نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree15Likes

موضوع: عود شناسی !

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 86
صفحه 1 از 11 1234 ... آخرینآخرین
 1. #1

  Cool عود شناسی !

  تاریخچه پیدایش عود


  با مطالعه اين مطلب با تاريخچه و چگونگي اثر عود ، اين ماده خوشبوي اسرار آميز که سابقه اي به درازاي تاريخ دارد آشنا ميشويد.
  قرنها ميگذرد که نوع بشر با عود آشنا است و قدمت عود به هزاران سال قبل باز ميگردد و به نظر ميرسد که قسمتي از معنويات هر فرهنگي را در بر ميگيرد.
  ارتباط بين عود و پزشکي اثبات شده است يعني عود در طبابت کاربرد فراوان دارد.
  از زمانهاي بسيار دور عود در آيين هاي مذهبي بکار ميرفته است و ساخت عودهاي گياهي هنري باستاني و چيزي جز هنري مقدس نبوده است.

  انواع عود
  عودها در شکلهاي مختلفي عرضه ميگردند: چوبهاي خام ، علفهاي خرد شده ، پودر يا به شکل مايع و روغن.
  اما آنچه امروزه ما از عود در ذهن داريم عودهاي مخروطي و شاخه اي ميباشد ؛ عودهاي مخروطي توسط ژاپني ها در اواخر سال 1800 ميلادي عرضه شد و عودهاي ماسالا و شاخه های جاس بوسيله بودائيها حدود سال 200 بعد از ميلاد از هندوستان به چين وارد شد.
  کتيبه اي مصري متعلق به 1530 قبل از ميلاد مسيح استفاده از عود را ذکر کرده است.
  عطرهاي طبيعي در معابد هندوها ، بودايي ها و آيين هاي رسمي چيني ها و آيين هاي شيتو در ژاپن بکار ميروند و استفاده از عود در يونان باستان در اوايل قرن 8 قبل از ميلاد مسيح رايج بوده است.
  رایج ترین شکل مورد استفاده عود شاخه ای میباشد ، شاخه ها پس از تولید به مواد معطر اغشته میشوند و این روش استفاده از رایحه های بسیار متنوعی را امکان میسازد ، موارد استفاده این شکل عود بسیار گسترده است .  معرفی انواع عود
  عودها نه فقط براي از بين بردن بوهاي بد و پراکندن بوي خوش بکار ميرفت بلکه براي دور کردن روحهاي پليد نيز بکار ميرفته است.
  عودها بطور سنتي از صمغ و کندر و چوبهاي معطر ، پوست درختان ، دانه ها ، ريشه ها ، علفها و گلها ساخته ميشوند.
  چوبهای خوشبويي مانند چوب صندل و روغنهاي گياهان و علفها به عنوان بوهاي طبيعي مورد استفاده قرار ميگرفتند و شايد مشهورترين عطرهاي طبيعي کندر و صمغ بودند که بطور خاص در سوماليا يافت ميشده است.
  رایحه درمانی یکی از موراد مصرف عود میباشد و شاخه های ماسالا نوع دیگری از شکل عود شاخه ای میباشد که با قیمت بالاتری نسبت به دیگر انواع به فروش میرسد.
  در این شکل ماده معطر با خمیر عود و سایر افزودنی ها طبیعی قبل از ساخت هر شاخه مخلوط میشود و عطر استثنایی ان در عودهای معمولی یافت نمیشود.
  سوزاندن عود خود یکی از اشکال رایحه درمانی میباشد که باعث کاهش استرس و افزایش سلامتی فرد میشود.
  گاهی خدا درب ها را میبندد و پنجره ها رو قفل میکند..
  زیباست بدانی ..شاید طوفانی در راه است!

 2. #2

  Re: عود شناسی !

  دلایل لزوم استفاده از عودها

  آيا ميدانيد عود چه نقشي در سطح انرژی بدن و محل كار و زندگی شما دارد؟

  بوي خوش عود به روح شما آرامش ميبخشد، هاله شما را از انرژي هاي منفي پاك ميكند و شما را آماده انجام مراقبه و دريافت يا انتقال انرژي مينمايد.

  عود سطح انرژي مثبت محيط را بالا ميبرد و پيامهاي بويايي در مغز رابطه بدن و ذهن را سريعتر برقرار ميكند و علاوه بر همه اينها هر چاكرا عود مخصوص خود را دارد.

  براي عزيزاني كه ريكی ، تمرینات مدیتیشن و ریلکسیشن و ... كار ميكنند عود نقش مهمي در کسب انرژی دارد.


  رايحه درماني در كسب آرامش بسيار موثر است و افرادی كه ریلکسیشن را به دلایل مختلف مانند کمبود وقت و ... انجام نمیدهند با روشن كردن عود و انتشار رايحه گياهي در محيط و تنفس آن به خود و خانواده يا همكاران خود آرامش را هديه ميدهند.

  در ايران گياه درماني پيشينه بسيار قديمي دارد و اكنون با عودهاي گياهی تائيد شده ميتوان در درمان و آرامش روح و جسم خود و ديگران استفاده نمود.  خواص درمانی و جادویی عودها

  از ديدگاه گياه درمانی ، عودهاي گياهي به علت خواصشان استفاده ميشده اند ، عودها با ايجاد بوی خوش در فضا و با توجه به خواص غريب عود همچنان مورد استفاده ميباشند.
  بسياري از گياهان و علفهاي دارويي به خودي خود بويي ندارند و بايد حتما سوزانده شوند.
  عود و گياه درماني همواره با هم همراه بوده اند و قديمي ترين منابع مربوط به گياه درماني و عود به "وداهاي" هندي باز ميگردد و بوداييها نیز در طب "آيوراودا" از عود به عنوان وسيله اي معجزه گر استفاده ميکنند.
  تحقيقات گسترده دانشمندان, پزشکان و بزرگان گياه شناسي بر روي عود ويژگيهاي زير را به اثبات رسانده است :
  ¤ روایح مطبوع موجود در عود ، فرد را فعالتر و سرزنده تر ساخته و باعث ارتباط شخص با درون خود میشود "مراقبه".
  ¤ استنشاق روایح مطبوع باعث ایجاد و ارسال پیامهای عصبی در مغز و کل سیستم عصبی و دریافت واکنشهای مثبت میشود.
  ¤ سوزاندن عود خود به تنهایی یکی از درمان های اثر بخش برای جلوگیری و رفع استرس ، ایجاد آرامش و تمدد اعصاب ، رفع خستگی و ... میباشد.
  ¤ سوزاندن عود باعث دور شدن امواج و انرژیهای منفی "شاچی" موجود در محیط میشود.
  ¤ همانطور که گفته شد رایحه درمانی قدمتی افزون بر 5 هزارسال دارد ؛ رومیان و مصریان از عودها بعنوان ماده ضد عفونی کننده ، ضد باکتری و دارویی برای درمان زخم کمک میگرفتند.
  ¤ ترکیبات معطر طبیعی گلها و گیاهان که درعود یافت میشود و از طریق بینی وارد سیستم لیمبیک مغز و قسمت مخاطی هیپوتالاموس شده و با تحریکات اعصاب بویایی این قسمت که مسئولیت احساسات ، تنفس ، ضربان قلب ، غدد درون ریز ، حافظه و یادگیری را بر عهده دارد ، تاثیر قابل توجهی بر روحیات و خلق و خو میگذارد.
  ¤ عصاره معطر گیاهان موجود در عود بدلیل ساختار تشکیل دهنده شان که معمولا شامل آلدئیدها ، کتونها ، استرها است ، نقش بسزایی در سلامت جسم و ذهن دارند.


  البته هریک از رایحه ها خاصیت ویژه ای دارند ، برخی مثل اطوخودوس که حاوی آلدئیدها هستند اثرات ضد التهابی داشته و آرام بخش و ضد ویروس هستند .
  برخی دیگر از عصاره ها مثل یاسمن ، مشک و رز و لیمو باعث هوشیاری و افزایش تمرکز و یادگیری میشوند.
  رایحه درمانی توسط عود یکی از بی خطرترین ، کم هزینه ترین ، ارزان ترین و اثر بخش ترین متدهای درمانی میباشد یعنی برای انجام " آروماتراپی "رایحه درمانی در خانه به راحتی میتوان از سوزاندن عود استفاده کرد.
  همانطور که گفته شد عودهای مختلف با روایح متفاوتی که دارند علاوه بر خوشبو کردن محیط کارهایی خاص خود را نیز انجام میدهند.
  گاهی خدا درب ها را میبندد و پنجره ها رو قفل میکند..
  زیباست بدانی ..شاید طوفانی در راه است!

 3. #3

  Re: عود شناسی !

  ارتباط بین عود و پزشکی اثبات شده است یعنی عود در طبابت کاربرد فراوان دارد. توصیه می کنیم خواندن این مطلب بسیار جالب را از دست ندهید زیرا....


  عودها در شکلهای مختلفی عرضه می گردند: چوبهای خام, علفهای خرد شده, پودر یا به شکل مایع و روغن. اما آنچه امروزه ما از عود در ذهن داریم عودهای مخروطی و شاخه ای می باشد. عودهای مخروطی توسط ژاپنیها در اواخر سال 1800 میلادی عرضه شد.
  عودهای ماسالا و شاخه های جاس بوسیله بودائیها حدود سال 200 بعد از میلاد از هندوستان به چین وارد شد.
  از زمانهای بسیار دور عود در آیین های مذهبی بکار می رفته است. ساخت عودهای گیاهی هنری باستانی و چیزی جز هنری مقدس نبوده است.
  عودها نه فقط برای از بین بردن بوهای بد و پراکندن بوی خوش بکار می رفت, بلکه برای دور کردن روحهای پلید نیز(درآیین بودا) بکار می رفته است.
  عود بطور سنتی از صمغ و کندر و چوبهای معطر, پوست درختان, دانه ها, ریشه ها, علفها و گلها ساخته می شوند. کتیبه ای مصری متعلق به 1530 قبل از میلاد مسیح استفاده از عود را ذکر کرده است.
  چوبهای خوشبویی مانند چوب صندل و روغنهای گیاهان و علفها به عنوان بوهای طبیعی مورد استفاده قرار می گرفتند. شاید مشهورترین عطرهای طبیعی کندر و صمغ بودند که بطور اخص در سومالیا یافت می شده است.
  عطرهای طبیعی در معابد هندوها , بودایی ها, و آیین های رسمی چینی ها و آیین های شیتو در ژاپن بکار می روند. استفاده از عود در یونان باستان در اوایل قرن 8 قبل از میلاد مسیح رایج بوده است.

  خواص درمانی عود:
  از دیدگاه گیاه درمانی, عودهای گیاهی به علت خواصشان استفاده می شده اند تا ایجاد بوی خوش در فضا که البته با توجه به خواص غریب عود همچنان مورد استفاده نیز می باشند.

  بسیاری از گیاهان و علفهای دارویی به خودی خود بویی ندارند و باید حتما سوزانده شوند. عود و گیاه درمانی همواره با هم همراه بوده اند. قدیمی ترین منابع مربوط به گیاه درمانی و عود به "وداهای" هندی باز می گردد.
  بوداییها در طب "آیوراودا" از عود به عنوان وسیله ای معجزه گر استفاده می کنند.
  تحقیقات گسترده دانشمندان, پزشکان و بزرگان گیاه شناسی بر روی عود ویژگیهای زیر را به اثبات رسانده است:
  * روایح مطبوع موجود در عود, فرد را فعالتر و سر زنده تر ساخته و باعث ارتباط شخص با درون خود می شود(مراقبه)

  * استنشاق روایح مطبوع باعث ایجاد و ارسال پیامهای عصبی در مغز و کل سیستم عصبی و دریافت واکنشهای مثبت می شود.

  * سوزاندن عود خود به تنهایی یکی از درمانهای اثر بخش برای جلوگیری و رفع استرس, ایجاد آرامش و تمدد اعصاب, رفع خستگی و بسیاری از بیماریهای دیگر می باشد.

  * سوزاندن عود باعث دور شدن امواج و انرژیهای منفی موجود در محیط می شود.

  * همانطور که گفته شد رایحه درمانی قدمتی افزون بر5 هزارسال دارد. رومیان و مصریان از آن به عنوان ماده ضد عفونی کننده, ضد باکتری و دارویی برای درمان زخم کمک می گرفتند.


  * ترکیبات معطر طبیعی گلها و گیاهان که درعود یافت می شود, از طریق مژکهای موجود در بینی وارد سیستم لیمبیک مغز و قسمت مخاطی هیپوتالاموس شده و با تحریکات اعصاب بویایی این قسمت که مسئولیت احساسات, تنفس, ضربان قلب, غدد درون ریز, حافظه و یادگیری را بر عهده دارد, تاثیر قابل توجهی بر روحیات و خلق و خو می گذارد.

  * عصاره معطر گیاهان موجود در عود بدلیل ساختار تشکیل دهنده شان که معمولا شامل آلدئیدها, کتونها, استرها, است, نقش بسزایی در سلامت جسم و ذهن دارند. البته هریک از رایحه ها خاصیت ویژه ای دارند.

  * برخی مثل اطوخودوس که حاوی آلدئیدها هستند اثرات ضد التهابی داشته, آرام بخش و ضد ویروس هستند برخی دیگر از عصاره ها مثل یاسمن, مشک و رز و لیموباعث هوشیاری و افزایش تمرکز و یادگیری می شود.

  * رایحه درمانی توسط عود یکی از بی خطرترین ,کم هزینه ترین , ارزان ترین و اثر بخش ترین متدهای درمانی می باشد یعنی برای انجام آروماتراپی (رایحه درمانی) در خانه به راحتی می توان از سوزاندن عود استفاده کرد.

  همانطور که گفته شد عودهای مختلف با روایح متفاوتی که دارند علاوه بر خوشبو کردن محیط کارهایی خاص خود را نیز انجام می دهند.
  عشق این نوشته را پسندیده.
  گاهی خدا درب ها را میبندد و پنجره ها رو قفل میکند..
  زیباست بدانی ..شاید طوفانی در راه است!

 4. #4

  Re: عود شناسی !

  رایحه درمانی و لزوم استفاده از عودها روش های نوین درمانگری


  رایحه درمانی مانند سایر معالجات برای خود سابقه ای باستانی دارد و تاریخچه آن به بیش از ۵۰۰۰ سال قبل باز میگردد .
  یونانی های باستان ، مصری ها ، بابلی ها ، رومی ها ، هندی ها ، چینی ها ، یهودیان و ایرانیان برای ایجاد تعادل ، هماهنگ کردن انرژی ، سلامتی ، پیشگیری از بیماری ها ، پاکسازی و ایجاد آرامش از رایحه ها و اسانس ها استفاده میکرده اند .
  در طول تاریخ سوزاندن عود در حضور پادشاهان ، کشیش ها و اشخاص مقدس معمول بوده است .
  احتمالا" قدیمی ترین نوع رایحه درمانی و سوزاندن عود برای حفاظت از بیماری ها به کار میرفته است و از عطرهای ویژه ای برای راندن ارواح پلید و طلب لطف خدایان استفاده میشده است .
  روایح بعضی از گیاهان حوزه انرژیکی انسان را به یاری برانگیختن ذرات الکترومغناطیس آن از طریق حس های جسمانی تحریک میکنند و میتوانند لایه حیاتی هاله را فعال نموده و نیروی تازه ای به آن ببخشند .
  رایحه ها میتوانند حواس را با تشویق لایه های جسمانی ، حیاتی و اختری هاله و با تخلیه فشارهای روحی انباشته شده ، آرام ، متوازن و هماهنگ سازند .
  تمام رایحه ها و عصاره های روغنی تاثیرات مهمی بر ذهن ، احساسات و قسمت های مختلف بدن هر فرد دارند .
  بعضی از انها بر جسم موثر هستند " درمان مستقیم " و بعضی دیگر از طریق احساسات بر روان تاثیر میگذارند " از طریق حس بویایی " .


  از دیدگاه طی سنتی هندی " آیورودا " ، بینی دری به سوی مغز و اگاهی است ، انرژی حیاتی " پرانا " از طریق تنفس از راه بینی وارد بدن میشود و عملکرد حسی حرکتی را حفظ میکند .
  با بکارگیری رایحه ای خاص از طریق بینی ، اختلالات پرانا که بر عملکردهای بالاتر مغزی ، حسی و حرکتی تاثیر میگذارد اصلاح خواهد شد.
  طب " آیورودا " از رایحه ها برای ارسال علامت های مشخصی استفاده میکند و موجب تعادل هر سه دوشا بدن میشود ( طبع بدن : dosha ) ، برای تعادل هریک از این دوشاها در ایورودا از رایحه گیاهی خاصی استفاده میشود :
  واتا ( vata ) : با مخلوطی از رایحه های گرم ، شیرین و ترش نظیر اسانس گل شعمدانی ، میخک ، ریحان ، پرتقال و ... به حالت تعادل در می آید .
  پیتا ( pita ) : با مخلوطی از بوهای شیرین و خنک مانند گل سرخ ، یاسمن ، چوب صندل ، نعنا و دارچین متعادل میشود .
  کافا ( kapha ) : مانند واتا با مخلوطی از رایحه های گرم اما دارای بوی تندتر مانند اکالیپتوس ، سرو کوهی ، مرزنجوش و ... متعادل میشود


  ¤ تحقیقی جالب :چندی پیش در ژاپن یک کمپانی بزرگ تحقیقاتی را بر روی اثرات رایحه درمانی بر روی افراد مختلف به انجام رساند ، به اینصورت که بوهای مختلفی را در بخشی از شرکت که حدود ۱۰۰ اپراتور کامپیوتر در ان مشغول بکار بودند پخش کرده و میزان غلط های تایپی آنها را تحت تاثیر این بوها مورد بررسی قرار داد :
  ¤ رایحه سنبل : به عنوان ریلکس کننده سبب افت ۲۰ درصدی غلط های تایپی شد .
  ¤ رایحه یاس : بعنوان بوی محرک اشتباهات را به میزان ۳۲ درصد کاهش داد .
  ¤ رایحه لیمو : بعنوان یک محرک تند و نشاط آور سبب کاهش غلط های تایپی به میزان ۵۰ درصد شد .
  کاربرد رایحه درمانی آرام آرام در حال گسترش در تمامی امور زندگی است و به نظر میرسد اولین گام در سیر بالا بردن کیفیت و بازدهی کارها ، فرهنگ سازی و افزایش معلومات کلیه افراد جامعه اعم مدیران ، مشتریان و افراد عادی میباشد .
  گاهی خدا درب ها را میبندد و پنجره ها رو قفل میکند..
  زیباست بدانی ..شاید طوفانی در راه است!

 5. #5

  Re: عود شناسی !

  معرفی خواص چند نوع عود رایج

  عود سیب سبز : Green Apple Incense
  عطر این میوه دارای خواص جوان کننده متعددی میباشد که به تن و روان شما طراوت میبخشد .


  عود شاهدانه Cannabis

  دارای خواص شاداب کننده و رفع استرس میباشد .

  عود دارچین :Cinnamon Incense
  عطر دارچین از باشکوه ترین روایح است ؛ محرک ؛ گرمابخش و ضد نفخ است .
  ضد سرماخوردگي ، مناسب براي رفع سوء هاضمه و اختلالات گوارشي ، رفع بی اشتهايی ، دارای خاصیت ضد باکتری و ضدعفونی نمودن محیط

  عود ماه Moon Incense
  عود ماه دارای رایحه ای خنک و آرام بخش است و به شما راحتی و آرامش اعصاب میبخشد .

  عود خورشید Sun Incense
  عود خورشید ، شاه همه رایحه ها میباشد ؛ این رایحه سرشار از انرژی و سرزندگی است .

  عود آلوورا (صبر زرد) ALOE VERA
  عطر یک نو کاکتوس است که نقش که نقش مهمی در سر زندگی با خواص مرطوب کنندگی معجره آسای خود دارد به همراه کاربرد گسترده ای در ایجاد آرامش جسم و روان .


  عود چوب صندل : Sandal Wood

  یکی از بهترین رایحه های طبیعی می باشد . چوب صندل از جنگلهای هند استخراج می شود . بوی این چوب ذهن را آرام کرده و باعث ایجاد افکار مقدس در ذهن شده و محیطی کاملا آرام را خلق می کند .


  عود سنبل هندی (دافع پشه) : Citronella Incense Mosquito Repellant
  سنبل هندی حاوی روغن معطری است که از گیاهی از خانواده سنبل کوهی ترشح میشود .

  از ریشه و ساقه پرزدا سنبل عطری خارج میشود که ما انسانها از بوی خوش آن لذت میبریم اما پشه ها با این بو از فرط خوشحالی به خواب ابدی میروند ، این رایحه بویی تازه و طبیعی دارد .  عود اسطوخودوس Lavender Incense
  در زمان رم باستان نیز از این گیاه خوشبو برای شستشو و درمان ناراحتی های پوستی و تسکین درد مورد استفاده قرار میشده است .
  دارای خاصیت ضد اضطراب ، ضد افونی کننده ، آنتی بیوتیک ، باز کننده ذهن ، ضد تشنج ، ضد ویروس ، ضد افسردگی و تقویت اعصاب و روان است .


  عودهای درمانی (AROMATRAPY)

  مراقبه (Meditation)

  عودهای ماسالا با روغن های وانیل : از بین بردن ناراحتی و اندوه
  چوب صندل سفید : آرام کننده و بوجود آورنده اطمینان و صمیمیت
  بابونج : آرام کننده و کاهش دهنده استرس


  انرژی زا (Energizing)
  عودهای ماسالا با روغن های عصاره لیمو ترش: بالا بردن جرات و آگاهی و هوشیاری
  لیمو ترش : اشتها آور و کاهش استرس
  گریپفروت : ایجاد اطمینان و ضد خستگی


  شاداب کننده (Refreshing)
  عودهای ماسالا با روغن های نعناع : تسکین دادن فکر ، آرامش بخش
  مریم گلی : کاهش درد و شفادهنده احساسات و عواطف
  میخک : بالا بردن تمرکز و خلاقیت


  احساس برانگیز (Sensuality)
  عودهای ماسالا با روغن های ایلانگ ایلانگ : تقویت کننده جنسی، ضد تشویش و بالا بردن تمرکز
  درخت جوز : شفا دهنده عواطف و کمک به ترک اعتیاد
  نعناع هندی : به عنوان مسکن بالابردن جرات و ضد افسردگی و بدخلقی


  درمان استرس (Stress Relief)
  عودهای ماسالا با روغن های اسطوخودوس: به عنوان یک ضد افسردگی و پاک کننده خستگی ذهن
  شکوفه پرتقال : فرونشاندن استرس و مانع خستگی مفرط
  آویشن : تحریک کننده و آرامش بخش


  آرامش بخش (Relaxing)
  عودهای ماسالا با روغن های هل : ایجاد صمیمیت و اعتماد و مبارزه با حالت نوسان
  چوب سدر : کاهش اضطراب و مبارزه با افسردگی
  نعنای هندی : بالابردن جرات و به عنوان یک مسکن ضد درد

  انواع
  عودها و اثرات درمانی آنها


  ضد سرماخوردگي و آنفولانزا ، ضد عفوني کننده
  عود اكاليپتوس


  شاداب كننده ، ضد سرماخوردگی ، ضد خستگی جسمی
  عودهای نعنا ، اكاليپتوس ، اكليل كوهی ، دارچين ، مريم گلی


  تقويت قلب
  عودهای اكليل كوهی ، نعنا


  درمان استرس و اضطراب
  عودآويشن


  رفع خستگی روحی و فكری
  عودهای هل ، اكليل كوهی ، اسطوخودوس


  رفع حواس پرتی و فراموشی
  عودهای اكليل كوهی ، چوب سرو


  رفع ميگرن و سردرد
  عود ياس ، اسطوخودوس ، اكاليپتوس ، ياس ، نعنا ، مريم گلي ، بابونه ، اكليل كوهی


  مسكن و ضد درد
  اكليل كوهی ، بابونه ، نعنا ، اسطوخودوس


  ضد عفونی كردن محيط
  دارچين ، چوب صندل ، آويشن ، گل سرخ


  رفع سوء هاضمه ، اختلالات گوارشي و بی اشتهايی
  عودهای هل ، نعنا ، بابونه ، دارچين ، اكليل كوهي ، اكاليپتوس ، ا سطوخودوس
  elimah این نوشته را پسندیده.
  گاهی خدا درب ها را میبندد و پنجره ها رو قفل میکند..
  زیباست بدانی ..شاید طوفانی در راه است!

 6. #6

  Re: عود شناسی !  هزاران سال است که عود در سراسر دنيا مصرف می شود و به نظر می رسد که به عنوان نمادی معنوی در فرهنگ های مختلف به شمار می رفته است.

  انواع عود
  عود در اشکال مختلف به شکل شاخه ای ، مخروطی ، پودر عرضه می شود.
  رايج ترين شکل مورد استفاده عود شاخه ای می باشد. شاخه ها پس از تولید به مواد معطر آغشته می شوند ، و این روش استفاده از روایح بسیار متنوع را ممکن می سازد موارد استفاده این شکل از عود بسیار گسترده می باشد ، رايحه درمانی یکی از مواردمصرف آن می باشد در این شکل مادۀ معطر با خمير عود و سایر افزودنی های طبیعی قبل از ساخت هر شاخه مخلوط می شود. و عطر استثنایی آن در عودهای معمولی یافت نمی شود.
  خواص عود
  تحقیقات گسترده بر روی عود موارد زیر را به اثبات رسانده است :
  روایح مطبوع فرد را فعال تر و سرزنده تر ساخته و باعث ارتباط شخص با درون خود می شود.
  استنشاق روایح مطبوع باعث ایجاد و ارسال پیام های عصبی و واکنش های مثبت می شود.
  سوزاندن عود باعث کاهش استرس و افزایش سلامتی فرد می شود.

  بوي خوش عود به روح شما آرامش ميبخشد ، هاله شما را از انرژی هاي منفي پاک ميكند
  و شما را آماده انجام مراقبه دريافت يا انتقال انرژي مينمايد.
  عود سطح انرژي مثبت محيط را بالا ميبرد و پيامهاي بويايي در مغز رابطه بدن و ذهن را سريعتر برقرار ميكند
  و علاوه بر همه اينها هر چاكرا عود مخصوص خود را دارد

  براي عزيزاني كه ريكي كار ميكنند. عود نقش مهمي دارد و دوستان ديگري كه ريكي كار نميكنند با روشن كردن عود و انتشار رايحه گياهي در محيط و تنفس آن به خود و خانواده يا همكاران خود آرامش را هديه مي دهند

  در ايران گياه درماني پيشينه بسيار قديمي دارو اكنون با عودهاي گياهي و تائيد شده توسط وزارت بهداشت ميتوان از عود در درمان و آرامش خود و ديگران استفاده نمود

  عودها و اثر درماني اشان

  ضد سرماخوردگي = عود دارچين

  ضد سرماخوردگي و آنفولانزا ، ضد عفوني ننده = عود اكاليپتوس


  شاداب كننده عود نعنا

  و عودهاي = اكاليپتوس -- اكليل كوهي -- دارچين -- مريم گلي در مجموعه شاداب كنند و ضد سرماخوردگي

  عود آويش = درمان استرس

  براي رفع خستگي جسمي عودهاي = دارچين -- اكاليپتوس -- نعنا و مريم گلي

  براي رفع خستگي فکری = عود هل -- اكليل كوهي -- اسطوخودوس

  براي رفع حواس پرتي وفراموشي = عود اكليل كوهي -- چوب سرو

  براي رفع سوء هاضمه -- اختلالات گوارشي و بی اشتهايي = عود هل -- نعنا -- بابونه -- دارچين -- اكليل كوهي -- اكاليپتوس -- ا سطوخودوس


  رفع ميگرن = عود ياس -- اسطوخودوس -- اكاليپتوس


  مسكن و ضد درد = عود اكليل كوهي -- بابونه -- نعنا -- ا سطوخودوس


  رفع سردرد = عود ياس نعنا مريم گلي -- بابونه -- اسطوخودوس -- اكليل كوهي


  تقويت قلب = عود اكليل كوهي -- نعنا
  گاهی خدا درب ها را میبندد و پنجره ها رو قفل میکند..
  زیباست بدانی ..شاید طوفانی در راه است!

 7. #7
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۹۰/۱۰/۱۹
  نوشته ها
  54
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  2
  پسند کرده
  0

  Re: عود شناسی !

  شبنم جون ممنون. معمولا عودها رو از کجا باید تهیه کنیم. این رایحه هایی که شما گفتین تو ایران هم موجوده یا نه؟

 8. #8

  Re: عود شناسی !

  آوا جون اکثرا تو بازار موجوده من این عود ها رو راحت پیدا میکنم. معمولا توی مجتمع های تجاری مغازه هایی وجود داره که کلا شمع و عود می فروشن.
  اگر هم تو تهران هستی می تونی خیلی راحت پیدا کنی.
  سایر جاها رو اطلاع ندارم.
  گاهی خدا درب ها را میبندد و پنجره ها رو قفل میکند..
  زیباست بدانی ..شاید طوفانی در راه است!

صفحه 1 از 11 1234 ... آخرینآخرین
 • مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  

  محاسبه ي شاخص توده ي بدني

  وزن به کيلـو گـرم
  قد به سانتي متر

  شاخص توده ي بدني
  بازه ي وزني مناسب شما