نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree7Likes

موضوع: اطلاعیه انجمن حقوق زن در خانواده

نمایش نتایج: از 25 به 32 از 32
صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    6
    پسند کرده
    8

Re: اطلاعیه انجمن حقوق زن در خانواده

[quote=خورشیدبانو]
    نقل قول نوشته اصلی توسط "متینا":1rbgvamt
    چه خوب که داره اینجا دوباره راه میفته.کاش این دفعه به یه سرانجامی برسه.اتفاقا داشتم فکر میکردم کاش تاپیک باز بود میومدم این قضیه رو بگم تاشاید بشه کاری کرد:
    دیشب با یکی از دوستای شوهر تو ماشین پشت چراغ قرمز مونده بودیم و از این بچه هایی که گل میفروشن هم تو خیابون بودن.منم داشتم خیلی جامعه شناسانه در مورد اینکه مگه چقدر درامد دارن و چجوری زندگی میکنن و اینا نطق میکردم که اون اقای دوست برگشت و گفت که خودش شخصا چن بار بهشون کمک زیادی کرده...اما درعوض یه سری کارها!دخترا هم حدود13-14 ساله بودن!باورتون میشه؟من که همش میگم شاید دروغ گفته.اخه چرا یه دختر بچه به جای بازی با عروسکاش باید بره یه همچین کاری بکنه؟خب مطمئنا این بچه بزرگم بشه کار دیگه ای نمیتونه بکنه...از دیشب تاحالا فکرم مشغوله.بدیشم اینه که به این بخش جامعه (متاسفانه کمم نیستن)هیچ نگاهی انداخته نمیشه.
    عزیزم من هم متاسف شدم ولی یه سوال بزرگ هم برام پیش اومده؟ اینکه شما در برابر این آدم چی گفتی؟
    آیا بهش گفتی که خیلی کثیفه و شما از اینکه چنین موجودی رو داری از نزدیک میبینی حال خوبی نداری؟
    خدایی نکرده قصد ناراحت کردن شمارو ندارم فقط می خوام بگم این طور وقتا میشه به این آدما فهموند کاری که میکنن اونقدرا هم که خودشون فکر میکنن عادی نیست.اگر توی یک چنین شرایطی سکوت کنیم معنیه خوبی نداره...[/quote:1rbgvamt]
    حق با شماست دوست خوبم!هیچی نگفتم.تازه بحثم عوض کردم.خب چی میگفتم؟!میدونم باید مخالفتمو نشون بدم...ولی واقعا بعضی وقتا نمیشه.دلایلی مث رودرواسی یا اینکه باخودم فکر کردم حالا مثلا من بگم چی میشه؟!
    تکلیف اون اقا که معلومه...من واسه اون بچه و ایندش نگرانم.ادمای مریض هستن به هرحال...کاشکی عرضشو داشتم که نه تنها با اون اقا که با اون بچه هم صحبت کنم و بهش بگم که داره اشتباه میکنه.

خورشیدبانو آواتار ها
    مهرناز
    میزان امتیاز
    34
    پسند شده
    2252
    پسند کرده
    2358

عزیزم از اینکه این قدر صادقانه جواب دادین واقعا ممنونم.شاید خیلی ها مثل شما توی اون شرایط نتونن جواب خوبی بدن ولی خوب اینجا بیایم تمرین کنیم که باید جلوی این مدل کارا وایسیم اون بچه اگر کسی رو داشت که ازش حمایت کنه که این طوری نمیشد.به نظر من اون خوب میدونه کارش اشتباهه ولی چاره ای نداره،فقر باعث خیلی از بدبختی ها میشه (البته به آدما هم بستگی داره).باید جلوی آدمایی مثل اون آقا وایساد تا حداقل دلش نسوزه و کمک نکنه، یا روی این ظلم بزرگش اسم کمک نذاره.
    خلاصه که باید برخوردمون جوری باشه که اون از این کارش خجالت بکشه(البته بعید میدونم) یا حداقل به خاطر ترس از واکنش مردم جرئت نکنه اینقدر آشکارا از کارش حرف بزنه.
    senobarqi این نوشته را پسندیده.
    عشق،
    آمدنی ست
    جستنی نیست.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    6
    پسند کرده
    8

من کلا مشکل برخورد باافراد زورگو رو دارم....موافقم که اینجا اگه کسی تجربه ای داره بذاره تا ماهم استفاده کنیم...خورشید بانو جون منم میگم نباید به این کار بگه کمک.ولی متاسفانه جو جامعه اینجوریه.مثلا من خودم خیلی شنیدم(فقط شنیدما)که مردای مومن پولدار زن و بچه دار دخترای جوون یا بیوه رو صیغه میکننن به اسم کمک.در حالی که اصلا هم قصدشون کمک نیست.

( MAHNAZ ( X ZIEBA آواتار ها
    میزان امتیاز
    52
    پسند شده
    17232
    پسند کرده
    18799

سلام متینا جون عزیزم منظورت از از افراد زور گو کی در فامیل /محل کار و.. کجا اگر برات امکان دارد کمی واضحتر بگو.
    لبخند دوستان امضا من هست

خورشیدبانو آواتار ها
    مهرناز
    میزان امتیاز
    34
    پسند شده
    2252
    پسند کرده
    2358

نقل قول نوشته اصلی توسط متینا
    من کلا مشکل برخورد باافراد زورگو رو دارم....موافقم که اینجا اگه کسی تجربه ای داره بذاره تا ماهم استفاده کنیم...خورشید بانو جون منم میگم نباید به این کار بگه کمک.ولی متاسفانه جو جامعه اینجوریه.مثلا من خودم خیلی شنیدم(فقط شنیدما)که مردای مومن پولدار زن و بچه دار دخترای جوون یا بیوه رو صیغه میکننن به اسم کمک.در حالی که اصلا هم قصدشون کمک نیست.
    بله عزیزم چنین آدمایی وجود دارن ولی به نظر من اسمشونو بذاریم پولدارای ریاکار.چون مدام تظاهر میکنن زیادی معتقدن ولی از دینشون فقط اونی که به نفعشون هست رو قبول میکنن.چون مومن یعنی کسی که به خدا ایمان داره و یه همچین کسی دیگه هوس بازی نمیکنه.
    عشق،
    آمدنی ست
    جستنی نیست.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    6
    پسند کرده
    8

مهناز جون همه جور ادم زورگو!فامیل(حتی برادرم)توی دانشگاه.توی محل کار.توی خیابون.کلا وایمیسم ونگاه میکنم و فوقش اگه خیلی بخوام مقابله کنم یه اخم میکنم.!
    خورشید بانو حق با شماست...ولی بااستفاده از همین تظاهر به دین به خیلی جاها رسیدن!مثلا همین پولشون خیلیش از طریق تظاهر به وجود اومده...

( MAHNAZ ( X ZIEBA آواتار ها
    میزان امتیاز
    52
    پسند شده
    17232
    پسند کرده
    18799

متینا جون من فکر میکنم شرایط زندگی وقتی سختر میشود هر کسی حق خودش میداند از افراد دور بر خودش سو ستفاده کند . یعنی به نوعی با زور گفتن عقدهای سنگینی که بر دوش دارد کمی خالی کند .

ولی غافل از این هستند که این فشار و مشکلات برای خیلی های دیگر هم هست . ثس بنظرم با کسی مثل برادر میشود صحبت رد وقانعش کرد که به جای اینکه به شما زور بگوید بهتر است با همدیگر متحد شوید تا بتوانید مشکلات را حل کنید.
    لبخند دوستان امضا من هست

shohreh-sh آواتار ها
    میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    1384
    پسند کرده
    1339

من تازه این تایپیک رو دیدم وخیلی خوشحال شدم که جایی هست که میشه دغدغه هامون رو در نوع رفتار با خانم ها مطرح کنیم . با هم فکری بی غرضانه و بدون تعصب کور دنبال راه حل باشیم.
    از ایده ال نگری بیرون بیاییم و این که قانون اینو میگه و دین اونو میگه دست برداریم و واقعیت های جاری در جامعه رو ببینیم.
    این جا مدینه فاضله نیست و قانونش هم بدون نقص نیست پس به جای این که خودمون رو به کوچه علی چپ بزنیم و از واقعیت ها فرار کنیم بیاییم صادقانه مشکلات رو ببینم و راهکار عملی بدیم.

به عنوانن مثال یک خانم کارمند که زایمان می کنه بعد از زایمان با مشکلاتی در گیر هست . بچه ی کوچک و ناتوانی های بعد از زایمان و با تمام این دغدغه ها باید استرس پایان دوره مرخصی رو داشته باشه و تازه بعد از اون با این نوزاد شیر خوار چکار کنه؟؟؟
    من برای تولد دخترم 4 ماه مرخصی داشتم و از این 4 ماه به علت ضعف و ناتوانی و طولانی شدن بیماری بعد از زایمان 2 ماه آن را در بستر بیماری بودم!!!!! 2 ماه بعد از اون هم مثل یه آدم سالم نمی تونستم فعالیت کنم .تازه وقتی می خواستم برگردم سرکار با مشکل بزرگ نوزاد شیر خوار روبرو بودم و این هم شده بود یک از دغدغه های من!!!!!!
    برای بچه ی دوم هم همون 4 ماه بود ولی با این تفاوت که 70 روز بعد تونستم به فعالیت های عادی و سبک برگردم و بعد از اتمام این 4 ماه از نظر روحی به ریخته بودم و با تایید پزشکی مرخصی من 2 ماه دیگه تمدید شد!!!!!!!
    حالا به نظر شما یک خانم در این جامعه ی گل و بلبل نباید اون قدر حمایت بشه که از بچه دار شده و مادر شدن احساس لذت کند نه احساس ضعف و ناتوانی!!!!!!! در کدوم کشور که این قدر ادعاش گوش آسمان را کر کرده این چنین با یک مادر رفتار میشه.
    تازه الان بعد از سالها قانون 9 ماه مرخصی برای مادران از طریق رسانه ها اعلام شده ولی معلوم نیست آیا در ادارات اجرایی هست یانه؟؟؟؟
    این قانونی که ادعا می کنیم از زن حمایت می کنه کجاست؟؟؟ من به شخصه از تولد بچه هایم جز ناراحتی و استرس به پایان رسیدن مرخصی چیزی به یاد ندارم.
    اگر خدا یاری کنی و زنده بمانم شاید از تولد نوه هایم این لذت را بچشم !!!!!!!!!!

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234