نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree359Likes

موضوع: پوست ، مو و زیبایی در طب سنتی

نمایش نتایج: از 9 به 16 از 430
صفحه 2 از 54 نخستنخست 1234512 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

Re: پوست ، مو و زیبایی در طب سنتی

نقل قول نوشته اصلی توسط KHATEREH50
    سلام دوست خوب من موهام را چند ماهی است که دکلره کردم کل موهام و الان از بعد از عید به طور وحشتناکی موهام میریزه طوری که می ترسم شانه کنم برای تقویت موهام و به خصوص ریشه موهام از چه مواد گیاهی میتون استفاده کنم لطفا تا کچل نشدم تندی جوابم را بدین کمکم کن لطفا .سپاسگذارم
    سلام بر دوست عزیز من هم مشکل با موهای دکلره شدهام دارم تنها راه چاره برا موهای دکلره شده این هست که هر ماه یکی دو سانت از پایین موها کوتاه بشه تا از ریشه بلند بشه دوباره موها عین اولش بشه فقط با ماسک موها میتونی یه کوچولو نرم ولطیف کرد

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط lmahshidl
    سلام دوستان گلم تو این تاپیک در مورد ماسک ها و انواع درمان ها برای مشکلات پوست و مو به امید خدا برایتان مطلب می نویسم

اولین مطلبی که امروز می نویسم در مورد جوشهای ریز زیر پوستی هست ... که سعی می کنم فعلا نسخه های ساده و قابل اجراکه موادش در دسترس هست بنویسم

برای درمان هر نوع جوشی اول از همه تصفیه کبد را انجام می دهیم که در تاپیک پرسش و پاسخ بارها توضیح داده ام

برای باز کردن خلل و فرج پوست، بخور گل بابونه یا اسطوخودوس اثر پاک کنندگی عالی دارد

اکلیل کوهی به اضافه گل بابونه را در نیم لیتر آب جوش دم کشیده، صاف کرده و روی صورت بصورت کمپرس قرار داده

خوردن دمنوش زرشک و عناب را در برنامه غذاییتون بگذارید

اصولا پوستهای چرب، جوشهای ریز زیر پوستی می زند
    این ماسک را امتحان کنید :

روغن گیاهی یک قاشق غذاخوری، خاک رس تمیز 2 قاشق غذاخوری، چند قطره آب جوش
    بعد از مخلوط کردن خال رس و روغن، آب جوش را اضافه کرده و به هم بزنید

این ماسک هم بسیار عالی است ، راحت هم موادش توی خونه پیدا می شه
    سبوس گندم یک قاشق غذاخوری، زرده تخم مرغ یک عدد، عسل یک قاشق غذاخوری، چند قطره آب جوش
    همه را در ظرف مناسب مخلوط کرده به مدت 20 دقیقه بصورت ماسک روی صورات قرار دهید
    این ماسک ویژه جوشهای ریز و خال چربیست و برای پوستهای کثیف هم بسیارر موثره
    روزی یکبار به مدت 4 روز مصرف شود

کمپرس بولاغ اوتی هم در درمان جوش محشره ..
    دوست عزیز این روشهایی که گفتنین برای بدن هم کار سازه یا فقط برای صورته؟ من صورتم مشکل نداره ولی دست و پاهام جوشهای زیر پوستی می زنه و پوستم خیلی چربه. ممنون می شم راهنمایی کنی.

نقل قول نوشته اصلی توسط lmahshidl

سلام دوست گلم برای بدن هم موثره فقط اول حتما تصفیه کبد رو انجام بده عزیزممم
    اینجا دلم برای خدا تنگ می شود...

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط tasnim90
    مهشید عزیز میشه بگی سبوس گندمو از کجا میتونم تهیه کنم
    یه سوال دیگه تو تلوزیون دکتر طب سنتی گفت روغن بنفشه برا پوست خوبه اما وقتی برا خریدش به داروخونه رفتیم گفت که بدرد نمیخوره نظر شما چیه واقعا موثره یا نه؟
    دوست گلم هم از بعضی نان باگت فروشی ها دارند و من دیده ام ، هم عطاری ها و هم به صورت بسته بندی در سوپر مارکت ها هست ...

روغن بنفشه هم برای چرب شدن پوست های خشک خوبه شما برای چه منظوری می خواهید استفاده کنید ؟

در خیلی موارد شاید به تنهایی کافی نباشه

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    10
    پسند کرده
    0

راستش من رو صورتم چندتا کک ومک داشتم رفتم که هربار رفتم دکتر لایه بردارهای مختلفی داده که علاوه بر قیمتهای نسبتا بالاش مدتی هست احساس میکنم داره لکه ها بیشتر میشه الان دنبال راهی هستم که جایگرین کنم و دیگه از کرما استفاده نکنم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    4
    پسند کرده
    0

سلام مهشید جان. این رو یکی از دوستای من که تو این سایت عضو نیست گفته برای مهشید جون بفرستم و خواسته به سوالش جواب بدید. امیدوارم همیشه سالم باشید.

مهشید جان من یه مشکلی دارم درباره جوش پشت بدن. من 26 ساله هستم و لاغر اندام. پوستم چربی متوسط داره. صورت صاف و بدون جوشی دارم اما بدنم بخصوص پشتم پر از جوش های ریز و درشته.
    جای جوش ها قرمز و قهوه ای مونده و روند جوش زدن هم با وجود سنم متوقف نشده و هنوز هر روز جوش جددی در میارم. جوشها چرکی یا زیر پوستی هستن. بارها دکتر رفتم اما درمان ها مقطعی هستن و با اتمام داروها دوباره عین قبل می شم. بررسی کردم با تغذیه تغییری نکرده. به نظرتون ممکنه به کبد مربوط باشه؟ اگر آره درمان تغذیه ای داره؟
    در واقع مشکل من دو چیزه. یکی جوش زدن و دیگری جای جوش های مونده.
    ممنون می شم راهنماییم کنید. اعتماد به نفسم به شدت پایین اومده و نمی تونم هر لباسی بپوشم. حتی از خجالتم استخر هم نمی رم.

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط ژینا
    مهشید جان من یه زمانی دم نوش چلتوک می خوردم با نبات ..خیلی راضی بودم . جوان کننده اس . و واقعن همه می گن سنم به چهره ام نمیخوره ...ولی الان چند ساله نمی خورم و (سنم داره به چهره ام می خوره هه هه هه )
    از شوخی گذشته تو اینترنت خوندم که دم نوش چلتوک برای خانم ها مضره ولی توضیح نداده بودن چرا مضره ...مدتیه احساس می کنم احتیاج دارم دوباره استفاده کنم .چون بعد از سه سال که از زایمانم گذشته به شدت چهره ام تکیده و پیر شده .به نظر شما چرا برای خانمها مضره . اصلن مضره ؟
    دوست گلم من تنها نکته ایی که در موردش خوندم اینه که رشد موها رو زیاد می کنه در همه جای بدن ... و البته برای موی سر و پوست هم خوبه .. چیز دیگه ایی نخوندم ..

دلیل ریزش مو با شستشوی سرپایی هم افت فشار خونه

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    3
    پسند کرده
    0

مهشيد جان شما كه همه رو راهنمايي ميكنيد به من هم كمكم كنيد من منافذ پوستم خيلي بازه وپوستم بينهايت چرب وجوش هم ميزنه يك بخور مناسب بگو كه بشه منافذ پوست رو بست
    زيبا ترين منش ادمي محبت اوست

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط roze31
    مهشید جان برای بدن اگه بخوام بخور گل بابونه یا اسطوخودوس بدم چقدر از این گیاهان رو در چقدر آب بریزم؟ و این دو گیاه رو باهم استفاده کنم یا هر کدوم تکی و چند روز در هفته بهتره انجام بدم؟ ممنون عزیزم
    دوست گلم متوجه نشدم شما بدنتون رو می خواهید بخور بدهید ؟؟

صفحه 2 از 54 نخستنخست 1234512 ... آخرینآخرین