نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree57Likes

موضوع: جهانگردی - چین

نمایش نتایج: از 17 به 24 از 50
صفحه 3 از 7 نخستنخست 123456 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    114
    پسند کرده
    0

Re: جهانگردی - چین

قبل از اینکه تور چین را از آژانس های مسافرتی رزرو کنیم از هر کدام این آژانس ها که پرسیدیم : در ایام سال نو پاساژها و مراکز خرید پکن باز هستند یا تعطیل ؟ همه شان بدون استثنا پاسخ می دادند که حتما باز هستند و مگر میشود در چنین ایامی مراکز خرید تعطیل باشند و .... در اینترنت هم هر چه جستجو کردیم یا چیزی ننوشته بودند و یا نوشته بودند که همه جا به غیر از مراکز اداری و ... باز هست .

حالا تصور کنید در این سرمای وحشتناک آدم کفش وکلاه کند و 7-8 ساعت در هواپیمای رده خارج ایران ایر بنشیند و همه مراسم سال نوی قابل رویت همین باشد که در بالا برایتان نوشتم و تازه بعدش متوجه شود تا 3 روز اول سال نوی شان همه فروشگاه ها و مراکز خرید تعطیل هستند .

جالب اینجاست که لیدر تور ما آقای خوش نفس و لیدر چینی مان ادی هم دقیقا نمی دانستند تا چند روز کچاها تعطیلند و کجاها باز و هر کسی یک چیز می گفت و یک نظری میداد و این خیلی برای همه افراد گروه عجیب بود .
    رزوشن های هتل با اطمینان می گفتند همه مراکز خرید تا ساعت 5 عصر بازند و ...
    اما ما خودمان بیشتر مراکز خریدی را که از اینترنت اسم و محل شان را پیدا کرده بودیم رفتیم و اکثرا بسته بودند.
    ... و نتیجه اینکه متوجه شدیم تا سه روز اول سال نویشان بیشتر پاساژها تعطیل هستند

البته بعضی پاساژها حتی شب سال نو باز بودند ولی این مراکز بیشتر اجناسشان برندهایی بودند که قیمتشان واقعا وحشتناک بود
    عجیب تر اینکه بیشتر برندهایی که در دبی و استانبول قیمت هایشان از تهران پایین تر بود و حراج های 40-30 درصد داشتند
    اینجا تخفیف هایشان نهایتا 5 تا 10 درصد بود و قیمتشان دو برابر تهران
    .

البته در یکروز و نیم آخر سفرمان موفق شدیم چند تا مراکز خرید چینی ها را برویم اما خرید از مراکزی مانند یاشو مارکت و سیلک مارکت و ... که بیشتر توریست های ایرانی رابرای خرید این جاها می برند هم پروسه عجیب غریب و اعصاب خورد کنی داشت که در پست های بعدی برایتان خواهم نوشت تا درس عبرتی شود برای دیگران که یکدفعه هوس سفر به پکن در سال نوی چینی ها را نکنند
    .
    mehregan1384 این نوشته را پسندیده.

[HIGHLIGHT=#ffffff]نشر دانایی . این تنها راه مبارزه ی ماست با جهل ![/HIGHLIGHT]

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    114
    پسند کرده
    0

می خواهم اینجا برایتان بنویسم که خرید از یاشو مارکت و سیلک مارکت چقدر اعصاب خورد کن و نفس گیر بود . همچنین برای دوستانی که قصد سفر به پکن را در دیگر ایام سال ( به غیر از سال نو ی چینی ها و مخصوصا هفته اول عید شان ) دارند نام چند تا از مراکز خرید پکن را که از سایت های مختلف پیدا کرده ام یا خودمان در سفرمان کشف کردیم ، مینویسم :

بازار یاشو در منطقه سن لی تون - بازار 5 طبقه هست و پوشاک و کیف و کفش و اسباب بازی و ... دارد.
    این بازار را بیشتر تورها به مسافرین معرفی می کنند و فکر می کنم 90 درصد ایرانی هایی که می روند پکن به این بازار هم سری می زنند و دقیقا همان بلایی را که فروشنده های چینی سر ما آوردند سر بقیه هم می اورند .
    این را با اطمینان میگم چون هر کسی پکن رفته و خاطراتش را نوشته اشاره ای هم به پروسه خرید از یاشو مارکت کرده است.
    اگر گذرتان به این بازار افتاد به هیچ وجه به هیچ فروشنده ای اعتماد نکنید چون قیمت ها را صد برابر قیمت اصلی می گویند و باید حداقل نیم ساعت 40 دقیقه وقت بگذارید و چونه بزنید و کم کم قیمت را پایین بیاورید . اما اگر جنسی را 70 درصد پایین تر از قیمت اولش خریدید اصلا خوش به حالتون نشود چون به احتمال زیاد چند تا فروشگاه جلوتر همان جنس را با قیمت پایین تر می توانید پیدا کنید . مثلا من یک چمدان خیلی شیک که رویش طرح نقاشی های خطی بچه گانه روی ورق نقاشی شطرنجی بود و در تهران تا حالا ندیده بودم را اول قیمت گرفتم 1700 یوان یعنی به پول ما 425 هزار تومان حدودا ( بستگی دارد دلار را چند بخرید )

خوب چون خیلی از این چمدان خوشم آمد حاضر شدم برایش وقت بگذارم و نتیجه اینکه در مجموع بعد از حدودا یک ساعت چونه زدن و چند بار قهر کردن من و فروشنده با هم و رفتن من و بعد از یک ساعت برگشتن و دوباره چونه زدن و .... توانستم چمدان را بخرم به قیمت 200 یوان یعنی 50 هزار تومان حدودا
    .
    جالب اینه که بعد از خرید چمدان وقتی یک فروشنده دیگر که او هم دقیقا همین چمدان را داشت دید من چمدان را خریده ام از من پرسید چند خریده ای ؟
    منم با خوشحالی و فاتحانه گفتم 200 یوان .... سری تکان داد و گفت بیا من بهت همین را می دهم 190 یوان ....
    البته من فکر کردم دارد الکی می گوید و امکان ندارد پایین تر بدهد اما خدا می داند قیمت اصلی این چمدان انجا چقدر بوده است.

یک مثال برایتان زدم تا تهش را خودتون حدس بزنید که چقدر خرید از این فروشنده های سمج . پرحرف و غیرقابل اعتماد سخت و وقت گیر بود مخصوصا برای ما که فقط یک روز و نیم وقت خرید داشتیم .

بازار هونگ چیائو که به بازار مروارید معروف است . این بازار در خیابان هونگ چیائو و در نزدیکی معبد آسمانی است.
    بازار عمده اسباب بازی که ما موفق نشدیم برویم چون وقت نبود در پشت بازار هون چیائو است

بازار سیلک که 7 طبقه است . تنوع اجناس در این بازار خیلی زیاد است آنقدر که واقعا خرید سخت میشود .
    این بازار هم شبیه یاشو مارکت هست و بیشتر ایرانی ها را تورها می برند . البته به نظرم بهتر از یاشو بود هم تنوع جنس هایش هم فروشنده هایش ... کنه نبودند و شلوغ نمی کردند و راحت تر میشد خرید کرد هر چند که اینجا هم باید حسابی چونه می زدیم .
    یک روش هم ما اختراع کردیم که خوب جواب می داد گاهی اوقات ....
    با چنین افرادی مجبور بودیم چنین ترفندهایی را بزنیم ...
    مثلا یک پلیور را می گفتند 700 یوان من می گفتم وای چقدر گران می دهی . همین را در مغازه ته پاساز می دهند 100 یوان ... واقعا که و بعد می رفتم از مغازه اش بیرون یعنی من دارم می روم از همان مغازه بخرم ...
    خوب گاهی سریع می گفتند باشه بیا من هم میدهم 100 یوان
    ....
    اینجور مواقع می فهمیدم که قیمت را بالا گفته ام و جنس این قیمت نیست و خیلی پایین تره و برا همین فروشنده سریع راضی شده ... خوب تنها راهش این بود که بگم نه میرم از همان مغازه می خرم شما اول خیلی بالا گفتید و ...
    فروشنده پیله میکرد که نه از من بخر و ... و من می گفتم 70 اگر بدهی از تو می خرم وگرنه 100 می خواستم که از همون می خریدم ... گاهی طرف راضی میشد و اول می گفت 70 نه 90 می دهم و بعد از کلی چونه و ... بالاخره 70 راضی میشد و این در حالی بود که با دودلی می خریدم چون معلوم نبود اینقدر می ارزد یا خیلی پایین تره

خلاصه این همه تایپ کردم تا بفهمید که چه دیوانه بازاری بود و برای چهارتیکه جنس چقدر باید حرف می زدیم که البته خسته کننده بود اما خوب خوش هم می گذشت و کلی با دوستان می خندیدیم
    گاهی هم پیش میامد که آنقدر قیمت پیشنهادی مان را پایین می گفتیم که فروشنده عصبانی میشد و دعوایمان می کرد و به زبان چینی شروع به بدوبیراه گفتن میکرد که خدا را شکر ما چینی بلد نبودیم و کلی می خندیدیم و به زبان خودمان جوابشان را می دادیم.

بازار پن جیایوان که بهترین بازار برای خرید صنایع دستی چین هست

مراکز خرید در خیابان وانگ فوجینگ که قیمت هایشان نسبتا بالا بود اما خود خیابان دیدنی است و در پست های قبلی از این خیابان مخصوصا غذافروشی های کنار خیابانش نوشتم و عکس هم گذاشتم

خیابان شیدان که بیشتر مارک های بین المللی را دارند .فروشگاه های جوی سیتی و .... قیمت ها خیلی خیلی بالا بود
    اما در همان خیابان شیدان یک کوچه ای بود که داخلش پاساژ چند طبقه ای بود و بیشتر خود چینی ها خرید می کردند ... قیمت هایش خیلی خوب بود . جنس ها همه خیلی خوب و فروشنده ها هم مثل یاشو و سیلک مارکت اعصاب خورد کن نبودند
    ما بیشتر خریدهایمان را از این پاساژ کردیم اما متاسفانه اصلا اسمش یادم نیست

البته در پکن برخلاف تصور بیشتر ما ، اصلا جنس های درجه سه چینی فروخته نمیشود و بیشتر جنس ها خوبست . مردم پکن اکثرا از وضعیت مالی خوبی برخوردارند و خیلی راحت از فروشگاه هایی که اجناس برند و مارکهای معروف داشتند خرید می کردند

مرکز خرید بایرون که بیشتر خود چینی ها خرید می کنند و جنس ها و قیمت ها خوب است

از بزرگترین مراکز خرید پکن : بیجینگ فرند شیپ

چند تا پاساژ هم روبروی باغ وحش پکن هستند که هم جنس های خوبی دارند و هم قیمت ها خیلی مناسبند چون بیشتر خود چینی ها از این مکان ها خرید می کنند.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    114
    پسند کرده
    0

یکی دیگر از جاهایی که در چند روز تعطیلی رسمی چینی ها رفتیم و لذت بردیم ، شوی آکروبات بود .
    ادی ، لیدر چینی الاصل ما گفت که باید حتما
    او برایمان بلیط نمایش را رزرو کند و خودمان نمی توانیم بلیط تهیه کنیم . گروه هم قبول کردند و ادی جون سر همه مون گول مالید و نفری 250 یوان از هر کدام ما گرفت و عصر برایمان یک تاکسی گرفت و تعدادی هم با ماشین خودش تا محل برگزاری آکروبات رفتیم . پول تاکسی را هم خودمان دادیم و خیلی هم ازش ته دلمان ممنون بودیم که لطف کرده و با ماشین خودش ما را تا محل نمایش رسانده است .

داخل سالن تقریبا شلوغ بود و ما فهمیدیم که صندلی های ردیف های آخر را برایمان رزرو کرده است . بعد که همگی روی صندلی ها نشستیم یکدفعه ادی غیبش زد ... تا شروع نمایش از بقیه افرادی که برای دیدن نمایش آمده بودند به سختی ( چون هیچ کدام انگلیسی بلد نبودند حتی در حد یک بچه 7-8 ساله ما ) پرسیدیم که بلیط شان را چند تهیه کرده اند ؟

و بعد متوجه شدیم بلیط تکی نفری 180 یوان است ولی اگر برای بیشتر از 7-8 نفر بلیط با هم بخریم ( گروهی ) قیمت خیلی پایین تر از 180 یوان هست . خلاصه فهمیدیم که ادی چه کلاهی سرمان گذشته و از هر نفر حداقل 20 - 25 هزار تومان بیشتر پول گرفته

- از فردای آن شب هم ادی دیگر جواب تلفن هایمان را نداد . چون سه روز گشت ما با تور تمام شده بود و ادی خارج از برنامه تور برایمان این فداکاری را کرده بود

نمایش آکروبات خیلی قشنگ بود و برای بسیاری از ما که بیشتر از 20 تا دراز نشست زدن خیلی سخته ، دیدن بدن های نرم و مثل موم دختر پسرهای چینی خیلی عجیب و زیبا بود. انگار که در بدن این موجودات چیزی به اسم استخوان وجود نداشت.

این اقا هم یکی یکی برایش صندلی اوردند و هی رفت بالا و بالاتر و معلوم نبود چطوری اون بالا تعادلش را حفظ می کرد که کلی جنگولک بازی درمیاورد و نمی افتاد

این ها هم روی هم رفته و با یک میله که با دندان و فک نگه اش داشته بودند کاملا از وسط تنشان دو تا میشد از بس خم میشدند

این خانم ها هم هر کدام 6 تا کاسه چینی روی سرشان گذاشته بودند و با همان کاسه بدون اینکه دست بزنند به کاسه ها ، آن بالا روی کف دست آقایان حرکات نمایشی می کردند و آخر هم کاسه ها همه سالم ماندند

این ها 5 تا خانم هستند که از کمر کاملا خم شده اند و هر کدام با دندان یک میله را نگه داشته اند و میله روی بدن خانم زیری است

در این گوی فلزی ابتدا یک موتور سوار وارد شد و مثل دیوار مرگ پارک ارم چرخید و بعد شدند دو موتور سوار و همینطور پیش رفتند بطوریکه آخر نمایششان 7 تا موتور سوار داخل این گوی گاز می دادند و می چرخیدند به شکل زیگ زاگی و ... و هر لحظه فکر می کردی الان به هم می خورند و داغون میشوند . خیلی هیجان انگیز و جالب بود

این ها 11 -12 خانم بودند که یکی یکی می پریدند روی ترک دوچرخه در حال حرکت تا جایی که تعدادشان 12 تا شد و بعد آن بالا حرکات قشنگی انجام می دادند . خیلی جذاب بود

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    215
    پسند کرده
    0

بادبادک جون بقیه اش رو هم بیا تعریف کن دوست دارم از تعریف کردن خاطراتت بدو بیا خواهر خوبو کامل توضیح میدی
    ترجیح میدهم حقیقتی مرا ازار دهد:تا اینکه دروغی ارامم کند

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    114
    پسند کرده
    0

مرسی میناجون ومامان یاسی عزیز . چه عجب دو نفر آمدند در این تاپیک و با ما دو کلام حرف زدن ... مردیم از تک گویی .... در اولین فرصت حتما بقیه اش را می نویسم .
    راستش حال و حوصله خاطره نوشتن را اینطوری هیچ وقت نداشتم اما آنقدر از این سفرمان لجم گرفت که فکر کردم بنویسم شاید اگر یک بنده خدایی هوس کرد تجربه مرا تکرار کند ، این نوشته ها را بخواند و درست تصمیم بگیرد .

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    114
    پسند کرده
    0

... و عکس های دیگری از پکن ( بیجینگ ) :

استادیومی که بازی های المپیک پکن در آن برگزار شد :( نام استادیوم آشیانه پرنده است به خاطر شباهتش به لانه پرندگان )

عکس هایی از نقشه مترو پکن و خیابان هایش :

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    114
    پسند کرده
    0

... و عکس های دیگری از پکن :

بازدید از کارخانه ابریشم بافی که پارچه های زیبا و بسیار گران قیمتی داشت :

محل جنازه مائو رهبر کمونیستی چین که مومیایی شده و برای بازدید از مائو مومیایی شده باید از قبل هماهنگ میشد و هر وقت ، هر کسی می خواست اجازه نداشت برود جسد مومیایی را ببیند . یک نگهبان هم همیشه جلوی محل ایستاده بود . محل جسد مومیایی هم ساختمانی در قسمتی از میدان تیان ان من بود .

داخل مترو پکن :

خیابان شیدان و چراغانی های شب سال نو :

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

badbadak jaan mamnoon az safarnamat.edamash ro neminevisi?

صفحه 3 از 7 نخستنخست 123456 ... آخرینآخرین