نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree728Likes

موضوع: یه سوزن به خودمون ...

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 244
صفحه 1 از 31 123411 ... آخرینآخرین

یه سوزن به خودمون ...

بر سنگ قبر کشیشی در سن پترزبورگ چنین نوشته شده بود:

"آن هنگام که جوان بودم و فارغ از همه چیز و تخیّلم مرز و محدوده ای نمی شناخت، در سر آرزوی تغییر دنیا را می پروراندم. بزرگتر و خردمندتر که شدم دریافتم جهان تغییرناپذیر است، پس افق اندیشه ام را محدودتر کردم و بر آن شدم تا تنها کشورم را تغییر دهم. اما این هم عملی نبود.
    پس از سال ها زندگی و تجربه، آخرین تلاش ناامیدانه خود را صرف تغییر خانواده ام کردم. اما افسوس آنها نیز که نزدیکترین کسان به من بودند تغییر نکردند.
    اکنون که در بستر مرگ آرمیده ام، به ناگاه حقیقتی را یافته ام. تنها اگر خودم را تغییر داده بودم، آن گاه نمونه ای می شدم برای اعضای خانواده ام تا آنان نیز خود را تغییر دهند. با انگیزه و تشویق آنها چه بسا کشورم نیز اندکی اصلاح می شد، شاید می توانستم دنیا را هم تغییر بدهم!"

بین این همه هیاهو و قیل و قال....برنامه ریزی برای سفر، خونه تکانی، خرید لباس ، شیرینی عید ، سفره هفت سین و ... یه دفعه یه فکر ته دل آدم رو می لرزونه " انگار همین دیروز بود " ...

و چه شتابان گذشت... سال گذشته و سال های گذشته تر!!!!

بازی پر شتاب و بی امان زندگی رو کسی می بره، که فرصتی رو هم برای اندیشیدن به گذشته و برنامه ریزی آینده اختصاص بده.

این مبحث قراره جایی باشه برای ترویج فرهنگ انتقاد کردن و انتقاد پذیری در بین خانواده بزرگ مامی سایت. صحبت هایی که خوندن و مرورش زمینه ساز تفکر و سازندگی باشه.

قراره دوستانه از هم انتقاد کنیم ( انتقادات سازنده ، نه کوبنده )...انتقادهای دوستانمون رو با گوش جان بشنویم و سعی کنیم با هم و درکنار هم از لحظه هامون استفاده مفید ببریم.

بارها پیش اومده که موضوعی باعث به هم ریختن نظم سایت ( یا مبحث خاصی ) شده و انتظار برای اصلاح تدریجی هم فایده ای نداشته.
    تذکر عمومی هم فقط باعث دلخوری یکی دو نفر از دوستان شده ( که اون تذکر رو خطاب به خودشون برداشت کردند) و در نهایت نتیجه مورد نظر حاصل نشده

قراره از این به بعد مشکلات رو اینجا مطرح کنیم تا بتونیم با هم به نتیجه دلخواه برسیم و موانع رو از سر راه برداریم یعنی یه سوزن به خودمون بزنیم ... به جوالدوز زدن به دیگران هم می رسیم ، به موقع ش

اگه اجازه بدید اول من پر حرفی کنم ( وصایای قبل از سفر ) تا روند مبحث مشخص بشه و بعد گوش جان بسپاریم به درد دل های سایر دوستان :)
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

Re: یه سوزن به خودمون ...

سعی می کنم تو این مبحث جواب سوالاتی که از طریق پیغام خصوصی از من یا سایر مدیران پرسیده شده و یا انتقادات و ابهاماتی که در انجمن به صورت عمومی مطرح شده یا آقا کلاغه به گوشمون رسونده رو بدم . و مشکلات و کاستی هایی که با یه نگاه دوستانه می شه امید به رفعش داشت رو مطرح کنم اما...

برای بررسی هر موضوعی و گرفتن نتیجه درست در مورد اون اول باید خلاصه ای از تاریخچه و اتفاقات گذشته رو بدونیم تا بتونیم برای آینده بهتر برنامه ریزی کنیم.

دوستانی که از ابتدای فعالیت مامی سایت با ما بودند کمابیش از " آنچه گذشت " با خبر هستند و خود من چندین بار در مورد قضایا و اتفاقات توضیحات مبسوط دادم اما برای تازه دوستان !!! بگم که :

مامی سایت چرا و چگونه ( تاریخچه پیدایش مامی سایت)
    3-4 سال پیش ( واقعاً 4 سال گذشت؟؟) در پی خانه نشینی بر اثر مادر شدن :دی تصمیم گرفتم تجربه های آشپزی و شیرینی پزی خودم رو با دوستان هم سایتی ( در سایتی دیگر!) به اشتراک بذارم. به تدریج سایر دوستانی که در این زمینه دستی بر آتش داشتند هم به ما پیوستند و مبحث ایجاد شده در اون سایت به یکی از مباحث پرطرفدار و مفید تبدیل شد.

به دلیل مشکلات پیش آمده در سایت در اثر تغییر مدیریت و اعتراض به روند مدیریت سایت ( همین جا اعتراف می کنم که اگه این تجربه مدیریت سایت رو اون موقع داشتم شاید به مدیر سایت حق بیشتری می دادم و کمتر اعتراض می کردم ) تصمیم گرفتم فعالیتم رو در اون سایت متوقف کنم.
    از طرفی دوست عزیز به نام هیون هم توی سایت مذکور تجارب بافتنیش رو در اختیار دوستان قرار می داد و همین تبادل تجارب باعث دوستی و مراوده بین من و مریم ( هیون ) عزیز و چند نفر دیگه شده بود.

درست هنگامی که به این نتیجه رسیدیم مباحث ایجاد شده ، روند تخصصی شدن رو در پیش گرفتند و قابلیت مطرح شدن در سایت های تخصصی در این زمینه را دارند ، پیشنهاد فعالیت در سایت نوپای مامی سایت به ما داده شد .

مدیریت در مامی سایت
    این که موسس سایت چه کسی بوده و هدفش از ایجاد سایت چی بوده علاوه بر این که کمکی به بررسی و نتیجه گیری های ما در مورد مامی سایت نمی کنه ( چون سیاست های اصلی سایت توسط من و هیون عزیزتبیین می شه ) کمی هم خصوصیه به همین دلیل ازش می گذریم...

به صورت اجمالی می شه گفت یه نفر ( به هر دلیل و با هر نیتی که داشته) این محیط دوست داشتنی رو در اختیار ما قرار داده و هزینه های تاسیس و نگه داری سایت رو بر عهده گرفته تا من و شما بتونیم ازش بهره ببریم و به همین دلیل ازشون کمال تشکر رو داریم

در ابتدای راه جمعی از دوستان که از سایت قبلی با ما همراه بودند لطف کردند و قسمتی از وظایف مدیریتی سایت رو بر عهده گرفتند و ما رو در این راه یاری دادند.

بعد از گسترش سایت و اضافه شدن انجمن های تخصصی تر به تدریج تصمیم گرفتیم از دوستان همراه و متخصص در این زمینه بهره بگیریم و از دانش و تجربیاتشون استفاده کنیم و دعاگوشون باشیم.

این روند همچنان ادامه داره...

به این معنی که مدیران بخش های مختلف سایت از بین کاربرانی که پس از فعالیت مستمر و مداوم در سایت، تخصص و توانایی هاشون آشکار می شه و توسط من و هیون عزیز انتخاب و برگزیده خواهند شد. در نتیجه تعداد پروانه ها و ... تائیری در کاندیدا شدن برای مدیریت سایت نداره.چه بسا دوستانی که با چند پست مفید ( نسبت به کاربرانی با تعداد پست زیاد) توانستند هنر و توانایی هاشون رو به ما نشون بدن.

تمام سعیمون بر این بوده که در این زمینه علاوه بر تخصص ، عشق و علاقه به مامی سایت ، امانتداری و برخورد مناسب باسایر کاربران رو برای انتخاب مدیران برتر در نظر داشته باشیم.

گر چه در مواردی مصالح دیگری هم به این خصوصیات اضافه شده که جنبه شخصی و شاید دوستانه(رفاقتی ) داشته .از ابتدای فعالیت، هدف و آرمان ما رسیدن به اوج با کمک و همراهی دوستان بوده و به همین دلیل گاهی اتفاق افتاده که بقیه مصالح رو دور بزنیم و به هدف اصلی فکر کنیم.بعضی وقت ها فکر کردیم شاید به دست آوردن دل و گرفتن دست یک دوست می تونه این هدف رو ملموس ترو دست یافتنی تر کنه.

مدیران ما در بخش های مختلف سایت بدون چشمداشت و بی دریغ دانسته هاشون رو در اختیار ما قرار می دن، از وقت و انرژی خودشون هزینه می کنند (برای برقراری نظم در سایت) تا همه بتونیم راحت تر به مطالب آموزشی دسترسی داشته باشیم، با حوصله و دقت پاسخگوی سوالات دوستان هستند و خودشون رو در برابر سوالات و پاسخ هایی که به سوالات داده شده مسئول می دونند...
    و در برابر این همه لطف و سخاوت ما به جز تشکر و احترام حرفی برای گفتن نداریم .

امیدوارم به زودی مامی سایت به جایی برسه که بتونه لطف و زحمت مدیران رو هر چند اندک جبران کنه
    ayshe این نوشته را پسندیده.

بعد از پاره ای توضیحات بریم سراغ غُرغُرات؟!!؟

مشکلاتی که می خوام در موردشون صحبت کنم مسایلی هست که اکثر مدیران در موردشون اتفاق نظر دارند...در حقیقت می شه گفت رعایت نکردن " آداب معاشرت در محیط مجازی" هست.

از اونجایی که استفاده از اینترنت و فروم ها و انجمن های مختلف یک پدیده نوپا و تقریبا جدیده و خیلی از کاربران آشنایی کامل با محیط های مجازی و انجمن های عمومی و تخصصی رو ندارند، پدید آمدن یه سری مشکلات بدیهی و اجتناب ناپذیره. و رفع این مسایل و مشکلات هم تصمیم و تلاش عمومی و همگانی رو طلب می کنه.

تعداد زیادی از انتقاداتی که دوستان در مورد سایت داشتند هم ارتباط مستقیم داره با این مسایل و مشکلات...

انتقاداتی از قبیل :

کمرنگ شدن حضور مدیران در مباحث و انجمن ها

رکود در سایت

عدم ارائه ایده ها و دستورات جدید نسبت به ماه های قبل

عدم پاسخگویی به سوالات خصوصی و عمومی کاربران

خارج شدن محیط سایت از محیط دوستانه و امن گذشته

سعی می کنم با توضیحاتی پاسخگوی انتقادات دوستان باشم و خوشحال می شم در صورتی که نقطه مبهمی باقی موند گوشزد بفرمایید .

یکی از معضلاتی که من و سایر مدیران مامی سایت باهاش دست به گریبان هستیم " صندوق پیغام خصوصی" هست!!!

یکی از امکانات انجمن که دیدن تعداد پیغام های خصوصیش می تونه هوش از سر هر مدیری ببره

رکود در سایت

عدم پاسخگویی به سوالات خصوصی و عمومی کاربران

باور می کنید بزرگترین علتش همین صندوق عزیز می باشد ؟!!؟

هر کدوم از ما دوستانی داریم که طی فعالیت در سایت ( و کلا محیط نت) احساس صمیمت بیشتری با هم داریم.... دوستانی که لطف و محبتشون باعث می شه علاوه بر مراوده های خصوصی در بقیه موارد هم نظر ما براشون مهم باشه و در زمینه های مختلف ازمون نظر خواهی کنند.
    این زمینه های مختلف گاهی شامل : منو برای مهمانی ها...مارک لوازم و وسایل... مشکلات خانوادگی ...ابهامات در دستورات و ایده های ارائه شده...درخواست راهنمای... پیشنهادات در مورد سایت... ارائه ایده های جدید ... درد دل و ... هم می شه.
    علاوه بر اون هر روزه کاربران جدیدی به جمع کاربران مامی سایت می پیوندند و بالطبع در زمینه های مختلف سوالاتی براشون پیش میاد و با دیدن لباس های رنگین مدیران ترجیح می دن سوالاتشون رو از مدیران عزیز به صورت خصوصی بپرسند.
    به این پیغام ها اضافه کنید پیغام های حال و احوال و چاق سلامتی و لطف دوستان ...

باور کنید توفیق کمک به دوستان ، سعادتیه که نصیب هر کسی نمی شه! همه ما این مهم رو می دونیم و شاکریم به خاطر احساس خوب مفید بودن که از پاسخ گویی به سوالات پیدا می کنیم، اما حجم بالای پیغام های خصوصی باعث می شه نتونیم جوابگوی همه سوالات و درخواست ها باشیم. و همین امر دلخوری و ناراحتی برخی دوستان رو در پی داره.

خیلی از این سوالات سوالات تکراری هستند که در صورتی که به طور عمومی و در مباحث تخصصی پرسیده و پاسخ داده بشن امکان داره بقیه دوستان هم جواب سوالاتشون رو پیدا کنند و احتیاجی به تکرار مکررات نباشه!! علاوه بر امکان داره دوستان دیگه پاسخ های سریع تر ، صحیح تر و کامل تری برای پرسش شما داشته باشند.

این موضوع " نپرسیدن سوالات تخصصی توسط پیغام خصوصی" یکی از آداب معاشرت نوشته نشده در محیط مجازی هست که جزو قوانین کاربری مامی سایت هم هست.
    با وجود تذکرهای متعدد و وضع این قانون در قوانین کاربری مامی سایت ، هنوز هم خیلی از دوستان کم لطفی می کنند و سوالاتشون رو به صورت خصوصی از مدیران می پرسند!
    تنها راهی که برای ما می مونه تذکر قوانین کاربری در پاسخ به سوالات این دوستان هست که متاسفانه بازخوردهای خوبی نداشته

عده ای از دوستان معترض بودند که به جای تذکر قوانین و وقتی که برای این کار گذاشتید جواب وسوالات رو می دادید !!!!!!!

عده ای این تذکر رو یک اخطار مغرضانه تلقی کرده و اظهار ناراحتی کردند...!!!

بگذریم

این بازخوردها یکی مثل من رو مجبور می کنه پیغام هایی که به نظر می رسه ایجاد مشکل کنه و یا فرصت جواب دهی بهشون رو نداشته باشم باز نکنم !!
    کار مودبانه ای نیست!! اما در حال حاضر راه حل دیگه ای به ذهنم نمی رسه

برای حل این مشکل تصمیم گرفتیم مدیر روابط عمومی برای سایت تعریف کنیم. پاییز عزیز مدیر دوست داشتنی و مهربان رو مناسب دیدیم و لباس نارنجی روابط عمومی رو تنش کردیم تا در سال جدید پیغام های خصوصی این چنینی رو پاسخگو باشه و دوستان رو به قسمت های مربوطه سایت راهنمایی کنه

منتظر شنیدن نظرات و پیشنهادات شما برای رفع این مشکل هم هستیم

[JUSTIFY]رکود در سایت

هییییییییییی هییییییییییییییییییییی هییییییییییییییییییییییی

دست رو دلم نذارید...خوووووووووووو؟!!؟

الان موقع زدن جوالدوز به دیگرانه

بنده به عنوان یک آدم بی هنر اما علاقه مند به آشپزی !! و عاشق دیدن ایده های جدید و جستجو در نت به دنبال این ایده ها !! از کله سحر این گوگل نگون بخت رو بیچاره می کنم ( گر چه مدتیه گوگل داره تلافی می کنه )

بعد ایده های شکار شده رو دست و پا بسته می برم تو کارگاه !

اونجا یک سری خانم هنرمند و مشتاق نشستن منتظر شکار تا دست به کار شَن! وقت و هزینه و سلیقه و تجربه خرج می کنند تا این ایده ها رو اجرا کنند و یه دستور شسته رُفته و کاربردی به کاربران ارائه بدن !!! ادعایی در زمینه ابداع و اختراع ندارند اما تمام تلاششون رو می کنند تا بتونند تجربیاتی که ضمن اجرا به دست آوردن رو خدمت شما ارائه کنند...

با کلی ذوق و شوق عکاسی کرده و دستورات رو تایپ می کنند...دکمه ارسال رو که بزنی تا صفحه نمايش پيغام ثبت شده شما رفع زحمت کنه و پیغام رو نشون بده توی 30 تا سایت و وبلاگ می تونی دستور رو پیدا کنی !!!!

باور نمی کنید؟؟ یه سرچ کوچولو در مورد دستورات ارائه شده در سایت انجام بدید !!
    جالب اینه که خیلی از اسامی، اسامی کاملا من در آوردی برای دستورات خارجی بود....خمیر صدفی !!! ژله گلدار!!! ژله خاویار !!! دامن پف پفی !!! ژله سورپرایز !! ژله شظرنجی !!خمیر دکور!!!
    همه این اسامی توسط تیم اجرایی مامی سایت روی دستورها گذاشته شده!!

رعایت نکردن حق کپی رایت مشکلیه که گریبان گیر تمامی رسانه های ایرانی هست!! و اما در محیط نت

1.سایت هایی که از این راه تجارت می کنند...یعنی با کپی کردن مطالب از سایت های دیگه برای خودشون بازدید کننده جمع می کنند و از طریق تبلیغات و فروش و ... کسب سود می کنند
    تکلیف این عده مشخصه!!! کسی که از دسترنج بقیه استفاده می کنه برای منافع مالی و تجاری خودش!! همون هایی که در دنیای حقیقی هم با اسامی و توصیفاتی خوانده می شن بعید می دونم خودشون به درستی و نادرستی کاری که انجام می دن واقف نباشند پس پند و تذکر دادن به این عده از عهده ما خارجه! فقط می شه دعا کرد خدا به راه راست هدایتشون کنه

2. دوستانی که از مطالب سایت استفاده می کنند و تجارب خودشون رو برای استفاده شخصی و یا عمومی در وبلاگ یا سایت شخصی شون ثبت و ذخیره می کنند.

برخی از این دوستان اطلاع دقیقی از دلایل لزوم ذکر منبع ندارند و یا در مورد چرایی و چگونگی این کار توجیه نشدند!

قبلا هم گفتم...هزینه نگهداری و پشتیبانی سایت هایی مثل مامی سایت از طریق تبلیغات موجود در سایت تامین می شه.
    صاحبان حرفه ها و مشاغل گوناگون نسبت به بازدید های روزانه یک سایت، اون سایت رو برای تبلیغ کالا و یا شغل خود انتخاب می کنند.
    کمترین حقی که یک سایت آموزشی رایگان بر گردن شما داره اینه که با معرفیش ( از طریق ذکر منبع و لینک اون سایت) به بقیه کاربران، به بازدید بیشتر و در نتیجه رشد و ماندگاری اون سایت کمک کنید !!!
    این کار باعث می شه هم خودتون بتونید از آموزش ها بهره ببرید و هم به اون سایت کمک کنید، بتونه هزینه های خودش رو تامین کنه و به ارائه خدماتش به صورت رایگان ادامه بده!! به همین سادگی به همین خوشمزگی

چیزی که باعث پیچیده شدن موضوع می شه اینه که

*عده ای از دوستان از فلسفه ذکر منبع و یا لینک سایت اطلاع دقیق و کامل ندارند. (ذکر منبع با لینک)

شاید به همین دلیل مثلا فلان وبلاگ ضمن توصیه دستور ارائه شده در مامی سایت و برای ادای دین در مورد ذکر منبع فقط نام ارائه دهنده نهایی دستور رو ذکر می کنه!!!
    مثلا با تشکر از ... عزیز بابت ارائه دستور!!!!

خوب قربون شکل ماهتون برم من!!
    ارائه دهنده این مطلب یا مریم نامی هست یا مهنوش و سامره و بهار و .... و ....
    حالا دیگه نهایت نهایتش اسمش نجما باشه ( از لحاظ فراوانی نام در ثبت احوال عرض می کنم! )

اسمش هوخشتره یا اکبر مشتی یا گل آقا که نیست!!! تا همه با شنیدن اسمش دو زاری هاشون بیوفته که بعععععععله ! این سامره ژله درست کن مامی سایت هست...بریم ببینیم تازه چه خبر!!!

تازه اکثر این دستورات نتیجه تلاش گروهی دوستان هست و ذکر نام یه نفر کمی بی انصافی در حق بقیه س!

* عده دیگری حاضرند برای شنیدن به به و چه چه اطرافیان زحمات بقیه رو نادیده بگیرن و بی خیال ذکر منبع بشن!!

یا ترس از این دارن که منبع هنرنمایی هاشون لو بره و دیگه هییییییییییییی وای من !! هنرشون به چشم دیگران نیاد و کم رنگ جلوه کنه ( که اگر اینچنین بود الان شف طیبه و شف ژولیت و غیره و غیره هم جزو هنرمندان به نام به حساب نمی آمدند)

3. کسانی که نه جزو گروه اول هستند نه گروه دوم!!
    می شن گروه سوم دیگه :دی

همونایی که هنوز باور ندارند بار کج به مقصد نمی رسه!! کسانی که برای منافع کوتاه مدت و کوچک حقوق بقیه رو ضایع می کنند.

کسانی که فکر می کنند با دور زدن می شه از بقیه سبقت گرفت اما نمی دونن که دارن دور خودشون می چرخند!!

توجیهاتی مثل این که: من خودم زحمت تهیه فلان دسر یا غذا رو کشیدم...مگه برای ارائه دستور قورمه سبزی ( مثلا ) کسی ذکر منبع می کنه که برای خمیر دکور منبع ذکر کنیم؟؟
    مهم نیست دستورش از کجا اومده مهم اینه که من درستش کردم و ...

همونایی که ما بهش می گیم کلاه شرعی!!!

به اطلاع این دسته از دوستان می رسانم که هیچ یک از مدیران مامی سایت راضی به انتشار مطالب ارائه شده بدون ذکر منبع و نام و لینک مامی سایت نمی باشند...لطفا کلاه خود را کمی بالاتر بگذارید

به هر حال
    از اونجایی که ما انسان های خوشبینی می باشیم ، تصور می کنیم که تمام این موارد غیر عمد و نتیجه اطلاع نداشتن دوستان از روند کار در دنیای مجازی می باشد!!
    در نتیجه از این به بعد در همین مبحث سعی می کنیم دوستان عزیز رو مطلع نماییم!!! البته بدون ذکر منبع و لینک!!!
    قرار نیست که از فردا همه رو تشویق کنیم برای معرفی خودشون در مامی سایت مطلب بدون ذکر منبع بذارن ؟؟؟؟

در پست بعدی یک مثلا ارائه خواهیم داد[/JUSTIFY]

از دوستانی شروع می کنم که فکر می کنم عدم ذکر منبع توسط ایشان در وبلاگ و یا سایت های دیگه نتیجه "عدم اطلاع کافی از دلایل اصرار به این امر( ذکر منبع)" می باشد

شیوای عزیز ( مامان روژان) که از اعضای هنرمند مامی سایت خودمون هم هستند

شیوای عزیز ایده اولیه این ژله از سامره عزیز بود و توسط ایشون ابداع شد
    ذکر منبع در وبلاگ باعث تشویق سامره عزیز به ارائه کارهای بهتر و بهره مندی همه ما از هنر ایشان خواهد بود

http://mamisite.com/forum/viewtopic.php ... 12#p169412

ژله سورپرایز رولتی
    به به به بهههههههههه
    انقده ناااااااااااااااااازه
    آسون هم هست
    مواد لازم
    2 بسته زله رنگی(من از انار و بلوبری استفاده کردم)
    نصف لیوان شیر
    3 بسته مارشملو بزرگ
    2 لیوان آب
    همین
    این شد موادش
    خوب
    حالااااا
    ژله انار رو با نصف لیوان آب بریز داخل ظرف و بذار روی شعله تا با درجه کم و هم بزن تا ذرات ژله آب بشه

مارشملوها رو به قطعات کوچیک تقسیمکن

و بریز داخل ژله

هم بزن تا آب بشه

کف یک سینی رو چرب کن و محلول رو بریز داخلش و بذار حدود 10-15 دقیقه داخل یخچال

نمیخوایم خیلی سفت بشه
    تا اون درست بشه
    ژله بلوبری یا هر رنگ دیگه ای که خواستی(رنگ روشن باشه) رو با یک لیوان اب جوش مخلوط کن و خووووووووووووووووووب هم بزن و بذار خنک شه و نصف لیوان شیر کم چرب رو که قبلآ گذاشتی از یخچال بیرون رو بهش کم کم اضافه کن
    حالا یک قالب این شکلی بردار(من از قوطی چای سرویس استفاده کردم)
    حدود 1.5 تا 2 سانت از مایع رو بریز کف قالب و بذار داخل فریزر تا زود نیم بند بشه

نمیخوایم خیلی هم سفت بشه
    چون اون موقع ژله خط دار میشه
    یعنی لایه ها به هم نمیچسبن
    خوب
    ژله با مارشملو رو از یخچال بیار بیرون
    با چاقو برشش بزن و 3 قسمتش کن

و شروووووووع کن به رول کردن

رول اول که تموم شد برش دارو بذار روی نوار دوم و باز رول کن

یعنی 3 تا نوار رو بپیچ دور هم تا بشه این

حالا ظرف ژله رو بیرون بیار و این رول خوشکل رو بذار داخلش

بقیه مایع ژله با شیر رو که دیگه الان کامل خنک شده(اگه هنوز گرمه خنکش کن تا مارشملو رو آب نکنه)بریز روی رول و بذار داخل یخچال تا خووووب سفت بشه

بعد هم از قالب بیرون بیار

خوب
    اینم از ژله رولتی سورپرایز

این یه مثلا بود فقط... باقیش با شما

پراکنده گویی ها و غلط های املایی و دستوری ( احتمالی) رو بر من ببخشایید

فردا صبح عازم سفر هستم و هنووووووووووووووووز وسایلم رو جمع نکردم!!
    وصایای قبل از سفرم تموم نشد :(
    صحبت در مورد مسابقات و قرعه کشی مامی سایت و آداب معاشرت در محیط مجازی و مخارج سایت و برنامه های کارگاه و ... موند برای بعد از سفر

باشد که دست در دست هم دهیم به مهر...مامی سایت خود را کنیم آباد

صفحه 1 از 31 123411 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف