نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree20Likes

موضوع: اسباب بازی ها و بازی های کودکان

نمایش نتایج: از 25 به 32 از 320
صفحه 4 از 40 نخستنخست 123456714 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    16
    پسند کرده
    0

Re: بازي كودكان

بازي / بر اساس سن كودك " :

1. از حدودا 10 روزگي اش دستش رو با اغلب اجناس و سطوح آشنا كردم .
    حدود 1 تا 1 ساعت و نيم در شبانه روز رو با كتاب باهاش ميگذرونم و هر چي عكسش رو نشون ميدم بعدا حتما عينيتش رو هم براش ميارم تا تقابل مناسبي براي ادراك انتزاعي و عيني براش بشه . ( مسيحا )

2. شش ماه : دالي بازي /.
    من پشت ديوار قايم ميشم . يه بار از توي اوپن ظاهر ميشم و دالي ميكنم و اون مي خنده .
    بعد دوباره قايم ميشم و از راهرو ظاهر ميشم . اين كار رو چند بار تكرار مي كنم تا نرگس شرطي ميشه و مي فهمه كه من دفعه بعد از كجا ميام بيرون .
    در نتيجه زودتر خودش سرش رو مي گردونه اون سمت !
    وقتي اين و فهميد يهو ماجرا رو تغيير مي دم ! مثلا ميرم زير كابينتها و از سمت ديگه ي اوپن ميام بيرون .
    اين طوري يهو شگفت زده ميشه و مي فهمه كه اين قوانين تغيير پذيرند .

3. شش – نه ماه : گذاشتن انگشتان كودك روي لبهايتان و اداي حروف / ( ني ني طاها )

4. هفت ماهگي : يكي از عروسكها رو يكجا مخفي كنيد و با يكسري فلش كودك رو به سمت عروسك راهنمايي كنيد تا رسيدن به عروسك هم ميتوانيد يكسري مانع ايجاد كنيد .
    مثل رد شدن از رو يك چيزي يا از زيرش تو بچه هاي بزرگتر .
    ميشه تو هر مرحله يك سوال يا معما يا مثلا كشيدن نقاشي گذاشت . سعي كنيد هر مرحله نسبت به قبلي پيچيده تر باشه ، مي توانيد به جاي اسباب بازي خودش شكلات يا كتاب يا هر جايزه ديگه اي كه دوست دارين براي بچه ها بزارين .

5. هفت ماه و نيم : توپ بازي /.
    گفتن 1-2-3 و پرتاب توپ توسط والدين – برداشتن توپ توسط كودك و گفتن 1-2-3 توسط والدين > انداختن توپ توسط كودك / ( مسيحا ) .

6. هفت – هشت و نه ماه : چيدن اسباب بازي هاي يا لگو يا كتاب ها روي هم و بعد با انگشت زدن ضربه تا بريزه .خودش هم كم كم داره ياد ميگيره . ( مسيحا ) .

7. هشت ماه و نيم : تسلط به گل يا پوچ / زير 1 سال ( مسيحا ) .

8. هشت ماه و نيم : لي لي حوضك /.
    كف دست خودم چند بار براش انجام دادم با دست خودم و شعرش رو بلند بلند و با لحني كه دوست داره خوندم . بعد دستم رو باز گذاشتم و شروع كردم شعرش رو همون طور خوندن ديدم داره با انگشتهاي كوچولوش كف دستم بازي ميكنه .
    كف دست خودش هم انجام دادم اما نميذاره انگشتاش و بگيرم هنوز اما خودش با دست من بازي ميكنه / ( مسيحا ) .

شعر لي لي حوضك :

* لي لي حوضك / ني ني اومد آب بخوره افتاد تو حوضك / اين ميگه واي و واي و واي كجايي دختر / پسر ؟ (انگشت كوچك ) / اون ميگه مريض نشي ؟ بيا بيرون زودتر (انگشت حلقه ) / اين ميگه خدا رو شكر , مادرش اومد (سبابه ) / من ميگم دوستت دارم عزيز مادر ( شصت ) / ( مسيحا )

* لي لي حوضك / يكي گفت بايد درش بياريم / دومي گفت چه جوري درش بياريم ؟ / سومي گفت بايد طناب بياريم / چهارمي گفت پس بريم طناب بياريم / پنجمي گفت با هم درش مياريم ! ( حوريثا )

9. نه ماه : يك بسته لگو . كتاب پارچه اي . توپ بزرگ . يك عروسك نمايشي .

10. يك سال به بالا : بچه ها رنگ انگشتي /.
    فوق العاده است ! حتما حتما حتما امتحان كنيد بسيار مفرحه و خيلي خيلي باحال .

11. پايان 9 ماهگي : چاپ كردن يكي از عكس هاي خود در اندازه ي آ3 و چسباندن آن روي مقواي ماكت كه گرمش بالاست .
    بعد از پشت تقسيم بنديش ميكنم با مداد ( مثل پازل ) و در آخر با كاتر تكه تكه اش ميكنم ، البته تكه هاي بزرگ كه نتونه بخوره .
    اين هم پازل - و از پايان 9 ماهگي بچه ها ميتونن پازل درست كنن / ( مسيحا ) .

12. دوازده ماهگي : چند تا از عروسكها و وسايل بازي رو كنار هم تو يك رديف قرار بدين و از كودك بخواين انها رو تو جاهايي كه شما ميگين بزاره .
    مثلا بگين خرگوش رو بزار رو تخت ، عروسكت و بزار زير ميز بعد دوباره ازش با اسم بخواين انها رو تو رديف پيش هم بزاره .

13. دوازده ماهگي : مهمترين چيزي كه در بازي هاي بالاي 12 ماه بايد ياد بگيره محبت كردنه !! دختر و پسر هم نداره .
    عروسك بهترين ابزاره براي اين كار ...
    به بچه ها ياد بديد كه عروسكشون رو بغل كنند ، ببوسن ، بهش شير بدن ، نوازشش كنن و بخوابوننشون ...
    اين بازي براي مادر هم خوبه چون بچه با عروسكش همون رفتاري رو ميكنه كه مادرش با خودش ميكنه و تو اين بازي مادر خودش رو از زاويه ي ديد بچه اش ميتونه ببينه .
    من اين كار رو حدود 1 ماهه دارم انجام ميدم واقعا جالبه امتحان كنيد .

14. چهارده ماه به بالا : سر جاي ادويه هاتون رو برداريد رو زمين كنار هم بزاريد و بعد يك عروسك كوچولو يا يك شي ديگه زير يكي پنهان كنيد ، بعد از ني ني بخواهيد كه بگه زير كدوم هست . (البته اين بازي رو اكثر شما انجام مي ديد ولي با درپوشهاي يك شكل حس تمركز گرايي بيشتر مي شه ) .

15. نرگس من 1 سال و 4 ماه شه.
    ما براش يه تاب خريديم. يه تاب معمولي، از اينها كه به ميله بارفيكس وصل مي شوند.
    من يك كاغذ بزرگ را مي چسبانم روي تخته شاسي و دو تا مداد شمعي هم مي دهم دست نرگس و جلوي تاب نرگس مي نشينم. نرگس هر بار كه عقب مي رود و جلو مي آيد، يك خط روي كاغذ مي كشد و كلي جيغ مي زنيم و خوشحالي مي كنيم!
    خيلي بازي بامزه اي است! آخرش هم يك نقاشي آبستره از تويش در مي آيد!
    اگر بچه تان بزرگتر باشد، طوري كه معناي يك شكل كامل را بفهمد، مثلا مي توانيد بگوييد يك آدم بكشد! هر بار يك خط! احتمالا نتيجه اش خيلي خنده دار مي شود!
    گاهی دلم چقدر خنده میخواهد...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    16
    پسند کرده
    0

بازي ها / سن كودك مشخص نيست !

1. گِل بازي : راه افتادن كودك / ( مسيحا ) .

2. سايه بازي / ( صدف ) .

3. ريختن اشياء مختلف در كيسه و حدس زدن آنها / ( صدف ) .
    ريختن اسباب بازي هاي كوچك رو در يه كيسه تا با دستش خودش از توش در بياره . ( مسيحا ) .

4. دادن بشقاب ملامين و قاشق بي خطر به كودك تا به آنها ضربه بزند . ( مسيحا ) .

5. ضبط كردن صداي كودك و پخش آن براي خودش .

6. گرفتن انگشتان جلوي صورت و تكان دادن آنها ( لاك داشتن موثر هست ) .

7. با پارچه هاي با بافت متفاوت دستمال هاي نسبتا" كوچكي درست كنيد و بگذاريد جلوي بچه تا لمسشون كنه . مثلا" پارچه ساتن ، پارچه مخمل ، پارچه نخي ، جير و ريون و ...

8. عروسك هاي آهنربايي رو نزديك درهاي آهني بچسبانيد . و بعد بگذاريد روي ديوار كه ليز بخورد زمين . بعد بديد دست بچه كه خودش اين كار رو بكنه .
    9. يك سري مداد رنگي هايي هست در سايز بزرگ . مثلا قطر دايره ي مقطعش دو سانت هست و نوكش مثل مدادشمعي نرمه . بچه هاي يك ساله خيلي دوست دارند با اينها خط خطي كنند .

10. يك سبد پلاستيكي نو كه براي ابكش برنج استفاده مي شه رو برداريد و يه توپ هفت سنگ (يا سبك تر ) رو بندازيد توش و حركت دوراني ايجاد كنيد . اين حركت باعث تطابق حركت هر دو دست بچه مي شه و تمركزش رو بالا مي بره .

11. بازي چشمت كو ؟ گوشت كو ؟ هم خيلي خوبه .
    مثلا اول بپرسيد چشم مامان كو ؟ بعد به چشمتون اشاره كنيد . بعد بگيد چشم ني ني كو ؟ اول خودتون با انگشت خودتون اشاره كنيد به چشمش . دفعه بعد دستش رو بگيريد و به طرف چشمش اشاره كنيد .12. هنگام تعويض پوشك يا لباس ، بازي هايي انجام ميدم :
    مثلا" وقتي ميخوام جورابش رو در بيارم هي نوك جورابش رو ميكشم و پاهاش رو بالا پايين ميكنم و ميگم : " جوراب جوراب ... " .
    براي هر قسمتي از لباس تن كردن يك بازي داريم .
    مثلا" وقتي ميخوام دستش رو از آستين بيارم بيرون ميگم : " دست ... كو ؟ قايم شده ؟ وقتي دستش رو مياره بيرون ميگم : دالي دست ... " . ( نارگل ) .

12. وقتي دارم كار خونه انجام ميدم ميذارمش توي كالسكه و با خودم ميارمش مثلا تو آشپزخونه يا هر جايي كه كار دارم . و دونه دونه كارهايي كه ميكنم رو با جزيياتش براش ميگم . حتي گاهي مرحله مرحله غذا درست كردن رو براش ميگم يا ظرف شستن و يا هر كار ديگه كه ميكنم .
    فكر ميكنم اين كار باعث شه تا بعدا" بتونه خودش رو در فعاليت هاي خونه سهيم كنه .
    مر جان این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    16
    پسند کرده
    0

گاهي هم ميبرمش تو باغچه تا گل كاشتن من رو يا آب دادن گل ها رو نگاه كنه . ( مسيحا ) .

13. امروز سرم خيلي شلوغ بود . مريمناز هم هي تو پر و پام مي پيچيد ... بهش يه لگن كوچك دادم با يه ليوان و توي لگن يه كم آب ريختم حدود 45 دقيقه كه واقعا در نوع خودش ركوردي محسوب ميشه سرش گرم بود ، هي ليوانش رو پر ميكرد و ميريخت تو لگن دوباره ! حتي رفت چند تا تكه اسباب بازيش رو هم آورد انداخت تو لگن !

14. من يه كتاب خوندم ميگفت به ني ني بگين برو مكعب آبي رو بيار .
    ميره سبز مياره ... بگين آفرين مكعب رو آوردي...
    حالا كه مكعب سبز رو آوردي آبي اش رو هم بيار...
    يعني هيــــــــــــــــچ منفي اي نباشه.

15. من بازي كه نه ، يه وسيله بازي به ذهنم رسيده ميخوام به همسري بگم درست كنه .
    دقت كرديد بچه هاي حدود يه سال به بالا خيلي دوست دارن كليد برق رو خاموش و روشن كنن و از اين كار لذت ميبرن ؟
    يه صفحه باشه كه روش چراغاي رنگارنگ به شكلاي مختلف (مثلا اعداد يا اشكال حيوانات ) چيده شده و چند تا كليد هم روش تعبيه شده باشه هر كدوم از كليدا رو كه بچه ها فشار بدن چراغ ها روشن بشه .
    فكرميكنم هم جنبه آموزشي داره و هم جنبه سرگرمي وارضاي حس روشن خاموش كردن لامپها . ( مامان ميثم )

16. قايم باشك با پدرش .

17. عمو زنجيرباف با برگترا وكوچيكترا مشتركا" .

18. قايم كردن وسايل خونه وپيدا كردن اونا .

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    16
    پسند کرده
    0

يه وسيله رو تو يه قسمت مشخص (مثلا كنار كيبورد ) ميزاريم اون وقت من و باباش با اشاره ابرو و چشم به سمت اون وسيله راهنماييش ميكنيم ، اگه پيدا نكرد اسم اون وسيله رو ميگيم تا همبا وسايل اشنا بشه و هم سرگرمي باشه .

19. گرمي و سردي اشيا هم يه نوع بازيه ! مثلا" من ميگم استكان چاي سرده يا گرم ؟ اگه درست بگه دست ميزنيم. برنده ميشه .

20. آموزش لباس پوشوندن تن عروسك .

21. استفاده از 5 انگشت به عنوان اعضاي خانواده و مسئوليت هاشون .

22. آموزش غذاي حيوانات .

23. شعر خواني .

24. يك بازي براي حمام :
    يه سطل دسته دار رو از يك جايي كه حالت تعادل نداشته باشه آويزون ميكنم ، اون وقت يه ليوان ميدم به ميثم و ميگم كه تو اون سطل رو با آب پر كنه دقت و تمركز حواسش رو تقويت ميكنه . ( مامان ميثم )

25. گذاشتن دست روي دهان و گفتن آآآآآآآآآآ > منقطع شدن صدا .

26. مي تونيد چند تا بطري دلستر يا نوشابه رو بغل هم بذاريد و با يك يا يك سبد توپ ، در حالي كه ني ني با توپ به بطريها شوت مي زنه يا پرتاب مي كنه يك بولينگ خونگي بسازيد.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    16
    پسند کرده
    0

. فوتبال ! دستاش رو از پشت ميگيرم و راهش ميبرم . يك توپ هم جلو پاش ميذارم و شوت ميكنه ! ( مسيحا )

28. من چهار دست و پا ميشم و با هم تو خونه چهار دست و پا ميريم . يه جور مثل مسابقه ميمونه اما به نظرم هنوز نميتونه مفهوم جلو زدن رو درك كنه . فقط كيف ميكنه كه من رو در شرايط خودش ميبينه .

29. يك قابلمه , سبد , لگن , پلاستيك ميذارم جلوش و ميزنه روشون و از اينكه هر كدوم يك صداي متفاوت ميده خيلي متعجب ميشه ! بارها و بارها اين رو امتحان ميكنه و باز هم متعجب ميشه با اينكه اين بازي رو در 6 ماهگيش هم انجام ميدادم ! ( مسيحا )

30. حباب بازي ! با 1 ليوان پر از آب و مايع ظرف شويي و 1 ني ساده ! خيلي هم حال ميكنه با حباب ها .

31. براي مريمناز از گلدونه ها يه تور بسكتبال كوچك گرفتم كه يه توپ كوچك داره . تور رو وصل كردم به صندلي نهارخوري و هر روز يك ربعي سرش رو گرم ميكنه . البته از دور پرت نميكنه ميگيره دستش و ميبره ميندازه تو سبد ! ( مسيحا )

32. من و باباي آترين مي شينيم كف اتاق دخترم و با هيجان و لذت واليبال نشسته بازي ميكنيم . اوايل براي سرگرم كردن دختركمون آن زمان كه هنوز 4 دست و پا ميرفت اما بعدا شد يك بازي مهيج و خوب براي هر 3 ما البته با توپ سبك و بزرگ آترين خيلي لذت بخشه اگه بابا ها حوصله داشته باشن .
    بچه ها خيلي لذت ميبرن از بودن پدر و مادر همزمان در كنارشون احساس امنيت . عشق و همكاري ميكنن .
    آترين وقتي 3 تايي ميريم بيرون حتما حتما بايد دست هر دوي ما رو بگيره و گاهي حتي دستمون رو براي رد شدن از يك در كوچيك هم رها نميكنه حتما بايد 3 تايي رد بشيم!!!!!!! ( سارا )

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    16
    پسند کرده
    0

33. چند تا وسيله كه " در " دارند رو برداشتم . مثل باكس شير ، پارچ آب يخچال ، يك قابلمه ي كوچك ، يك ليوان در دار و يك ظرف پلاستيكي در دار كوچك .
    در هاشون رو برداشتم و نا مرتب گذاشتم جلوي مريمناز و ظروفش رو چيدم كف آشپزخانه ، بهش گفتم در شير رو بذار . حالا در پارچ و ...
    جالب بود كه تا حالا اين بازي رو نكرده بوديم و همه رو درست انجام داد . و بعد هم بهش گفتم حالا هر كدوم رو بذاريم سر جاش !
    اما اين يكي رو بلد نبود ، مثلا" پارچ رو ميخواست بذاره توكابينت ! ( مسيحا )

34. من يه ماسك ساختم . خيلي هم چيزي استفاده نشد . فقط يه طلق بود با يه ماژيك كه چشم و دهن و ابرو رو گذاشتم و جاي چشم رو در آوردم .
    پشتش كش انداختم . خيلي ميخندن هي دست ميذارن از روش به دهنشون ، ولي دستشون ميخوره به طلق!
    ميشه از انواع ماژيكهاي رنگي و شكل خاص حيوانات استفاده كرد .

35. بازي با نخودو لوبيا و ...
    يك ظرف رو بر نخود و لوبيا كنيد و بعد يكيش رو برداريد و از ني ني بخواهيد هرچي شبيه اونه بهت بده .

36. با مريمناز الويه درست كرديم ! اگر بچه ي بالاي 15 ماه داريد اين كار عمليه . پوست تخم مرغ ها رو ميكنه ، پوست سيب زميني رو هم ميكنه و زرده تخم مرغ رو له ميكنه تو ظرف ... مواد رو باهم مخلوط ميكنه ، سس هم ميريزه !

37. چند وقتي بود كه وقتي ميخواستم آشپزي كنم پسرم حسابي ميچسبيد بهم و گير ميداد كه يا بغلش كنم يا بذارمش روي كابينت تا ببينه تو قابلمه ها چه خبره ! كه خوب خيلي خطرناكه.
    حالا سه چهار روزه كه وقتي ميخوام غدا بپزم يه سفره ميندازم روي زمين و يه قابلمه كوچولو هم ميذارم روش.
    چند تكه بيسكويت يا نان يا سيب يا هر چيزي كه براي فربد خوب باشه رو ميذارم توش با يه قاشق و ميگم : خوب فربد هم ميخواد آشپزي كنه !!!
    ايشون هم يه 20 دقيقه اي با غذا پختن سرگرم ميشه و ميذاره من به كارم برسم.
    هر از گاهي هم از توش سيبها رو برميداره و ميخوره! اين روش خيلي بهم كمك كرد .

38. يه سري قابلمه ي روحي دارم در 5 سايز . با اونها دارم حجم رو بهش ياد ميدم . از كوچيك به بزرگ توي هم ميچينيم و يا از بزرگ به كوچيك روي هم ميذاريم و باهاش كوه درست ميكنيم . يه وقت ها هم درهاشون رو برميدارم تا خودش پيدا كنه كدوم در مال كدوم قابلمه است . چون همش شكل همه و فقط سايزش فرق ميكنه از پازل يه كم مشكل تره .
    به قول مجتبي كاشاني :
    عشقبازي به همين آسانيست ...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    16
    پسند کرده
    0

. يه پشتي رو به شكل سرسره گذاشته و كودك بايد اسباب بازي هاش رو از روي اون سر بده پايين . كدوما سر ميخورن كدوما گيرميكننن ...
    هركدوم كه گير ميكنه ميگه : گير كرده ... هركدوم سرميخوره ميگه :سرخورد ... ( مامان محمدين )

41. امروز داشتم يه كمد كوچك رو خانه تكاني ميكردم و تو ذهنم بود كه نميرسم صبح با مريمناز بازي كنم .
    كمد رو ريختم بيرون ديدم اومد پيشم ايستاد . باور ميكنيد تمام كارها رو با هم انجام داديم .
    بهش گفتم برو دستمال بيار رفت 2 تا دستمال و رايت رو آورد و هر جا رو گفتم دستمال كشيد ! البته اصلا نميشه رو نظافت كارش حساب كردها اما خيلي شاد بود ...
    انگار كار بزرگي كرده انقدر ميخنديد كه نگو .
    در آخر هم تمام وسايلي رو كه بايد ميذاشتم تو كمد رو دونه دونه ميگفتم مياورد ميداد دستم و من ميذاشتم تو كمد .

42. چسب بازي:
    خيلي ساده چسب ميكنيم و به دفتر ميچسبونيم. ولي چسب هايي با رول هاي پهن تر و ترجيحا رنگي.
    (اين چسب هاي بزرگ و رنكي رو من از هايپر استار گرفتم ولي لوازم تحريري ها هم دارند.)
    هم به دفتر و هم به زمين(سراميك) و ديوار كمد اسباب بازي ها كه موقع كندن هم خراب نميكنه كمد رو.
    دفعات اول اطراف چسب به هم ميچسبه و موقع چسبوندن خراب ميشه و تا ميخوره ولي به تدريج مهارت هاي استفاده از انگشتان بيشتر ميشه و سعي ميكنه كه تا جاي ممكن صاف بچسبونند و در بچه هاي بزرگتر سعي ميكنند با چسب ها يه طرح در بيارند يعني هدف دار ميچسبونند و شكل درست ميكنند.

43. آب بازي : هم يه بازي محبوب هست .
    چند ليوان پلاستيكي كه اندازه و رنگ هاشون با هم فرق داره. و اولي رو پر ميكنيم و اين آب همينطور دونه دونه تو بقيه ليوان ها ريخته ميشه. تجربه هاي اول ممكنه مقدار زيادي آب بيرون ريخته بشه ولي دفعات بعد خيلي خوب ياد ميگيره و تمام سعي شو ميكنه. بعد ميشه از ظروف پهن تر استفاده كرد يا ظرف هايي كه شكل هاي متفاوتي دارند و خالي و پر كردن آب از توي اونها فرق ميكنه و نياز به مهارت بيشتري داره .

44. من و دخترم با اين خميرهاي خونگي بازي مي كنيم .
    بعضي وقتها دخملي مي گه ومن شكل يك چيز رو درست مي كنم و بعضي وقتها مي گه شما دست نزنيد و بعد همه رو مخلوط مي كنه و مي گه بفرماييد كيك و مي ره چاقو ميآره ومثلا" مي بره .
    و ديگه از شابلون استفاده مي كنيم كه به نظرم زياد خلاقانه نيست .
    و ديروز هم كه روز خمير بازي بود رفتم يك پازل كه بصورت ماشين بود براش آوردم تا چرخهاش رو با خمير بذاره و مي تونيد اينكار رو با پازل حيوانات و... هم انجام بدهيد . مثلا"دم گوش و...
    يا مي تونيد خميرها رو يك كم شل تر درست كنيد و بعد از راه دور به يخچال و در و ديوار پرت كنيد كه خيلي باحاله.
    و يا با خمير ها رو ديوار شكل بسازيد مثلا " عكس يك دختر كه اجزا صورتش رو بايد ني ني تون بزاره.
    براي كوچولوها هم مي تونيد از خمير هاي داخل نان باگت يا موم عسل استفاده كنيد تا حس لامسه شون قوي بشه البته چهار چشمي حواستون باشه.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    16
    پسند کرده
    0

. مغازه بازي : من هم با ياس كارت هاي ديد آموز اشكال را تمرين مي كنم ، ولي به صورت غير مستقيم.
    خانوم كوچولو فروشنده مي شود و من مشتري و از ايشون دايره و مثلث و ... مي خرم.
    جديدا دارم روي طبقه بندي و مجموعه ها باهاش كار مي كنم به صورت همون مغازه بازي .

46. مكعب ابري هاي با فرزندان رو دادم دست محمد حسين گذاشت رو هم ، بهش گفتم راه برو و نذار بيفته ... امتحان كنين.
    با مكعب هاي كوچيك با فرزندان كه پلاستيكيه و براي برج سازي ، برجهاي هفت هشت تا ده ، با كمك و صاف كردن زيري ها دوازه پله اي مي سازن.

47. چند تا ظرف در دار متفاوت با جنس ها و اندازه هاي مختلف برداشتم ( مثل ظرفهاي پلاستيكي در دار توي يخچال ، قوطي شير ، يه كاسه پيركس دردار ، قابلمه ي روحي، قابلمه ي لعابي كه درش يه قلمبه داره ، ليوان در دار ) در هاشون رو باز كردم و نامرتب گذاشتم كف اتاق . ظروف رو هم گذاشته بودم رو زمين آشپزخانه و به مريمناز ميگفتم : حالا بيا در ليوان رو بذاريم ! يا حالا بايد در قابلمه ي آبي رو بذاريم .
    كمتر از 3 -4 روز طول كشيد تا كامل ياد گرفت و بعد از اون پازل ها رو سريع ياد گرفت . شايد بگم در 1 روز .

صفحه 4 از 40 نخستنخست 123456714 ... آخرینآخرین