نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree90Likes

موضوع: نكات نگهداري و نظافت انواع فرش | موكت | كفپوش و پاركت

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 86
صفحه 1 از 11 1234 ... آخرینآخرین

نكات نگهداري و نظافت انواع فرش | موكت | كفپوش و پاركت

كاربران محترم،

خواهشمند است جهت سهولت استفاده از بخشهاي مختلف انجمن و برقراري امكان دسترسي سريع و آسان به مطالب مورد نظر به نكات زير توجه نماييد:

1- قبل از ايجاد هرنوع مبحث جديد با مدير انجمن هماهنگي صورت گيرد.

2- در صورتي كه عناوين درخواستي شما در قالب هيچ يك از مباحث ايجاد شده نمي گنجد عنوان مورد نظر را در مبحث "ساير موارد" مطرح نماييد تا بررسي گردد. بديهي است در صورت اهميت و وسعت مطلب مورد مطرح شده ، مبحث جديدي به آن اختصاص خواهد يافت.

3-حتي الامكان از درج پرسش و پاسخهاي غير ضروري در داخل مباحث خودداري نموده و براي اين منظور از مبحث "پرسش و پاسخ " استفاده نماييد.

از حضور گرم و تلاش و همكاري صميمانه شما عزيزان سپاسگذارم و خواهشمندم با نظرات سازنده خود ما را در ارتقا انجمن ياري نماييد.

من زماني زنده ام كه در يادها زنده بمانم.

مدیر انجمن
    rahayi آواتار ها
    رها.ب
    میزان امتیاز
    16
    پسند شده
    1116
    پسند کرده
    298

ویترین مدال ها

Re: نكات مربوط به نگهداري و نظافت انواع فرش، موكت ،كفپوش و پاركت

موکت گلي
    وقتي بچه ها با کفش گلي خود موکت يا فرش را گلي مي کنند روي آن مقداري نشاسته ذرت ريخته بگذاريد 15 دقيقه بماند و خشک شود سپس با جاروي برقي جارو بزنيد

دوده
    براي از بين بردن آثار دوده از فرش و موکت تيره رنگ روي لکه نمک بپاشيد يک ساعت و نيم صبر کنيد سپس با جاروي برقي جارو بزنيد

قطرات شمع
    يک کاغذ خشک کن يا پاکت کاغذي قهوه اي رنگ روي نقطه مورد نظر قرار دهيد و يک اتوي داغ روي پاکت بگذاريد پس از چند دقيقه شمع به پاکت جذب مي شود

لکه چربي روي فرش
    روي لکه چربي را با مقدار زيادي جوش شيرين بپوشانيد و خوب به داخل پرزهاي فرش بماليد بگذاريد يک شب به همين حال بماند و روز بعد با جاروي برقي آن را جمع کنيد
    saba11 این نوشته را پسندیده.
    دنیای مجازی اون بیرونه
    که همه تو قیافن
    دنیای واقعی اینجاست
    همه بی ریا خاکی
    کسی زخماشو نمی پوشونه
    کسی اشکاشو پاک نمی کنه
    کسی بغضش رو قورت نمیده

برطرف کردن پرزهای خوابیده فرش

*اگر پایه وسایل سنگین پرز فرش شما را خوابانده است، آن را بوسیله یک اتوی بخار، دوباره به حالت اول برگردانید همین که بخار زیادی در اتو جمع گردید، اتو را روی قسمت آسیب دیده بگیرید. توجه داشته باشید که اتو را روی فرش قرار ندهید بلکه مقداری آن را بالاتر گرفته تا فرش را نسوزاند.
    *روش دیگر این که چند قطعه یخ روی قسمت خوابیده بگذارید و یک روز صبر کنید خواهید دید که پرزهای خوابیده به حالت طبیعی برگشته اند.

درخشان کردن فرش

مقدار زیادی نشاسته ذرت با نمک روی فرش بپاشید و بگذارید تا یک ساعت بماند، بعد با جارو برقی روی فرش را جارو کنید خواهید دید که فرش چه درخشان و براق می شود.

منبع:portal.farsedu.ir
    saba11 و Elsanaa این نوشته را پسندیده.

Re: نكات مربوط به نگهداري و نظافت انواع فرش، موكت ،كفپوش و پ

نقل قول نوشته اصلی توسط ROMINA^
    meryعزیز برای از بین بردن چسب روی فرش باید چکار کرد ؟
    رومينا جان چون اين چند تا كارو تمتحان كن اميدوارم جواب بده.

اول يه دستمالو به سركه سفيد آغشته كن و بكش روي چسب...ممكنه نرم بشه و كنده بشه.

دوم از آستون استفاده كن.

اگه اتوي بخار داري بخارشو بگير روي لكه چسب شايد در اثر حرارت و رطوبت نرم بشه و كنده بشه.

فعلا اينارو امتحان كن و نتيجشو بهمون بگو.

مواد شيميايي ديگه هم مثل تترا كلريد كربن و آمونياك هست كه من مطمئن نيستم رنگ فرشو ميبره يا نه.
    saba11 این نوشته را پسندیده.

نقل قول نوشته اصلی توسط chocolate
    لطفا بگين موها رو از روي فرش چه طوري جمع کنيم؟
    يه دستمال اسفنجي نازك رو مرطوب كنيد و به صورت دوراني بكشيد روي فرش. موها خيلي راحت يه جا ميشن و ميتئنيد برشون داريد.

يه ظرف كوچيك آب با يه فرچه بزرگ هم خيلي خوبه. فرچه رو بزنيد توي آب تا يه كم مرطوب بشه بعد بكشيد روي فرش يا موكت. براي فرش از فرچه نرم استفاده كنيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط monir
    سلام دوستان

یه مدت پیش روی فرش من چای ریخته.همون موقع با شامپو فرش تمیزش کردم.ولی الان که خشک شد دیدم لکه به طور فجیعی مونده.نمک و پودر

لباسشویی هم زدم.ولی نمیره که نمیره کمکم کنید؟

اول اينكه هر وقت چاي ريخت روي فرشتون اول از همه خيلي سريع تا ميتونيد با قاشق اونو جمع كنيد. بعد هم بلافاصله يه دستمال رو به آب سرد آغشته كنيد و بكشيد روي لكه . بعد دستمال رو بشوريد و اين كار رو مجددا تكرار كنيد. بعد از چند مرتبه لكه به كلي از بين ميره....فعلا كه كار از كار گذشته ميتوني:

نصف ليوان سركه سفيد رو با يه ليوان آب گرم مخلوط كنيد و روي فرش اسپري كنيد...اجازه بديد يه كم بمونه. بعد هم با يه دستمال مرطوب اينقدر روش بكشيد تا اون سركه جذب دستمال بشه.

اگر پاك نشد يه قاشق چاخوري آب اكسيژنه بريزيد توي يه فنجون آب و يه دستمال رو به اون آغشته كنيد و بكشيد روي لكه.

البته اميدوارم موادي كه استفاده كرديد لكه رو ثابت نكرده باشن.اگر استفاده كرديد و نتيجه گرفتيد لطفا بهمون بگيد.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    2
    پسند کرده
    0

سلام
    برای پاک کردن لکه چای از روی فرش حتی اگر لکه کهنه هم باشد من همیشه ماست استفاده میکنم
    ماست تقریبا سفت رو روی محل مورد نظر میریزم 10 دقیقه صبر میکنم و بعد ماست رو با قاشق از روی لکه برمیدارم
    رنگ چای به ماست منتقل میشه بعدش با دستمال خیس چندین بار پاکش میکنم بهتره بدین همسرتون این کارو انجام بده هر چی دست قویتر باشه بهتره
    saba11 و مریم خاتون این نوشته را پسندیده.
    در جهان گرياندن آسان است اشكي پاك كن.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

Re: نكات مربوط به نگهداري و نظافت انواع فرش، موكت ،كفپوش و پ

سلام
    اول از همه تشکر میکنم بابت سایت بسیار بسیار مفیدتون.
    سوال من اینه که فرش من بسیار بسیار روشنه، و پسر من وقتی بدنیا اومد به خاطر ریفلاکس شدیدی که داشت مرتب استفراغ میکرد و تک تک جاهای فرشم پر شده از لکه های شیر. با پودر،با ونیش فرش،پاک کردم ولی بعد از خشک شدن بازم لکه ها باقی موندن. از جوش شیرین استفاده کردم ولی بعد از خشک شدن فرش اون تیکه های آغشته به جوش شیرین به شدت سفت شده به طوری که دست داخل پرز اون تیکه نمیره. راه حلی دارین به من بگید.

ممنون میشم.

صفحه 1 از 11 1234 ... آخرینآخرین