نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree57Likes

موضوع: جهانگردی - چین

نمایش نتایج: از 33 به 40 از 50
صفحه 5 از 7 نخستنخست ... 234567 آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    nasimak آواتار ها
    میزان امتیاز
    16
    پسند شده
    1982
    پسند کرده
    2515

Re: جهانگردی - چین

بادبادک جون اینقدر همه چیز و خوب و قشنگ توضیح دادن که دیگه جایی واسه حرف نمیزارن :-)
    اما امروز داشتم سی دی عکسای قدیم و نگاه میکردم که یهو چشمم به این عکسا خورد و گفتم بزار چند تاشو برای دوستان بزارم من 3 بار چین رفتم
    اخلاق مردمش خیلی عالیه همش لبخند میزنن و مهربونن بر خلاف مالزیاییا که هیچ وقت تنونستم باهاشون ارتباط برقرار کنم به نظر من حتما چین برید.

این شکم گردی ما تو یه رستوران چینی بود :دی البته چینی عربی (به این معنی که غذاهای حلال سرو میشد)
    این غذا به حدی تند بود به حدی تند بود که هیچ کدوممون نتونستیم نوک قاشقی ازش بخوریم

اینا یه قسمت از خیابون والک استریت وان فوجینگ هستش که مغازه های مارک اونجا هستن مثل استقلال جدسی توی استانبول

خیابون خیلی بزرگیه و جمعیت توش مووووج میزنه همه هم با چشمای بادومی عین همدیگن :دی
    lady of shalott, sepidar_194, anjelina و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    بعضی ﻫﺎ ﺭﻭ ﺧﯿﻠﯽ ﺭﺍﺣﺖ ﻣﯿﺒﺨﺸﯽ ،

ﭼﻮﻥ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺭﯼ، ﺑﺎﺯﻡ ﺗﻮ ﺯﻧﺪﮔﯿﺖ ﺑﺎﺷﻦ !

nasimak آواتار ها
    میزان امتیاز
    16
    پسند شده
    1982
    پسند کرده
    2515

اینم یه دونه از اون میوه های خوشگلش
    این خوردنی گوشه خیابونیشون همیشه توجه مارو جلب میکرد هر جور سبزی و کاهو و سیب زمینی که فکر کنید و تو سیخ چوبی زده بودن با یه عالمه سبد هم اونجا بود مردم میاومدن انتخاب میکردن و اونوقت تو یه اب معطر بخار پز میکردنش

lady of shalott, sheida sheida, sepidar_194 و 4 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

nasimak آواتار ها
    میزان امتیاز
    16
    پسند شده
    1982
    پسند کرده
    2515

اما قسمت تلخ ماجرا اینجاست اخرین باری که ما رفتیم چین اتفاق بدی واسمون افتاد که هر گز از یادم نمیره
    ما داشتیم میاومدیم ایران هم رفتنه هم برگشتنه گروه دخترای المپیاد فیزیک هم باما هم پروازی بودن ما نشستیم تو هواپیما اقا یک ساعت 2ساعت 3 ساعت
    حرکت نکرد که نکرد حالا همه لباسامون تو بار ماییم و لباسایی که پوشیدیم واسه هواپیما همین و بس اومدن گفتن تو هواپیما ببخشید هواپیما نقص فنی داره
    پیاده شید حالا 3ساعت دقیق ما هلاک شدیم اون تو کلی هم تو فرودگاه اومدن بهمون گفتن شماها برگشت خوردین باید برگردین تو شهر تا پرواز بعدی!
    حالا بچه های المپیاد همه گریه که خانواده ها نگرانن ماها بی لباس همه پولارو تبدیل به دلار کرده بودیم دیگه گفتیم جهنم سوار اتوبوس کردن کل هواپیمارو گروه گروه
    مارو بردن یه هتل نزدیک فرودگاه که پرواز کنسلیا میرن اونجا اقامت میکنن به هر 2 نفری یه اتاق خواب دادن هتل ایناش تر تمیز و عالی بود اما محیط بیرونش؟
    افتضاح
    وسط اشغالا عکس اون بیرونشم داره کثافت دونی بود یه محله ایی بود که حتی تاکسی هم وجود نداشت
    موقع شام شد و رفتیم بالا دیدیم زکی شانس اینا که همش غذاهای چینی درست کردن ما که نخوردیم گفتیم حالا یه شب گشنه میخوابیم تا فردا که بریم ایران
    همه ایرانیا تو لابی جمع میشدن و حرف میزدن تا اینکه فرداش شد و نماینده هواپیمایی اومد با کلی معذرت خواهی و این حرفا(فیلمشم دارم هنوز)
    گفت که خوب چون که هواپیمامون اسیب دیده (که فکر کنم دروغ میگفتن)ما مجبوریم شماهارو تو پروازا تقسیم کنیم اولین گروه بچه های المپیاد فردا شب برن
    دومین گروه شما و شما سومین گروه و ...... و اینکه اخرین گروه شدیم ما!یعنی من خواهر مادرم پدرم و یه خانواده 7 نفره
    samin88 این نوشته را پسندیده.

nasimak آواتار ها
    میزان امتیاز
    16
    پسند شده
    1982
    پسند کرده
    2515

دیگه من گریه بکن خواهرم گریه بکن خواهر امتحانهای دانشگاش شروع میشد
    یه نفر از اون گروه 7 نفره عمل تومور مغزی داشت چقدر ما اشک میریختیم و مامانم مسخرمون میکرد میگفت یه روزی حسرت همین دوران و میخورید ما بودیم و یه دست لباس نه شونه نه اسپری نه عطری نه مسواکی خلاصه که وقتی دیدم یک هفته مجبوریم تو اون هتل بمونیم مامان اینا رفتن برامون تی شرت و لوازم خریدن البته همه رو با دلار چون یوان هارو بابام تبدیل کرده بود و همونجوری کلی ضرر خوردیم
    خستتون نکنم مشکل مهم ما اون 7 روز غذا بود من تو اون 7 روز 6 کیلو لاغر شدم
    با زبون بی زبونی تو نستیم به گارسونا حالی کنیم واسه ما فقط ماهی بیارید و هر روز همین غذای ما بود 7 روز ناهار شام

نامردا روزای اخر دیگه غذارو داغ نمیکردن واسمون سیب زمینیهارو ماسیده میدادن
    این شده بود حجم غذای من تازه همینم همشو نمیخوردم

یه روز مامانم رفت ت اشپزخونه هتل :دی بهشون گفت اگگ برامون بپزید و با دستش شکل تخم مرغ درست کردن و نشونشون داد و اینو فرداش تحویل گرفتیم

چقدر خندیدیم از دیدن این صحنه این مثلا نیمرو ؟من که لب نزدم اما واقعا اون روزا اذیت شدم
    وقتی پرواز کردیم و رو اسمون ایران بودیم زار زار گریه میکردیم از خوشحالی امیدوارم همچین اتفاقی واسه هیچ کسی پیش نیاد
    تا تو موقعیت قرار نگیرید حس نمیکنیدش
    fafa2, sheida sheida, sepidar_194 و 5 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    82
    پسند کرده
    6
    سلام خانم های عزیز برام جالب بود که دوستمون بادبادک سبز اینقدر به زیبایی و کاملی تونسته بودند سفرشون به چین را تعریف کنند و برای نسیمک جون هم خیلی خیلی ناراحت شدم که این اتفاق براشون افتاده و امیدوارم دفعه بعدی که خواستند بیایند پکن بهشون فوق العاده خوش بگذره البته اگه خواستند بیایند
    دوستان اول از همه بگم که من هم مدت دو ماه هست ساکن پکن شدم و تجربه های بسیار جالبی را توی همین مدت کم بدست اوردن یکی به این دلیل که خودم همیشه عشق خارج رفتن بودم و یکی دیگه اینکه اینجا برخلاف اینکه دچار دلتنگی بشی و یه گوشه بشینی چرا اومدم اتفاقا برعکس به دلیل اینکه چین هم کشوری اسیایی هست و فرهنگی که دارن حدود شصت درصدش به ما ایرانی ها میخوره این احساس را پیدا نمیکنی به دلیل های مختلفی که براتون توضیح می دم البته اینجا سعی می کنم دوستای ایرانی که قصد دارند برای مسافرت به پکن بیایند را تا اونجائی که اطلاعات دارم راهنمائی کنم :
    خب اول از همه در مورد اب و هوای پکن توضیح می دم که همونطور بادبادک سبز عزیز گفته بودند هوای پکن فوق العاده سرد هست و کلا با هوای سردی که توی ایران هست کاملا متفاوت هست و این سردی هوا برای افرادی از ایرانی ها بیشتر نمود می کنه که توی مناطق گرم ایران زندگی می کنند مثل تهران اصفهان و .... پس اگر فقط قصد تفریح و گردش را دارید به هیچ عنوان بهتون توصیه نمی کنم که زمستون به پکن بیایید مگر اینکه مجبور باشید و جنبه کاری داشته باشه اما اگه بخواهید از مسافرتتون لذت ببرید فصل بهار و اوایل پائیز بهترین زمان مناسب هست و این طور که من از دوستانمون شنیدم اینجا تابستون های وحشتناکی هم داره فوق العاده شرجی و گرم پس بهترین زمان بهار و پائیز هست
    حالا در صورتی که مثل ما مجبور شدید زمستون به پکن بیایید حتما باید لباس های فوق العاده گرم با خودتون داشته باشید مثل لباسهایی اسکی و کاپشن هایی که از پشم و شیشه باشه و به اصلاح کاپشن های بادی اگه اشتباه نگفته باشم و یا در صورتی که نداشتید به محض رسیدن به پکن حتما حتما از لیدرتون بخواهید که شما را به مراکز خرید ببره و من خودم برای خرید پوشاک پاساژهای منطقه شی جی من را بهتون پیشنهاد می کنم و ادرسش فوق العاده اسون هست : پکن یه باغ وحش بسیار بسیار زیبا و بزرگ داره که در صورتی کسی علاقه مند به دیدن باغ وحش باشه می تونه بره اما من بهتون توصیه می کنم از لیدرتون بخوائید به جای مناطقی که جذابیت خاصی ندارند حتما شما را به باغ وحش پکن ببره که کاملا یه روز از مسافرتتون را باید اختصاص بدید به بازدید از باغ وحش و مجددا تاکید می کنم دیدن اکواریم را فراموش نکنید با اینکه وردی هر نفر 120 یووان یا همون 60 هزار تومان خودمون میشه اما واقعا ازش راضی می ایید بیرون و خاطره اش براتون می مونه . البته در صورتی که دوستان بخواهند توضیخات بیشتری راجع به باغ وحش یا همون بیجینگ زو براتون می دم . حالا همه این توضیحات را دادم که بگم پاساژ های بسیار عالی و اجناس بسیار باکیفیتی رو به روی این باغ وحش هست که اگر از زیر گذر خیابان برید می تونید دسترسی پیدا کنید و مطمئن هستم که می تونید پوشاک خوبی را خریداری کنید پس بهتره این پیشنهاد را حتما به لیدر گروه تون بدید و ازش بخواهید که حتما شما را اینجا ببره . چون با توجه به اینکه لیدر را هر مکانی که مسافرین را می برند حتما میزان پورسانت خودشون را هم می گیرند اولش باهاتون مخالفت کنند اما با اصرار می تونید راضی شون کنید .
    ویرایش توسط heliya khanom : ۱۳۹۲/۱۱/۳۰ در ساعت ۱۲:۴۶ بعد از ظهر
    anjelina, samin88, nasimak و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    دلت دریاست میدانم
    پر از احساس بارانی و این زیباست میدانم
    دعایم کن که قلبت چشمه جوشان خوبیهاست
    میدانم

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    82
    پسند کرده
    6
    و خلاصه اینکه توی این چند پاساژ که در ناحیه شی جی من هست حتما می تونید خرید های مناسبی را انجام بدید که در صورتی که دوستان بخواهند حتما در مورد نحوه خرید کردن در پکن یا همون بیجینگ توضیح می دم و تا اینجا براتون گفته باشم که لباسهایی که توی ایران برای فصل می پوشیم اصلا جوابگوی زمستون اینجا را نمیده پس حتما یا با خودتون لباسهای گرم بیارید یا حتما از همین پکن خریداری کنید و نکته ایی که خیلی توجه تون را جلب می کنه خوده مردم پکن هستند که این سرما براشون عادی هست و در سردترین روز هم به فعالیت هاشون ادامه می دهند نه مثل ما ایرانی ها که اگه هوا یکم سرد شد دیگه پامون را هم از خونه هامون بیرون نمی ذاریم .
    samin88, nasimak و mehregan1384 این نوشته را پسندیده.
    دلت دریاست میدانم
    پر از احساس بارانی و این زیباست میدانم
    دعایم کن که قلبت چشمه جوشان خوبیهاست
    میدانم

mamibahari آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    203
    پسند کرده
    59
    باد بادک باز عزیز واقعا ممنون از سفرنامت
    من هفته قبل از المپیک چین بودم زمانی که دلار 800 بود چقدر خوب توضیح دادی من هنوزم یادمه که توی بازار یاشو فکم درد میکرد
    تمام خاطراتمو زنده کردی

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    6
    پسند کرده
    31
    ویرایش توسط shadi24 : ۱۳۹۴/۰۳/۰۹ در ساعت ۰۹:۲۷ قبل از ظهر
    zahr021 این نوشته را پسندیده.
    Shadiiiii

صفحه 5 از 7 نخستنخست ... 234567 آخرینآخرین