نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree3930Likes

موضوع: ته چین مرغ

نمایش نتایج: از 441 به 448 از 950
صفحه 56 از 119 نخستنخست ... 465354555657585966 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    مرکوری آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    959
    پسند کرده
    716

Re: ته چین مرغ

نقل قول نوشته اصلی توسط مامان سامین
    خانوما واسه 12 تا قالب تک نفره اندازه مواد چقدر میشه؟
    اگه قالب ها به اندازه قالب مافین هستن برای هر 6 قالب، 2 پیمانه برنج کافیه. یعنی برای 12 تا می شه 4 پیمانه. من برای 4 پیمانه برنج 1 سینه کوچیک، 3 تا زرده تخم مرغ و 1 لیوان ماست می زنم.

توی این پست هم از همین نسبت مواد استفاده شده:

http://mamisite.com/forum/tahchin/to....html#p1503161

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

سلام خانومای کدبانو! من پریروز از دستور خانم شانا صفحه 5 همین مطلب ته چین درست کردم. رنگ و بو و مزه اش خیلی خوب بود ولی 2 تا ایراد داشت...یکی اینکه برگردوندنی نصفش موند تو قالب و باقیش تو دیس برگشت!!! و دیگه اینکه یه چیزای سفید به برنجها چسبیده بود که خوشایند من نبود! می خواستم دلیل این دوتارو بدونم... مرسی از پاسختون... آها! 2 پیمانه برنج با 1 زده تخم مرغ و 1 لیوان ماست و ..... و 1 ساعت پخت توی فر!

مرکوری آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    959
    پسند کرده
    716

نقل قول نوشته اصلی توسط گلرخ1364
    سلام خانومای کدبانو! من پریروز از دستور خانم شانا صفحه 5 همین مطلب ته چین درست کردم. رنگ و بو و مزه اش خیلی خوب بود ولی 2 تا ایراد داشت...یکی اینکه برگردوندنی نصفش موند تو قالب و باقیش تو دیس برگشت!!! و دیگه اینکه یه چیزای سفید به برنجها چسبیده بود که خوشایند من نبود! می خواستم دلیل این دوتارو بدونم... مرسی از پاسختون... آها! 2 پیمانه برنج با 1 زده تخم مرغ و 1 لیوان ماست و ..... و 1 ساعت پخت توی فر!
    گلرخ جان من توی ته چین مجلسی برای 4 پیمونه برنج 3 تا زرده تخم مرغ می زنم و انسجامش خیلی خوب می شه. دلیل برنگشتن ته چین هم می تونه کم بودن انسجامش باشه، هم چرب نبودن ظرف. اگه قالب رو حسابی با روغن چرب کنی خیلی راحت تر بر می گرده.
    اون ذرات سفید هم احتمالاً به این خاطر بوده که برنج رو وقتی توی مخلوط ماست و تخم مرغ می ریختی خیلی داغ بوده و تخم مرغ ها لخته شده. اگه از سرد بودن برنجت مطمئنی (یعنی روش آب سرد گرفته بودی) دلیل اون چیزای سفید احتمالاً کم هم زدن مواد قبل از اضافه کردن برنج بوده. برای اطمینان بیشتر از یک دست بودن مواد،حتماً از ویسک و یا حتی همزن برقی استفاده کن.
    با 1 ساعت پخت، ته چین می پزه اما اگه 1 ساعت و نیم بذاری، هم برشته تر می شه هم بهتر از قالب در میاد. می تونی توی نیم ساعت بعدی حرارت رو کمتر کنی. (البته من همیشه 1/5 ساعت با 180 درجه می پزم)

بهار111 آواتار ها
    بهار
    نوشته های وبلاگ
    18
    میزان امتیاز
    355
    پسند شده
    13032
    پسند کرده
    7945

ته چین مرغو بادمجون
    مرغو پختم ریش ریش کردم
    بادمجونارو سرخ کردم
    برنجو اب کشیدم
    ماست وزرده تخم مرغ وزعفرانو باهم قاطی کردم
    یکمش روباروغن ریختم ته دیگ
    یه لایه برنج یه لایه مرغ وبادمجون بعدمواد ته چین تا انتها
    من روی گاز گذاشتم باشعله کم به مدت 1ساعت یکم تهش سوزیده شد

خاله ی یونا آواتار ها
    زهرا
    میزان امتیاز
    109
    پسند شده
    2642
    پسند کرده
    4007

سلام دوستای گلم .امروز تولدمه اینم ته چین مرغو بادمجون که به افتخار خودم پختم اولین ته چینم بود فک کنم خوب شده مگه نه؟
    موادش هم (مرغ ریش ریش شده +بادمجون حلقه ای سرخ شده 2 عدد)+(ماست +زعفرون+تخم مرغ 4عدد+برنج ابکشی 4 لیوان)توی مرغ ریش ریش شدش( ابلیمو +ادویه کاری+فلفل +پیاز داغ )خوشمزه شده بود
    البته اگه دستورشو دقیق میخاین از ته چین گوشت و بادمجون صفحه اولش استفاده کردم ولی به جای گوشت مرغ ریختم
    البته ی خورده من تغییرش دادم اینم عکساش.

نگران فردایت نباش،خدای دیروز و امروز خدای فردا هم هست.ما اولین بار است که بندگی میکنیم اما او قرن ها و قرن هاست که خدایی میکند.

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8117
    پسند کرده
    7504

ته چین مرغ مهمونی تولدم که روم نشد اولش عکس بگیرم. این بقایاشه!!!

برای 9 نفر (در کنار غذاهای دیگه)
    شب قبل 5 تا سینه مرغ رو با پیاز ، زعفرون ، زردچوبه و نمک و فلفل پختم و ریش ریش کردم و توی کره زیاد با پیاز خودش تفت دادم و وقتی خنک شد توی نیم پیمانه ماست سون زعفرون زده و نمک خوابوندم تو یخچال.
    فرداش 6 پیمانه برنج رو 2 ساعت خیس کردم و بعد آبکش کردم. موقع جوشیدن توی آبش خیلی کم زردچوبه ریختم که زمینه زرد بشه و کمی آبلیمو که قد بکشه.
    بعد آبکش کردم و روش حسابی آب سرد ریختم.
    8 تا زرده رو با 3 قاشق زعفرون دم شده غلیظ 4-5 دقیقه با همزن زدم و بعد 2 پیمانه ماست سون اضافه کردم. با 1 ق غ نمک و دو سوم پیمانه روغن مایع مخلوط کردم.
    کف ماهیتابه دوطرفه نیم پیمانه روغن مایع و 2 قاشق زعفرون دم شده ریختم و بعد روش نصف برنج رو ریختم بعد کل مرغ رو بعد بقیه برنج رو و حسابی فشرده کردم با قاشق.
    بعدش 5-6 ساعت رفت توی یخچال. اول مهمونی زیرش رو روشن کردم (ما شام دیر می خوریم) و حدود دو ساعت دم کشید و طلایی شد که چند بار هم تابه رو پشت و رو کردم و رنگشو چک کردم.
    جدا زرشک رو توی روغن داغ با شکر و زعفرون و نوک قاشق گلاب ریختم (رو شعله خاموش فقط با داغی روغن)
    خلال پسته رو هم تو کاسه روش آب داغ و خیلی کم گلاب ریختم بعد از 5-6 دقیقه آبکش کردم.

نکات مهم
    زعفرون باید برای ته چین سر میز مهمون خیلی زیاد و غلیظ باشه. من اول یک مقدار دست کردم بعد دوباره همون قدر اضافه کردم.
    ظرف سرو مشکی یا تیره خیلی جلوه اش رو بیشتر می کنه.
    چند ساعت تو یخچال بمونه خراب نمی شه و جون می ده برای اینکه از قبل برای مهمونی آماده بشه.
    کف اش روغن زیاد بریزید بهتر طلایی می شه و منسجم تر می شه.
    تو ماهیتابه دو طرفه زیر 30-40 دقیقه بر نگردونید برای چک کردن چون می پاشه از هم.
    azmil, golbanoo60, bahar 81 و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

شماها
    ی کار میکنین چی کار میکنین ته جینتون موقع برش اینقدره خوشگل میشه..مال من همش ولو میشه...

الهام بانو آواتار ها
    کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    95
    پسند شده
    11012
    پسند کرده
    8804

ته چین کاملا یلخی :دی

4 تا پیمونه برنج ..2 تا زرده تخم مرغ... دو تا کامل ..زعفرون دم کرده ..ماست و روغن و نمک چشمی ..یه سینه کامل مرغ که اینسری مرغ رو قاطیش نکردم و بینش ریختم رفت تو فررر

معـــجزه کن ....خــــــــــــــــــدایِ من .....

صفحه 56 از 119 نخستنخست ... 465354555657585966 ... آخرینآخرین
  • کلمات کلیدی این موضوع