نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree60Likes

موضوع: نكات مربوط به شستشوي انواع پرده و روتختي

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 65
صفحه 1 از 9 1234 ... آخرینآخرین

نكات مربوط به شستشوي انواع پرده و روتختي

كاربران محترم،

خواهشمند است جهت سهولت استفاده از بخشهاي مختلف انجمن و برقراري امكان دسترسي سريع و آسان به مطالب مورد نظر به نكات زير توجه نماييد:

1- قبل از ايجاد هرنوع مبحث جديد با مدير انجمن هماهنگي صورت گيرد.

2- در صورتي كه عناوين درخواستي شما در قالب هيچ يك از مباحث ايجاد شده نمي گنجد عنوان مورد نظر را در مبحث "ساير موارد" مطرح نماييد تا بررسي گردد. بديهي است در صورت اهميت و وسعت مطلب مورد مطرح شده ، مبحث جديدي به آن اختصاص خواهد يافت.

3-حتي الامكان از درج پرسش و پاسخهاي غير ضروري در داخل مباحث خودداري نموده و براي اين منظور از مبحث "پرسش و پاسخ " استفاده نماييد.

از حضور گرم و تلاش و همكاري صميمانه شما عزيزان سپاسگذارم و خواهشمندم با نظرات سازنده خود ما را در ارتقا انجمن ياري نماييد.

من زماني زنده ام كه در يادها زنده بمانم.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    64
    پسند کرده
    0

Re: نكات مربوط به شستشوي انواع پرده و روتختي

من 6 ماهي ميشه كه ازدواج كردم زماني كه ميخواستم پرده هاي خونمو نصب كنم نصاب بهم گفت براي شستن پرده حتما از كيسه پرده براي شستشو استفاده كنيد و ديگه اينكه پرده هارو كمي نم دار نصب كنيد تا پرده خودشو بندازه و چروكي توي پرده باقي نمونه و همونطور خشك بشه
    -------------------------------------------------------

همه ما يه جورايي گنهكاريم
    براي كارهاي خوبي كه ميتونستيم انجام بديم اما انجامشون نداديم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    91
    پسند کرده
    0

پرده عمودی(دراپه)ها رو شستم با ماشین,اولین و دومین پرده ها شکسته شدند اطو کردم صاف شد ولی باعث شد کوتاه بشن.پرده سوم رو رول کردم دورشو با بند بستم و گذاشتم توی روبالشی و درشو محکم کردم هیچ اتفاقی هم نیفتاد.گفتم تجربمو بنویسم تا برای شما تکرار نشه.رو دور خشک کردن نره و پرده رو مرطوب آویزون کنیم.
    در ضمن همزمان با هم نرم کننده و پودر رو ریختم.

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    3334
    پسند کرده
    1346

دوستان من برای شستشوی پرده، به روش زیر عمل میکنم

پرده هارو یکشب قبل باز میکنم و در حمام داخل تشت خیس میکنم، اگر آبش تیره بشه تا فرداش یکبار هم آبش رو عوش میکنم، شب بعد در ساعات پس از اوج مصرف میندازم داخل ماشین و با گرمای آب 60 درجه میشورمشون. برای اینکه چربی دوده ها بره هم یک تا دوقاشق مایع ظرفشویی هربار میریزم.

به این روش خوب جواب گرفتم اما دوستان عزیز دیگه اگر روش کوتاهتر یا بهتری دارند بگند تا ما هم استفاده کنیم
    باران67, Mahi site و پنجه طلایی این نوشته را پسندیده.
    ستيز من تنها با تاريكي است و براي نبرد با تاريكي شمشير نميكشم، چراغ مي افروزم.

hani joon آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    481
    پسند کرده
    245

مامان سمی روش شما بسیور خوب می باشد...من به عنوان کسی که با پرده وپارچه بزرگ شدم توصیه میکنم حتما حتما پرده هاتون رو اول خیس کنید و چند بار آبش رو عوض کنید یا به قول معروف آبشور کنید ...بعد از شوینده استفاده کنید...این کار باعث میشه پرده ها بعد شستن کدر یا چرک مرده نشه...چون دوده ها توی آبشور شسته میشه اما توی ماشین لباسشویی به خورد پارچه ها میره و پرده کدر و چرک مرده میشه...البته باید پرده ها هم به موقع شسته بشن....
    باران67, Mahi site, زهره .م و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    سعی کن حرفت ارزشمند تر از سکوتت باشد، در غیر اینصورت
    سکوت را ترجیح بده....

bluesky آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    385
    پسند کرده
    3019

من هر سه ماه یک بار پرده ها رو میشورم

همین باعث میشه که زیاد دوده بخودشون نگیرن و تو ماشین لباسشویی تمیز بشن

ماشین لباسشویی ام هم یه برنامه مخصوص شستن پرده داره که با آب درجه پایین و دور 400 پرده رو میشوره

وقتی پرده رو از ماشین بیرون میارم حالت خیسی داره و همون لحظه پرده رو نصب میکنم و وقتی پرده خشک میشه صاف و بدون چروکه

و اما شنیدم که نوشابه سون آپ برای شستن پرده خیلی خوبه و چرک و دوده رو از پرده میگیره
    زهره .م, مامان الهه 91 و پنجه طلایی این نوشته را پسندیده.

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    3334
    پسند کرده
    1346

هانی جون من این روش رو با کلی آزمون و خطا به دست آوردم، پرده هامم بعد از شستن واقعا نو میشن، اما دیروز حدود سه چهار ساعت پرده های مامانمو خیس کردم که چندان جواب نداد و چون مامان عجله داشت نمیشد مدت بیشتری بمونه، بخاطر همین پرده ها خیلی شفاف نشد

به همین دلیل گفتم شاید کسی روش سریعتری بلد باشه

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    3334
    پسند کرده
    1346

با احترام کامل به نظر همه ی دوستان

من به شخصه با نمدار آویزان کردن پرده موافق نیستم، ممکنه با این روش چروکهای درشت در پرده نداشته باشیم و صاف به نظر بیاد، اما با تابش نور مخصوصا از پنجره، چروکهای ریز داخل پرده کاملا مشخص میشن

این مورد رو هم در اثر آزمون و خطا به دست آوردم و حتی یکجا که میهمانی بودیم چندتا خانم که کمی اهل دقت کردن به وسایل خونه بودند به صاحب خانه گفتن شما پرده ات رو اتو نکردی؟؟ اون هم گفت نه من همیشه نمدار آویزان میکنم.. این خانمها هم گفتن مشخصه اتو نداره.. خلاصه کمی بدجنسی کردن

البته بازهم این مورد بستگی خیلی زیادی به جنس پرده داره و بعضی جنسها در نهاد مدل چروک هستند یا خیلی شلوغن و اصلا اتو کردن یا نکردن درشون مشخص نمیشه

صفحه 1 از 9 1234 ... آخرینآخرین