نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree13Likes

موضوع: آشنایی با ابزار و لوازم خیاطی

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 13
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
 1. #1

  آشنایی با ابزار و لوازم خیاطی

  چرخ خیاطی
  .
  .
  .
  .

  راهنمای خرید چرخ خیاطی خوب


  چرخ خیاطی را که شما خریداری کرده با خود به خانه میبرید وسیله خوب و در حقیقت یک گنجینه قیمتی است که سالیان دراز در منزل شما خواهد ماند و از آن استفاده خواهید کرد، از این رو باید در انتخاب آن دقت بکار ببرید. چرخهای خیاطی معمولی که شما در بازار ها می بینید تقریبا همه از یک نوع هستند و از سالهای پیش تا کنون در ساختمان کلی آنها تغییری داده نشده بلکه دستگاههای اتوماتیک جدیدی بچرخ اضافه شد . که با آنها زیگزاگ و انواع کارهای تزئینی مربوط به خیاطی را می توان انجام داد.

  این دستگاههای اضافی ابتدا در اروپا اختراع شد و مورد تماشا و استفاده قرار گرفت و غرض از بکار بردن آنها این بود که علاوه بر کارهای عادی که بوسیله چرخ خیاطی بعمل می آید کارهای دیگری نیز مانند برودری دوزی و دوختن جا دکمه و غیره با آن انجام می گیرد . البته چون سوزن چرخهای خیاطی بطریق عمودی بالا و پایین می رود سوزن دستگاه زیگزاگ به چپ و راست هم رفته و در نتیجه قادر به دوختن زیگزاگ می شود . با بکار بردن اینگونه لوازم دستگاه چرخ خیاطی عادی قادر است انواع دوختهای تزئینی زیبا و عالی را بدوزد.

  قبل از خرید چرخ چه نکاتی را باید در نظر گرفت ؟
  1- ابتدا دقت کنید که چرخ ماکو گرد باشد . هرگز چرخهای ماکو دراز نخرید ، زیرا این نوع چرخ ها ارتعاش زیادی دارند ، در صورتیکه چرخ باید بدون صدا و ارتعاش کار کند .

  2 -یک چرخ خیاطی مدرن باید پارچه را هم به طرف جلو و هم عقب بدوزد.

  3 - چرخ باید دارای دستگاه مخصوصی باشد که فشار نخ را طبق شماره هائی که روی دستگاه نقش شده بدون آنکه باعث پاره شدن نخ بشود کم و زیاد کند.

  4 - چرخ باید دارای پایه فشار دهنده قوی باشد که بوسیله آن بتوان انواع پارچه های ضخیم و درزهای کلفت را دوخت

  5 - یک دستگاه ساده که با اتصال آن به چرخ بتوان کارهای رفوئی و برودری را انجام داد.

  6 -جا ماکوی چرخ باید طوری قرار گرفته باشد که برای تمیز کردن مجبور نباشید چرخ را کج کنید و دارای جعبه
  فولادی باشد که با باز کردن بتوان به آسانی آنرا تمیز کرد.

  7 - چرخ شما از نوعی باشد که در کلیه نمایندگی های مجاز آن وسائل تعمیر و سرویس آن موجود باشد.

  8 -چنانچه بیشتر هم بدان اشاره شد بعضی چرخها علاوه بر دوخت مستقیم و منظم دوختهای زیگزاگی با عرض و طولهای متفاوت هم انجام می دهند و دوختهای زیگزاگی مورد استعمال بسیاری از جمله برای تزئین دارند. تکنیک جدید در رشته خیاطی با ساختن چرخهای جدید زیگزاگ و دو سوزنی وسائل خود کاری که در آنها بکار رفته حقیقتا اعجاز می کند. این وسائل خود کار حتی کار خیاط مبتدی را بصورت کار یک هنرمند جلوه گر می سازد این نوع چرخها بخصوص برای دوختن جا دکمه - تور دوزی - حاشیه دوزی - دوختن روبان و طرحهای آپلیکه - پنبه دوزی - سنجاقهای گرد و کارهای تعمیری مختلف بسیار مناسبند.

  قبل از چرخهای اتوماتیک جدید برای انجام کارهای تزئینی لازم بود اهرم مخصوصی که دوختها را عریض تر و باریکتر می کند با دست حرکت دهیم ولی اکنون دوختهای بی نهایت متنوعی را می توان با این چرخها بوسیله تنظیم نمودن بادامکها و صفحه های مخصوصی که اهرم ها را بطور اتوماتیکی حرکت می دهند انجام داد . باین ترتیب وقتی اندازه بخیه ها طوری تنظیم شد که بخیه ریز بخورد چرخ نیز بخیه ریز خواهد دوخت . این نوع بخیه بیشتر برای کارهای برجسته و برودری لازم می شود.

  بادامکها و صفحات مذکور برای انجام طرحهای پیچیده تر هم نیز بکار می روند مانند دالبرها - اشکال درختی - حاشیه دندانی - خال خشتی - اشکال فالبی و تمام انواع بخیه های تزئینی.
  بوسیله این نوع چرخها با استفاده از ابزار مخصوصی که حرکت پارچه را در ماشین کنترل می کند حتی دوختهای غیر معمول در همان حال که سوزن مشغول دوختن است با حرکت دادن ارام پارچه به عقب و جلو می توان دوختهای زینتی دیگری مانند طرحهای یونانی - برگ مانند - پر مانند و امثال آن بوجود آورد . به این طریق برودری ماشینی بدست می اید که دارای همان ظرافت برودری دستی است با این تفاوت که خیلی سهلتر و سریعتر انجام شده است - این نوع چرخها که وسائل خودکاری برای کنترل حرکت پارچه دارند . بنام چرخهای تمام اتوماتیک معروفند. با چنین ماشینهایی می توان جا دکمه را بطور خودکار حتا بدون چرخاندن پارچه درست کرد و بعلاوه بخیه های کور سجاف و انواع کاری روز مره دیگر بوسیله آن ممکن است انجام شود.

  برودری ماشینی برای تزئین حوله - لباس بچه - روبالش - پیراهن زیر - ملافه و امثال آن بسیار مناسب است. قسمت بالایی چرخ معمولی ممکن است بصورت جداگانه که در جعبه های قابل حمل قرار می گیرد فروخته شود . این نوع چرخها را می توان روی پایه یا جعبه چوبی بهر شکل که لازم باشد قرار داد.
  چون از لحاظ استحکام جنس باید مورد بررسی کافی قرار گیرد . به این ترتیب بتمام قسمتهای آن بطور جداگانه توجه کرد . بعنوان مثال راهنمایی زیرین ذکر می گردد.

  کشو ها نباید در جای خود بلغزند و باید به آسانی عقب و جلو برود و خارج شوند و جا بروند.
  دریچه ها باید کاملا جفت شوند . جعبه چرخ باید محکم باشد. قاب چرخ باید کاملا اندازه بوده و بخوبی جا بیفتد .
  ضمانت نامه کارخانه را برای آنکه بدانید چرخ به چه ترتیب تضمین شده است بخوانید چرخ باید از حیث تمام قسمت ها در مقابل مرور زمان و از لحاظ نداشتن نقص و عیب تضمین شده باشد . ضمانت نامه کارخانه باید با مهر نمایندگی مجاز آن ممهور شده باشد.
  چرخهایی که با دارا بودن شرایط فوق خریداری شوند سالهای متمادی بدون کوچکترین دردسر و ناراحتی برای شما بخوبی کار خواهند کرد.
  کار کردن با چرخ زیاد مشکل نیست ، با تمرین و ممارست به رموز آن پی برده چرخ خیاطی سه نوع است : دستی - پایی - الکتریکی
  چرخ دستی بطوری که همه می دانند بوسیله دست به حرکت در می آید و چرخ پایی بوسیله پا و چرخهای مدرن امروزی بجای اینکه از دست و پا برای حرکت دادن آن کمک گرفته شود از جریان الکتریسیته ( برق ) استفاده می شود.
  حناخانوم, sargol_a و majed این نوشته را پسندیده.
  گاهی خدا درب ها را میبندد و پنجره ها رو قفل میکند..
  زیباست بدانی ..شاید طوفانی در راه است!

 2. #2

  آشنایی با چرخ خیاطی( نحوه دوخت و رفع عیب)

  میشه گفت چرخ خیاطی های نسل جدید امروز جای چرخ خیاطی های سیاه و قدیمی مارشال که هنوز توی خونه بعضیامون پیدا میشه رو گرفته.این عکس ممکنه شکل مدرنی از یک چرخ خیاطی امروز رو نشون نده ولی در حالت کلی میشه گفت نمای کامل از یک چرخ خیاطی نسل جدیده.کما اینکه الان نسل جدیدتری به نام چرخ خیاطی های کاملا دیجیتال و هوشمند به بازار اومده.به این پست برای آموزش کلی و کامل چره خیاطی توجه کنید.
  - صفحه روی دستگاه ماسوره 2 - صفحه سوزن 3 - پیچ پایه 4 - میله پایه 5 - میله محرک 6 - میله پایه دوشاخ 7 - میله سوزن - راهنمای نخ 8 - بسط سوزن 9 - میله سوزن 10 - درجه تنظیم کشش نخ 11 - راهنمای نخ 12 - پیشانی ( صفحه خارجی ) 13 - راهنمای نخ برای دوخت زنجیره ای 14 - شیطانک ( بازوی بالا برنده ) 15 - پیچ کنترل فشار پایه 16 - بریدگی راهنمای نخ 17 - درب محل دنده های طرح دار 18 - پوشش بالا 19 - میله قرقره ( در حالت افقی و عمودی ) 20 - قرقره تنظیم ماسوره 21 - قرقره میزان ماسوره 22 - توپی دسته چرخ 23 - درجه تنظیم تنظیم سوزن 24 - درجه تنظیم طول دوخت و درجه ژتون 25 - درجه تغییر در طول ژتون 26 - درجه تنظیم دندانه کار پیش بر 27 - دکمه زیر دوخت زیکزاک 28 - درجه تنظیم دوخت زیکزاک 29 - دکمه تغییر دندانه کار پیش بر 30 - توسط این میله پایه را بالا یا پایین می آوریم
  - کلید خاموش و روشن کردن چرخ در پشت آن قرار دارد
  - دکمه ی 8 ( بسط سوزن یا پیچ سوزن ) : سوزن را به بالا ترین نقطه ی ممکن برده این پیچ را در جهت مخالف ساعت حرکت داده و شل کنید و سوزن شکسته یا خراب را بیرون بکشید سوزن جدید را داخل کنید و به طرف بالا فشار دهید تا به خار داخل میله برسد طرف صاف سوزن باید به سمت عقب باشد و سپس پیچ سوزن را محکم کنید .
  - دکمه ی 10 ( درجه ی تنظیم کشش نخ ) : کشش نخ برای دوخت زیکزاک بهتر است مقداری کمتر و یا بیشتر از دوخت ساده باشد به طوری که مقداری از نخ رویی در پشت کار پیدا شود .
  - دکمه ی 17 ( درب محل دنده های طرح دار ) : درب محفظه ی ژتون زمانی باز می شود که درجه ی جا دکمه روی خاموش off باشد برای دوخت ، درجه باید روی s باشد .
  - دکمه ی 22 ( توپی دسته چرخ ) : برای شروع هر کاری توپی باید به سمت خودمان حرکت کند .
  - دکمه ی 26 ( درجه تنظیم عرض دوخت ) : برای دوخت معکوس این دکمه را به داخل فشار می دهیم . اگر به سمت عقربه ساعت حرکت کند طول بخیه ها درشت تر و اگر به سمت چپ یا ( 0 ) حرکت کند طول بخیه ها ریزتر می شود .
  - دکمه ی 28 ( درجه ی تنظیم دوخت زیکزاک ) : واحد درجه ی طول دوخت زیکزاک میلیمتر می باشد . برای تنظیم عرض زیکزاک باید از دکمه ی 27 ( دکمه ی زیر دوخت زیکزاک ) کمک بگیریم این دکمه را به داخل فشار می دهیم . دکمه ی 28 به سمت چپ ( صفر ) حرکت داده شود عرض زیکزاک کم شده برای زیاد کردن عرض ان این دکمه را به سمت راست حرکت می دهیم ( باعث افزایش عرض آن تا 7 میلیمتر می شود )
  - دکمه ی 30 ( میله بالا برنده پایه ) : در موقع دوخت زاویه ها چرخ را متوقف کرده پایه را بلند می کنیم و پارچه را به زاویه دلخواه بر میگردانیم دوباره پارچه را پایین آورده و دوخت را شروع می کنیم .
  . * برای آزاد کرده پایه ها از چرخ دکمه قرقره در پشت پایه را فشار می دهیم .
  * برای بیرون کشیدن نخ ماسوره به روی چرخ ، نخ سوزن را با دست چپ نگه دارید توپی را به طرف خود بچرخانید تا سوزن یک بار بالا و پایین برود ، زمانی که سوزن در بالا ترین نقطه است نخ سوزن را به طرف خود بکشید تا نخ ماسوره به بیرون بیاید هر دو سر نخ ( رو و زیر ) را به پشت پایه قرار دهید .
  * برای دوخت های ساده درجه سوزن باید روی m باشد و برای دوخت کشبافت درجه سوزن باید روی r باشد تا پارچه جمع نشود . بهتر است از سوزن مخصوص استفاده شود .
  اگر می*خواهید چرخ خیاطی شما عمر بهتری داشته باشد، همیشه آن را تمیز کنید. اطراف آن را بافشار ضعیف جاروبرقی تمیز کنید و برای داخل آن از یک قلم مو کمک بگیرید. هر چند وقت یک بار آنرا روغن کاری نمایید و بعد اضافه روغنها رو با پارچه تمیز کنید و لکه های چربی اضافه را با کمی سرکه پاک کنید تا چرخ خیاطی تمیز و سالمی داشته باشید.
  حناخانوم, sargol_a, sepid123 و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
  گاهی خدا درب ها را میبندد و پنجره ها رو قفل میکند..
  زیباست بدانی ..شاید طوفانی در راه است!

 3. #3

  Re: آموزش کاملا کاربردی و گام به گام خیاطی( روش ساردیک و تون

  .
  .
  .
  .
  سایر اجزا
  .
  .
  .
  .
  ابزار زیر معمولا به عنوان لوازم جانبی روی هر چرخ خیاطی ارائه میشن.بعضی چرخ خیاطی ها مثل کاچیران مدل نیولایف یک قیچی خیلی تیز پارچه بری هم داره که خودم شخصیا کلی عاشقشم و با هیچ قیچی عوضش نمیکنم.در تصویر زیر با بعضی از این لوازم آشنا میشین.

  گاهی خدا درب ها را میبندد و پنجره ها رو قفل میکند..
  زیباست بدانی ..شاید طوفانی در راه است!

 4. #4

  معرفی چرخ خیاطی

  بعضی از بچه ها برام پی ام می ذارن و می خوان بدونن چه چرخ خیاطی بهتره و من کدومو پیشنهاد میدم.
  من خودم چرخ خیاطی نیو لایف مدل 1139 کاچیران دارم(توضیحاتش پایین هست) که حدود 7 سال پیش واسه جهیزیه خریدم اون موقع نه خیاطی بلد بودم نه حتی قرار بود یاد بگیرم! و صرفا با توجه به راهنمایی ها و تبلیغات آقای فروشنده اقدام به خرید کردم. اون زمان این مدل جدید ترین و گرون ترین چرخ خیاطی موجود محسوب میشد و حدود 240 هزار تومن بود. الان که فکر میکنم می بینم اون روز کلی شانس آوردیم که سرمون کلاه نرفته!!
  با اینکه من و مامانم هیچ اطلاعی از خیاطی و انواع چرخ نداشتیم اما الان به جرات می تونم بگم چرخ خیاطیمو با هیچ چرخی عوض نمی کنم حتی این دیجیتالیای جینگولی که تازگیا روونه بازار شده و کافیه فقط بهش دستور بدید تا زمینو و زمانو براتون به هم بدوزن !
  به هر حال اگر قرار باشه الانم برم یک چرخ خیاطی بخرم بازم انتخاب من همینه!!
  اینم اضافه کنم که اون زمان این چرخ کاملا آلمانی اورجینال بود و حتی مونتاژشم مال آلمان بود رو تمامی قطعات چرخ من آلمان حک شده اما الان از گوشه و کنار می شنوم که متاسفانه اکثر قطعات چرخ های خیاطی چینی شده.واسه همینه که توی این هفت سال قیمتش خیلی فضایی نشده ! مسلما چون قطعاتش ضعیف شده!!
  به جز چرخ های کاچیران چرخ های مدل جاسمین و ژانومه هم توی بازار هست که مدل ژانومه هم محشره! اما اطلاعات کافی در باره کار کردن با این مارک رو ندارم هر چند هر کسی داشته فوق العاده راضی بوده خیلی از خیاط های حرفه ای چرخ ژانومه رو انتخاب میکنن.
  غیر از این چرخ های خیاطی که در بالا توضیح دادم یک سری مارکای متفرقه دیگه مثل برادر و .... هم تو باز هست که بعضی از اونا هم واقعا حرفه ای و عالی هستن.
  تازگیا چرخ های دیجیتالی نسل جدید هم تو بازار اومده با قیمت های سرسام آور که من شخصا و بنا به دلایل کاملا شخصی نه دربارشون توضیح میدم نه علاقه دارم با هاشون خیاطی کنم!
  تا یادم نرفته اینو هم اضافه کنم جنازه چرخ های سیاه دستی خیاطی مامانا و مامان بزرگامون یا همون چرخه های مارشال به صد تای این چرخ خیاطی ها میرزه !

  اینم عکس و مشخصات بعضی از چرخ های موجود در بازار :

  نوع چرخ : حرفه ای
  کلاس قیمت : بالا

  الف : سری نیولایف
  1139
  قیمت: 294 هزار تومان
  • قابليت 84 نوع دوخت و گلدوزي
  • قابليت حمل و وزن ايده آل
  • قابليت دوخت دو سوزنه
  • قابليت دوخت جادكمه ،زيپ ،قيطان ،لب تو ،لول
  • بازو آزاد با قابلیت دوخت حلقوی
  • داراي جعبه مخصوص قطعات و لوازم
  • به همراه سوزن نخ كن اتوماتيك ،پايه شكوفه زني و قيچي
  ب : سری نیولایف
  6060d
  قیمت: 336 هزار تومان
  • با طراحي جديد ومنحصر به فرد
  • مجهز به سيستم DFT (شانه كارپيش بر بالا)
  • با امكانات بيش از 139 نوع دوخت و گلدوزي
  • داراي گردونه تنظيم عرض دوخت
  • داراي گردونه تنظيم وضعيت سوزن
  • دارای عرض دوخت حداکثر تا 5 میلیمتر
  • كمك به دوخت زيبا و مناسب در پارچه هاي نازك و ضخيم
  نوع چرخ : نیمه حرفه ای
  کلاس قیمت :متوسط

  الف : سری یاسمین
  502
  قیمت: 199 هزار تومان
  • قابلیت 22 مدل دوخت و گلدوزی
  • دسته مخصوص حمل تعبیه شده روی بدنه
  • قابليت دوخت دو سوزنه
  • نصب سریع و راحت پایه
  • بازو آزاد با قابلیت دوخت حلقوی
  • داراي جعبه مخصوص قطعات و لوازم
  • مجهز به کلید خاموش و روشن

  نوع چرخ : خانگی
  کلاس قیمت : پایین

  سری ژانینا
  308
  قیمت: 164هزار تومان
  • قابليت 32نوع دوخت وگلدوزي
  • دسته مخصوص حمل تعبیه شده روی بدنه
  • بابدنه زيبا وطراحي جديد
  • نصب سریع و راحت پایه
  • قابليت انجام انواع دوخت
  • قابليت دوخت جادكمه، زيپ و دوخت نامرئي
  گاهی خدا درب ها را میبندد و پنجره ها رو قفل میکند..
  زیباست بدانی ..شاید طوفانی در راه است!

 5. #5

  Re: آموزش کاملا کاربردی و گام به گام خیاطی( روش ساردیک و تون  مدل 6000 و 6500
  این سری مدل ژانومه بالاترین مدل چرخ خیاطی ژانومه در ایران میباشد که با استقبال عمومی بی نظیری از طرف مصرف کنندگان مواجه گردیده است . امتیازات چرخهای فوق به شرح زیر میباشد :
  1-درجه کنترل سرعت
  2-ماسوره نخ اتوماتیک
  3-99 طرح متفاوت
  4-دوخت حروف ژاپنی
  5-دوخت 28حرف انگلیسی (نوشتن نام و نام خانوادگی � آدرس و....)
  6-دوخت اعداد لاتین (نوشتن شماره تلفن و...)
  7-سه قطع کننده نخ در قسمتهای مختلف
  8-سوزن نخ کن اتوماتیک
  9-رفوکردن اتوماتیک (یک عملیات استثنایی در صنعت دوخت)
  10-الیک زدن به صورت اتوماتیک (الیک = پل کمر )
  11-دوخت جا دکمه � دکمه �سردوزی � پس دوزی � ابر دوزی � قیطان دوزی � زیپ دوزی (زیپ مخفی )- گل دوزی با کارگاه خیاطی و ...
  12-استفاده از سه رقم ماسوره (شیشه ای � فلزی � پلاستیکی )
  13-قابلیت دوخت مدلهای ترکیبی (تا 17 مدل )توسط حافظه دستگاه )
  (توضیح اینکه دستگاه نسبت به اطلاعات ورودی داده شده قابلیت دوخت های متفاوت به صورت متوالی را دارد )
  14- دوخت معکوس مدل
  15-بزرگ نمایی مدل های تو پر (28تا36)
  16-بازوی متحرک جهت دوخت حلقه آستین و .....
  17-مدل ویژه ابزار و پایه های چرخ (دوخت فوقانی )
  18قابلیت دوخت پارچه های ضخیم (تا 20 لایه پارچه )
  19-پهنای دوخت تا عرض 7 مدل
  20-کشش دوخت تا طول 5 میل
  21-تنظیم فشار پایه
  22-اجرای دوختهای متنوع تنها با فشار دادن یک دکمه
  23-قابلیت دوخت جا دکمه به صورت تمام اتوماتیک
  (با این توضیح کافیست یک جا دکمه با ابعاد مورد نظر به حافظه دستگاه داده شود تا مابقی جا دکمه خود دستگاه به همان اندازه داده شده روی پارچه اجرا کند
  24-دوخت به اندازه دلخواه و توقف به صورت اتوماتیک
  25-صدای آرام و دل نشین
  26-دارای ضمانت خدمات و قطعات
  27-قابلیت دوخت سه مدل جادکمه (معمولی � نوک تیز � چشمی )
  28-دکمه نمودار پایه (در 7000-7100-7200-7300-7500-7501-7503-7510-و...
  گاهی خدا درب ها را میبندد و پنجره ها رو قفل میکند..
  زیباست بدانی ..شاید طوفانی در راه است!

 6. #6

  Re: آموزش کاملا کاربردی و گام به گام خیاطی( روش ساردیک و تون  مدل 7000
  این سری مدل ژانومه بالاترین مدل چرخ خیاطی ژانومه در ایران میباشد که با استقبال عمومی بی نظیری از طرف مصرف کنندگان مواجه گردیده است . امتیازات چرخهای فوق به شرح زیر میباشد :
  1-درجه کنترل سرعت
  2-ماسوره نخ اتوماتیک
  3-99 طرح متفاوت
  4-دوخت حروف ژاپنی
  5-دوخت 28حرف انگلیسی (نوشتن نام و نام خانوادگی – آدرس و....)
  6-دوخت اعداد لاتین (نوشتن شماره تلفن و...)
  7-سه قطع کننده نخ در قسمتهای مختلف
  8-سوزن نخ کن اتوماتیک
  9-رفوکردن اتوماتیک (یک عملیات استثنایی در صنعت دوخت)
  10-الیک زدن به صورت اتوماتیک (الیک = پل کمر )
  11-دوخت جا دکمه – دکمه –سردوزی – پس دوزی – ابر دوزی – قیطان دوزی – زیپ دوزی (زیپ مخفی )- گل دوزی با کارگاه خیاطی و ...
  12-استفاده از سه رقم ماسوره (شیشه ای – فلزی – پلاستیکی )
  13-قابلیت دوخت مدلهای ترکیبی (تا 17 مدل )توسط حافظه دستگاه
  (توضیح اینکه دستگاه به اطلاعات ورودی داده شده قابلیت دوختهای متفاوت به صورت متوالی را دارد)
  14-دوخت معکوس مدلها
  15-بزرگ نمایی مدلهای تو پر (28تا 36)بدون بازشدن فاصله بین دوختها (از 1 تا 5 برابر)
  16-بازوی متحرک (جهت دوخت حلقه آستین و غیره )
  17-مدل ویژه ابزار و پایه های چرخ (دوخت فوقانی )
  18-قابلیت دوخت پارچه های ضخیم (تا 20 لایه پارچه )
  19-پهنای دوخت تا عرض 7 مدل
  20-کشش دوخت تا طول 5 میل
  21-تنظیم فشار پایه
  22-اجرای دوختهای متنوع تنها با فشار دادن یک دکمه
  23-قابلیت دوخت جا دکمه به صورت تمام اتوماتیک
  (با این توضیح کافیست یک جا دکمه با ابعاد مورد نظر به حافظه دستگاه داده شود تا مابقی جا دکمه دستگاه ب همان اندازه داده شده روی پارچه اجرا کند
  24-دوخت به اندازه دلخواه و توقف به صورت اتوماتیک
  25-صدای آرام و دل نشین
  26-دارای ضمانت خدمات و قطعات
  27-قابلیت دوخت سه مدل جادکمه (معمولی – نوک تیز – چشمی )
  28-دکمه نمودار پایه (در 7000-7100-7200-7300-7500-7501-7503-7510-و....
  گاهی خدا درب ها را میبندد و پنجره ها رو قفل میکند..
  زیباست بدانی ..شاید طوفانی در راه است!

 7. #7

  Re: آموزش کاملا کاربردی و گام به گام خیاطی( روش ساردیک و تون

  با توجه به فراوانی مارک های مختلف توی بازار تقریبا هر مدل به درد بخوری که وجود داشت رو بهتون معرفی کردم.خواهش می کنم دیگه در این زمینه سئوال نپرسید که چی بخریم و چی نخریم هر کسی با توجه به میزان هزینه ای که در نظر داره و انتظاراتی که از چرخ خیاطی داره با کمی دقت می تونه انتخاب و تصمیم به خرید بگیره.
  فکر می کنم پست ها تا اینجا به اندازه کافی گویا بوده  گاهی خدا درب ها را میبندد و پنجره ها رو قفل میکند..
  زیباست بدانی ..شاید طوفانی در راه است!

 8. #8

  Re: آموزش کاملا کاربردی و گام به گام خیاطی( روش ساردیک و تون

  شناخت پارچه
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  sargol_a این نوشته را پسندیده.
  گاهی خدا درب ها را میبندد و پنجره ها رو قفل میکند..
  زیباست بدانی ..شاید طوفانی در راه است!

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
 • مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  

  محاسبه ي شاخص توده ي بدني

  وزن به کيلـو گـرم
  قد به سانتي متر

  شاخص توده ي بدني
  بازه ي وزني مناسب شما