نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree7Likes

موضوع: اطلاعیه انجمن حقوق زن در خانواده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 32
صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
    مدیر کل سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    146
    پسند کرده
    20

اطلاعیه انجمن حقوق زن در خانواده

با سلام و احترام

انجمن "حقوق زن در خانواده" به دلیل نداشتن "مدیر انجمن" و حساسیت مباحث مورد بحث آن، برای مدتی غیر فعال شده و به محض انتصاب مدیر جدید، این انجمن به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

پیروز و شاد باشید!
    کاربران عزیز لطفا از ارسال مطالب غیر مرتبط در انجمنها خودداری کنید.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    16
    پسند کرده
    52

Re: اطلاعیه انجمن حقوق زن در خانواده

سلام مامی عزیز

در مورد انجمن حمایت از حقوق زنان میخواستم از شما درخواست کنم که هر چه زودتر این انجمن راه اندازی بشه چون واقعا مباحث مفیدی میتونه در اون مطرح بشه.
    ببینید ما الان در عصری زندگی میکنیم که خانمها در کشورهای دیگه به همه مناصبی که مردها میتونن بهش برسن، دست پیدا میکنند در حالیکه در کشور ما زنان حتی یک قاضی ساده هم نمیتونند بشن . وقتی از تبعیض هایی که علیه ما وجود داره صحبت میکنیم دیگه این جواب که بله زمانی دختران زنده به گور میشدند و حتی حق حیات نداشتند، برای ما قانع کننده نیست.
    الان هم جنس های ما رییس جمهورن، فضانوردی میکنن، در همه رشته های ورزشی موفق میشن اما در کشور ما با این استدلال که ما ظریف و لطیف هستیم همه حقوق رو از ما سلب کردن و تبعیض های زیادی علیه ما وجود داره در حالیکه اگر دقیق نگاه کنیم همه اینها به منفعت طلبی و انحصار طلبی جنس مرد در جامعه عقب مانده ما برمیگرده که برای مشروع جلوه نشون دادن این حق خوری عظیم نام اسلام رو روی عقاید خودخواهانه خودشون قرار دادند حال آنکه اسلام دین عدالته و به گفته پیامبر " لا ضرر و لاضرار فی الاسلام".
    نباید از بحث و جدل ترسید.زمان امام صادق علیه السلام زمان شکوفایی مذهب تشیع بود و اگر زمان امام صادق علیه السلام رو مورد مطالعه قرار بدیم می بینیم که اون حضرت شاگردان خودش رو به سوال کردن و چالش کشیدن مباحث تشویق میکردند.
    نقل شده که یک روز مجلس درس امام صادق تشکیل میشه و همه شاگردان سراپا گوش بودند و تند تند سخنان امام رو یادداشت میکردن . امام به جای اینکه ابراز خوشحالی کنند اعتراض میکنند و می فرمایند چرا از من سوال نمیکنید چرا نمی پرسید که این حرف رو از کجا زدم؟ مستند حرف من چیه؟
    در زمان امام مناظره ها و مشاجرات پر تنش مذهبی و کلامی در مجلس درس امام برگزار شد و تضارب آراء و اختلافات کلامی و اعتقادی زیادی وجود داشت اما نهایتا نه تنها به اسلام آسیبی نزد بلکه باعث شکوفایی و بالندگی بیشتر تشیع شد.

هرچند بین ما امامی نیست که اشتباهات ما رو با استدلال قوی و کامل برطرف کنه اما خود همین تلاش برای فهمیدن دین، به تنهایی بزرگترین عبادت محسوب میشه کما اینکه پیامبر هم می فرماید :خوابیدن عاقل از شب‎زنده داری جاهل بهتر است و در منزل بودن عاقل از مسافرت جاهل (بسوى حج و جهاد) بهتر است.

اگر الان عده ای از این اسلام ما بیزارند به خاطر سکوت ماست. واقعیت اینه که منفعت طلبی عده ای باعث شده که همه قوانین اسلامی رو در جهت مقاصد شخصیشون تعبیر و توجیه کنند و مانع پویایی فقه اسلامی بشن.

ما به عنوان مسلمان وظیفه داریم که همونقدر که به تزیین منزل، گلسازی با کاغذ و روبان، خیاطی و آشپزی و ... بها میدیم کمی هم به فکر اسلامی باشیم که با ریختن خون امام حسین علیه السلام به دستمون رسیده.

ببخشید که اینقدر طولانی شد.
    سحاب این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    96
    پسند کرده
    0

سلام مامی عزیز...
    من هم کاملا با نظرات سمبل جون موافقم...و یه سوال خیلی بزرگی تو ذهنمه همش...که چرا همهههههههههههه ی مباحث حتی غیر علمی سایت(مثل جمعه بازار حتی)مدیر دارن اما این قسمت که حتی اسمش هم مربوط به خانماس هیچ مدیری نداره؟و همینطور روانشناسی که تو عصر پر از چالش ها و مشکلات امروز یه نیاز به حساب میاد و اگه کسی روانش ناراحت و پریشان باشه با هیچ کدوم از این هنرها آرامش نمی گیره...و بنظرم یه مدیر برای اینجا واجبه...همونطور که می دونین قبلا هم بحثهایی پیش اومده اما مدیرا فقط نصف بیشتر صفحات رو پاک کردن و قفل کردن با اینکه این درمونش نیست...شمایی که اینهمه زحمت کشیدین و این سایتو به اینجا رسوندین خوب نیست اگه به خوراک فکری زنان این کشور هم فک کنید و یکم محیطو باز تر بذارین؟با نظارت البته؟من خودم به شخصه اینجا رو خیلی دوس دارم و اصلا راضی به اتفاق بدی نیستم...اما مشکل اینجاست که نظرم ممکنه با بعضیا تعارض داشته باشه که مطمئنم اگه خود خانمای سایت گزارش به مراجع بالاتر ندن مشکلی پیش نمیاد اگه نظرمو بگم!!!...بهرحال همه انسانیم و نظرات خاص خودمونو داریم....و نمی شه هم بیخیال خیلی چیزا شد...بهتر نیست سایتو از نظر علمی آپدیت تر نگه دارین؟باور کنین اگه از این نظر هم سایتو بالا نگه دارین کسی نمیاد بگه مامی سایت سایتیه که زنا میان می شینن و غیبت می کنن!!!!چه بسا به شما استناد کنن همونطور که تو آشپزی هم می کنن...
    و امیدوارم هر چه سریعتر یه روانشناس منصف و عاقل و متخصص رو برای قسمت روانشناسی و یه حقوقدان عادل تر و عاقل تر و متخصص تر و همینطور آپدیت تر برای قسمت حقوق زن در خانواده هم دعوت کنید...با تشکر از زحماتتون

mamanemeshkat آواتار ها
    میزان امتیاز
    8
    پسند شده
    420
    پسند کرده
    82

ممنونم ازمدیران محترم که خیلی به موقع اقدام کردن .بعضی از تاپیک ها مباحثشون خیلی حساسه و حتما باید یک مدیر برای بررسی پست ها وجود داشته باشه در غیر این صورت ممکنه به بیراهه بره و مسائل درست مطرح و بررسی نشه. مخصوصا زمانی که خیلی از ما قواعد بحث درست و منطقی رو بلد نیستیم و به جای اینکه دنبال جواب باشیم فقط به این فکر هستیم که زیر سوال ببریم و تمام مشکلات خودمون و دورو بری هامونو به گردن جامعه و دین و نظام بندازیم. اما وجود یک مدیر خوب و بی طرف که عادلانه و منطقی برخورد کنه حتما باعث می شه بحث ها خوب و هدفمند جلو بره و به نتیجه برسه.

باز هم ممنون به خاطر حسن توجه شما.
    دلا معاش چنان کن که گر بلغزد ÷ای فرشته ات به دو دست دعا نگه دارد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    16
    پسند کرده
    52

مامان مشکات عزیز مشکلاتی که نه به جامعه مربوطن نه به دین و نه به نظام ارتباطی دارن ، دقیقا به چی مربوط میشن؟؟؟

تو این تاپیک معمولا مشکلاتی مطرح شده که دقیقا به جو حاکم بر جامعه ایرانی برمیگردن .

من هم معتقدم که خیلی از مشکلات جامعه ما به افت فرهنگی ما مربوط میشه اما اینم بدونید که بسیاری از مشکلات فرهنگی و اجتماعی کاملا به هم مربوطن ... بارها شده که قانونگذار برای برخی اصلاحات فرهنگی به قانونگذاری روی آورده ... من هم با رویکرد بعضی ها که تا حرف از مشکلات میزنی پای سیاست و خرابکاری مسئولین رو وسط میکشن مخالفم اما از اون طرف هم عده ای هستند که شدیدا طرفدار سانسور انتقادات هستند و به قول معروف ریسمان الهی رو که باید بهش چنگ زد، طناب دار مخالفین کردند.

اگر پی گیری همین مباحث نبود خیلی از اتفاقات نمی افتاد نمونش برابری دیه زن و مرد در تصادفات رانندگیه ... سی سال بود که شرکتهای بیمه از زن و مرد حق بیمه یکسان میگرفتن اما پای دادن دیه که میرسید به خانمها نصف آقایون دیه میدادن ... چه پول گنده ای که به جیب شرکتهای بیمه رفت و توی این سی سال چه حق عظیمی که از میلیونها زن پایمال شد... اما الان به لطف همین بحث ها شرکت*های بیمه موظفند در زمان وقوع خسارات بدنی، دیه را بدون در نظر گرفتن جنسیت و مذهب و تا سقف تعهدات بیمه*نامه پرداخت کنند

سالها بود که زن با خدمات رایگانی که در منزل انجام میداد زمینه رو فراهم میکرد تا مرد به درآمد زایی برای خانواده بپردازه اما وقتی مرد فوت میشد حق این زن از بچه هاش که هیچ نقشی در به دست آوردن این ثروت خانوادگی نداشتن، کمتر بود چون زن فقط از هوایی ارث میبرد نه از عرصه اما دو سه سالیه که این حق خوری با فتوای آقای خامنه ای تعطیل شد.

و همونطور که مستحضرید با تغییر یکسری قوانین داریم به این جمله که " مهریه رو کی داده کی گرفته " و همینطور تسهیل ازدواج مجدد مرد بدون حق طلاق برای زن ، نزدیک و نزدیک تر میشیم.

چرا این همه از زندانی شدن مردها به خاطر پرداخت حق شرعی زنهاشون صحبت میشه اما همیشه اعتراض زنان به تفاوت ارث، دیه و قصاص زن سانسور میشه؟؟؟ مگه نمیگن که چون خانم مهریه و نفقه میگیره پس بحث ارث و دیه هم به نوعی جبران میشه پس در حال حاضر که برای مهریه هم سقف تعیین کردن باید در این مباحث هم تجدید نظر اساسی صورت بگیره.

ببخشید که طولانی شد.
    سحاب این نوشته را پسندیده.

azy آواتار ها
    میزان امتیاز
    85
    پسند شده
    3431
    پسند کرده
    1700

دوستان بیاین منتظر باشیم تا مدیر این انجمن هم مشخص بشه و بعد تو مبحثش با هم صحبت کنیم.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

با سلام و احترام.میخواستم درخواست کنم که لطفا اگه میشه زودتر این تایپیک کارش رو شروع کنه کاربران زیادی هستند که بی صبرانه منتظر باز گشایی اینجا هستن.سمبل جان با حرفهایت خیلی خیلی موافقم عزیزم.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    96
    پسند کرده
    0

زني را مي شناسم من
    که شوق بال و پر دارد
    ولي از بس که پر شور است
    دو صد بيم از سفر دارد زني را مي شناسم من