سهم ما از گل سرخ ، یک بغل شادی و آرامش توست

استفاده هاي جديد از نمک
    ûاستفاده هاي جديد از نمک
    1-پاک کردن تخم مرغ شکسته از روي زمين کار بسيار دشواري است، اما براي اين که بتوانيد به راحتي آن را پاک کنيد، کافي است مقداري نمک روي محل بريزيد و بعد با يک پارچه تميز آن را جمع کنيد.
    2-گاهي گردگيري بعضي از گوشه ها يا وسايل خانه کار بسيار دشواري است؛ مثلاً براي پاک کردن ميوه هاي تزييني درخت کاج يا گل هاي مصنوعي که در خانه داريد، کافي است آنها را در يک ورقه بزرگ بگذاريد، مقداري نمک در آن بريزيد، کاملاً اطراف آن را بپوشانيد و سپس خوب آن را تکان دهيد. نمک ها کارشان را خوب انجام مي دهند.
    3-گاهي ساده ترين خوراکي ها لکه هاي عجيب و غريبي روي لباس مي گذارند که به اين راحتي پاک شدني نيست؛ مثلاً لکه يک قطره چاي به خصوص روي لباس سفيد کافي است تا آنجا را کاملاً بي استفاده کند. براي پاک کردن لکه چاي هم مي توانيد از نمک کمک بگيريد. کافي است مقداري نمک روي يک قاچ آب ليمو بريزيد و آن را روي محل لکه بماليد.
    4-مي توانيد ظروف قديمي مسي و برنجي را هم برق بياندازيد؛ کافي است يک معجون فوق العاده درست کنيد؛ يک قاشق غذاخوري سرکه سفيد را با مقدار مساوي آرد و نمک مخلوط کنيد، سپس به کمک يک تکه پارچه تميز، آن را روي ظرف بکشيد. بعد آن را آب بکشيد وخشک کنيد.

http://forum.patoghu.com/
    ... رضوان ..., GOOD MOTHER و GHAZALAK-1388 این نوشته را پسندیده.
    آینده به کسی تعلق دارد که میداند چگونه منتظر نشیند.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    2
    پسند کرده
    0

سلام
    برای پاک کردن هر وسیله ای من از الکل سفید استفاده می کنم مخصوصا گاز و هود که چربیش با یه بار کشیدن پاک می شه
    من این کار را دو بار انجام دادم و خیلی خوب بود فقط یه بار امتحان کنید فقط با الکل و پنبه و جوابشو هم بنویسید

صفحه 1 از 61 123411 ... آخرینآخرین