نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree1Likes

موضوع: باشگاه کتاب خوانی (دو) -کتابهای اجتماعی-جامعه شناسی نخبه کشی

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 15
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    3334
    پسند کرده
    1346

Red face باشگاه کتاب خوانی (دو) -کتابهای اجتماعی-جامعه شناسی نخبه کشی

به نام دوست ...

باشگاه کتاب خوانی یک با نقد و بررسی 10 کتاب به پایان رسید. امروز باشگاه کتاب خوانی دو رو با هدف کاربردی تر شدن کتابها و بحث ها آغاز میکنیم.
    از همه دوستانی که در باشگاه قبلی همراه ما بودند سپاسگذارم و از کتابخوانهای خوب مامی سایت برای شرکت در باشگاه کتاب دو دعوت میکنم.

روال کار در باشگاه کتاب دو به صورت سه کتابی هست، ما یک موضوع یا شاخه یا نویسنده رو انتخاب میکنیم و سه کتاب برتر اون موضوع رو مطالعه میکنیم و راجع بهشون بحث میکنیم.

به طول مثال

موضوع منتخب: فرار از خانه

کتابهای منتخب :: آنجا که خانه ام نیست(از محمدرضا سرشار) -
    روان*شناسی فرار از خانه (از مریم حیدری
    ) - و ..
    مدت زمان خواندن هرکتاب یکماه
    مدت بحث 10 روز

منتظر دوستان خوبمون در باشگاه کتاب هستیم، به زودی رای گیری برای موضوع دور اول رو شروع میکنیم.

ستيز من تنها با تاريكي است و براي نبرد با تاريكي شمشير نميكشم، چراغ مي افروزم.

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    3334
    پسند کرده
    1346

Re: باشگاه کتاب خوانی (دو) - درودی دوباره ..

نقل قول نوشته اصلی توسط مهســا
    مامان سمي
    چطوري ميتونيم عضو شيم؟
    ولي سه تا كتاب زياد نيست؟ پس ميشه لوفن حجم كتابا كم باشه؟ ميترسم شوهرم طلاقم بده ! (((((((؛
    يكي نيست بگه مگه حالا تو عضو شدي نظر ميدي؟
    خوش آمدید مهسا جان

برای عضویت همینکه کتاب رو تهیه کنید و همراه با ما بخوانید و در بحث شرکت کنید یعنی عضو هستید، سه کتاب در یک موضوع هستند اما هرکدام رو یکماه فرصت داریم تا بخوانیم و فشار زیادی به شما وارد نمیشه

اما بنا بر تجربه شخصی، این با هم کتاب خواندن و بعد بحث و تبادل نظر درمورد کتابها، تاثیرات بسیار مثبتی هم در روحیه کتابخوانی و هم در زندگی و تجربیات فردی اعضا داره

البته شایان ذکر هست که، ما در باشگاه کتاب یک اغلب رمانهای عمومی رو میخواندیم، اما در این باشگاه کتابها کمتر حالت سرگرمی دارند و کمی موضوعات جدی تر رو بررسی میکنیم

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    3334
    پسند کرده
    1346

Re: باشگاه کتاب خوانی (دو) - نمایشنامه "خانمچه" خوانده میشود

درود به کتابخوانان عزیز.. باشگاه رو های ورزیده !!

چطورید همگــــــــــــــــــــــ ـــــــــی

دوستان من صبح ها بخاطر حضور در محیط کار، خیلی به سختی میتونم مامی سایت رو باز کنم(البته درصورتی که شانس بیارم و مامی باز بشه اساسا!) - این سختی هم بخاطر حجم وظایف هست که اصلا اجازه تمرکز روی مطلب دیگه ای رو بهم نمیده

زمانهایی هم که میام تمرکز کنم و یک حرکتی انجام بدم، مامی انقدر اذیت میکنه که من با این وقت محدود بی خیال میشم و میرم.

دور بعدی باشگاهمون کتابهای حوزه اجتماعی هست. من اولین کتاب رو معرفی میکنم، در مورد کتابهای بعدی میتونید پیشنهاد بدید تا انتخاب کنیم.

نویسنده: علی رضا قلی

جامعه شناسی نخبه کشی، قائم مقام، امیرکبیر، مصدق: تحلیل جامعه شناختی برخی از ریشه های تاریخی استبداد

قسمتی از مقدمه کتاب: می گویند قائم مقام را توطئه گران دربار قاجار و محمد شاه به کمک ایادی بیگانه کشتند و امیرکبیر را به همین شکل به روزگار ناصرالدین شاه نسبت می دهند و مصدق نیز چهل سال تبعید و زندان را مدیون سازمان سیا و پهلوی است. این کتاب می گوید اینها علت قریب هستند، باید به دنبال عللی گشت که اگر نبودند نظامی پرداخته نمی شد که در آن اصلاحگران توفیقی به پیشبرد مقاصد خود نیابند. آن علت ها عللی بودند که استبداد را دامن زدند و مانع جدی توزیع قدرت بودند و هم جلوی انباشت ثروت را می گرفتند و هم انباشت علم را. زندگی روزمره بود و در نتیجه مانع تقسیم کار فکری و مانع انباشت علم و دانش نیز بودند
    ** درهمین ژانر اجتماعی کتاب جامعه شناسی خودمانی هم هست که به عنوان مطالعه آزاد میتونید انتخابش کنید اما برای اینکه این دوره تنوع داشته باشه، این کتاب رو نمیتونید پیشنهاد بدید.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    89
    پسند کرده
    9

درهمین ژانر اجتماعی کتاب جامعه شناسی خودمانی هم هست که به عنوان مطالعه آزاد میتونید انتخابش کنید اما برای اینکه این دوره تنوع داشته باشه، این کتاب رو نمیتونید پیشنهاد بدید. [/quote]

من اين تيكه رو متوجه نشدم يعني چي ببخشيد
    جوياي شمس حقيقت باشيم از هر افقي طالع شود

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    3334
    پسند کرده
    1346

نقل قول نوشته اصلی توسط ROMINA^
    درهمین ژانر اجتماعی کتاب جامعه شناسی خودمانی هم هست که به عنوان مطالعه آزاد میتونید انتخابش کنید اما برای اینکه این دوره تنوع داشته باشه، این کتاب رو نمیتونید پیشنهاد بدید.
    من اين تيكه رو متوجه نشدم يعني چي ببخشيد[/quote]

یعنی ما سه کتاب برای رده ی اجتماعی خواهیم خواند، اولیش رو که من معرفی کردم.. دوتای بقیه هم اگر دوستان پیشنهادات خوبی بدن، از بین پیشنهاد دوستان انتخاب میشه.
    کتاب "جامعه شناسی خودمانی" هم در رده اجتماعی خیلی معروفه، که پیشنهاد دادم به صورت مطالعه آزاد و علاقه فردی خوانده بشه، اما چون شباهتش به این کتاب زیاده و هردویک موضوع رو تقریبا مطرح میکنند.. دیگه به عنوان یکی از سه کتاب این دور نمیتونیم انتخابش کنیم.

mahta008 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    80
    پسند کرده
    140

Re: باشگاه کتاب خوانی (دو) -کتابهای اجتماعی-جامعه شناسی نخبه

.
    من از آنچه تو میگویی متنفرم اما تا پای جان از حق تو برای گفتن آن دفاع میکنم

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    3334
    پسند کرده
    1346

راستش دوستان، هم عنوان تاپیک واضحه هم صحبت های من... کتابهای اجتماعی رو میتونید پیشنهاد بدید، من اولیش رو خودم در ژانر جامعه شناسی پیشنهاد دادم. جامعه شناسی یکی از زیرشاخه های کتاب های با مضمون اجتماعی هست.

اگر کتابی هست که برای دومین کتاب مناسب میدانید پیشنهاد بدید، درغیر اینصورت کتاب این دور رو با هم مطالعه میکنیم و من کتاب بعدی رو هم معرفی میکنم در همین بین.

امیدوارم درکنار هم لذت ببریم و کتاب بخوانیم.

MooniYa آواتار ها
    میزان امتیاز
    58
    پسند شده
    4021
    پسند کرده
    2975

سلام
    سومی اینبار خیلی سخته موضوع!

راستش من اصلا رمان در مورد جامعه شناسی نمیشناسم
    چند روز پیش رفتم کتاب فروشی...تو قسمت کتابهای جامعه شناسیش از این کتابه همین جوری خوشم اومد
    اما قطوره!

"سرزمین های شبح زده"

این کتاب درباره تلاش های مردم و دولت های آلمان، لهستان، جمهوری چک و اسلواکی برای رویارو شدن با گذشته کمونیستی شان است.
    تینا روزنبرگ نویسنده و کاوشگر واکنش های انسانی در موقعیت های تعلیقی و هراسناک با اثر "سرزمین های شبح زده" بیش از آنکه به دریافت جایزه پولیتزر مباهات کند بیشتر به تاثیری که از این رویداد جهانی بر او نهاده شده مفتخر است.
    او در فرازهای کتاب به درس هایی که از سرنوشت ملت های رهیده از کمونیسم پرداخته و نقطه های تاریک و پنهانی را برجسته کرده که زوایای آن حتی در تصور قربانیان آن دشوار می نمود. گذشته با تمام زوایای نهان آن در برجسته کردن رستگاری انسان ها در آینده یکی از کشف و شهودهای درونی او در این کتاب است.
    روزنبرگ می گوید: "اولین درسی که آموختم این بود که بسیاری از کشورها اصلا به گذشته نمی پردازند، زیرا گذشته هنوز با آنهاست. در اکثر جمهوری های سابق شوروی، روسای قدیم حالا روسای جدید هستند، حالا خودشان را، به جای کمونیست، ملی گرا می نامند. این امر در برخی از بخش های اروپای شرقی نیز صدق می کند: در آلبانی، رومانی و به میزان کمتری در اسلواکی، آنهایی که بر مسند قدرت هستند درست مثل کمونیست های قدیم رفتار می کنند؛ همچنان به سانسور مطبوعات و مجازات مخالفان سیاسی ادامه می دهند، احکام را به زور به دادگاه ها تحمیل می کنند و احساسات عمومی را علیه دشمنان قومی و نژادی، کولی ها یا یهودیان تهییج می کنند. صربستان و کرواسی همچون یادمان های ویروسی از نفرت سرپا ایستاده اند، ویروسی که می تواند از چند عوام فریب کمونیست که حالا ملی گرا شده اند منتشر بشود."
    دلتو به هيشكي نسپار اونو واسه من اونو واسه من اونو واسه من نگهدار

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین