نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree39Likes

موضوع: ღღ الگوهای درخواستی ღღ

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 37
صفحه 1 از 5 1234 ... آخرینآخرین

ღღ الگوهای درخواستی ღღ

در این تاپیک الگوی درخواستی کاربران ارئه میشه ! اعضای مدرسه مجازی خیاطی در اولویت هستند
    دلیل : اکثر الگو ها به روش تولینو ارئه می شه!
    مقررات :
    اگر حجم تقاضا ها و الگوی درخواستی بالا باشه مجبوریم از بینشون انتخاب کنیم !
    به تقاضای الگو های سخت سختو عجیب غریب در صورت امکان پاسخ داده میشه!
    اونایی که تو خیاطی سر رشته و تبحر کافی دارن لطفا شکل الگو رو نخوان و به توضیح رضایت بدنن!
    کلیه پست ها و تقاضای کاربران برای یک الگو باید توام با عکس واضح باشه در غیر اینصورت با کمال شرمندگی در اسرع وقت پست پاک میشه و بهش پاسخی داده نمیشه!
    ممنونم!
    fnk, سیلور رز, توت - فرنگی و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    گاهی خدا درب ها را میبندد و پنجره ها رو قفل میکند..
    زیباست بدانی ..شاید طوفانی در راه است!

Exclamation ღღ الگوهای درخواستی ღღ

نقل قول نوشته اصلی توسط huria
    عزیزم متد خاصی آموزش ندیدم یعنی اصلا آموزش ندیدم فقط روشهای اندازه گیری رو از یه جایی خوندم و یاد گرفتم و همینجوری از روی لباسهای حاضری نگاه میکنم و واسه خودم میدوزم .ولی توی دوختن کت مشکل دارم.
    مثلا این مدل اگه امکان داره توضیح بدید

این الگوی بالاتنه با برش عصایی!
    توی قسمت پشت همه چی معمولیه جز یقه که اصلا بر ندار یعنی 7 سانت در 3 سانتو منظورمه! صاف از سرشونه وصل کن به ابتدای خط وسط پشت ممکنه یقه ساده به نظر بیاد اما ظریف کاری می خواد و کمی تبحر تا تمیز در بیاد دوست خوبم امیدوارم موفق بشی اگر دوختی عکسشو بذار تو تاپیک عکس لباسایی که خودتون دوختین ! اگر هم سئوالی داشتین در خدمتم

yaldae, توت - فرنگی و hedsher این نوشته را پسندیده.

Re: ღღღღღღღღ الگوهای درخواستی ღღღღღღღღ

الگوی لباس سقایی - درخواستی مامان رها کوچولو

1. برای روسری یا اگال از چفیه یا یک روسری نخی که به صورت سه گوش تا خورده استفاده کنید.و با بستن پیشونی بند یا پارچه دلخواه دور سر کودک فیکس کنید
    2. کمر لباس را با تکه پارچه سیاه یا سبز با قدی به اندازه دور کمر کودک به اضافه 10 سانتی متر و پهنایی حدود 40 - 50 سانت که پس از تا شدن به 15 سانت میرسد ببندید.
    3. الگوی پشت الگوی ساده هست.
    4.توی عکس آستین لباس حالت کیمونو یا عبایی داره. نجربه بهم ثابت کرده آستین عبایی یا کیمونو به دلیل انحنای زیاد سرشونه بچه ها واسه لباسهای جلو باز مناسب نیست و باعث میشه سرشونه به عقب بکشه و آستین بلند تر از اندازه واقعی به نظر بیاد و یه جورایی دست و پای بچه رو تنگ کنه.بنابراین آستین ساده هم شکیل تره هم این مشکل رو رفع میکنه.
    yaldae این نوشته را پسندیده.

دوستای خوبم ببخشید که به علت مشغله زیاد نتونستم به این تاپیک سر بزنم.
    امشب اومدم نشستم پای پستای شما که دیدم ای دل غافل..هیچکس برام عکس نذاشته ..به جز دوستمون که چادر حسنا میخواست و صبایی که درخواست واضحه و تقریبا یک مدل بیشتر وجود نداره. برای باقی پستا تا عکس نباشه نمی تونم کمک کنم.
    مثلا دوست خوبم شمیم الگوی مقنعه خانم خامنه ای مجری برنامه کودک رو خواسته.من اصلا مقنعه ایشون یادم نیست که اونقدر واضح باشه که الگوشو در بیارم.
    بنابراین تنها به پست هایی ترتیب اثر داده میشه که عکس درخواست رو بذارن.
    ممنونم

مدیر انجمن
    ღ. saba .ღ آواتار ها
    ღ صــــبا ღ
    نوشته های وبلاگ
    21
    میزان امتیاز
    76
    پسند شده
    6301
    پسند کرده
    800

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط نگین 31

>

سلام دوستان کسی آموزش کلاه اولیه و دامن دومیه رو میتونه برام بزاره؟ممنن میشم کمکم کنید تا شب یلدا بدوزمشون
    با اجازه عشقم شبنم

کلاه که خیلی سادست
    یه دایره خیلی بزرگ از پارچه برش بزنید بعد 5 سانت مونده به لبه دایره رو دور تا دور کش نیم سانتی بدوزید

برای دامن هم رنگهای مختلف پارچه رو تهیه میکنید و بعد از پایین دامن شروع میکنیم
    اول با پارچ سبز شروع میکنیم
    اندازه قد دامن و به طول پارچه یه مستطیل برش میزنید
    بعد پارچه صورتیه توپ دار رو به همین روش فقط اندازه قد دامن نباشه از قد دامن 5 سانت یا 7 سانت کمتر باشه چشمی متوجه میشید که چقدر کوتاهتر باشه
    همه پارچه ها رو به همین صورت طولهای یک اندازه و قدهای 5 سانت کوتاهتر از همدیگه برش میزنید بعد روی هم به ترتیب قرار میدی و در اخر کش میدوزید به سر دامن و چین میخوره ...
    کش هم که دامنها حاضری خودتون رو نگاه کنید متوجه میشید چطوری دوختن ...
    میتونید لایه اخر رو مثل همین کار اندازه دو سانت به داخل تا کنید و چرخ کنید بعد از تووش کش رد کنید ...
    میتونید کش رو لبه کار بدوزید و بعد به داخل تا کنید و پس دوزی کنید ...
    امیدوارم خوب توضیح داده باشم ...
    موفق باشید ...
    بازم ببخشید شبنم جونیم

نقل قول نوشته اصلی توسط fao_83
    صبا جون اين روشي كه شما گفتي دامن خيلي ضخيم و سنگين ميشه
    بهتره كه يه پارچه رو بعنوان آستر در نظر بگيرين كه ميتونه خيلي هم گشاد نباشه
    بعد نوارهاي پارچه اي رو چين بدين تا به اندازه آستر بشه و بعد روي آستر گذاشته و چرخ كنين
    فقط بايد دقت كنين كه هركدوم از طبقات تقريبا 2 سانت زير طبقه بالايي قرار بگيره تا كارتون تميزتر بشه
    اينجوري هم دامنتون سبكتره و هم پارچه كمتري مصرف ميشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط ღ. saba .ღ
    خوب اذین جون اگر شخصی هیچی خیاطی ندونه این روش براش اسونه به نظرم ...
    روشی که شما گفتین بله درست هست ولی ما توو خیاطی دامنامون رو به همین روش که گفتم درست میکردیم چون لایه لایه شدن باعث میشد پف بایسته و هم کار تمیزتر میشه ...
    من که برای هرکی دوختم اینجوری دوختم برای خواهر زادم هم به همین روش دوختم البته وقتی جوون بودم ...
    روش استر خوبه ولی برای نی نی مناسب نیست چون یه جا بند نمیشه که هی وول میخوره و استر دیده میشه و جالب نیست ...
    حالا باز هم از هر روشی که دوست داشتند دوستمون می تونن استفاده کنن ...
    ممنون که گفتین روش دوم رومهربون ...
    yaldae این نوشته را پسندیده.
    ღ.ღ
    ماه من غصه چرا ؟
    تو خدا داری و او هر شب و روز
    آرزویش همه آرامش توست
    دل به غم دادن و از یاس سخن گفتن ها
    کار آنهایی نیست،که خدا را دارند ...

نقل قول نوشته اصلی توسط shabnamak
    نقل قول نوشته اصلی توسط artine
    سلام شبنمک جون میوتونین در رابطه با این مدل کمکم کنید الگوشو توضیح بدین. ممنون میشم عزیزم

شما روش و متد خیاطیتون چیه ؟این سبک ها اکثرا به روش مولاژ دوخت میشه.من مولاژ رو می تونم برات توضیح بدم .اگر گرلاوین یا هر متد دیگه ای داری سبکت رو مشخص کن تا الگوشو در بیارم.
    دوست خوبم بالاتنه که مشخصه باید روی الگوی دکلته پیاده کنی
    الگوی جلو رو کامل بکش
    سمت چپ الگو روی خط کمر علامت گذاری کن
    از علامت تا یک چهارم خط سینه رو به هم متصل کن به عنوان اولین اوزمان
    به همین ترتیب و با شیوه شعاعی خطوط اوزمان رو تا جایی که دوست داری چین داشته باشه رسم کن.
    هر خط رو حدود 7 تا 10 سانت باید اوزمان بدی.
    برای برش پایین از روی خط **** در سمت چپ الگو به اندازه زانو پایین بیا و علامت بزن و از اون نقطه به سمت راست الگو روی خط **** و.اقعی وصل کن.
    وضعیت دامن هم که مشخصه.

نقل قول نوشته اصلی توسط bluesky
    شبنم عزیزم اینجا هم مزاحمت شدم

منم درخواستی ازت داشتم

الگوی چادر ملی و یا چادری که شما خودت به چادر ملی ترجیحش میدی رو میخواستم

من یه بار مشهد تو یکی از پاساژها که خیلی چادرفروشی داشت چادرهای زیادی رو پرو کردم اما هم از نظر جنس نپسندیدم و هم مدلشون

یعنی جلو چادر بد دوخته شده بود

اگه شما زحمت الگوش و یا راهنمایی بکنی برای دوختش ممنون میشم

راستش من خودم خیاطی بلد نیستم اما مامان بلده و قراره زحمت دوختش رو بکشه

خیلی ممنون میشم اگه الگو یه چادر شیک و خوشگل رو برام بذاری

ببین این توضیحات به دردت می خوره عزیزم ؟

عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    *شمیم* آواتار ها
    میزان امتیاز
    66
    پسند شده
    3246
    پسند کرده
    18089

چادر قاجار

اینم کپی هستش یادم نیست از کجاست

اندازه شبنم جون و شماها اطلاعی از خیاطی ندارم

نقل قول نوشته اصلی توسط shamim8819
    با اجازه شبنم جونم
    نمیدونم از کجا کپی کردمش
    ما برای چادر قاجار به دور کمر و قد دامن نیازمندیم که در روش متریک دو سانت پایین تر از ناف می توانیم اندازهدور کمر را به دست آوریم و قد دامن دو سانت پایین تر از ناف تا روی پا فک می کنم این ایده آل ترین اندازه باشه چون تا روی زمین باعث میشه چادر خیلی بلند بشه البته بازم بستگی به سلیقه خود عزیزان داره:) نحوه ی اندازه گیری برای چادر قاجار : متر را از روز انگشت میانی دست راست و سپس روی سر و روی انگشت میانی دست چپ گذاشته و اندازه میگیریم (برای آسان تر شدن اندازه گیری می تواندو متر را از لبه به هم چسباند) در این کار باید حتما دقت کنید سپس از اندازه ی مشخص شده دو تخته نیاز مندیم این چادر در کل از دو تخته تشکیل شده (دو تکه) ابتدا یکی از تکه ها تکه شماره 2 را که برای دامن در نظر می گیریم عرض ها رو دوخته سپس تکه شماره یک را دور تا دور به آن می دوزیم دوخت یک سانتی است خب حالا لبه ها رو که امکان ریش ریش شدن داره رو زیگزال زده (سردوز) بعد یه تای یک سانتی زده و می دوزیم توجه همه کارها در چپه پارچه انجام میشه حالا قسمت کمر چادر رو شروع می کنیم به دادن چین شستی این کار باعث میشه کمی از گشادی گرفته و شکل زیبایی همبه چادر میده خب پیله ها یا چین شستی ها 4 الی 5 سانتی می تونه باشه در تعداد 4 الی 6 تا یعنی در هر طرف 2 یا 3 تا چین
    البته این بستگی به کمر فرد مورد نظر داره چین ها با فاصله چند سانتی از وسط دامن داده میشن و باید حتما به طرف درز وسط باشن
    نه برعکس حتما باید با حوصله و دقت چین داده بشن حالا به کمری رسیدیم
    عددی که در دور کمر به دست آمد رو ضرب در 3 می کنیم حالا طول کمری رو به دست آوردیم عرض کمری 8 سانته
    که وقتی تا می خوره میشه 4 سانت البته شما حتما باید جادوخت رو فراموش نکنید دور تا دور 1 سانت جادوخت لازم داریم
    وسط کمری رو پیدا می کنیم در هنوز چپه پارچه دستمونه کمری رو داخل دامن قسمتی که دو تکه وصل شد می زاریم و کوک می زنیم
    باید این کوک از سمت چپ و راست به آخرین چین شستی که دادیم برسه و تا اون قسمت دوخته و کوک می زنیم حالاکمری رو شروع به دوخت می کنیمانتهای کمری رو تا کرده و از همون یک سانت جادوخت شروع به دوخت می کنیم تا به نزدیک پیله ها برسیمحالا سرقرصی می زنیم و نخ رو جدا می کنیم حالا تکه سمت دیگه رو به همین شکل می دوزیم و اونو بر می گردونیم تا قسمت دوخت به داخل بره حالا کمری حاضره شما باید به تعداد 4 الی 5 پل مثل پل های شلوار مردانه تهیه کنید سپس از داخل کمری را در چپه می دوزیم و این کمری بلند از آنها گذشته بعد از اینکه دور کمر را طی کرد در جلو گره می زنیم و گره باید در داخل دامن قرار می گیرد خب حالا چادر ما آماده است امیدوارم درس چادر قاجار رو درک کرده باشید کار آسونیه امروزه چادر های قاجار به شکلای دیگه هم به بازار عرضه میشن اما با نام های دیگه اما این روش روش پایه است موفق باشید.
    خدایا زیباترین لحظه ها را نصیب مادرم کن
    که زیباترین لحظه هایش را به خاطر من از دست داده است

صفحه 1 از 5 1234 ... آخرینآخرین