نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree9Likes
  • 7 Post By Negara
  • 1 Post By artemisam

موضوع: ژیگو

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8137
    پسند کرده
    7504

Re: ژیگو

دوستان سلام

باتشکر از اندروی عزیز برای ایجاد تاپیک .

مواد لازم
    یک قطعه گوشت سفید ران بدون چربی
    3-4 حبه سیر
    2 ق غ کره
    یک بسته خامه صورتی
    3 عدد زرده تخم مرغ
    جعفری خشک
    1 ق غ رب گوجه

خوب در مرحله اول گوشت رو بشویید و با دستمال روشو خشک کنید. هر حبه سیررو 3-4 قسمت کنید(خیلی ریز یا درشت نشه)

همه طرف گوشت را با نوک چاقو سوراخ کنید و در هر سوراخ یک تکه سیر فرو کنید. کره را داخل قابلمه بندازید تا تقریبا آب بشه. بقیه سیر ها رو بریزید توی کره تا کمی طلایی بشه و بویش در بیاد.

همه طرف گوشت رو تو کره سرخ کنید. برای هر طرف 2-3 دقیقه تا کمی طلایی بشه و سرخی گوشت از بین بره. هر طرف که می چرخونید یه کمی نمک و فلفل هم بزنید.

بعد یک لیوان آب کنار گوشت بریزید و درش رو ببندید. هر یک ربع یه بار سر بزنید و با دو کفگیر طرفی که گوشت روش خوابیده رو عوض کنید. هر وقت آب داشت کم می شد یک لیوان دیگه اضافه کنید.(نکته مهم اینه که آب ذره ذره بریزید و یکهو 2-3 لیوان آب نریزید) این مرحله حدود 2-3 ساعت طول می کشه تا گوشت کاملا بپزه و روش شروع به ریش ریش شدن بکنه. یک ربع آخر کمی آب قابلمه رو زیاد کنید جوری که آخرش حدود یک لیوان آب بمونه. این آب رو برای سس لازم داریم.

وقتی گوشت حسابی پخت ، گوشت رو از قابلمه در بیارید و بگذارید توی ظرفتون استراحت بکنه و کمی خنک بشه. تو این فاصله سس رو درست کنید.

حدودا یک لیوان آب گوشت توی قابلمه دارید. رب گوجه رو اضافه کنید و روی شعله کم 1-2 دقیقه هم بزنید. بعد 3 تا زرده تخم مرغ رو که قبلا جدا کرده اید و با هم حسابی زده اید رو یواش یواش بریزید توش. مرتب هم بزنید و چند تا قل که زد از روی شعله بردارید. یک مشت جعفری خشک توش بریزید و بعد از مخلوط شدن، نصف تا یک بسته خامه صورتی رنگ (بسته به سلیقه خودتون) اضافه کنید و هم بزنید. لازم نیست خیلی زیاد مخلوط بشه و حتی می تونه حالت ابر و باد خودش رو حفظ کنه. سس رو بپشید و نمک و فلفلش رو بنا به ذائقه تون تنظیم کنید.

ژیگو رو دو جور می تونید سر میز ببرید. یا مثل من از طول (یعنی بافت گوشت رو قطع نکنید) برش بزنید و سس رو روش بریزید یا درسته سر میز ببرید و سس رو کنارش سرو کنید. بسیار بسیار خوشمزه و چش و چالی می شه. امتحان کنید. فقط یادتون باشه کلا 3-4 ساعت زمان می خواد و باید مستقیم بره سر میز. اگه بمونه سرد شه یا بره تو مایکروفر از دهن می افته. در ضمن ظرف وارمر دار خوبه چون زود سرد می شه.
    * الهه *, live, Andrew و 4 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

2. بانک بند ناف
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    32
    پسند کرده
    0

Re: ژیگو

ممنون نگارا جان...عالی بود

منم تا حالا چندین بار ژیگو درست کردم منتها تو كيسه نسوز مخصوص فر، معرکه میشه ...

نقل قول نوشته اصلی توسط Negara نمایش پست ها
    خواهش می کنم دوست عزیز.
    خوشحال می شم اگه دستور یا عکس اونم بذارین که منم یاد بگیرم.
    چشم حتما ایشالا این دفه که درست کردم عکس میگیرم از مراحل و کیسه مخصوصش ...
    دیده را فایده آن است که دلبربیند؛

اللهم عجل لولیک الفرج...

عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    artemisam آواتار ها
    مژگان
    میزان امتیاز
    79
    پسند شده
    7119
    پسند کرده
    2703
    من اين مبحثو نديده بودم و اشتباهي ژيگو رو گذاشتم تو رولتا و از اونجايي كه نميخوام دوباره كاري بشه اينجا فقط لينكشو ميذارم
    رولت های غذائی
    Negara این نوشته را پسندیده.
    دعا ميكنم تا اجابت بشه
    دعا ميكنم چون دلم روشنه