نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree15Likes

موضوع: عود شناسی !

نمایش نتایج: از 25 به 32 از 86
صفحه 4 از 11 نخستنخست 1234567 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    ghoroob آواتار ها
    میزان امتیاز
    8
    پسند شده
    397
    پسند کرده
    158

ویترین مدال ها

Re: عود شناسی !

شبنم جون من عود دوست دارم اما تا حالا 2-3 مدل كه گرفتم به نظرم همشون بيشتر بوي دود ميدن و آزاردهنده هستن تا خوشبو و دوست داشتني! براي همين فكر ميكنم احتمالا عود خوب و اصيل نبوده اند
    حالا ميتونم خواهش كنم از عودهاي خوبي كه خودت استفاده ميكني عكس بزاري تا بشناسم و اگه ديدم بخرم؟ البته اگه زحمتت نميشه
    زن بودن کار مشکلی است

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

ببحشید منم عود زیاد دوست دارم اما هرچی تا حالا خریدم همش میسوزه انگار چوب آتیش زدی نه عود همه هم سردرد میگیرن نفس آدم بند میره بوشم نمیمونه چه مارکی خوب یک مغازه نزدیک خونه خودمون هست کتاب فروشی همیشه عود روشن میکنه خیلی خوش بو جای کوچیکی اماهوا رو سنگین نمیکنه از خود اون مغازه همون عودیکه خودشون تو مغازشون روشن کرده بودن خریدم اما اونم مثل قبلی ها فقط بوی سوختنی میده چیکارکنننننننننننننم من عود خوش بو میخواااااااااااااااااام لطفا یک مارک خوب بگید

متاسفانه توی بازار عود های تقلبی زیادن .. مبلغ بالایی هم نسبت به کیفیتشون دارن ..
    حالا که دوستان تو تهیه عود مشکل دارن واجب شد که یه روز وقت بذارم و از انواع عود های موجود در ایران عکاسی کنم و اطلاعات کافی رو هم بذارم کنارش تا انتخاب صحیحی داشته باشید..
    به زودی پستشو اماده میکنم و می ذارم
    گاهی خدا درب ها را میبندد و پنجره ها رو قفل میکند..
    زیباست بدانی ..شاید طوفانی در راه است!

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    3
    پسند کرده
    23

شبنم جان، مرسی* که با حوصله به همه جواب میدی

کلا شنیدم و خودم هم تجربه کردم که رنگ نارنجی پاکسازی می*کنه، شمع و حتا عود یی

مثل پرتغال یا نارنگی، اما نمیدونم از لحاظه علمی* چطوره!!

و اینکه عود*هایی* دیدم از خدایان هند، اونها چطوره؟ مثل کریشنا، لخیمی( خونده می*شه لکشیمی) یا سای* بابا اینها چطوره؟

و اینکه روی عود ریتم نوشته برای ایجاد تغییر، میدونی* چه نوع تغییری ایجاد می*کنه؟
    سهم انسان از هستی به وسعت قلب مهربان اوست....
    بیشک تمام هستی سهم توست....

فاطمه جان ..
    در مورد رنگ نارنجی کلا این رنگ و رنگ هایی که دارای تونالیته قرمز هستند در جریان پاکسازی موثرند به طوری که هر چی پگیمنت های قرمز در اون رنگ بیشتر باشه تمایل بیشتری برای دفع انرژی های منفی و ماندها خواهند داشت..
    مثلا رنگ قرمز برای این منظور در اوج قرار داره..بنابراین رنگ زرد و انوع نارنجی هم همینطور میتونن کمتر یا بیشتر دارای اثرات پاک کننده باشند..
    در مورد عود خدایان هند ، من به شخصه ترجیح میدم که از این نوع عود ها استفاده نکنم چون اکثر این ها کاملا تخصصی هستند و برای مراسم های خاص مذاهب مختلف در هند، تبت و چین به کار میرن..
    در مورد عود ریتم هم ماجرا به همین صورت هست و معمولا بیشتر برای نیل به اهداف فنگ شویی و یا در مراسم مذهبی وادادورا و یا طب نچروپاتی در هند و تبت به کار میره که در این مراسم نوعی رقص با حرکات خاص هم هنگام سوختن این عود انجام میدن.. من مورد استفاده دیگه ای ازش ندیدم ..
    تجربه شخصی من اینکه یکی از دوستان برای من از تبت این عود رو آورده بود بعد از مدتی استفاده متوجه شدم این عود در ایجاد حرکت و جنب و جوش موثره بعد از تحقیق فهمیدم چون بر اساس علم آروما تراپی از گیاهانی استخراج میشه که رایحه اونها باعث افزایش آدرنالین میشه طبعا دارای این خاصیت هست.. البته باید توجه کنی که نوع اصلی این عود باید به صورت دهوپ و کاملا فشرده باشه .. و به نوع استیک اون نمیشه خیلی اعتماد کرد..
    در مورد نوع مسلا و استیک اکثرا تقلبی و فانتزی هستن یعنی اثر اصلی و واقعی رو ندارن.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    3
    پسند کرده
    23

شبنم جون خواص عود passion رو میگی* ?

ممنون، یه دوست برام گرفته، نمیدونم روشن کنم یا نه؟
    سهم انسان از هستی به وسعت قلب مهربان اوست....
    بیشک تمام هستی سهم توست....

فاطمه جون در واقع ما چند مدل عود passion داریم passion کلاسیک و Pisces passion و passion flower یا عود گل ساعتی در مورد عود کلاسیک passion از خواص متعدد این عود میشه کمک به برانگیختن احساسات تند و شدید اشاره کرد.همچنین گاها برای برانگیختن غریضه های نفسانی و جنسی و همچنین ایجاد فضای شورانگیز مورد استفاده قرار میگیره ..
    اگر روی عود passion علامت و یا کلمه Pisces و یا هر کلمه دیگه مرتبط با ماه ها درج شده باشه ، عود شما قطعا از دسته عودهای اداپته شده برای ماه تولد هست که این عود مربوط به متولدین اسفند یا همون حوت میشه.. و اگر متولد این ماه هستی برای شما استشاق این عود مناسبه..
    در صورتی که عود روش passion flower درج شده باشه دارای خواصی مثل ضد اضطراب (دراین مورد خیلی قوی عمل میکنه) ، درمان کم خوابی و ایجاد آرامش روحی عمیق هنگام خواب.. که در همیوپاتی از این خاصیت گل ساعتی خیلی استفاده میشه ..
    در مواردی هم تاثیرات به نسبت خفیف تری روی سرگیجه داره .. ضمنا از خود گل ساعتی به عنوان داروی مسکن و ضد درد استفاده میشه که این خاصیت در آروماتراپی هم مورد توجه هست..
    ضمنا اگر خانم باردار توی فضایی که زندگی می کنید هست این عود رو به هیچ وجه روشن نکن..

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

شبنمی مطالب و اطلاعاتت بی نظیره. پس چرا نگفتی من این عودو بخرم؟
    الان آنتی استرس یا ناک با این تداخل نداره؟ از نظر ایجاد آرامش و اضطراب میگم.

صفحه 4 از 11 نخستنخست 1234567 ... آخرینآخرین