نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree15Likes

موضوع: عود شناسی !

نمایش نتایج: از 9 به 16 از 86
صفحه 2 از 11 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    bluesky آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    385
    پسند کرده
    3019

Re: عود شناسی !

شبنم جان قحطی عود اومده

من هر جا میرم عود صندل ندارن ولی چاندان دارن

چه فرقی بین این دو تا هست و چاندان چه خواصی داره

هر چی متن های بالا رو خوندم چیزی از چاندان نوشتته نشده بود

شاید هم من پیداش نکردم

بلو جان (chandan) یا چاندان همون صندل هست و فرقی با هم ندارن.
    صندل بر اساس گویش و زبان های مختلف ممکنه با نام سانتل و چندن هم به گوش بخوره..
    عود صندل تقویت کننده اشتها ، اعصاب و آرام بخش هست، ضمنا کمی نشاط آور و فرح بخش
    در آروما تراپی معمولا از رایحه صندل برای درمان طپش و تقویت قلب ، تقویت اعصاب، آرتریت و ورم مفاصل و تسکین درد های استخوانی استفاده می کنند. دود کردن عود صندل علاوه بر از بین بردن انرژی های منفی متراکم در محیط می تونه به موارد مذکور از طریق آروماتراپی کمک کنه.
    همچنین ضد عفونی کننده خوبی برای فضا محسوب میشه.
    با تمام منافع دارای مضراتی هم هست به عنوان مثال افرادی که مبتلا به مشکلات و بیماری های حنجره هستند و یا در حالت های برونشیت و سرماخوردگی نباید مصرف بشه.
    همچنین زیاده روی در مصرف از رایحه صندل و سوزوندن عود صندل در فضایی که افراد با دوشای پیتا و کافا در اون تردد یا سکونت دارن موجب سردرد این افراد میشه.
    کلا صندل برای کافایی ها و کمتر برای پیتایی ها عود خیلی سنگینی هست.
    گاهی خدا درب ها را میبندد و پنجره ها رو قفل میکند..
    زیباست بدانی ..شاید طوفانی در راه است!

Exclamation انواع عود

عود ها انواع و شکل های مختلف داره.
    معمولا عود به صورت روغن ، مایع، پودر، علف های خرد شده و شکل چوب های خام در بازار پیدا میشه.
    معمولا روغن و مایع عود در دکوراسیون ها و بیشتر در قسمت سرویس بهداشتی منزل به کار میرود و تاثیر زیادی در پاک سازی محیط داره.
    خیلی از گیاهان و و علف های عود باید حتما سوزونده بشه تا به تاثیر نهایی برسه. رایحه های موجود در عود علاوه بر برانگیختگی در انسان و افزایش سرزندگی باعث ارتباط اون شخص با درون خودش و یا مراقبه می شه.
    استفاده از عود و استنشاق رایحه اون باعث ایجاد و ارسال پیام های عصبی به مغز و دریافت واکنش های مثبت می شه.
    استفاده از این روش درمانی که به رایحه درمانی یا آروماتراپی معروفه ..از بی خطر ترین و ارزونترین راه های در مانی محسوب میشه به شرط اینکه بدونیم هر عود و هر رایحه چه کاربردی داره.

درآرموتراپی علاوه بر خواصی که برای بعضی عودها تو پست های قبلی ذکر شد..از عود های زیر برای بعضی درمان ها استفاده میشه مثلا

عود نعنا معمولا برای شاداب کردن فرد به کار می ره.

اگر درد های جسمانی زیادی دارید، برای رفع این دردها و خستگی ها عودهای دارچین، اکالیپتوس و مریم گلی استفاده کنید.

برای رفع حواس پرتی و خستگی استفاده از عود سرو، لیمو، ریحان ، ملیسا و اکلیل کوهی.

برای رفع میگرن عود یاس، اکالیپتوس و مخصوصا اسطوخودوس

به عنوان مسکن برای هر نوع درد از بابونه، نعنا، یاس، مریم گلی ، اسطوخودوس و اکلیل کوهی استفاده کنید.

برای رفع اختلالات گوارشی بهتره عود هل و دارچین استفاده بشه.
    برای رفع وسواس عود بابونه رومی ،بهارنارنج و زنبق
    برای رفع استرس و اضطراب، پونه کوهی، انواع بابونه، چوب رز، درخت سدر، یاسمن ، لانگ ای لانگ و برکاموت که باید درمان حتما در روز انجام بشه و درشب از دود کردن این عودها به عنوان درمان یا به مدت طولانی اجتناب کنید.

برای افسردگی بعد از زایمان هم می توانید از عود بهار نارنج ، رز و چوب صندل استفاده کنید.

همون طور که قبلا هم گفتم قدمت این درمان به پنج هزار سال می رسه و همین باعث می شه به این درمان به دیدی جدی تر نگاه کنیم، اما حتی اگر نمی خوایم کاربردهای درمانی عود را در نظر بگیریم می توانیم از بو و رایحه بی نظیر انواع اون در خونه و محیط کار لذت ببرید.

ghoroob آواتار ها
    میزان امتیاز
    8
    پسند شده
    397
    پسند کرده
    158

ویترین مدال ها

شبنم عزيز
    آيا ميشه مثلا بجاي عود دارچين همون چوب دارچين رو سوزوندو همون فوايد رو برد؟
    اگه ميشه به چه صورت؟ يعني همينجور يه تيكه چوبشو آتيش بزنيم بزاريم دود كنه؟
    زن بودن کار مشکلی است

غروب جان متاسفانه این امکان وجود نداره.
    عود در شرایط خاص از پودر یا عصاره انواع گیاهان استخراج و ساخته میشه و در ترکیب خودش نوعی صمغ داره که باعث آرام سوزی عود و ایجاد رایحه بدون بوی نامطبوع سوختگی میشه.
    بنابراین سوزوندن چوب دارچین نمیتونه گزینه خوبی باشه..
    شما اگر تمایل به تهیه عود دارچین ندارید میتونی اسانس اون رو تهیه کنی که به صورت آماده توی بازار هست.
    در غیر اینصورت بخور دارچین هم از لحاظ رایحه درمانی موثره..میتونی چوب دارچین رو به قطعات کوچک ریز کنی و توی آب جوش بریزی و با شعله ملایم حالت بخور ایجاد کنی.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    3
    پسند کرده
    23

سلام،

من عود زیاد مصرف می*کنم، هر روز ۴-۵ تا، این خاصیت*ها فکر کنم بیشتر به موقعییت خونه و افراد در اون بستگی داره،

در ضمن من خودم تجربه کردم عود*ها تو مکان*های مختلف رایحه*های متفاوتی دارن، بعضی* از خواصشون هم با چیزی که شما گفتین خیلی* فرق داره، علتش هم نمیدونم
    سهم انسان از هستی به وسعت قلب مهربان اوست....
    بیشک تمام هستی سهم توست....

دوست عزیز خواص عود معمولا خواص ثابت و مشخصی هست.. به دلیل اینکه اکثرا گیاهی هستن و خواص ذکر شده هم غالبا بر اساس علم آروماتراپی و یا همون رایحه درمانی هست..
    من منظور شما رو متوجه نمیشم. یعنی مثلا عود دارچین توی یک خونه اثرش با خونه بغلی فرق داره ؟؟
    به عنوان مثال همین دارچین از لحاظ علمی دارای خواص ثابت و مشخصی است که در علم گیاه شناسی ثبت شده است.مثلا نمیتونه روی یه نفر خاصیت ضد تهوع و روی نفر دیگری خاصیت تهوع آور داشته باشه .. اگر مبنا رو بر این بذارین باید کل علم گیاه شناسی و طب رو زیر سئوال ببریم.
    شاید منظورتون این هست که برخی عود ها با طبیعت همه افراد همخوانی نداره با این نکته با کمی اغماض موافقم..
    اگر توجه کرده باشید فکر میکنم در تاپیک فنگ شویی و قبلا در همین تاپیک توضیح دادم که مثلا عود صندل برای افرادی که عنصر ذاتی اونها گل یا خاک هست عود سنگینی به شمار میره و ممکنه باعث ایجاد سرد درد بشه اما همین عود روی افرادی با عنصر دیگر میتونه حالت شادابی ایجاد کنه .. این اثرگیاه در طبایع مختلف با خواص ثابت گیاه متفاوت هست و از خود گیاه سرچشمه نمیگیره و مربوط به منشاء اثر نمیشه !!
    ..
    ضمنا اگر خواص خاصی در مورد عودها مدنظرتون هست و مطالبتون دارای منبع معتبری هست درصورتی که زحمت بکشید و در تاپیک درج کنید خوشحال می شم.
    اما در مورد مطالب ذکر شده در تاپیک ..
    دوست خوبم این مطالب به من وحی نشده و من درآوردی نیست بلکه همگی دارای منبع معتبر و مشخصه ..
    تمام مطالب حتی مطالبی که از اینترنت به زبان فارسی منتشر میشه رو ابتدا با منابع معتبر و دونسته های خودم تطبیق میدم و بعد در تاپیک منتشر میکنم..
    در مورد منبع فارسی کتاب بسیار ارزنده دکتر محمودی رو می تونم مثال بزنم
    و در مورد منابع خارجی در مورد رایحه درمانی کتاب های :
    Valerie Ann Worwood
    Kathi Keville
    Shelley Hess
    که اگر بااین علم آشنایی کافی داشته باشید مطمعنا میدونید که اشخاص مذکور از اساتید مسلم این رشته در سطح جهان هستن.

bluesky آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    385
    پسند کرده
    3019

من عود صندل رو خریدم

خیلی خیلی عود خوبیه