نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree23734Likes

موضوع: سیسمونی نوزاد

نمایش نتایج: از 25 به 32 از 3575
صفحه 4 از 447 نخستنخست 123456714 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    192
    پسند کرده
    616

Re: مامی ها هر چی درباره سیسمونی میدونید اینجا مطرح کنید .

آتی جان پسر من الان نزدیک سه سالشه چند وقت پیش شامپو جانسون گرفتم براش کلی گریه زاری تو حموم راه انداخت و چشماش سوخته بود .
    من از نیوآ خیلی راضی بودم ولی کم گیر میاد .
    همونطور که آرام جون هم گفت فیروز هم خوبه
    منم پوشک پمپرز رو پیشنهاد میکنم چون ایرانیا روش پلاستیکه و هم نی نی عرق میکنه و هم اینکه با یه جیش باید عوضش کنی چون خیسی به پای بچه میمونه ولی جذب پمپرز جوریه که سطحش خیس نمیمونه
    *Afsaneh* این نوشته را پسندیده.
    بهترین چیزها زمانی رخ میدهد که انتظارش را نداری .

کالاهای من
    7
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    86
    پسند کرده
    23

بچه ها اگه میشه بگید برای روی سیسمونی چه لباسایی واقعا لازم هست و از هر کدوم چند دست نیازه چون نمیخوام چیز اضافه بگیرم که بعد پشیمون بشم.بعدشم توی تهران کجاها مناسبه برای خرید بچه ها؟
    ان روز که لحظه ی وداع من و توست
    آن شومترین لحظه ی پایان من است

♥سمیرا♥ آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    273
    پسند کرده
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط آتي
    تا یک هفته دیگه کوچولوم به دنیا میاد. بعضی چیزها رو هنوز براش نخریدم. اگه ممکنه لطف کنید و راهنماییم کنید.

شامپو براش چی بگیرم؟ (با توجه به اینکه تقلبی بودن جانسون شایع شده)
    روغن بچه چی بگیرم؟
    برای بدو تولد چه مارک پوشکی رو پیشنهاد میکنید؟
    پماد سوختگی چه مارکی بگیرم؟
    آنی جون مبارکه .
    من خودم واسه پسرم لوازم بهداشتی mothercare رو گرفتم و راضی هم هستم .
    شامپو ،روغن بچه و لوسیون و پودر مایع و ...
    عکسشو هم واست میگذارم :

واسه پماد سوختگی هم که اگه اجازه ندی پوشک به پای نی نی بمونه و بشوری بعد از تعویض هیچوقت نمیسوزه (البته نی نی رو با پنبه خیس و دستمال مرطوب پاک کن) اما واسه احتیاط پماد سوختگی ماستلا خوبه ولی کالاندولا هم عالیه .
    پوشک هم به تجربه من فقط پمپرز . مخصوصاٌ نی نی تازه دنیا اومده سایز 1 (3 تا 5 کیلو)

مدیر بازنشسته
    aram_khp آواتار ها
    آرام خسروپناهی
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    1297
    پسند کرده
    219

نقل قول نوشته اصلی توسط hoda64
    بچه ها اگه میشه بگید برای روی سیسمونی چه لباسایی واقعا لازم هست و از هر کدوم چند دست نیازه چون نمیخوام چیز اضافه بگیرم که بعد پشیمون بشم.بعدشم توی تهران کجاها مناسبه برای خرید بچه ها؟
    هدی جون نی نی گلت کی به دنیا میاد؟
    به نظر من برای اولش چند تا - مثلا 6 تا ... 3 تا آستین بلند 3 تا آستین کوتاه - از این لباسهای زیر دکمه دار بگیر که خیلی لازم میشه که البته مثلا 2 تاش رو سایز 0 بگیر و بقیه رو 1 ... برای روش هم بسته به فصل 2 تا سرهمی 0 و 2 تا 1 بگیر ... البته من شنیدم از اینایی که جوراب ندارن بهتره چون نی نی زود قد میکشه و جورابدار ها دیگه اندازه اش نمیشه ولی خوب با جوراب راحتتره .... یا مثل مامان من که برای بچه ی داداشم جوراب شلواری گرفت بگیر . 3-4 تا بلوز و 3-4 تا شلوار تو دو سایز بگیر . ولی زیاد شلوغش نکن و سعی کن ریز ریز بخری که هم خرید کردن کلا جالبه :) و هم شاید نی نی شما سایز 0 براش کوچیک بود ! بچه ی دوست من اصلا سایز 0 تنش نرفت !
    برای خرید لباس بچه بیشتر بهار میرن ولی جمهوری هم لباسهای قشنگی داره ... ضمن اینکه تولیدیهاشون هم هست که تا جاییکه یادم میاد بچه ها میگفتن مثلا میدون رسالت تولیدی دولوئه ... زیاد یادم نیست بهتره بپرسی اینا رو:)
    سهم ما از گل سرخ ، یک بغل شادی و آرامش توست

مدیر انجمن
    firoozeh آواتار ها
    فیروزه ح.
    کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    821
    پسند کرده
    1720

نقل قول نوشته اصلی توسط hoda64
    هدا جون ..نمی دونم نینی گلت چه فصلی به دنیا می آد ولی اگه مثل پسر من بچه تابستون باشه اصلا زیر پوش براش نگیر که حتی 1 بار هم استفاده نمیشه ...

برای نوزادیش اگه سرهمی بگیری بهتره چون هی نگران نیستی که وقتی بچه رو بغل میکنی بلوزش از تو شلوار دربیاد و ...

اگه دوست داری بلوز شلوار بگیری هم سعی کن بلوزهاش حتما زیر دکمه دار باشه ...

سایز 0، 2 دست بیشتر نگیر که به قول معروف شور به شور باشه و 3-4 تا هم سایز 1 چون خیلی زود کوچیک میشن .... بیشتر سعی کن 3-6 ماه بگیری البته به تغییر فصل هم دقت کن ... مثلا من خودم تو زمستون خرید کردم و تمام سرهمی هایی که برای نوزادی گرفته بودم برای تابستون گرم بود ...

برای لباس زیر و لباس توخونه مارک آشور خیلی خوبه (اگه ایرانی بخواهی) من برای پسرم بیبی بو Baby booهم گرفتم اون هم خیلی عااالی بود ... (این هه ایرانیه) و اگه خارجی بخواهی jouniors قیمتش مناسب تر از mothrecare و chicco هست ...

من همه خرید هامو از بهار کردم .. خوبیش اینه که هم ایرانی و هم خارجی دم دستته و می تونی راحت انتخاب کنی ....

آوای کودک ( نرسیده به توانیر تو ولیعصر) و ارمغان کودک ( روبروی پار ملت) هم هستن که جنس هاشون اغلب خارجیه و یه نموره گرون ...

شریعتی نرسیده به ملک (همون حدودها) هم من شنیدم 2-3 تا مغازه خوب هست ..البته تا حالا ازشون خرید نکردم ...
    نمی نویسم ترانه بی تو

چگونه پر کشد خیالِ واژه بی تو؟

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    39
    پسند کرده
    0

سلام.
    من براي دخترم دو تا زير پوش گرفتم. يه ست لباس(شامل دو تا سرهمي آستين كوتاه،*يه آستين بلند. يه شلوار. يه پيش بند و كلاه) سه تا سرهمي جوراب دار، جوراب(دو جفت)،يه ست دستكش و كلاه و جوراب، دو تا پيراهن آستين بلند، يه آستين كوتاه،دو تا شلوار،يه ست حوله، دو تا آستين بلند دكمه اي،*دو تا شورت گرفتم. همه سايز يك به جز شورت و زير پوش كه يه صفر گرفتم يه يك. شورتها اصلا استفاده نشد ولي زيرپوش و سرهمي و آستين بلنداش اينقدر استفاده داشت كه بعد از تولدش رفتم يه ست كامل ديگه( سه تا شلوار، سه تا سرهمي آستين بلند،*يه سرهمي آستين حلقه اي، دو تا زيرپوش، يه آستين بلند ساده و دو تا پيش بند) خريدم. دختر من خيلي ريزه بود و هنوزم داره سايز صفر استفاده ميكنه( الان سه ماهشه)كه البته لباسش مارك آشوره و برش هاش كمي بزرگتره(سايز صفر خارجي تنش نميره)پس موقع خريد از فروشنده بپرسين كه آيا برش ها استاندارده يا كوچيك و بزرگ.از جورابهاش هم اصلا استفاده نكردم. خيلي هم براي لباس بيرون خودتونو به زحمت نندازين چون يكي از چيزايي كه خيلي براش كادو ميارن لباس بيرونه. براي فاطمه من بيشتر لباس آوردن و الان كمدش پر شده از لباسهايي كه آدم نگاشون ميكنه دلش قنج ميره چه برسه به اينكه تنش كنم.
    حوله استفادش زياده پس يه ستشو بگيرين با يه حوله بزگ جدا.
    براي لوازم بهداشتيش من مارك جانسون و جانسون گرفتم. خوب بود ولي دخترم به لوسيونش حساسيت داشت.
    شيشه شير دو تا كافي بود. يه كوچيك(30 سيسي) و يه متوسط(150 سي سي)
    زير انداز تعويض پوشك رو حتما دو تا بگيرين و يه جنس خوب هم بگيرين زود خراب نشه چون خيلي زود به زود بايد بشورينش. البته اگه دلتون مي خواد پاي بچه رو موقع تعويض پوشك هوا بدين.
    ست ناخن گير خوبه ولي خود ناخن گيرش رو تا حالا استفاده نكردم. بيشتر از قيچي و سوهانش استفاده ميكنم.
    شانه رو براي بازي بگيرين. من هروقت موهاي دخترم رو شونه ميكنم ميخنده و دل ميبره. تازه خودتونم كيفش رو ميكنين.
    كرم ضد سوختگي كالاندولا خيلي عاليه و من خيلي راضيم. حتي براي عرق سوز گردنش هم استفاده كردم و خوب بوده.
    فين گير بگيرين چون بچه سريع بينيش ميگيره .
    پارچه ساده(ململ و يا چيت)براي اينكه بعد از شستنش خشكش كنين خيلي خوبه. من چهار پنج متر گرفتم و تيكه هاي 1 در 1 ازش در آوردم تا هي مجبور نباشم حوله اش رو بشورم.
    ساك بچه اصلا مناسب نيست. نگيرين . فقط سنگينه و شما رو از كت و كول مي اندازه.من كه بيشتر جاي تخت ازش استفاده كردم.
    يه بسته پنبه.
    ساك وسايل
    آويز بالاي تخت(من خودم براش درست كردم)
    دو بسته پوشك براي سه تا شش كيلو(من از پنبه ريز استفاده ميكنم خيلي هم راضيم. تنها بديش اينه كه با يه بار خيس كردن بچه بوي بد ميگيره و اگه محكمش نكنين راحت از همه طرف پس ميده.)
    جقجقه
    روسري (از پارچه ململ خودتون درست كنين. دو تا يا بيشتر. دختر پسر هم نداره بعد از حموم لازمتون ميشه)
    آغوشي براي جابه جا كردن بچه. يا كالسكه. هر كدوم كه خودتون راحتين.
    تشك و پتو. دختر من زمستوني بود. دو تا پتو،*يه لحاف و تشك و يه تشك اضافي براي خونه مامانم اينها گرفتيم.
    يه بالش نرم پفي براي وقتي كه نميخوابه و ميخواين رو پا لالاش كنين.
    چند تا دستمال ساده يا حوله اي براي انداختن روي شانه(وقتي مي خواين آروغشو بگيرين) و پاك كردن دهنش.
    رو انداز سبك براي هواي گرم
    زير انداز براي وقتي كه ميخواين رو شكم بزارينش
    عروسك به تعدادد لازم:)
    فعلا همينا يادم مياد.اگه چيز ديگه اي هم يادم اومد مينويسم.
    مامی ارکیده این نوشته را پسندیده.

مدیر انجمن
    bahar* آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    624
    پسند کرده
    294

دوست عزیز...بچه ها برات چند تا لیست گذاشتن که خوبه اما به نظر من خودت باید براساس مصرف و مدل زندگیت ببینی از چی استفاده میکنی.
    مثلا من از اولش میدونستم که از کالسکه استفاده نمیکنم..اما به خاطر حرف مردم خریدم..در کل 10 بار هم ازش استفاده نکردم...اما از کری یر پسرم تا 7 ماهگی استفاده می کردم..شده بود عصای دستم...یا روروأک... در کل میگم ببین مدل زندگیت چه جوریه ....وسایلی رو بخر که میدونی ازشون استفاده میکنی...اونها رو مارک خوب بخر و بقیه رو فاکتور بگیر.
    یکسری لوازم اینجوری لازم داری...مثل روروءک ...کری یر... کالسکه...آغوش..ساک لوازم... و بنا به مورد استفاده ات صندلی غذا و صندلی ماشین

بعد لوازم بهداشتی میخوای مثل شامپو سر...شامپو بدن..صابون..گوش پاک کن...پنبه...الکل...ناخن گیر...کرم سوختگی پا...ناخن گیر و قیچی.. شانه و برس....لیف....پودر بچه..حوله ساده و تن پوش برای بالای دو سالگی..وان..لگن.اسباب بازی های قابل استفاده در اب..و اگر از قنداق یا کهنه استفاده میکنی محافظ کهنه هم لازمت میشه

بعد یکسری لباس لازم داری که بستگی به فصل به دنیا اومدن نوزاد داره...یکسری از این لباس هایی که معمولا نوزاد ها تو خونه استفاده میکنن و شامل لباس دکمه دار رو..زیر پیراهن( که حتما توصیه میکنم زیر دکمه دار بخری ، چون تو هر فصلی برای بچه مناسبه و پهلوهاش بیرون نمیافته) شورت و شلوار( حتما تو هر سایز دو یا 3 عدد) و کلاه میشه ... از این ست لباس باید تا سایز دو یا سه تهیه کنی ...چون بعدا بچه نمیذاره که مدام بتونی بری خرید..اگه دوست داشته باشی علاوه بر اینها میتونی چند تا لباس یکسره و سر همی براش بخری و یا هر چیزی که میپسندی....فقط باید برای خرید لباس به سن بچه و فصل استفاده اش دقت کنی.... در ضمن حتما برای نوزادیش لباس بیرون تهیه کن... چون حتی از بیمارستان هم که مرخص میشی خوب نیست با لباس خونه بیاد و بعد از اون هم ممکنه نیاز بشه بیرون ببریش و لباس رو لازمت میشه.
    علاوه بر اینها پیش بند... زیر انداز برای تعویض بچه...درجه تب..و پشه بند هم لازمت میشه....
    معمولا تو سیسمونی یه ست غذا خوری .. قاشق.. قابلمه ..ابمیوه گیری هم میذارن که طبیعتا بعد از 6 ماهگی استفاده داره
    علاوه براینها خوبه که پستونک ... شربت دل درد ..فلاسک اب جوش...چوب لباسی ... وشیشه شیر هم باید تهیه کنی( به نظر من شیشه شیر یک دونه تهیه کن...چون ممکنه بچه ات اصلا شیشه نگیره و به هیچ دردت نخوره..اگه خدای نکرده شیر خشکی شد از هر داروخانه ای میتونی شیشه بخری)
    برای رخت خواب هم نیاز به یک رخت خواب کامل که شامل خوش خواب و ملافه و روتختی و بالش میشه نیاز داری و علاوه بر اون یک رخت خواب کوچک هم نیاز داری که بتونی با بچه حملش کنی
    اینا به نظر من وسایل ضروری بود...علاوه بر اینها کلی وسایل اضافی و تزئینی وجود داره که خودت با مراجعه به فروشگاه ها میبینی و میتونی بنا به سلیقه ات خرید کنی...

کلمه هایت را بگذار برای بعد
    نگاهم که می کنی
    می فهمم چه می گویی

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    54
    پسند کرده
    0

Re: زیر آلاچیق مامی سایت

fatima91, سپیده6666 و atefeh jon این نوشته را پسندیده.

صفحه 4 از 447 نخستنخست 123456714 ... آخرینآخرین