نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree5981Likes

موضوع: انواع پیتزا

نمایش نتایج: از 9 به 16 از 1231
صفحه 2 از 154 نخستنخست 1234512 ... آخرینآخرین

re: انواع پیتزا

اینم پیتزای من که البته چند وقت قبل درست کردم ولی خواستم روشمو بگم و شاهدشم بیارم :s3:
    من خمیرمو جدا تو سینی پهن میکنم و میذارم تو فر بپزه .مواد هم مثل سوسیس و قارچ رو جدا تفت میدم که احتیاج به پختن نباشه بعد که خمیرم پخت سس گوجه روش میدم و مواد و پنیر رو روش میریزم و میذارم تو فر و فقط حرارت از بالا بهش میدم :s3: البته تو این پیتزا قارچها زیر پنیرا مونده
    تا وقتی کفشهای کسی رو نپوشیدی،درباره راه رفتنش قضاوت نکن...

طرز تهیه نان پیتزا:
    آرد سفید 2 لیوان
    شیر 1 لیوان
    روغن مایع 1/3 لیوان
    بکینگ پودر1 ق م
    مایه خمیر 1ق م
    نمک 1 قاشق چایخوری سر صاف
    مایه خمیر رو توی کمی آبجوش حل میکنیم. روغن مایع شیر مایه خمیر را مخلوط کرده بعد آرد و بکینگ پودرو نمک را اضافه میکنیم. مخلوط رو ورز میدیم و روی اون رو میپوشونیم و میذاریم 3-2 ساعت در دمای معمولی بماند.خمیر رو با وردنه به اندازه قالب باز میکنیم و با نوک چنگال سوراخ میکنیم.
    مواد پیتزا:
    پیاز خلال شده رو تفت میدیم تا طلایی بشه گوشت چرخ کرده را داخل آن ریخته تفت میدیم تا باز شه از هم قارچ خرد شده رو هم اضافه کرده همه رو با هم تفت میدیم آخر سر فلفل دلمه را هم ریخته میذاریم یه کوچولو تفت بخوره سپس نمک زردچوبه فلفل و کمی ترخان و کمی آویشن اضافه میکنیم و از روی گاز بر میداریم.
    خمیر رو میتونید 10 دقیقه در فر 180 درجه بذاریددو بعد مواد را روی اون بریزید دوباره داخل فر بذارید .میتونید مواد را روی اون ریخته همه رو با هم بذارید توی فر به مدت 20 دقیقه در فر 180 درجه(خود من این کارو میکنم یعنی همه رو با هم میذارم).اگه 1 لیوان آب هم توی فر بذارید بهتره .
    اول روی خمیر رو سس بمالید بعد یه لایه پنیر بعد مخلوط گوشت وقارچ دوباره پنیر در آخر هم اگه دوست داشتید میتونید کمی پیاز و گوجه حلقه شده روش بذارید.برای پیتزا مخلوط همین دستوره با این تفاوت که سوسیس و کالباس هم میریزیم.

مدیر انجمن
    ღ. saba .ღ آواتار ها
    ღ صــــبا ღ
    نوشته های وبلاگ
    21
    میزان امتیاز
    59
    پسند شده
    6185
    پسند کرده
    800

ویترین مدال ها

پيتزاي لوبيا با گوشت چرخ كرده

پيتزاي لوبيا با گوشت چرخ كرده

مواد لازم:
    روغن گیاهی= 1 قاشق غذاخوری
    پیاز متوسط خردشده= 1 عدد
    گوشت چرخ کرده= 500 گرم
    سس تند یا عادی گوجه فرنگی= 1 فنجان
    پودر آویشن= 1 قاشق چایخوری
    چیپس= 35 گرم
    کنسرو ذرت (بدون آب)= 300 گرم
    کنسرو لوبیا قرمز= 300 گرم
    خمیر پیتزا= 2 عدد
    پنیر رنده شده= 1 فنجان
    خامه سفت= نصف فنجان
    برای روی پیتزا:
    پیاز= نصف پیاز
    کدو سبز بزرگ= 2 عدد
    آب لیمو= 1 قاشق غذاخوری
    خامه سفت= 2 قاشق غذاخوری
    طرز تهیه:
    ابتداروغن را در ماهی تابه داغ کنید و پیاز و گوشت چرخ کرده را تفت دهید وآنقدر هم بزنید تا گوشت ای شود. در ادامه سس گوجه فرنگی و آویشن را اضافهکنید و بگذارید تا چند دقیقه بدون درب بپزد. پس از گذشت این مدت اجاق راخاموش کنید و چیپس ذرت و لوبیا را اضافه کنید و خوب هم بزنید. در مرحلهبعد خمیرهای پیتزا را در کف سینی فر بگذارید و روی آن ها را با مخلوطآماده شده کاملا بپوشانید و پنیر رنده شده را هم رویش بپاشید.
    سینی رابه مدت 15 دقیقه در فر، با حرارت بالا بگذارید، تا زمانی که کاملا ای وبرشته شود. فلفل سبز و پیاز را کاملا چرخ کرده و آب لیمو و خامه را به آناضافه کنید. در مرحله آخر مخلوط آماده شده را روی پیتزای داغ بریزیدو بابقیه خامه تزیین کنید.
    ღ.ღ
    ماه من غصه چرا ؟
    تو خدا داری و او هر شب و روز
    آرزویش همه آرامش توست
    دل به غم دادن و از یاس سخن گفتن ها
    کار آنهایی نیست،که خدا را دارند ...

مدیر انجمن
    ღ. saba .ღ آواتار ها
    ღ صــــبا ღ
    نوشته های وبلاگ
    21
    میزان امتیاز
    59
    پسند شده
    6185
    پسند کرده
    800

ویترین مدال ها

پیتزای دریایی

پیتزای دریایی

مواد لازم:
    سه چهارم ليوان آرد
    يك قاشق چاي خوري بيكينگ پودر
    نصف قاشق چاي خوري نمك
    يك سوم ليوان شير
    دوقاشق سوپ خوري روغن مايع
    120 گرم پوره گوجه فرنگي
    يك قاشق مرباخوري رب گوجه فرنگي
    يك حبه سيرله شده
    يك قاشق چاي خوري پودر ارگانو
    يك قاشق چاي خوري پودر جعفري
    به ميزان لازم نمك و فلفل
    سه چهارم ليوان ميگو
    2-3 عدد ( بدون هسته) زيتون سياه يا سبز
    150 گرم پنير پيتزا
    يك عدد كنسرو كيلكا

طرز تهيه:

آرد، بيكينگ پودر و نمك را داخل كاسه اي ريخته ، شير و روغن را اضافهمي كنيم و به طور مرتب هم مي زنيم. خمير را ورز داده و بصورت توپ در ميآوريم (اگر خمير چسبنده بود كمي آرد اضافه مي كنيم و اگر خيلي سفت بود شيرمي افزاييم). روي خمير پوشش كشيده و مي گذاريم خمير نيم ساعت بماند. پورهگوجه فرنگي، رب گوجه، سبزي هاي معطر و سير را در ماهي تابه كوچكي با هممخلوط كرده، روي حرارت كم قرار مي دهيم تا غليظ شده و در ادامه بعد ازسردشدن ، خمير را در ظرفي با قطر 30 سانتي متر پهن مي كنيم. سس آماده شدهرا برش نازك داده و روي بقيه مواد چيده شده، كمي پودر ارگانو مي پاشيم. فررا از 20 دقيقه قبل در دماي 200 درجه سانتي گراد روشن كرده، پيتزا را درونفر گذاشته تا زماني كه روي پنير طلايي شود.
    گلبرگی این نوشته را پسندیده.
    ღ.ღ
    ماه من غصه چرا ؟
    تو خدا داری و او هر شب و روز
    آرزویش همه آرامش توست
    دل به غم دادن و از یاس سخن گفتن ها
    کار آنهایی نیست،که خدا را دارند ...

مدیر انجمن
    زهرا س.پ آواتار ها
    زهرا ک.
    میزان امتیاز
    59
    پسند شده
    3815
    پسند کرده
    2794

قارچ و گوشت بود با این تفاوت که چون خودم از طعم گوشت خوشم نمیاد توی مواد گوشتی رب هم میزنم و نکته ای که جناب همسری که پزنده بود مخفی کرد لابه لاش کالباس هم ریخت
    لایه زیرین سس و بعد کمی پنیر مایه گوشتی+ کمی پنیر +کالباس+کمی پنیر+قارچ خرد شده+فلفل دلمه ای+پیاز که می دوستیم.
    و از آن جایی که تنبل تشریف داشتم این بار خمیر آماده گرفتم

باقالی پلو با
    مرغ

reyhan777 این نوشته را پسندیده.

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    273
    پسند کرده
    0

اينم پيتزا :

مامان پسری این نوشته را پسندیده.
    هرگز زانو نخواهم زد حتی اگر سقف آسمان کوتاه تر از قامتم شود...

www.khatoonodowle.persianblog.ir

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    18
    پسند شده
    1802
    پسند کرده
    292

اينم پيتزا و نون سیر من

مامان پسری و samin93 این نوشته را پسندیده.
    خدای من ! گلهای آفتابگردان در روزهای ابری بلاتکلیفند مثل من و روزهای بی تو بودن

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    222
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

پیتزا بدون خمیر

پیتزا گوشت به شکل پروانه

برا این پیتزا من گوشت رو با تخم مرغ قاطی کردم نمک و فلفل زدم و خوب مخلوز کزدم و برا اینکه انسجام لازمو داشته باشه با یه کم آرد نخودچی مخلوط کردم(من مقدار دقیق مواد و ندارم چشمی میریزم ولی میتونین از مایه رولت گوشت هم بارش استفاده کنین) یه مقدار از گوشت رو برا سر و دم پروانه کنار گذاشتم و بقیه رو تو ماهیتابه صاف کردم و به آرامی سرخش کردم و طرف دیگه رو برگردوندم و مثل تزیین کیک به شکل پروانه برش زدم و تو ظرفی که میخواستم سروش کنم تزیینش کردم و روشو به ترتیب باسوسیس حلقه ای و پنیر و فلفل دلمه ای رنگی پر کردم و قسمت سر و دم رو هم سرخ کردم و توی ظرف چیدم(من چون ظرفم توش یه گودی داشت اونو با پوره سیب زمینی و پنیر پر کردم) و دور پروانه رو با سوسیس تزیین کردم و موقع سرو تقریبا 10 دقیقه تو ماکروویو گذاشتم

تو ماهیتابه گرد پایه پیتزا رو درست میکنی از وسط برش میدی و یه لوزی برشش میدی و ورش میداری جای نیم دایره ها عوض میکنی
    من برا اینکه راحتر جاشون عوض کنم اولش یه ظرف رو یه کم چرب کردم و بعد توی ظرفی که میخواستم سر دادم

صفحه 2 از 154 نخستنخست 1234512 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف