نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 81
صفحه 1 از 11 1234 ... آخرینآخرین
    مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    3334
    پسند کرده
    1346

Re: باشگاه کتاب خوانی (یک)

کتاب دور بعد از خانم گیلبرت رو تهیه کردم!

من ترجمه ندا شادنظر از نشر افراز رو گرفتم، تعداد صفحاتش از اونیکی کتاب کمتره و دیدم که جملات کوتاهتری استفاده کرده، ترجمه دیگه که صفحاتش بیشتر هم هست جملاتش کمی طولانی تر بود و من احساس کردم این ترجمه بهتر باشه.
    به امید خدا شروع کنیم ..

** نبات گل گلابم، دو امتیاز مثبت من براتون در دفتر بنویسم فعلا..
    ستيز من تنها با تاريكي است و براي نبرد با تاريكي شمشير نميكشم، چراغ مي افروزم.

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    3334
    پسند کرده
    1346

مدتی هست که خواندن کتاب خانم گیلبرت رو آغاز کردم بسیار دلنشین و صادقانه نوشته شده این کتاب و خیلی خوب میشه باهاش ارتباط برقرار کرد، خیلی جاها سعی میکنم روی دیالوگهاش فکر کنم، شرایط روحیش و عکس العمل هاش.. فکر میکنم چقدر آدمها هستند که در سراسر دنیا لحظات سخت و دردناک رو تجربه میکنند.
    ولی اون آدمهایی قابل تقدیر هستن که بلند میشن.. الان به جایی رسیدم که گیلبرد داره قرصهای ضدافسردگیشو کنار میگذاره و در رم شادی واقعی رو با غذا و حل شدن در بافت ایتالیایی جامعه پیدا میکنه

اینهم یکی دو جمله که تا اینجا دوست میداشتم از این کتاب

[HIGHLIGHT=#dbeef3]** ص14 : نمیتونم حرفهای خواهرم رو از یاد ببرم که وقتی به نخستین فرزندش شیر میداد، به من گفت: بچه دار شدن مثل خالکوبی کردن روی صورته. قبل از اینکه بچه دار شی، باید از کاری که میکنی مطمین باشی و به یقین برسی[/HIGHLIGHT]
    [HIGHLIGHT=#dbeef3][/HIGHLIGHT]
    [HIGHLIGHT=#dbeef3]** ص56: دانته مینویسد، خدا صرفا نمودی از نوری خیره کننده نیست، بلکه عشقی است که خورشید و ستارگان را به حرکت وا میدارد..[/HIGHLIGHT]
    [HIGHLIGHT=#dbeef3][/HIGHLIGHT]
    [HIGHLIGHT=#dbeef3]** ص66: فراموش نکن زمانی فرا میرسه که تو خودتو در قالب یه دوست میشناسی..[/HIGHLIGHT]

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    3334
    پسند کرده
    1346

[HIGHLIGHT=#dbe5f1]**ص73: ایتالیایی ها اساسا افراد سخت کوشی هستند، به خصوص کارگران روزمزدی که ساعات طولانی کار می کنند. اما به رغم سخت کوشیشان، خوب میدانند چگونه از زمان فراغتشان لذت ببرند. لازم نیست برای آنکه از زندگی لذت ببرند، پولدار باشند. هنر دیگر ایتالیایی ها این است که از هیچ، همه چیز میسازند. آنان می توانند با چند ماده ی غذایی ساده، ضیافتی به پا کنند، یا دوستانشان را جمع کنند و مهمانی بگیرند.[/HIGHLIGHT]
    [HIGHLIGHT=#dbe5f1][/HIGHLIGHT]
    [HIGHLIGHT=#dbe5f1]**ص 78: وقتی لوکا کودکی نوپا بود، پدربزرگش پیراهن آبی آسمانی تیم لاتزیو را به او هدیه داد، بنابراین لوکا تا لحظه مرگ طرفدار لاتزیو باقی خواهد ماند.[/HIGHLIGHT]
    [HIGHLIGHT=#dbe5f1]اومیگفت: ما میتونیم همسر، شغل، ملیت، یا حتی مذهبمون رو تغییر بدیم، اما هرگز نمیتونیم تیممونو تغییر بدیم.[/HIGHLIGHT]

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    124
    پسند کرده
    0

منم رسیدم به صفحۀ 100،از ترجمۀ آقای اندرودی.
    درمورد کتاب باید بگم که از اون کتابهای خیلی آموزنده ومفید برای به خصوص ما خانومها هستش که می شه درسای زیادی ازش گرفت. من این نوع کتابارو خیلی می پسندم وهمش با خوندنشون فکر می کنم که باید یه تغییراتی تو وجود خودم بدم!!
    البته همۀ کارها وتلاشهای الیزابت((لیز))رو نمی تونم انجام بدم ،اما مطابق با عرف وفرهنگ جامعه مون ،می تونم استفادۀ خودم رو ازش ببرم.

توهمین ابتدای کتاب دو تا درس بزرگ ازش گرفتم:
    [HIGHLIGHT=#ebf1dd]اول:اینکه تا خودم رو خوب نشناسم نمی تونم خدارو بشناسم وازش تقاضایی بکنم وکلا باید نحوۀ ارتباط برقرار کردن با خدا رو تو وجودم عوض کنم !وفکر می کنم من زیادی پیچیده ش کردم وبرای ارتباط با خدا هیچ چیز بهتر از این نیست که به شخصه سعی کنم بشناسمش(البته به اندازۀ توانم) نه اینکه هزار تا واسطه وشفیع رو سر راه خودم وخدا قرار بدم.[/HIGHLIGHT]
    [HIGHLIGHT=#ebf1dd]
    دوم:این جملۀ الیزابت که، چرا ما همش باید سعی کنیم چیزی رو که یاد می گیریم برای ما منفعت وسودی داشته باشه،یا به اصطلاح به دردمون بخوره!همونطور که الیزابت مدتها به دنبال عشقش که آموختن زبان ایتالیایی بود نرفت ،چون فکر می کرد که کاربردی تو زندگیش نداره! درست مثل خودم که خیلی از علایقم رونادیده گرفتم ،فقط به خاطر اینکه فکر می کردم به دردم نمی خوره!!
    [/HIGHLIGHT]

اولین جمله ای که می خواستم بنویسم _جریان بچه دار شدن بود که مثل خالکوبی رو صورت می مونه _که سمی جون نوشتن،،این جمله رو واقعا دوست دارم چون خیلی تشبیه جالب ونزدیک به واقعیتیه.

((اعتیاد به طرف مقابل ، نشانۀ همۀ حکایت های عشقِ بر اساس شیفتگی است))

در وصف زبان ایتالیایی:((اما من این زبان را دوست داشتم.در نظر من هر واژه اش گنجشکی آواز خوان،تردستیِِ سحرآمیز ونوعی شیرینی خوشمزه بود!))

جملات زیبای جادو پزشک:((چیزی که بایستی بشوی ،آدمی است که توازن دارد.باید پاهایت را آنچنان محکم بر زمین استوار کنی که به نظر بیاید به جای دو پا،چهار پا داری!به این وسیله می توانی در این جهان باقی بمانی. اما از نگاه کردن به دنیا با چشم سر باید که بپرهیزی به جای آن ،بایستی با دلت ببینی!به آن ترتیب خدا را خواهی شناخت.))

((مسالۀ زندگی بشریت همین است_گروه کنترل کننده ای وجود ندارد_هرگز هیچ راهی نیست که آدم بداند ،اگر عوامل یا کمیت های متغییر در زندگی تغییر کند،هریک از ما چگونه خواهیم شد.))
    [HIGHLIGHT=#ebf1dd]ساختن رو از خودمون شروع کنیم....[/HIGHLIGHT]

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    15
    پسند کرده
    0

ص 64:

شاید این صدا راهی برای نزدیکی من به خداست یا شاید صدای استاد اعظم است یاا فرشته مقربی که مامور است با من سخن بگوید ...یا نفس بلند مرتبه ام است یا شاید صدای ناخود آگاهم که میخواهد از من در برابر سختی ها و غم ها حمایت کند ..

لیز درست فکر کرده ...چون طبق روایات اسلامی داریم که :

فرشته و شیطان با صدای خود انسان با انسان حرف میزنن .....مثلا وقتی داریم یه فکر بد میکنیم صدای خودمونو توی گوشمون میشنویم اون صدای شیطان با صدای خودمون هست ......

گاهی هم یه صدای دور که به سمت خوبی سوقمون میده اون صدای فرشته هست ...

در بن بست ،راه آسمان باز است ، پرواز را بیاموز!

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    15
    پسند کرده
    0

ص 77 :

خدای عزیزم به من کمک کن تا دریابم که چگونه مانند خودم لباس بپوشم و حرف بزنم نه مانند فردی دیگر .

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    15
    پسند کرده
    0

ص 39:

خدای عزیزم

من میدانم که در خواست من در مقابل قدرت و توانایی تو ناچیز است و تو باید به امور مهم تری رسیدگی کنی اما من فکر میکنم که رفاه و آسایش این کره ی خاکی متاثر از رفاه و آسایش تک تک افرادی است که در آن زندگی میکنند .وقتی دو روح با هم سر جنگ دارند گویی تمام کائنات در ستیزندو اگر دو روح از جنگ و ستیز با هم خلاص شوند گویی صلح و صفا در تمام دنیا برقرار میشود ...
    وقتی بکی از سلولهای بدن بیمار میشود سلول های دیگر را نیز بیمار میکند .

من یاد شعر سعدی افتادم که میگه :
    بنی آدم اعضای یکدیگرند .....که در افرینش ز یک گوهرند
    چو عضوی به درد آورد روزگار .....دگر عضوها را نماند قرار

مدیر انجمن
    Behjat آواتار ها
    میزان امتیاز
    1045
    پسند شده
    29157
    پسند کرده
    17414

ویترین مدال ها

منم دارم کتاب رو تمام می کنم ،هر چقدر جلوتر رفت بیشتر تونستم با کتاب ارتباط برقرار کنم. کتاب پر از جملات زیباست .
    ص 182
    من احساس میکنم سرنوشت،ارتباط میان لطف و عنایت الهی و تلاش و کوشش فرد است.نیمی از سرنوشت در دست شماست و این عواقب اعمال و رفتارتان است که سرنوشت شما را رقم می زند.بخشی از سرنوشت ما اجباری است و بخشی اختیاری.حال تصمیم با ماست که بخش اختیاری زند گیمان را چگونه رقم بزنیم.

ص246
    شوریدگی و آشفتگی این دنیا ،نتیجه ی عدم توانایی انسان در رسیدن به تعادل است.

ص256
    بسیاری از مردم فکر می کنندخوشبختی با شانس در ارتباط است.اما خوشبختی هیچ ارتباطی با شانس ندارد. خوشبختی نتیجه اعمال فرد است.
    خداوندا آرامشی عطا فرما
    تا بپذیرم آن چه را نمی توانم تغییر دهم
    شهامتی که تغییر دهم آن چه را که می توانم
    و دانشی که تفاوت این دو را بدانم
    آمین

صفحه 1 از 11 1234 ... آخرینآخرین