نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree2569Likes

موضوع: پشت درهاي بسته!!!!

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 854
صفحه 1 از 107 123411 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2896
    پسند کرده
    1062

پشت درهاي بسته!!!!

سلام دوستان .يادتونه گفتم منو جوگير نكنين كه برم يه تاپيك بزنم براي بقيه درهاي بسته خونه!!!
    اين هم نتيجه اش!

عزيزان تو تاپيك پشت درهاي كابينت خيلي خيلي نكته ازتون ياد گرفتم.بر آن شدم كه اگه مديراي گلمون اجازه بدن يه تاپيك جداگونه براي بقيه پشت درهاي بسته خونمون بگذاريم كه اون تاپيك به اندازه كافي شلوغ و پر طرفدار شده و براي نظم بيشتر جداگونه اينجا را بگذاريم!

درهاي بسته اعم از :در يخچال.در فريزر.در كمد ديواري .در انباري.در حمام.در كشوها و ...

بياين اينجا را هم دم عيدي بتركونيم!
    Elsanaa, r.khk و ayshe این نوشته را پسندیده.
    افوض امری الی الله . . . ... . . . ان الله بصیر بالعباد

fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2896
    پسند کرده
    1062

Re: پشت درهاي بسته!!!!

بسم الله!
    زدم زنگو
    براي فريز كردن مواد تو فريزر همه يه راههايي را بلديم.من اين كار راانجام ميدم شما چطور؟!
    سه چهار تا ظرفهاي فريزري يك اندازه انتخاب كردم و هر وقت ميخوام موادي را فريزري كنم اون ظرفها را به عنوان قالب استفاده ميكنم.و همه مواد را به يك اندازه ميزنم.بعد از يخزده شدنشون!اونها را از قالب دراورده و مثل كتاب ايستاده تو كتابخونه داخل كشوها قرار ميدم و روي هر كدوم هم مينويسم با ماژيك كه چه چيزي هست و در چه تاريخي بوده!
    اگه ميخواستم تو ظرفهاي خاص براي هميشه بمونن تو فريزر.وقتي نصف يا بيشتر از مواد استفاده ميشدن هيچ فرقي به حال من نميكرد چون همون فضاي قبلي اشغال بيهوده شده بود!!
    چند تا مزيتي كه تو اين چند وقته از اين راه متوجه شدم:
    خييييلييييييييييييييييييي خيييييييلييييييييييييي مرتب شده فريزرم.براي پيدا كردن هر چيزي يه ساعت تو سرماي فريزر دنبالش نميگردم! اگه همسر گرامي مثل هميشه بخواد برام نون فريزري كنه همه چيز را در هم و برهم نميكنه و اگر هم بخواد بريزه به هم نميتونه!!! چون همه چيز يك اندازه هست و كنار هم چيده ! فوق فوقش از اين طبقه به اون طبقه ولي باز هم مرتب جابه جا ميشن! وقتي كه مثلا سبزي ها را ميخواستم فريز كنم چون قالب نداشتم هر كدوم به طبع وسيله زيرشون انحناهاي خاصي پيدا ميكردن و وقتي ميخواستم كنار هم بگذارمشون هر كدوم يه قر برام ميومدن!!اما الان تو قالبهاي يكسان يخزده ميشن! يا اگه هم روي هم ميگذاشتمشون كه يه سري يخزده بشن.بعد از يه روز هنوز وسطيها خوب فريز نشده بودن و احتمال فسادشون ميرفت.
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۳/۰۷ در ساعت ۰۵:۵۸ بعد از ظهر
    Elsanaa, r.khk, $*تبسم*$ و 12 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    افوض امری الی الله . . . ... . . . ان الله بصیر بالعباد

روژان ج آواتار ها
    میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    660
    پسند کرده
    340

اول تچکرآلات از فافاجون ...بعد:

منم همین کارارومیکنم + گوشتای خورشتی رو توی یه ظرف در دار بزرگتر با کمی فاصله (نیمسانت )میذارم ...یه لایه نایلون روش ...

بعد یه ردیف دیگه ...(طوریکه گوشتای ردیف دوم مابین فاصله های ردیف زیرش قرار بگیره... همینطور الی آخر... بعد درشو میبندم

هر وقت خواستم به تعداد لازم برمیدارم !!

آب مرغ و گوشت رو هم : اول تویه ظرف پنیرپگاه (مستطیل کوشولوها) نایلون فریزر میندازم ...بعد آب مرغو میریزم داخل نایلون و درشو گره میدم

میذارم فریزر...یخ که زد از توی ظرف پنیر در میارم و هرچند تا که شد مرتب روی هم توی فریزر میچینم!! البته اندازه ظرفو میشه به نسبت تعدادافراد خانواده انتخاب کرد!!

میدونم کار خرق العاده ای نکردم !! و شما خودتون کدددددبانویید ...ولی میخواستم لال از دنیا نرم ( نروم ) ...

و توی این تاپیک سخنروانی (سخنرانی ) کرده باشم!
    r.khk, مامان آنی, honamik و 6 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    خدایا شکرت شکرت شکرت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    8
    پسند کرده
    0

فافا جون و روژان جون خیلی با سلیقه این. مرسی که تجربه هاتون را گفتین

حالا که حرف از پشت در فریزره... من برای مواد غذایی مثل ذرت، نخود فرنگی ، لوبیاسبز و ... ظرفای فریزری کم عمق پلاستیکی گرفتم که درای قفل دار و محکمی هم دارن. اینجوری داخل فریزر خیلی مرتب می شه
    r.khk, taravatjoon, ayshe و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    [HIGHLIGHT=#b8cce4]یادم باشد حرفی نزنم كه بكسی بربخورد نگاهی نكنم كه دل كسی بلرزد خطی ننویسم كه آزار دهد كسی را
    یادم باشد كه روز و روزگار خوشست وتنها دل ما دل نیست
    [/HIGHLIGHT]

فافا جون دستت درد نکنه از تاپیکت، به نظر من اگر بیشتر ایده ها رو بزاریم بهتره
    یعنی یه چیز کاربردی ، عکس یه راه حل رو بزاریم ! چون هممون کمد کابینت و یخچال و اینا داریم دیگه
    اینکه این عکس کابینت و کمد و ... حالا بگید من چه جوری مرتبش کنم فک نمیکنم خیلی کاربردی باشه ، چون با یه عکس و دیدن قسمتهایی از یه خونه نمیشه بهترین تصمیم رو گرفت و خود اون فرد با کسب تجربیات دوستان میتونه بهش سر و سامون بده (نمیدونم منظورمو متوجه شدید یا نه )

درمورد فریزر هم منم همین کارو میکنم ، بسیار منظم و مرتب شده،

به اضافه اینکه یه جعبه ی نون هم خریدم که خورده نون ها هم به زیر طبقات نمیریزه
    نون ها رو بسته بندی میکنم ، بعد میزارم توی این جعبه
    این هم عکس
    فریزرم 4 طبقه و یک کشو داره

طول و عمقش زیاده کلی نون توش جا میشه ، ظرف پایینی هم فریگوور هست که گوشت چرخکرده های قالب زده ی یه سایز رو میزارم توش
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۳/۰۷ در ساعت ۰۵:۵۷ بعد از ظهر
    aysa, Elsanaa, r.khk و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    34
    پسند کرده
    0

[img][/IMG]
    من قبلنا خیلی فریزرم نامرتب می شد چون یه چیزی می خواستم بردارم انقدر عجله داشتم که می زدم همه چیز می ریختم بعد همونطوری می موند
    الان دیگه این مشکل ندارم توی طبقه های در فریزر از هر نوع سبزی متل اسفناج،آش،قورمه سبزی، ماهی و ... یکی یه بسته می ذارم این کار دو مزیت داره
    1: دیگه کل فریزی بهم نمیریزه
    2: می فهم که تاحالا چه غذاهایی خوردم و چیا مونده که مثلا اخیرا خورده نشده
    aysa, r.khk, پریســا و 9 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    وقتی داری گناه می کنی قبل از اینکه به چپ و راست نگاه کنی به بالای سرت نگاه کن

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    325
    پسند کرده
    432

در مورد فریزر من هم یه جعبه پلاستیکی شیرینی رو با پارچه توشو پوشوندم تا نانها با کیفیت بالاتر تو فریزر بمونند و گذاشتم تو یکی از کشوها و نانها رو برش زده داخلش میذارم هم خرده نان نمیریزه هم مرتبه

عکسشم بعدا میذارم الان خونه مامی هستم
    r.khk, ayshe و پنجه طلایی این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    13
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mahshid
    من که راستش زیاد چیزی رو فریز نمی کنم ،مثلا گوشت و مرغ به اندازه مصرف یک ماه می خرم و ماهی رو هم تازه می گیرم(فکر نکین کنار دریا زندگی می کنم نه،منظورم همین پرورشی هاست که میارن برای فروش)..سبزی هم هر هفته یک کیلو می خرم یک مقدارش برای آش یک کم قورمه سبزی و کوکو..

فافایی کارت که تاریخ می زنی جالبه..من قبلا این کارو می کردم که ببینم که با توجه به این که زیاد مونده نشه استفاده کنم،اما الان دوسال با امسال سه سال که دیگه همین کاری که بالا گفتم انجام میدم..
    من هم کار مهشیدجون رو میکنم یعنی اگه فریزر و کابینت موادغذاییمو ببینین حتما واسم یه سری موادغذایی ارسال میشه ازبس خالیه . ولی راستش من هر چیزی رو به روز میخرم . مرغ رو دونه ای میخرم . گوشت هم به اندازه سه چهاروعده . سبزی که یه روز قبل یا همون روزی که لازم دارم بستگی داره واسه مهمونی باشه یانه . حتی حبوبات و ماکارونی و بقیه موادغذایی رو هم کم کم میگیرم.
    r.khk, ~*tiyam*`, ayshe و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

صفحه 1 از 107 123411 ... آخرینآخرین