نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree2677Likes

موضوع: ایستگاه عاشقان

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 20
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    Mitraiii آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    520
    پسند کرده
    506

Wink ایستگاه عاشقان

بسم الله الرحمن الرحیم

خیلی خوشحالم که می تونم اینجا برا مولایم آقا امام زمان مطلب بذارم
    دوستان عزیزم درد دل هاتون زمزمه هاتون و حرف های گفته و ناگفته رو اینجا با مولا مطرح کنید
    انشاالله که آقا امام زمان جوابتون رو میده
    اینجا می تونید به اقا هدیه بدید
    mahbanou, bluesky, یاقوت سپید و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    ای خوش ان روز که پرواز کنم تا بر دوست
    به هوای سر کویش پر و بالــــــــــی بزنم

یاقوت سپید آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    912
    پسند کرده
    1698

چگونه با امام زمان(عج) درد و دل کنیم*آیا وقتی با امام زمان(عج) صحبت می*کنیم، ایشان صدای ما را می*شنود؟ در این صورت چرا جواب ما را نمی*دهد؟-با توجه به مضمون روایتی که از امام صادق(ع) نقل شده است،
    امام زمان(عج) از شدت محبتی که به دوستان خود دارد، هر زمانی که شخصی او را یاد کند، نگاهی به او می*کند و سزاوار است که یاد کننده به جهت احترام و تعظیم از جای خود برخیزد و از خدای تبارک و تعالی، تعجیل فرج ایشان را بخواهد.
    بنابراین قطعاً امام زمان(عج) صدای ما را می*شنود، اما اینکه چرا حاجات ما را برآورده نمی*کند، دلایل مختلفی دارد؛ مثلا شرایط استجابت دعا را فراهم نمی*کنیم که از جمله آن*ها ترک معصیت خداست یا اینکه برآورده شدن آن حاجت به صلاح ما نیست، مانند بیمار دیابتی*ای که از ما درخواست شیرینی می*کند (از آنجا که او را دوست داریم به درخواست او توجهی نمی*کنیم) به این ترتیب، امام زمان(عج) نیز که مهربان*تر از پدر و مادر است، برای تربیت ما بسیاری از خواسته*های ما را به خاطر خودمان اجابت نمی*کند.
    Mitraiii, pooneh 007, amenh و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    "لا اله الا انت سبحانك انّى كنت من الظالمین فاستجبنا له ونجیناه من الغم و کذلک ننجی المومنین "

یاقوت سپید آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    912
    پسند کرده
    1698

کسی از حضرت آیت*الله بهجت سؤال کرد: این سند مسجد جمکران درست است؟ اینکه می*گویند در خواب بوده است؟! حضرت آیت*الله بهجت فرمودند: « اولاً خواب نبوده است، بلکه در بیداری حسن مُثله جمکرانی آمد و علایمی را که امام زمان علامت*گذاری کرده بودند دید و با حضرت حرف زد؛ ثانیاً این قدر در این مسجد جمکران شفا حاصل شده و حاجت* روا شده که از حدّ تواتر هم گذشته است». وجود نازنین امام زمان(عجل الله تعالی فرجه)، همه درهای توفیق را باز می*کند؛ هم رزق ظاهری و هم رزق معنوی و باطنی ما، به یمن قدوم امام عصر(عجل الله تعالی فرجه) است و هم به وجود امام زمان، آسمان و زمین تثبیت می*شود. وجود امام زمان لطف خداست. اگر امام زمان نبود هیچ موجود دیگری نبود.

این لطف الهی است که به وجود آمده است و این وجود نازنینی که منشأ تمام موجودات است، وجود حضرت امام زمان است « وُجُوُهُ لُطفٌ وَتَصَرُّفُهُ لُطفُ آخَرُ»، وجودش لطف است و تصرفاتش لطفی دیگر. اگر ما ذوب در امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) بشویم و مجذوب جذبه*های ولایی او بشویم و قطره وجودمان را به دریای وجود امـــام زمان متصل کنیم، آن گاه ما هم در کرسی «کُن فَیکُونُ» قرار می*گیریم. یک قطره، نه تشنه را سیراب می*کند، نه گلی را می*رویاند و نه جایی را آباد می*کند. آدمی وقتی وجودش یک قطره باشد، یک قطره که کاری نمی*کند، اما این یک قطره وقتی به دریا ریخت، کارخانه*های برق را راه می*اندازد، کشتی*ها را حرکت می*دهد و این همه موجودات را در دل خودش روزی می*دهد.

اینکه خداوند فرمود: «قُلْ لا أَسْئَلُکُمْ عَلَیهِ أَجْراً إِلَّا الْمَوَدَّةَ فِی الْقُرْبی»[5] چون عشق است که آدم را با معشوق یکی می*کند؛ وقتی عاشق امام زمان بشوی و در به در و کوه به کوه، دنبال آقا جانت، سرگردان باشی و به عشق دیدارش به جمکران بیایی، اگر دلت واقعاً «صاحب الزمان» بگوید و با حضرت جوش بخورد، شما هم مثل مرحوم شیخ حسن علی نخودکی اصفهانی می*شوی، شما هم می*توانی مثل ملاحبیب*الله علیه بشوی. ما می*خواهیم پاک زندگی کنیم، توبه هم می*کنیم؛ ولی دوباره گرفتار و آلوده می*شویم. اوست که این دِلِ گِل من را طلا می*کند: «تُطَهِّرُهُمْ وَ تُزکیهِم بِها» تو پاکشان می*کنی و تو آن*ها را تزکیه می*کنی و به آن*ها رشد و نمو می*دهی. آن*ها را شجره طیبه می*کنی تا سرشان از عرش بالا بیاید و نور الهی بشوند و مثل ستارگان عرش الهی، مقام «عند ربهم» پیدا کنند.

هر کسی در باب خوبی، بندگی، طهارت، توبه و امورخیر، به جایی می*رسد به واسطه این نگاه ولایی است. بنابراین، وجود مبارک حضرت *حجت(عجل الله تعالی فرجه) علاوه بر اینکه یمن قدومشان همه عالم و همه انسان ها را اداره می*کند برای معراج دل*های اهل دل این کم*ها را از ما قبول می*کند و سلیمان وار از کرامت بارگاه سلیمانی*اش به همه خاتم بخشی می*کند. *پی*نوشت*ها: [1]. من لا یحضره الفقیه، ج‏2، ص613 [2].زمر: 69. الْمُفَضَّلُ بْنُ عُمَرَ قَالَ سَمِعْتُ أَبَاعَبْدِاللَّهِ(ع) یَقُولُ إِنَّ قَائِمَنَا إِذَا قَامَ أَشْرَقَتِ الْأَرْضُ بِنُورِ رَبِّها؛ الإرشاد فی معرفة حجج الله على العباد، ج‏2، ص381 [3].من لا یحضره الفقیه، ج‏2، ص615 [4].زاد المعاد، ص423 [5].بگو من از شما برای این (رسالتم) مزد و پاداشی در خواست نمی*کنم، مگر دوست داشتن نزدیکان و اهل بیتم. (شوری، آیه 23)
    Mitraiii, pooneh 007, خرسند و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    "لا اله الا انت سبحانك انّى كنت من الظالمین فاستجبنا له ونجیناه من الغم و کذلک ننجی المومنین "

یاقوت سپید آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    912
    پسند کرده
    1698

آیة الله العظمی بهجت:

تا رابطه ما با ولیّ امر، امام زمان (عج) قوی نشود، کار ما درست نخواهد شد.

و قوّت رابطه ما با ولیّ امر (عج) هم در اصلاح نفس است.

راه خلاص از گرفتاری ها، منحصر است به دعا کردن در خلوات برای فرج ولیّ عصر (عج)؛

نه دعای همیشگی و لقلقه زبان... بلکه دعای با خلوص و صدق نیّت و همراه با توبه.

Mitraiii, pooneh 007, amenh و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

bluesky آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    385
    پسند کرده
    3019

۷ گناهی که موجب عدم استجابت دعا میشود

اگر دعا از سر نیاز و و اخلاص به درگاه الهی شود

بی تردید مورد توجه او قرار می گیرد اما برخی اعمال ما را از آن

یکتای بی همتا دور می سازد و امید به استجابت دعا را تضعیف می کند .

امام سجاد علیه السلام به هفت گناه اشاره می فرمایند

که موجب می شود دعای انسان مستجابت نگردد.

ایشان می فرمایند:

گناهانی که دعا را رد می کنند

(و باعث می شوند که دعا مستجاب نشود عبارتند از):

1- نیت بد

2- ناپاکی باطن

3- نفاق و دو رویی با برادران

4- عدم اعتقاد به اجابت دعا

5- تاخیر نمازهای واجب به نحوی که وقت آن بگذرد

6- ترک تقرب به خداوند عزوجل به وسیله ترک احسان و صدقه

7- و استعمال سخنان زشت و فحش دادن در هنگام صحبت

روش اهل بیت هنگام خوابیدن :

از حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام نقل شده است که فرمود :

ما اهل بیت هنگام خوابیدن ده خصلت داریم :

با طهارت ( با وضو ) بودن . خوابیدن بر پهلوی راست

. ۳۳ مرتبه تسبیح خدا کردن . ۳۳ مرتبه حمد خدا

گفتن . ۳۴ مرتبه تکبیر گفتن ( در حالت خوابیدن )

سمت بدن و صورت را به طرف قبله قرار دادن

(مانند حالت احتضار و جان دادن نه مانند خوابیدن در قبر

یعنی هنگام خوابیدن کف پاها باید به سمت قبله قرار گیرد )

خواندن فاتحه الکتاب و آیة الکرسی

و آیه ( شهد الله انه لا اله الا هو ) تا اخر آیه (منظور آیه ۱۸ سوره آل عمران است )

سپس فرمود : هر شخصی که چنین برنامه ای را هنگام خواب انجام دهد

در آن شب به مقدرات خوبی دست یابد .

صلوات جهت پاک شدن از تمام گناهان :

ابن بابویه از ابوحمزه روایت کرده است که از امام جعفر صادق (ع) پرسیدم

که چگونه صلوات فرستم بر محمد و آل محمد ؟

فرمود که می گویید:

« صَلَواتُ اللهِ وَ صَلَواتُ مَلائِکَتِهِ وَ أنبیائِهِ وَ رُسُلِهِ وَ جَمیعِ خَلقِهِ

علی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ السَّلامُ عَلَیهِ وَ عَلَیهِم وَ رَحمَۀُ اللهِ وَ بَرَکَاتُهُ » ؛

عرض کردم چه خواهد بود ثواب آن ؟

فرمودند:

به خدا قسم از گناهان بیرون می آید مانند روزی که از مادر متولّد شده است .
    ویرایش توسط bluesky : ۱۳۹۲/۰۹/۲۶ در ساعت ۱۱:۱۴ قبل از ظهر دلیل: اضافه کردن مطلب
    بانوگل و یاقوت سپید این نوشته را پسندیده.

یاقوت سپید آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    912
    پسند کرده
    1698
    توصیه*هایی که امام عصر (علیه السلام) خطاب به شیعیان و پیروان اهل*بیت (علیهم السلام) فرموده*اند. براستی، چقدر به اینها عمل می*کنیم؟ ! ...

۱. از خداوند ـ جل جلاله ـ بترسید و تقوا پیشه کنید.
    ۲. به ما در بیرون آوردن شما از فتنه و امتحانی که بر شما روی آورده است کمک کنید.
    ۳. عهد می*کنم که هر کدام از شیعیان که راه تقوا را در پیش گیرد و هر آنچه که لازم است و حق خداست از مال خود خارج کند، از فتنه*ی گمراه*کننده و رنج*های ظلمانی در امان باشد.
    ۴. هر کدام از شیعیان، در بخشش اموالی که خداوند به او داده به کسانی که خداوند فرمان داده است بخل ورزد، در دنیا و آخرت زیانکار خواهد بود.
    ۵. اگر شیعیان ما در وفا نمودن به عهد و پیمانی که از ایشان گرفته شد، همسو و یک*دل شوند، دیدار ما از ایشان به تأخیر نخواهد افتاد.
    ۶. ظهور ما به تأخیر نیفتاده مگر به سبب اعمال ناپسندی که از ایشان سر می*زند و خبر آنها به ما می*رسد.
    (توقیع به شیخ مفید)
    ۷. از خدا بترسید ؛ و از ما اطاعت کنید ؛ و از راه راست منحرف نگردید.
    ۸. نیت خود را ـ مطابق سنت آشکاری که به شما گفتم ـ با دوستی، به سوی ما برگردانید.
    (توقیع به ابن ابی*غانم قزوینی و جماعتی از شیعیان)
    ۹. اموال شما (خمس و زکات) را قبول نمی*کنیم مگر اینکه پاک و طاهر باشد... هر کس می*خواهد عمل کند و هر که نخواهد نکند ؛ چرا که ما به آنچه شما دارید نیازی نداریم.

۱۰. ظهور و فرج در دست خداست و کسانی که وقت رای آن تعیین می*کنند "دروغگو " هستند.

۱۱. در مسایلی که روی می*دهد به فقهاء مراجعه کنید ؛ زیرا که ایشان حجت من بر شمایند و من حجت خدایم بر ایشان.

۱۲. منتفع شدن از من در ایام غیبتم، مانند استفاده از خورشید است زمانی که ابر روی آن را پوشانده باشد.
    ۱۳. درباره چیزهایی که به درد شما نمی*خورد سؤال نکنید، و در دانستن چیزهایی که از دانستن آنها معاف شده*اید خود را به سختی نیاندازید.

۱۴. برای تعجیل فرج بسیار دعا کنید ؛ چرا که همین فرج شماست.
    (توقیع به اسحاق بن یعقوب)

۱۵. هر کس بدون اجازه ما در اموال مربوط به ما (خمس، زکات و وقف) تصرف کند، از جمله ظالمین است و ما در روز قیامت شاکی او خواهیم بود. (توقیع به محمد بن جعفر اسدی)

۱۶. آیا نمی*دانید که خداوند از زمان حضرت آدم تا حال، برای مردم ملجأ و پناهی قرار داده که به ایشان پناه برند و راهنمایانی تعیین کرده که به سبب آنها هدایت یابند. هر زمان که نشانه*ای از آنان پنهان شد نشانه*ی دیگر آشکار گردید و هر وقت که ستاره*ای از ایشان غروب کرد ستاره*ی دیگر طلوع نمود ؛ و وقتی که خدای عزوجل امام حسن عسکری (علیه السلام) را به سوی خود برد گمان ننمایید که واسطه میان خود و مخلوقاتش را قطع نموده است. هرگز چنین چیزی نشده و نخواهد شد تا وقتی که قیامت برپا شود.
    (توقیع به محمد بن ابراهیم بن مهزیار)

۱۷. آیا نمی*دانید که روی زمین از حجت خدا خالی نمی*گردد ؛ خواه آن حجت، ظاهر باشد و خواه پنهان.
    ۱۸. مردم پیروی از خواهش*های نفسانی را از خود دور کنند ؛ و همانگونه که پیش از غیبت رفتار می*نمودند رفتار کنند ؛ و امری که از آنان پوشیده و پنهان شده است را جستجو ننمایند ... و بدانند که حق با ما و در نزد ماست.
    (توقیع به عمری و پسرش)
    مرضیه@زینب و amenh این نوشته را پسندیده.

یاقوت سپید آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    912
    پسند کرده
    1698
    بسم الله الرّحمن الرّحیم

...اَلسَّلامُ عَلَى الْمَهْدِىِ‏

...سلام بر مهدى

الَّذى‏ وَعَدَ اللَّهُ عَزَّوَجَلَّ بِهِ الْأُمَمَ، اَنْ يَجْمَعَ بِهِ الْكَلِمَ، وَيَلُمَّ بِهِ الشَّعَثَ،

كه ‏وعده كرده خداى عزوجل به آمدنش ملت ها را تا گرد آورد به وسيله ‏اش گفته‏ ها(ى همه) را و برطرف كند به وسيله‏ اش پراكندگى را

وَيَمْلَأَ بِهِ الْأَرْضَ قِسْطاً وَعَدْلاً، وَيُمَكِّنَ لَهُ وَيُنْجِزَ بِهِ وَعْدَ الْمُؤْمِنينَ...

و پر كند بدست او زمين را از عدل و داد و موقعيتش را محكم و پابرجا كند و با آمدنش به وعده‏ اى‏ كه به مؤمنين داده وفا كند...
    hb313y, مرضیه@زینب و بانوگل این نوشته را پسندیده.

یاقوت سپید آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    912
    پسند کرده
    1698
    ارزش انتظار در قرآن و حدیث

« قُلْ كُلٌّ مُتَرَبِّصٌ فَتَرَبَّصُوا

فَسَتَعْلمُونَ مَنْ أَصْحابُ الْصِّراطِ الْسَّوِیِّ وَ مَنِ اهْتَدی »[1]

« بگو همه منتظرند، پس انتظار بكشید، زود باشد كه بدانید راه راست پویان و كسانی كه هدایت یافته*اند كیانند »

« وَ قُلْ لِلَّذینَ لا یُؤْمِنُونَ اعْمَلُوا عَلی مَكانَتِكُمْ إِنّا عامِلُونَ، وَانْتَظِرُوا إِنّا مُنْتَظِرُون »[2]

«بگو به آنان*كه ایمان نمی*آورند (از راه تهدید) عمل كنید به حال خود، ما هم عمل می*كنیم؟ و منتظر باشید، ما هم منتظریم».

قال الصادق علیه السّلام:

« إِنَّ لَنا دَوْلَةً یَجیءُ اللهُ بِها اِذا شاءَ ثُمَّ قالَ:

مَنْ سُرَّ أَنْ یَكُونَ مِنْ أَصْحابِ الْقائِمِ فَلْیَنْتَظِرْ، وَلْیَعْمَلْ بِالْوَرَعِ وَ مَحاسِنِ الأَخْلاقِ وَ هُوَ مُنْتَظِر »[3]

البته كه برای ما دولتی است كه وقتی خدا خواست آن را می*آورد. هر كس شاد می*شود كه از اصحاب قائم علیه السّلام باشد، باید منتظر باشد و باید كار به پارسایی و اخلاق نیك كند و منتظر باشد.

قالَ الاِمامُ زَیْنُ الْعابِدینَ عَلی بْنُ الْحُسَیْنِ عَلَیهُ السَّلامُ:

« تَمْتَدُّ الْغَیْبَةُ بِوَلیِّ اللهِ عَزَّوَجَلَّ الثّانی عَشَرَ مِنْ أَوْصیاءِ رَسُولِ اللهِ صلی الله علیه و آله وَ الاَْئِمَّةِ بَعْدَهُ. إِنَّ أَهْلَ زَمانِ غَیْبَتِهِ الْقائِلینَ بِاِمامَتِهِ، وَ الْمُنْتَظِرینَ لِظُهُورِهِ أَفْضَلَ مِنْ أَهْلِ كُلِّ زَمان »[4]

غیبت ولی خدا و دوازدهمین وصی پیغمبر خدا و امامان بعد از پیغمبر صلی الله علیه وآله امتداد پیدا می*كند. اهل زمان غیبت آن حضرت كه معتقد به امامت و منتظر ظهور او باشند، از اهل هر زمان برترند.

قالَ رَسُولُ اللهِ صَلَی اللهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ:

« أَفْضَلُ الْعِبادَةِ انْتِظارُ الْفَرَجِ »[5]

برترین عبادت، انتظار فرج (و پایان نابسامانی*ها و دشواری*ها و بی*عدالتی*ها و ظهور دولت حقه حضرت مهدی علیه السّلام و برقراری مطلق نظام اسلامی) است.

...............................
    [1]. سوره طه، آیه135.
    [2]. سوره هود، آیه121.
    [3]. منتخب الاثر، ف10، ب2، ح9.
    [4]. منتخب الاثر، ف2، ب24، ح1.
    [5]. منتخب الاثر، ف10، ب2، ح16.
    برگفته از کتاب "انتظار عامل مقاومت و حركت" آیت الله صافی مدظله
    مرضیه@زینب این نوشته را پسندیده.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین