نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree69Likes

موضوع: آموزش رنگ ، مش ، هایلایت ، لولایت و ....

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 164
صفحه 1 از 21 123411 ... آخرینآخرین
 1. #1
  مدیر ارشد سایت
  heaven آواتار ها
  مریم م.
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۶
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  3,249
  نوشته های وبلاگ
  44
  میزان امتیاز
  118
  پسند شده
  10673
  پسند کرده
  1324

  ویترین مدال ها

  آموزش رنگ ، مش ، هایلایت ، لولایت و ....

  هایلایت های فانتزی موقت مخصوص خانما و دختران جوان

  امروزه بیشتر دختران جوان ما متاسفانه در ابتدای راه جوانی و یا شاید بهتر بگوییم در انتهای راه نوجوانی دوست دارند دچار تغییر و تحول چهره و موی خود شوند و چون عجله می کنند ممکن است خیلی سریع هم پشیمان شوند و در صدد جبران آن برایند. این تغییرات می تواند شامل رنگ کردن، لولایت وهایلایت کردن موها باشد که در نهایت به مش کردن آنها منجر خواهد شد، چرا که وقتی حتی از یک لولایت ساده شروع کنند، این تغییردر رنگ موی آنها به یک عادت تبدیل خواهد شد و خیلی کم پیش می آید که به صبر کردن و بلند شدن موها تا کوتاهی موهای رنگ شده بیانجامد و بر اساس هر مجلس و مهمانی دست به رنگ و هایلایت خواهند زد دختران جوان ما می توانند از راههایی در هنر آرایش و پیرایش مو استفاده کنند که بعد از لولایت و هایلایت و مش موها تا زمان بیرون آمدن موی طبیعی و جایگزین شدن آن به حالت اولیه نه تنها در تمام این مدت از تغییررنگ موی خود دور نخواهند ماند بلکه به شکلی فانتزی و شیک ،دخترانه نیز دیده خواهند شد.  ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــ

  1-هایلایت بنفش:

  اگر موی طبیعی خود را به اصطلاح لولایت کرده اید (رگه های ملایم و کمرنگ در لابلای موهای طبیعی که تنها با رنگ مو بدون دکلره انجام می شود) واین لولایت در گروه رنگهای زرد کمرنگ و مات خردلی، قهوه ای، نارنجی کمرنگ، قهوه ای تیره و نهایت طلایی بر روی موی طبیعی شما انجام شده و تقریبا پس از سه ، چهار ماه ریشه ی موی طبیعی شما در آمده و لولایت شما نیز از رنگ اولیه خارج شده وشما از این ناهماهنگی ریشه با پایین مو خسته شده اید، راه پیشنهادی ما این است که به جای یکدست کردن موها توسط رنگ یا لولایت مجدد و یا وسوسه برای هایلایت که تکرار آن باعث ریزش و سفیدی موهای شما خواهد شد .

  با تهیه یک رنگ موی فانتزی و یا واریاسیون که از گروه رنگهای موقت می باشند و با هر بار شستشو کمرنگ شده تا از روی موها پاک شوند و تا بلند شدن ریشه ها و یکدست شدن موها به رنگ طبیعی در تنوع رنگ مو، بدون آسیب جدی به آن، در این مدت به شما کمک خواهند کرد.
  بر روی موهای به رنگ گروه رنگی که نام برده شد بهتر است از رنگ موی فانتزی یا واریاسیون بنفش استفاده کنید ،به این ترتیب که رنگ موی فانتزی یا واریاسیون بنفش را به نسبت قد مو که اگر کوتاه، تقریبا تا گردن است دو بند انگشت رنگ و بلند تر از آن را به همین نسبت تا نصف تیوپ رنگ ، با مقداری شامپو که برای شستشوی سر همیشه استفاده می کردید،مخلوط کرده و از یکی ، دو سانت پایین تر از ریشه بر روی کل موها که البته تمیز و خیس هستند، بکشید و مثل شستشوی مو عمل کنید تا به همه نقاط، رنگ برسد و بعد از یک ربع تا بیست دقیقه بشویید. این رنگ با هر بار شستشو کمرنگ شده و گاهی هم به یک رنگ صورتی زیبا تبدیل خواهد شد تا کاملا از روی موها پاک شده و شما را به رنگ دیگری دعوت خواهد کرد.

  ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــ  2-هایلایت قرمز:


  گاهی برای یک مجلس خاص بر حسب رنگ لباستان که می تواند قرمز، مشکی و یا هر رنگ دیگری که رگه های قرمز در آن موجود باشد، بعد از همان گروه لولایتی که در قسمت 1 ذکر شد و یا کمی از آنها تیره یا روشن تر که فرق نمی کند و حتما نباید هایلایت ها خیلی روشن باشند، میتوانید از رنگ فانتزی قرمز و تنها برای همان مجلس استفاده کنید. به این ترتیب که تنها چند تکه از موهای هایلایت شده را جدا کرده و با دست کش و فقط با مقدار کمی رنگ قرمزآنها را رنگ کنید

  و بعد از بیست دقیقه بشویید. اگر این رنگ قرمز فانتزی را با اکسیدان و یا شامپو مخلوط کنید ماندگاری بیشتری خواهد داشت که ما این کار را توصیه نمی کنیم چرا که این رنگ به هیچ وجه مناسب محیط بیرون و خیابان نمی باشد و اما وقتی فقط با رنگ قرمز تنها رنگ می شود به راحتی با یک بار شستشو از روی مو پاک خواهد شد.  ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــ  3-هایلایت صورتی:

  مناسب ترین هایلایت برای دختران جوان ما این رنگ هایلایت است زیرا علاوه بر فانتزی و شیک بودن آن چهره را زنانه نشان نخواهد داد وکاملا دخترانه است. در این هایلایت هم میتوانید طبق هایلایت بنفش عمل کرده یعنی از واریاسیون بنفش و شامپو با همان پایه رنگ مو استفاده کنید

  فقط با این تفا وت که کمتر از ده دقیقه و خیلی زودبشویید، اما راه دوم این که از یک رنگ فانتزی صورتی استفاده کنید و تکه هایی از موهای روشن را متقارن انتخاب کرده و از رنگ صورتی با شامپو بر روی آنها بزنید و بعد از یک ربع تا بیست دقیقه بشویید. قابل ذکر است که واریاسیون ها را می توانید به راحتی بر روی کل موها بکشید چون تاثیر چندانی بر روی موهای طبیعی به رنگ تیره مثل مشکی و قهوه ای نخواهد داشت اما بر روی موهای طبیعی رون تر هاله ی صورتی رنگی که آن هم در نور دیده خواهد شد به جا می گذارد.  ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــ

  4-هایلایت سرمه ای:


  دختر خانمهایی که موهایشان را مش کرده اند و این مش پس از چند ماه آن رنگ شاداب اولیه را ندارد و به اصطلاح نیاز به یک رنگساژ دارد و به نوعی باز هم برای تغییر تازه ای دوست دارند بلای تازه ای بر سر موهایشان بیاورند بهتر است این بلا را با یک رنگ فانتزی سرمه ای تجربه کنند. به این ترتیب که هم می توانید از رنگ فانتزی سرمه ای طبق روشهای قبلی با مقداری شامپو استفاده کنید و بر روی کل موها بکشید و هم از یک روش حرفه ای تری که نیاز به توجه بیشتری دارد و حسا س است نیز استفاده کنید و آن اینکه بر حسب قد مو از یک بند تا 3/1 تیوپ رنگ مشکی پر کلاغی رابا شامپو مخلوط کرده وچون بر حسب نوع مو جذب خواهد شد.

  خیلی سریع به یک رنگ سرمه ای یا آبی تیره تبدیل خواهد شد و شما باید فورا آن را بشویید و البته اگر گاهی هم به مشکی نزدیک شد جای نگرانی نیست چون با شامپو مخلوط می شود به راحتی بعد از چند بار شستن رنگ باز خواهد کرد، در این مورد توصیه می شود از کسانی که از آرایشگری سر رشته دارند کمک بگیرید.  ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــ  5-هایلایت سبز:

  این مورد برای موهایی با هایلایت های قبلی خیلی روشن که بعد ازگذشت چند ماه به قرمزی و نارنجی و یا طلایی می زند مناسب می باشد چرا که قرمزی ها را می پوشاند و رنگ موی شما را به یک رنگ زیتونی بسیار زیبا در خواهد آورد، حتی اگر همه موها را رنگ کرده و سپس روی آنها هایلایت کرده باشید با این رنگ بسیار خوشرنگ و زیبا خواهد شد،به این ترتیب که از مخلوط 3/1 تا نصف تیوپ رنگ واریاسیون سبز با کمی شامپو بر روی کل موها استفاده کرده و بعد از بیست دقیقه بشویید.  ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــ  6-هایلایت هفت رنگ:

  در این نوع هایلایت که بر روی هایلایت های تکه ای انجام می شود می توانید چند تارموی باریک و نازک از هر تکه موهای هایلایت شده ی خود را با یکی از رنگهای فانتزی ذکر شده رنگ کنید، وقتی این رنگها در لابه لای موها در کنار هم با رنگ موی طبیعی قرار می گیرند زیبایی خاصی پیدا خواهند کرد . در این هایلایت بهتر است هر تکه از مو را که جدا می کنید در یک تکه فویل آلومینیوم قرار داده و سپس رنگ فانتزی را روی آن بزنید، چرا که از چند رنگ استفاده می کنید بهتر است که با هم مخلوط نشوند و البته چون زحمت زیادی می کشید، می توانید برای ماندگاری بیشتر از مقدار خیلی کمی اکسیدان با درصد پایین به همراه شامپو استفاده کنید.


  ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــ

  توصیه های مفید:  1- این رنگهای فانتزی را در مجالسی که خود مناسب میدانید مورد استفاده قرار دهید و از آنجایی که زیباترین رنگ، رنگ طبیعی است استفاده از این رنگها در مکانهای عمومی بخصوص دانشگاهها توصیه نمی شود .

  2- از رنگهای فانتزی با فاصله های کم وبه مقدار زیاد استفاده نکنید زیرا ممکن است از رنگ قبلی در موی شما باقی مانده باشد و رنگ موی جدید شما آن رنگی نشود که می خواستید، پس برای تغییر رنگ تا پاک شدن کامل رنگ فانتزی قبلی صبر کنید.

  3- واریاسیون ها راحت تر و سریعتر از رنگهای فانتزی از روی موها پاک می شوند پس در صورت تمایل به بودن رنگ در مدت زمان کمتر بهتر است از واریاسیون ها استفاده کنید.

  4- برای امتحان کردن اینکه این رنگ مو به شما می آید یا نه می توانید از موهای روشن کنار صورتتان چند تار مو را رنگ کرده، سپس در صورت تمایل کل مو را رنگ کنید و در غیر این صورت همان تکه را چند بار با شامپو بشویید تا پاک شود.

  5- گاهی هم می توانید برای امتحان رنگ مو که بدانید بر روی موی رنگ شده شما به چه رنگی در خواهد آمد ابتدا چند تار مو از پایین موی هایلایت شده را قیچی کرده و داخل ظرفی از رنگ فانتزی مورد نظر قرار دهید و بعد از یک ربع بشویید و رنگ آن را ببینید و سپس در صورت دوست داشتن آن رنگ، کل مو را رنگ کنید.

  به نظر می آید که با تمام این تغییرات هم اکنون دیگر موی طبیعی شما جایگزین موهای هایلایت ومش شده شما شده باشد وهمچنین از این تغییرات پی در پی موها خسته شده باشید پس چه بهتر که به آنها یک استراحت بدهید ومدتی به حالت طبیعی از آنها مراقبت کنید.


  mamane abolfazl و rozbano این نوشته را پسندیده.
  چقدر دوست داشتنی هستند.. آدم هایی که شبیه حرفهایشان هستند....

  "میلان کوندرا"

 2. #2
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۸/۱۴
  نوشته ها
  2
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  1
  پسند کرده
  0

  Re: آموزش رنگ ، مش ، هایلایت ، لولایت و ....

  سلام و خسته نباشید
  فرمول رنگساز کردن را لطفا به من بگویید که تو خونه انجام بدم دقیقا نفهمیدم مرسی
  rozbano این نوشته را پسندیده.

 3. #3
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۹/۰۴/۱۳
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  4
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  5
  پسند کرده
  0

  Re: آموزش رنگ ، مش ، هایلایت ، لولایت و ....

  این جدولو داشتم گفتم شاید به درد شما هم بخوره از جایی سیو کردم
  یکی از سوال هایی که خیلی ها از من میکنند در باره برگشت رنگ موی طبیعی و یا رنگ کردن موهای مش و هایلایت شده به رنگ دیگری است. از اینکه چرا رنگ متفاوت دیده میشده و یا چرا زود رنگ شسته شده و از بین میرود. جدول پایین را نگاه کنید و اگر یک آرایشگر هستید و دایم مشتری رنگ دارید پیشنهاد میکنم که این را کپی و به همراه داشته باشید . این فرمولها مجیک هستند و خود من هم برای به یاد داشتنشان باید به این جدول رجوع کنم. چیزی نیست که حفظش کنید اما در موقع نیاز میبینید بدادتان میرسد . پس لطفا کپی کنید و در اتاق انبار رنگ هایتان به دیوار نسب کنید تا بقیه کارمندان شما هم استفاده کنند.
  ٠.٣٣ واریسیون زرد- ٠.۴٣ واریسیون نارنجی-و ٠.۴۵ واریسیون قرمز
  درجه روشنی و تیرگی رنگ
  خواسته شده ------- تن مخلوطی یا همان واریاسیون- تک رنگ های چارت رنگ ------- اینچ یا مقدار رنگ( ٢.۵ سانت)

  ٩.٠-بلوند طلایی ٠٣٣ ٣
  ٨.٠- بلوند طلایی متوسط ٠٣٣ ۴
  ٧.٠-بلوند طلایی تیره ٠٣٣ یا ٠۴٣ ۵
  ۶٠-قهوهای روشن ٠۴٣ ۶
  ۵.٠-قهوهای متوسط ٠۴٣ یا ٠۴۵ ٧
  ۴.٠-قهوهای تیره ٠۴۵ ٨
  ٣.٠-قهوه ای خیلی تیره یا سیاه ٠۴۵ ١٠
  ٢.٠-سیاه


  ٠۴۵پر
  کلاغی ١٢ ١٢
  مقدار واریاسیون پیشنهادی نسبت به یک تیوب رنگ از رنگ ان و یا طبیعی از هر رنگ مقابل است. اگر به مقدار رنگ کمتری نیاز دارید مقدار واریاسیون را به همان اندازه و همان نسبت کم کنید.
  mamane abolfazl, lovely girl و rozbano این نوشته را پسندیده.
  رشته ای بر گردنم افکنده دوست میکشد هر جا که خاطر خواه اوست

 4. #4
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۹/۰۲/۲۶
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  226
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  21
  پسند کرده
  0

  Re: آموزش رنگ ، مش ، هایلایت ، لولایت و ....

  مهرآفرین عزیز من از این جدول سر در نمیارم ، میشه بیشتر توضیح بدین
  اصلا این واریانسون چی بید؟؟

 5. #5
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۹/۰۴/۱۳
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  4
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  5
  پسند کرده
  0

  Re: آموزش رنگ ، مش ، هایلایت ، لولایت و ....

  وارياسيون يك چيزي است كه به رنگ مو اضافه مي كنند كه رنگ را طبيعي تر كند و مثلا زردي و قرمزي اش را بگيرد. يا تن رنگ خاصي را به مو بدهد
  من خودم هم در این حد میدونم.
  درواقع برای به دست آوردن اون رنگ مورد نظری که بخوای باید مقدار معین واریاسیون به رنگت اضافه کنی
  من اینجوری فهمیدم که مثلا برای بدست آوردن رنگ بلوند طلائی یکدست برای موها باید واریاسیون 33 یعنی زرد را 3 اینچ به رنگت اضافه کنی (طبق جدول)
  mamane abolfazl و rozbano این نوشته را پسندیده.
  رشته ای بر گردنم افکنده دوست میکشد هر جا که خاطر خواه اوست

 6. #6
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۹/۰۴/۰۱
  نوشته ها
  313
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  15
  پسند کرده
  0

  Re: آموزش رنگ ، مش ، هایلایت ، لولایت و ....

  خیلی عالی بود خواهش می کنم بازم اموزشات رو ادامه بده
  حالا از مال این دنیا،نهی داریم گرو هشت


  http://manosam.persianblog.ir/

 7. #7
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  مرضیه
  عضویت: ۱۳۸۸/۱۲/۰۹
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  24
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  3
  پسند کرده
  337

  Re: آموزش رنگ ، مش ، هایلایت ، لولایت و ....

  هیون جون
  میشه بگی با موهایی که یک دست رنگ نمی شن باید چه کرد ( بدون دکلره ) ؟
  آیا دوباره رنگ کردن مو به یک دست شدن رنگ مو کمکی میکنه ؟
  با حقیقت باید زیست. امّا، واقعیت را ـ تنها ـ باید دانست.

 8. #8
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۹/۰۵/۱۹
  نوشته ها
  1
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  1
  پسند کرده
  0

  Re: آموزش رنگ ، مش ، هایلایت ، لولایت و ....

  سلام هیون جون مرسی از آموزشهات اگه من چند تا رنگساژ می خواستم اگه ممکنه فرمولهاش رو واسم بگید.
  کرم استخونی(من یه بار دادم بیرون واسم رنگساژ درست کرد توش یه مایه آبی رنگ بود میشه بگید این چی بوده؟)
  زیتو نی
  یخی
  پلاتینه
  کرم
  مرسی دوستت دارم خوشحالم دوستی مثل تودارم
  bestmother این نوشته را پسندیده.

صفحه 1 از 21 123411 ... آخرینآخرین
 • مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  

  محاسبه ي شاخص توده ي بدني

  وزن به کيلـو گـرم
  قد به سانتي متر

  شاخص توده ي بدني
  بازه ي وزني مناسب شما