نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree6Likes

موضوع: جملات ماندگار درباره کتــــــــــــاب

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 61
صفحه 1 از 8 1234 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    anousheh آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    661
    پسند کرده
    3

جملات ماندگار درباره کتــــــــــــاب

من وقتی چیزی می*خوانم٬ در واقع نمی*خوانم. جمله*ای زیبا را به دهان می*اندازم و مثل آب نیات می*مکم٬ یا مثل لیکور می*نوشم٬ تا آن*که اندیشه٬ مثل الکل٬ در وجود من حل شود٬ تا در دل*م نفوذ کند و در رگ*های*م جاری شود* و به ریشه*ی هر گلبول خونی برسد. (تنهایی پر هیاهو- بهومیل هرابال)

تصمیم گرفته*ام در دنیایی زندگی کنم
    که کتاب*ها به هزاران باغ تبدیل شده*اند
    و کودکانی که در آن باغ*ها بازی می*کنند و می*آموزند
    راه*های اصیل باروری چیزهای سبز را. (لطف*ن این کتاب را ب*کارید- ریچارد براتیگان)

کلمات عوض نمی*شوند، اما کتاب*ها همیشه در حال تغییرند. عوالم مختلف پیوسته تغییر می*کنند، افراد عوض می*شوند، کتابی را در وقت مناسبی پیدا می*کنند و آن کتاب جواب*گوی چیزی*ست؛ نیازی، آرزویی.(پل استر)*

زیاد خواندن شرط نیست بلکه خوب خواندن و خوب عمل کردن...(مارتین لوتر)

soori m این نوشته را پسندیده.

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    3334
    پسند کرده
    1346

Question جملات ماندگار درمورد کتـــــاب

فقر همان گرد و خاکی است که بر کتاب های فروش نرفته یک کتابفروشی می نشیند
    ستيز من تنها با تاريكي است و براي نبرد با تاريكي شمشير نميكشم، چراغ مي افروزم.

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    3334
    پسند کرده
    1346

Re: جملات ماندگار درمورد کتـــــاب

[HIGHLIGHT=#ebf1dd]به جیب خالی ! خود بگویید :
    کتابی که ارزش خواندن داشته باشد ، ارزش «خریدن» هم دارد.
    [/HIGHLIGHT]
    [HIGHLIGHT=#e5e0ec][/HIGHLIGHT]
    [HIGHLIGHT=#ddd9c3]بدترين خوانندگان كتاب آناني اند كه چون «سربازان غارتگر» عمل مي كنند، يعني از هر جا كه دستشان برسد تكه يي بر مي دارند فردريش نيچه[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#e5e0ec]به جاي آنكه چندين كتاب بخواني، كتاب هاي خوب را چندين بار بخوان سنكا[/HIGHLIGHT]

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    3334
    پسند کرده
    1346

[HIGHLIGHT=#c3d69b]در قرآن كريم كلمه كتاب 71 بار به كار رفته است و سوره*اي با عنوان «قلم» نازل گشته و در آن خداوند به قلم و آنچه مي*نويسد سوگند خورده است[/HIGHLIGHT]
    [HIGHLIGHT=#ddd9c3]كتاب بايد تبري باشد براي درياي يخزده ي درون ما كافكا[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#d8d8d8]اگر مادر نباشد جسم انسان ساخته نمي شود و اگر كتاب نباشد روح بشر پرورش نمي يابد پلوتارك[/HIGHLIGHT]

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    3334
    پسند کرده
    1346

افکار و اندیشه هاى انسان به گونه اى است که ممکن است فقط خواندن یک کتاب پایه اندیشه ها و افکار انسان را بر مبناى جدید یا در مسیر خاصى قرار دهد و چه بسا ممکن است کتابى مسیر سرنوشت میلیون ها انسان را در راه مخصوصى بیندازد.
    (انیشتن)

[HIGHLIGHT=#c4bd97]من هیچ غمى نداشتم که خواندن یک صفحه کتاب از بین نبرده باشد. کتاب، عمر دوباره است. در دنیا لذتى که با لذت مطالعه برابرى کند، نیست. (مونتسکیو)[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#ffffff]آدم تنها در بهشت هم باشد، به او خوش نمى گذرد، ولى کسى که به کتاب یا تحقیق علاقه مند است، هنگامى که به مطالعه یا تفکر مشغول است، جهنم، به تنهایى براى او بهترین بهشت هاست. (موریس مترلینگ)[/HIGHLIGHT]

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    3334
    پسند کرده
    1346

[HIGHLIGHT=#ccc1d9]جامعه وقتى فرزانگى و سعادت مى یابد که مطالعه، کار روزانه اش باشد. سقراط[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#d7e3bc]بهترین سخن گویان و یاران، کتاب است و آن گاه که دوستان تنهایت نهند، مى توانى به آن سرگرم شوى. اگر او را هم راز خویش قرار دهى، سرّ تو را فاش نمى کند و با کتاب است که مى توان به دانش و نیکى ها دست یافت. بیهقی[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#dbeef3]کتاب را زیاد مطالعه کنید تا بفهمید که هیچ نمى دانید. مونتسکیو[/HIGHLIGHT]

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    40
    پسند کرده
    0

(من با نوشتن جهان را تغییر می*دهم. همین که می*نویسم، جهان تغییر می*یابد.)
    هانریش بل
    زیر باران باید چیز نوشت حرف زد نیلوفر کاشت/زندگی تر شدن پی در پی/زندگی آب تنی کردن در حوضچه کنون است

رخت ها را بکنیم

آب در یک قدمی است

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    3334
    پسند کرده
    1346

[HIGHLIGHT=#f2dcdb]آنچه را می توان بعد از بیست سال تجربه آموخت، مطالعه صحیح در یک ساعت به ما می آموزد - کاردایل

[/HIGHLIGHT][HIGHLIGHT=#fdeada]کسی که با کتاب تسلی و آرامش یابد، هرگز آرامش خودرا از دست نمیدهد.
    [/HIGHLIGHT]
    [HIGHLIGHT=#d8d8d8]نباید مطالعه روزانه را ترک کنیم; زیرا بدین وسیله می توانیم از میان ازدحام شتاب آلود زندگی روزمره، لحظه ای آرامش به دست آوریم - باربارا کینگ [/HIGHLIGHT]

صفحه 1 از 8 1234 ... آخرینآخرین