نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree201Likes

موضوع: غذاهای چینی chinese food

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 50
صفحه 1 از 7 1234 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    64
    پسند کرده
    0

غذاهای چینی chinese food

نودل را تو آب و نمک ۵ دقیقه بجشنید و آبکش کنین

گوشت استک*ای را نازک نازک ببرید تو زنجبیل و سیر رنده شده با آبلیمو و سرکه برنج (Rice Vinegar)کمی* روغن کنجد و نمک و فلفل و سوی سس بذرید ، یه قاشق نشاسته زورت و یه قاشق آرد سفید و ۲-۳ قاشق کنجد بریزید ۲-۳ ساعت ببمونه...تو روغن زیاد و خیلی* داغ سرخ کنین(Deep fry)

در این موقع..همونطور که دریا جون گفتن میتونین چیزای دیگه از قبیل برکلی، هویج، قارچ، پیاز، میگو، خرچنگ، هشت پا و لاکپشت و کرگدن (این دو تای آخری کاملا اخیاری هستند)و غیره را هم تو روغن (کمی* روغن کنجد و روغن پینوت(peanut) و بقییش هر روغن دیگه ای)سرخ کنین و نودل هارو هم از تو آبکش به این اضافه کنین کمی* سس سوی سس و تریاکی (اسم یه سس*ای هستش اینجا بخدا) بریزید رو اینها (میتونین کمی* آب مرغ اگه دارید تو اینها بریزید )و تفت بدید...

ما تو یخچال هیچی* از این چیزأی بالا را نداشتیم من نودل خالی* را ریختم تو ماهیتابه و با سوی سس تفت دارم همین....

اول نودلها را بکشید تو ظرف و بعدش گوشت*ها را بریزید دورش، نوش جان
    همه تو خونه ما عشق چاینیز فود هستن و من خیلی* چیزأی من دراوردی درست می*کنم....من این غذا هارو با این Chop Stick چوبا می*خوریم که بغول دریا جون خیلی* کیف میده
    Andrew و aftab shiraz این نوشته را پسندیده.
    خودت را و آرزوهات را باور کن!!!!! اگه خودت خودتو باور نکنی*، چطوری توقع داری دیگران باورت کنن؟

چاینیز فود

این یه غذای چینی هست که مواد داخلش کرفس / هویج / کدو / فلفل دلمه / قارچ / جوانه ماش /بادام هندی و سینه مرغ هست که تمام سبزیجات رو اول بصورت خیلی باریک . بلند خرد میکنیم و با سویا سس تفت میدیم تا حدی که نه خیلی نرم و نه خیلی سفت باشه . مرغ هارو هم همون جور باریک و بلند خرد میکنیم و 12 ساعت داخل آب پیاز و سویا سس میذاریم بمونه .بعد با مقدار خیلی کمی روغن تفت میدیم و سپس همه موادو با هم مخلوط میکنیم و تفت میدیم تا با هم مخلوط شه بعد که داخل ظرف مورد نظر ریختیم با تخمه آفتابگردون و کنجد تزیین میکنیم از ادویه هایی مثل فلفل سیاه و آویشن هم میشه استفاده کرد

Andrew این نوشته را پسندیده.
    تا وقتی کفشهای کسی رو نپوشیدی،درباره راه رفتنش قضاوت نکن...

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    125
    پسند کرده
    78

چاینیز فود

غذاي چيني
    (اين غذا توسط برادر شوهرم پخته شده... ايشون اين غذا رو از چيني هايي كه تو استراليا بودن ياد گرفته )

مواد لازم:

بادام هندي نيم كيلو
    بروكلي نيم كيلو
    فلفل دلمه اي هركدام 1 عدد
    (سبز- قرمز زرد)
    لوبيا سبز 300 گرم
    پياز 2 عدد بزرگ
    سينه مرغ 2 عدد
    برنج 2 پيمانه
    آرد سفيد به مقدار لازم
    نمك و ادويه به مقدار لازم
    روغن به مقدار لازم
    -----------------------------------
    طرز تهيه:
    مرغ را به قطعات كوچك تقسيم سپس در آرد مي غلطانيم بطوريكه كاملا روي مرغ را بپوشاند. سپس سرخ مي كنيم.
    برنج را با كمي نمك و آب و روغن دم مي كنيم.
    پيازها را خرد كرده و در يك ظرف جداگانه سرخ مي كنيم. لوبيا سبز را خرد كرده با پياز سرخ مي كنيم.
    فلفل دلمه اي را هم خلال كرده و با مواد بالا سرخ مي كنيم. كلم بركلي را به قطعات كوچك خرد كرده با مواد سرخ مي كنيم. بادام هندي را به مواد اضافه كرده ،كم تفت مي دهيم.
    در انتها مرغ را به مواد بالا اضافه مي كنيم. نمك و ادويه را به مواد اضافه و مواد را 4 دقيقه روي شعله بسيار كم مي گذاريم.
    در يك كاسه به اندازه يك كفگير كوچك برنج دم كشيده ريخته سپس مواد را روي آن مي ريزيم.

مدیر بازنشسته
    فاطمه مامی نیکو آواتار ها
    میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    772
    پسند کرده
    2

ویترین مدال ها

چاینیز فود

منم اینجوری میدرستم:

سبزی جات و جدا جدا تفت میدم (هر چی که دلتون میخواد !!)
    سیر و زنجفیل و پیازچه رو هم تفت میدم...
    میگو/صدف یا ماهی رو هم با کمی روغن تفت میدم...اگه ماهی باشه که بیشتر میزارم بپزه ولی میگو صدف که 2 دقیقه ای میپزن...
    بعد نودل (بسته به نوعش, پختشم فرق داره ولی بیشترشون 2-3 دقیقه ای توی آب قل بخورن, آمادن) و باقی مواد و با هم میریزیم توی قابلمه مورد نظر...
    آخر سر هم نشاسته ذرت و توی کمی آب سرد حل میکنم....بعد مقدار مناسب سویا سس میزنم و میریزمش روی مواد توی قابلمه....
    خیلی سریع سفت میشه و کشدار...1 دقیقه هم کافیه....بعدشم که سرو میشه :)))
    کسانی که به زندگی دیگران نور هدیه می دهند، روزی صاحب خورشید خواهند شد.....
    یک دوست برای روشنائی یک دنیا کافیست....

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    304
    پسند کرده
    2

چاینیز فود

سلام بچه ها

این خورش چینی رو من از بابام یاد گرفتم و چند وقته که به بچه ها قول دادم براشون دستورشو بذارم

این خورش چیز خاصی نداره ، فکر کنم فرقش تو نوع پختنش هستش

یادمه بابام همیشه می گفت باید روی حرارت زیاد این سبزیجات و مرغ رو تفت بدی و اگر مرغ زیاد می پخت و حالت ریش ریش می گرفت ، می گفتش که این دیگه خورش ایرانیه نه چینی

عکس ها مال قبل هستش ، هیچ کدوم هم خونه ی خودمون نپختم یکیش خونه ی دخترخاله ام هستش ، اون یکی خونه ی خاله ام

ما چند جور این خورش رو درست می کنیم که من پایه اش رو که بگم به سلیقه ی خودتون می تونید تغییرش بدید

موادش پایه اش اینه :

مرغ مکعبی خرد شده ( بدون استخوان بهتره )
    فلفل دلمه رنگی ژولین
    قارچ
    سویا سس
    پیاز
    سیر و یا پودر سیر و فلفل سیاه در صورت تمایل
    نمک نزنید چون سویا سس داره

ادویه اش هم من بابام زنجفیل می زد ( البته بعضی وقت ها هم کاری می زد که بهش می گفتیم خورشت کاری ، چون فکر کنم کاری هندی باشه .. آره ؟؟؟)

اول رو حرارت زیاد (فکر کنم تو ووک بپزید راحتتر باشه ) پیاز را با چند قاشق روغن ( اگر روغن کنجد باشه بهتره ) سرخ می کنیم ، بعد مرغ را اضافه کرده و مرتب به هم می زنیم ، تا پخته شود ( اما باید هنوز سفت باشه به هیچ وجه نرم نشه) زنجفیل و سویا سس رو اضافه می کنیم و بعد قارچ تفت داده شده و سپس فلفل دلمه تفت داده شده در حد یک یا دو دقیقه رو به آنها اضافه کرده کمی هم میزنیم که مزه ها ترکیب بشه اگر سویا سس و ادویه اش کم بود اضافه می کنیم
    آب این خورشت خیلی کمه و اگر غلیظ نبود کمی آرد و آب بهش اضافه می کنیم (یا پودر جوانه گندم با آب )

خوب این پایه اش بود ، البته ما جوانه ماش هم کمی تفت می دادیم و بهش اضافه می کردیم ( البته بابام می گفت اصلش جوانه سویا هستش که چون سویا تا چند سال پیش تو ایران زیاد نبود و حالا هم که هست خوب جوانه نمی زنه ، ما جوانه ماش می زدیم )

دیگه مثلا من خودم بعضی وقت ها baby corn می زدم و...
    دیگه به سلیقه ی خودتون ربط داره
    اینجا دلم برای خدا تنگ می شود...

مدیر بازنشسته
    میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    772
    پسند کرده
    2

ویترین مدال ها

Re: چاینیز فود

Three – Pepper Beef

مواد لازم :

دو و نيم قاشق چايخوري نشاسته ذرت cornstarch
    1 قاشق چايخوري شكر ( من نصف قاشق چايخوري زدم )
    نصف قاشق چايخوري نمك
    1 پوند گوشت استيكي نازك نازك بريده شده
    4/1 پيمانه آب گوشت
    3 قاشق غذاخوري سويا سس
    1 قاشق چايخوري فلفل سياه
    1 قاشق چايخوري روغن كانولا ( حالا هر روغن مايعي كه داشتين )
    4/1 پيمانه پياز خورد شده
    1 قاشق چايخوري زنجفيل تازه خورد شده
    1 دونه سير خورد شده
    4/1.1 پيمانه فلفل دلمه اي قرمز مربعي خورد شده
    4/1.1 پيمانه فلفل دلمه اي زرد مربعي خورد شده
    4/1.1 پيمانه فلفل دلمه اي سبز مربعي خورد شده ( من فقط سبز و قرمز زدم )
    1 پیمانه snap peas (نخود فرنگی توی پوست ولی خیلی بی بی باید باشه, اوایل رشدشون که نخود ها هنوز بزرگ نشدن!!)

طرز تهيه :
    1* نصف قاشق چايخوري نشاشته ذرت رو با نصف قاشق چايخوري شكر و نمك و استيك مخلوط كرده حسابي قاطي ميكنيم ميگذاريم كنار !!
    2* باقي نشاسته ذرت رو با آب گوشت و سويا سس و فلفل سياه و نصف قاشق چايخوري شكر مخلوط كرده حسابي ميزنيم تا همه با هم مخلوط شوند ، اينم ميگذاريم كنار !!
    3* روغنمون رو توي ماهيتابه گرم ميكنيم پياز و سير و زنجفيل جان رو اضافه كرده و براي 10 ثانيه سرخشون ميكنيم ، استيك رو اضافه كرده و 3 دقيقه تفتش ميديم يا اونقدري كه استيكمون پختيده بشه بعد از ماهيتابه درش مياريم توي ظرف ريخته ميگذاريم كنار
    4* فلفل ها رو توي ماهيتابه ريخته 4-5 دقيقه مشتي تفت ميديم تا همچيني كريسپي و ترد بشن و بعد استيك رو دوباره اضافه كرده و اون مخلوط آب گوشت و اينا رو اضافه ميكنيم براي 2-3 دقيقه با هم بپزن اينقدري كه مايعش غليظ بشه
    اين مقدار مواد براي 4 نفر غذا ميشه پس اگه كمتر يا بيشتر ميخواين خودتون تنظيم كنيد اندازه هاااااااا رو زياد درست نكنيد بمونه ها تازش خوشمزس !!!
    كل اين موادي كه گفتم 238 كالري داره, بدون برنج البته !
    غذا هم اصليتش مال چین ميباشد !!!!
    ميتونيد با برنج سرو كنيد با بدون برنج ما با برنج سرويديم شما خود دانيد !!!

منبع: maryambanoo

مدیر بازنشسته
    میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    772
    پسند کرده
    2

ویترین مدال ها

Re: چاینیز فود

نودل با گوشت چرخی بوقلمون و سس لوبیا سیاه

سس لوبیا سیاه Black Bean sauce مورد استفاده در غذاهای آسیایی هست که شورمزه است...اگه نداشتین, میتونید با سویا سس /زنجبیل /سیر/ و کمی نشاسته ذرت سس درست کنید و جایگزین کنید...

نودل و که خیلی راحت با آرد و آب و نمک درست کردم و خوب که نرم و نچسب شد, باز کردم و باریک باریک بریدم و توی آب در حال جوش چند دقیقه پزوندم و با آب داغ آبکش کردم و توی ظرف سرو گذاشتم :)

توی همون آب داغه, این سبزیجات چینی به اسم bok choy رو هم چند لحظه انداختم تا کمی نرم شه....براکلی هم میتونه جایگزین شه :)

گوشت بوقلمون و هم توی سیر و پیاز (پیازچه) تفت دادم و 2 ق غ از سس لوبیا سیاه و زدم ...وقتی پخت روی نود ها با سبزیجات نوش فرمودیم :))

Re: غذاهای چینی chinese food

نودل با سبزیجات

نودل رو 4 دقیقه توی اب جوشوندم
    توی تابه وک یا هر تابه کمی ورغن زیتون ریختم و با حرارت بالا سبزیجات خلال شده را به ترتیب ریختم..
    اول پیاز و سیر کوبیده و بعد سینه مرغ خلال شده وووقتی سینه تفت خورد فلفل دلمه ای و هویج ، کدو و پیازچه و در اخر اناناس و جوانه ماش ریختم...
    سبزیجات نبایدز یاد نرم بشه در حد سر تفت ...بعد نمک و فلفل و سس چیلی ریختم ازتابه خارج کردم و نودل رو توی تابه 1 دقیقه تفت دارم و سبزیجات رو اضافه کردم و مخلوط کردم و سویا سس زدم برای مزه
    و سرو کردم وزامن سرو دوباره کمی جوانه ریختم...
    سبزیجات نباید خیلی نرم بشه.
    از هر نوع سبزیجاتی میتونید استفاده کنید...و برای سس هم همینطور..

نقل قول نوشته اصلی توسط گلاویژ
    خانومی مرغها رو از قبل پختی؟آناناس خرد شده توش خوشمزه میشه؟
    مرغها خام بود..سینه رو از ارتفاع نصف کردم تا خلالهای باریک بشهوو توی تفت میپزه ...
    انانس خیلی کم ریختم...حدود یک حلقه..من دوست دارم...اما شوهرم جدا میکنه ..و نمیخوره
    میتونی خدف کنی..
    آینده به کسی تعلق دارد که میداند چگونه منتظر نشیند.

صفحه 1 از 7 1234 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف