نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree3930Likes

موضوع: ته چین مرغ

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 950
صفحه 1 از 119 123411 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    49
    پسند کرده
    0

ته چین مرغ

ته چین مرغ

[JUSTIFY]

مواد لازم (برای ۴ تا ۶ نفر):
    برنج: یك كیلو،
    روغن مایع: ۱۵۰ گرم،
    ماست چكیده: یك كیلو،
    زعفران ساییده: دو قاشق مرباخوری،
    مرغ كامل: یك عدد،
    زرده تخم مرغ: ۲ تا ۴ عدد،
    زرشك: ۱۰۰ گرم،
    شكر: ۲ قاشق سوپ خوری،
    نمك و فلفل: در حد استاندارد.
    شیوه پخت:
    مرغ را با یك عدد پیاز، نمك و ۳ فنجان آب می پزیم به طوری كه پس از پختن یك فنجان آب مرغ داشته باشیم. سپس استخوان های مرغ را جدا می كنیم.
    زعفران را در كمی آب جوش حل می كنیم. ماست را به هم می زنیم. نصف زعفران حل شده در آب جوش را با كمی نمك، فلفل و سه عدد زرده تخم مرغ داخل ماست می ریزیم و به هم می زنیم.
    سپس گوشت مرغ را در ماست می خوابانیم. برنج را پخته و قبل از نرم شدن مغز برنج، آن را آبكش می كنیم. در ته یك قابلمه تفلون دو تا سه عدد زرده تخم مرغ، نصفی از روغن لازم و یكی دو ملاقه از ماستی را كه گوشت را در آن خوابانده بودیم، می ریزیم و دو تا سه كفگیر برنج در این مایه می ریزیم و به آرامی آن را هم می زنیم. مایه را در ته ظرف با پشت قاشق صاف می كنیم.
    مقداری گوشت مرغ روی برنج می چینیم و مقداری برنج روی آن می ریزیم و بقیه گوشت را روی برنج چیده و با بقیه برنج روی گوشت را می پوشانیم. با قاشق، برنج را كمی فشار می دهیم كه به هم بچسبد. آب مرغ را با بقیه زعفران و روغن آب كرده و ماست مخلوط می كنیم. این مایه را روی سطح برنج می دهیم.
    در ظرف را می بندیم و ظرف را روی شعله اجاق قرار می دهیم. مدت یك ساعت و نیم تا دو ساعت صبر می كنیم تا ته چین دم بكشد. در ضمن هر چه قدر حرارت ملایم و مدت طبخ طولانی تر باشد، ته دیگ پلو كلفت تر می شود. زرشك را شسته و با یك قاشق روغن، كمی آن را تفت می دهیم. سپس شكر و یك چهارم فنجان آب به آن اضافه می كنیم تا زرشك حالت مربایی به خود بگیرد.
    پس از دم كشیدن ته چین، قابلمه را در یك دیس گرد برمی گردانیم و روی آن را با زرشك تزیین می كنیم. در صورت تمایل می توانیم نصف زرشك را لابه لای گوشت و برنج قرار دهیم. برای مهمانی های بزرگ می توانید ته چین را در چند قابلمه نسوز در اندازه های مختلف تهیه كنید. [/JUSTIFY]
    روزها میگذرند, Elsanaa, باران67 و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    http://khoshaborang.blogfa.com/ سفره رنگین کمان

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    21
    پسند کرده
    0

Re: ته چین

اینم از ته چین مرغ من!
    من دوباره ته چین درست کردم میخواستم ببینم 2 طبقه خوب در میاد!! حالا تا یک هفته باید هی ته جین بخوریم!!
    مامان غزل, solidad, mitra40 و 9 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

اینم مال من

مامان غزل, solidad, taniya و 7 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

Mami Roham آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    285
    پسند کرده
    88

اینم ته چین من که قالبش هم زدم
    من توی فر درست کردم
    من با قالب شیرینی قالب زدم و توی دیس چیدم .

من با این ترکیب مواد درست می کنم:
    300 گرم برنج
    800 گرم مرغ
    1 پيمانه ماست
    2 عدد تخم مرغ
    1 قاشق چايخوري زعفران
    به ميزان لازم نمك

2*البته این را هم بگم اگر ته چین را توی فر می پزی باید نیم ساعت اول در ظرفت را بذاری یا فویل بذاری که موادت خوب پخته شود.بعد در ظرف را برداری و بقیه پخت.............

مامان غزل, Elsanaa, *Queen* و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    MARYAM

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    47
    پسند کرده
    70

نقل قول نوشته اصلی توسط سولماز
    سلام . در تبریز ته چین چندان رواج نداره منم تا حالا 2 و3 باری بیشتر نخوردم اونم سفارشی از بیرون .
    آیا بوی تخم مرغ از برنج نمی یاد ؟ من یه بار چند وقت پیش تو مجله آشپزی بدون تخم مرغ دیدم شما بلدین؟ ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط sheida
    سولماز جون من ته چین رو با زرده تخم مرغ درست میکنم و چون خوب میزنمش دیگه جرات نداره بو بده . ضمنا" این همه زعفرون مگه میذاره بوی تخم مرغ بلند شه .
    نقل قول نوشته اصلی توسط sh_capr
    سولماز جون من هم دیروز برای اولین بار در طول عمرم ته چین درست کردم با زرده تخم مرغ و البته به پیشنهاد دوستان همین سایت با دارچین. خیلی هم نزدم ولی اصلا هم بو نمیداد . اصلا... چون من خودم از بوی تخم مرغ خیلی بدم میاد ... برو با خیال راحت درست کن .

حالا یه سوال برای استادان دیگه :
    لایه اول و دوم برنج من که بینشون مرغ بود هر کدوم انسجام داشت ولی از همون لایه مرغ از هم جدا میشدند . با اینکه فشار هم داده بودم . شما ها مرغها رو هم با مایع ماستی مخلوط میکنید ؟ چون من این کارو نمی کنم فقط برنجا رو تو اون مایع میریزم .
    شیدا جون دوست هم اسم من ، من استاد نیستم ولی چون شوهرم ته چین دوست داره زیاد درست میکنم و تا حالا کسی نتونسته از ته چینام ایرادی بگیره .
    پس با اجازه اساتید روش خودمو میگم : من ماست ، زرده تخم مرغ ،روغن یا کره آبکرده (خودم روغن کرمانشاهی میریزم) و کمی نمک رو خوب باهم میزنم بعد زعفرون آبکرده ، بعد مرغ استخوان گرفته و پخته و در آخر برنج آبکش شده رو باهم مخلوط میکنم اول مقداری از برنجهای بدون مرغ رو ته قابلمه میریزیم بعد تکه های مرغ ودر آخر بقیه برنج و دوباره روغن یا کره آبکرده . این ته چین کاملا" منسجم هست .
    مامان غزل, taniya, باران67 و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    بيانديش چه چيزي بهترين است ؟....................... آنرا برايت آرزو ميكنم ( شكسپير )

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    73
    پسند کرده
    0

اینم ته چین من برای 40نفر
    راستی ساراسیم جان میشه بگی ماستتو با چی تزیین کردی؟
    من هنوز مثه شما یاد نگرفتم چه طوری با گوجه گل درس کنم

زندگی ان زمان زیباست که ادمی بداند فکری برایش در هیاهوست ..

من دسته هاي يكي از تابه هام رو جدا كردم كه توي فر آب نشه و توي اون ته چين درست مي كنم چون سطح ته ديگش زياد مي شه .وقتي يه طرفش ته ديگ بست برش مي گردونم و از طرف ديگه توي تابه مي ذارم تا دو طرفش ته ديگ ببنده مثل ته چين هاي مجلسي مي شه .
    ته چين شيرازي (گوشت و بادمجون) هم واسه مهموني خيلي خوبه

و اما در مورد ته چين:
    اگه مي خواين بوي تخم مرغ نده يا از زرده تنها استفاده كنيد و يا تخم مرغ ها رو با زعفران با همزن خوب بزنيد.من تخم مرغ ها رو با همزن مي زنم و بعد ماست را اضافه كرده و باز با همزن مي زنم.
    روي شعله گاز هم با حرارت ملايم مي تونيد ته ديگ خوشرنگ در بياريد.
    اول بذاريد روغن ته ديگ خوب داغ شه و بعد برنج رو بريزيد
    مامان غزل, solidad, مامی جون نجمه و 4 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    185
    پسند کرده
    0

ته چین مرغ و قارچ

مرغایی رو که از قبل پختم داخل مخلوط ( ماست + زعفران + نمک + کمی فلفل + روغن مایع + زرده تخم مرغ ) مارینه میکنم بعد از اینکه برنج و آبکش کردم کف ظرف رو با برنجی که با مواد بالا مخلوط کردم کف ظرف میریزم بعد مرغای پخته شده و بعد قارچ تفت داده شده رو میریزم روش بعد برنج ساده و سپس فویل میکشم روش و میزارم داخل فر 180 درجه به مدت 2 ساعت دم بکشه البته من میخواستم ته چین 2 طبقه درست کنم که ته چین دوم به ظرف چسبید و هرکاری کردم کنده نشد.

مامان غزل, solidad, روزها میگذرند و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    آدما از جنس برگند . گاهي سبزند ، گاهي پائيزن و زردند . زمستون ديده نميشن . تابستون سايبون سبزند. آدما خيلي قشنگن .. حيف كه هر لحظه يه رنگند !

صفحه 1 از 119 123411 ... آخرینآخرین
  • کلمات کلیدی این موضوع